Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Besiktas Istanbul : Braga - 24. října 2019   18:55

Besiktas Istanbul
71' Nayir
1:2
(0:1)
Braga
Braga
38' R. Horta   • 80' W. Eduardo  (Galeno)
Karius – Uysal (68. Nayir), D. Vida (C), Roco, Rebocho – Özyakup (62. K. Yılmaz), Alnaní – Boyd (85. Secgin), Ljajić, Erkin – Yalcın.
Yuvakuran – K. Yılmaz, Secgin, Hutchinson, Lens, Nayir, Kaya.
Braga
Matheus – Esgaio (C), B. Viana, Renan, Sequeira – Novais (75. Agbo), A. Horta (76. W. Eduardo), Palhinha, R. Horta – Paulinho (84. R. Fonte), Galeno.
Eduardo – W. Eduardo, R. Fonte, Trincao, D. Viana, Agbo, Fortuna dos Santos.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 5:9. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 8:12.
Je tady konec!! Druhá polovina nabídla naprosto odlišný fotbal, než první. Domácí se začali více snažit, ale v běhání a útočné aktivitě přidali i hosté. A byla to Braga, kdo pořád testoval pozornost Lorise Kariuse. Jenže Besiktas se nevzdal a v 71. minutě dokázal skórovat a stav srovnat. Následně měli domácí penaltu, kterou ale Ljajič poslal do tyče a to byl možná kámen úrazu. Besiktas tak nepřešel do vedení 2:1, to se podařilo o 9 minut později Braze. A ta už svůj hubený náskok udržela. Rozhodně ale mohla přidat branek více.

Já vám děkuji, že jste dnešní reportáž sledovali, a těším se zase na příště. Na viděnou a hezký večer přeje Jiří Polášek.
90+4'
90+3'
Yalcin se dostal k míči a zkusil poslat na Ljajiče, ale jeho sraženou střelu chytá v pohodě Matheus.
90+2'
Alnaní vybojoval míč a sprintoval s ním dopředu, avšak obranné řady portugalského týmu ho zastavily.
90+1'
Domácí kombinují na své polovině a už zbytečnými přihrávkami ztratili minutu z nastaveného času.
90'
I tento poločas ještě bude mít nastavení. A to bude trvat přesně 4 minuty.
89'
Žlutou kartu dostává Matheus (SC Braga). Brankář Bragy zase moc zdržoval rozehrávku a plýtval časem.
89'
Žlutou kartu dostává Uche Henry Agbo (SC Braga). Moc argumentoval, a to se rozhodně nelíbilo sudímu.
88'
Domácí zahráli další rohový kop, ale ten se jim vůbec nepovedl. I když se nakonec jeden z domácích po chvíli dostal ke střele. Ta byla ale sražena a pomalu zamířila k Matheusovi.
87'
Vida si naskočil pro míč a hlavičkoval ho. Domácí kapitán byl následně obviněn z faulu a ještě zahrání míče za čáru. Obě obvinění ale rozhodčí jasně odmítá.
86'
Dalekonosnou ránu hráče domácího celku vychytal Matheus a skočil po míči Braga rozehrává zezadu nakrátko.
85'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Tyler Boyd, přichází Erdem Secgin.
84'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Rui Fonte.
83'
Žlutou kartu dostává Tyler Boyd (Besiktas Istanbul).
82'
Galeno se opět snažil uniknout po pravé straně, ale tentokrát se mu to nepovedlo. Míč mu byl sebrán a odkopnut na Kariuse.
80'
Braga právě vstřelila branku!
Autorem branky je WILSON EDUARDO. I na druhé straně se prosazuje střídající hráč! Galeno skvěle poslal na Eduarda, a ten střelou do protipohybu Kariuse nedal ex-liverpoolskému gólmanu ani nejmenší šanci. Asistence: Galeno.
79'
Paulinho nyní perfektně zazdil akci svého týmu. V obrovské šanci přihrál za sebe zadovku, ale za ním nebyl absolutně nikdo z jeho celku.
78'
Žlutou kartu dostává Ricardo Esgaio (SC Braga).
77'
Esgaio v obrovské šanci! Hráč si naběhl na míč za obranu a šel sám na Kariuse. Mohl to být jednoduchý gól, ale nakonec si zákrok připisuje Karius.
76'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází André Horta, přichází Wilson Eduardo.
75'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází João Novais, přichází Uche Henry Agbo.
74'
BESIKTAS ale neproměňuje! Penalta domácího celku šla do tyče a Ljajič tak jednoduchý gól nepřidal!
73'
Zápas nabírá najednou úplně jiné obrátky! Palhinha fauloval ve vápně a rozhodčí odpískal penaltu!
72'
Žlutou kartu dostává João Palhinha (SC Braga).
71'
Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
Autorem branky je UMUT NAYIR. Tohle je panečku střídání! Domácí vyslali centr do vápna, který nestihl zachytit Ljajič, ale míč se nesl dál, až na Nayira, který ho poslal pohotově do svatyně Matheuse. Skóroval tak pouze pět minut po příchodu na hřiště.
70'
Rebocho vhodil až do vápna, kde jeho spoluhráč posunul na Erkina na druhou stranu. Ten to zkoušel centrem/střelou, nebo spíš něčím mezi tím, ale pro míč si skočil Matheus.
69'
Yalcin se pokoušel z první usměrnit na branku zdivočelý míč, avšak nepovedlo se mu to. Jeden jeho spoluhráčů pak zkusil skluzem míč ještě udržet na hrací ploše, ale ani to nevyšlo.
68'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Necip Uysal, přichází Umut Nayir.
67'
Uysal nacentroval na Yalcina do vápna. Yalcin velmi dobře naskočil na hlavičku, ale bohužel pro něj a celý Besiktas, letěla dost mimo branku.
66'
Matheus si připisuje lehký zákrok po ledabylém centru domácího celku. Braga je tak opět v držení míče.
64'
Esgaio odcentroval do středového kruhu, kde Horta hlavičkoval směrem dopředu. Následně si Braga vypracovala zajímavou šanci, ale míč se po střele vznesl nad branku.
63'
Yalcin si hezky zpracoval míč, když na něj doléhali dva hráči. Následně pak byl faulován, protože ho obránci o míč dovoleně obrat nedokázali.
62'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Oğuzhan Özyakup, přichází Kartal Yılmaz.
61'
Rebocho byl v držení míče, ale dotíral se na něj soupeře, který na něj spáchal dva přestupky. Držení dresu a následný nepovolený faul skluzem.
60'
U rohového praporku se strhla bitka o míč. Nakonec ho vydolovali domácí, ale v mžiku ho poslali za aut a vhazovala Braga.
59'
Vida byl obrán o míč drsným zákrokem, nikoliv však faulem. Braga se ale nedostala do dobré pozice, ze které by mohla střílet.
57'
Nyní ale Ljajič zahrál rukou a rozhodčí proto odpískal a zastavil hru. Braga tak míč dostává na své kopačky.
56'
Ljajič se ocitl ve vyložené tutovce, ale v poslední chvíli před kopnutím do míče uklouzl. Ohromná smůla pro Besiktas.
55'
Žlutou kartu dostává André Horta (SC Braga). Ten svého soupeře tahal za dres asi čtyři sekundy.
53'
Na druhé straně velmi dobře a vypálil Novais. Jeho střelu ale pohotovým a velmi dobrým zákrokem zlikvidoval Karius.
52'
Hosté faulovali a Besiktas rychle rozehrál. Dostal se tak opravdu v mžiku k bráně, ale tam taky akce skončila.
51'
Palhinha byl nyní faulován svým protihráčem, který mu kopačkou narazil do nohy. Ovšem ten při tom spadl tak, že ho to nakonec určitě bolelo více, než Palhinha.
50'
Sequeira získal míč a na pravém křídle se uvolnil. Poslal dlouhou přihrávku do běhu pro Hortu, který ale míč nedoběhl a Karius ho lapil.
49'
Paulinho nahrál Galenovi, který okamžitě pálil. Jeh otvrdou a velmi dobrou střelu skvěle vytáhl Karius do tyčky. Následná dorážka jiného hráče mířila nad.
48'
Karius rozehrál míč docela špatně, nenašel vůbec výkopem své spoluhráče. Ti ho ale zastoupili a přebrali míč.
47'
Galeno to hned na úvod druhého poločasu vzal na sebe a zkusil se dostat s míčem sám dopředu. Míč mu byl ale vykopnut do autu.
46'
Zatím jsme dnes viděli docela nezajímavý fotbal, i když pár šancí jsme měli na obou stranách Nejprve když domácí trefili v úvodních minutách tyč. Následně pak jeden z hostů srazil hlavou míč na Matheuse, který ho vykryl jednou rukou. Zapotil se i na druhé straně Karius, který nám předvedl dva úspěšné zákroky. Ale byli to právě hosté, kdo dnes skóroval jako první. Po velké chybě obrany šel jeden z nich sám na branku, a Karius si připsal třetí zákrok, ale míč nešťastně vyrazil přímo na Ricarda Hortu, který už ho poslal na prázdnou branku.
45+1'
45'
Rozhodčí usoudil, že se má hrát ještě jednu minutu. Tu ale oba týmy po zisku míče jen zdržují a přihrávají u sebe "doma".
44'
Přímý kop domácího celku, který byl na docela dobrou vzdálenost, domácí vůbec nevyužili. Míč zkusili rozehrát přihrávkou a Braga ho sebrala.
43'
Bývalý hráč Arsenalu Londýn, Alnaní, který je zde pouze na hostování, si nyní získal míč pro sebe, vypálil tvrdou ránu na branku, ta byla ale zblokována. Následně míč získal znovu ale přihrával nepřesně.
42'
Besiktas opět nevěděl, jak přejít přes střední čáru a tak musel hru zatáhnout k brance a zkusit zaútočit znovu.
41'
Na druhé straně se k míči ve vápně dostal Galeno a vypadalo to, že bude chtít střílet z úhlu a střelu zatočit. To se mu ale nepovedlo a míč skončil mezi diváky někde u rohového praporku.
40'
Alnaní si s míčem popošel kolem čáry na pravé straně a pak odcentroval do vápna. Zde chtěli jeho míč hlavičkovat hned tři domácí hráči, avšak ani jeden z nich se netrefil.
38'
Autorem branky je RICARDO HORTA. Máme tady první branku zápasu! Podle očekávání jako první skórují hosté. Domácí se velmi ale velmi zmýlili v obraně a najednou jeden z domácích unikal na Kariuse sám. Karius jeho střelu vyrazil, ale přímo na nohy Ricarda Horty, který nabídnutou prázdnou branku neminul.
37'
Vida nyní fauloval Palhinhu ve vápně, ale rozhodčí to pravděpodobně viděl jinak a jako penaltový zákrok tohle neposoudil.
36'
Portugalský mančaft vyválčil míč po krátkých zmatcích na polovině hřiště. Dostal se dopředu, ale tam nic nezmohl a akce skončila.
35'
Často v dnešním zápase vidíme pasáže, při kterých Braga vůbec neběhá a Besiktas si na své polovině jen přihrává mezi sebou. Nevím, čeho se tím snaží hráči jednoho nebo druhého celku docílit.
34'
Sequeira nahodil míč od čáry Hortovi, který ho ale kousek od vápna nesmyslně ztratil. Vida si ho přebral a poslal dopředu.
33'
Alnaní vybojoval míč kousek od vápna portugalského mužstva a dostal svůj tým do slibné šance. Do střely jeho spoluhráče mu ale lehl jeden z portugalců.
32'
Besiktas to opět zkouší až se zadní části hřiště, od svého vápna. Tam si hráči chvíli mezi sebou jen ťukali, a nyní už vyrazili dopředu.
31'
Míč byl z přímého kopu poslán nečekaně až na Kariuse, který však ukázal výtečný zákrok. Následně se k míči dostal další hráč Bragy, ale poslal ho vysoko.
30'
Žlutou kartu dostává Enzo Pablo Roco (Besiktas Istanbul). Ten narazil nechtěně při sprintu do hlavy Galena.
29'
Velmi špatný pas domácích málem vyslal do samostatného úniku Paulinha. Toho ale zbrzdilo odskočení míče od vlastní kopačky a pak už ho domácí dostihli.
28'
Matheus nyní jednou rukou ve výskoku likvidoval nebezpečnou a hlavně nečekanou hlavičku jeho SPOLUhráče přímo před ním.
27'
Ozyakup vybojoval vhozený míč domácíma, ale nevymyslel nic jiného, než ho stáhnout na svou půlku a odtamtud začít znovu.
25'
Matheus si připsal zahřívací zákrok, když si naskočil na ledabyle centrovaný míč domácího tureckého týmu.
24'
Rohový kop se Braze vůbec nepovedl. Míč byl nacentrován na bližší čáru vápna, ale Alnaní ho vyhlavičkoval skoro až na střed hřiště.
23'
Braga se to opět snažila uhrát centrem až od svého vápna na vysunutého Paulinha. Centr se zdál býti hodně rychlý a přetažený. Paulinho ale zrychlil a míč na hraně hřiště dostihl. Pak si popošel zpět a vyslal střelu, kterou domácí tečovali na roh.
22'
Palhinha získal míč a poslal ho do vápna na Paulinha, ten si míč nohou z první poslal do vzduchu a následně pálil z voleje. Akce i střela pěkná, ale moc vysoká.
21'
Hosté se snažili z obrany přenést hru na vyběhnutého útočníka, avšak proti byla obranná řada domácího týmu z Istanbulu.
20'
Žlutou kartu dostává Nuno Sequeira (SC Braga). Ten získává kartu za nepěkný faul na protihráče.
19'
Besiktas přebral míč po ne zrovna dobré kombinaci hostů a zatáhl se. Nyní hrajou domácí před vlastní brankou.
17'
Karius zachytil slabý pas svých spoluhráčů a rychle míč rozehrál. Domácí si však nerozuměli a míč zapadl do autu. Rozehrává ho Braga.
16'
Novaisův centr z levého křídla nebyl vůbec dobrý, míč přeletěl celé vápno a zatočil se až do zámezí na pravé straně. Vhazují domácí.
15'
Domácí na půlce získali míč, ale stáhli si ho k brance. Tam ho dobře přebrala záložná řada Bragy, ale následná přihrávka šla na ofsajd.
14'
besiktas se na druhé straně hnal dopředu, ale všechno co vytěžil z tohoto náběhu, byl míč v autu, ještě k tomu zaviněný domácím hráčem.
13'
Galeno si našel svůj míč na levém křídle, chtěl poslat na spoluhráče do vápna, ale míč byl odvrácen. Poté ho našel Novais, ten střílel docela přesně, ale do náruče Kariuse.
12'
Horta byl poslán k zemi zaviněním Uysala. Hráč se ale sportovně omluvil a rozhodčí kartu neudělil. Braga pokračuje v držení míče.
11'
Portugalský celek nyní drží míč už přes minutu, avšak nedostal se s ním ani na půlku. Styl by se dal pochopit, kdyby vedli a byl by za chvíli konec, ale tohle zatím nikam nevede.
10'
Brankář Bragy opět rozehrával a nyní si počkal a pak v pohodě rozehrál po zemi. Besiktas ale rychle získal balón zpátky do svého držení.
9'
Besiktas si kopl rohový kop, avšak míč letěl k zadní tyči, kde už nikdo nebyl. Brankář Matheus nechal kulatou herní pomůcku zapadnout za čáru a pak rozehrál.
8'
Hosté podruhé za velmi krátkou chvíli nepohlídali své postavení a rozhodčí podruhé v zápase píská ofsajd.
7'
Boyd získal míč z centru na pravé straně, zpracoval ho a posunul si ho nalevo, odkud vystřelil zatočenou střelu. Matheus ale ani nemusel zasahovat, jelikož střela byla dost nepřesná.
6'
Ljajič naskočil na centr od svého spoluhráče ve vápně a míč lobem poslal na branku. Zprvu nepovedeně vypadající střela se nakonec odrazila od tyčky.
5'
Yalcin získal míč na půlce hřiště a sprintoval přes dva hráče. Nakonec také vystřelil, avšak jeho střela šla špatným směrem a ještě trefila hráče portugalského celku.
4'
Loris Karius si nyní také poprvé osahal míč, který na něj poslali střední obránci pod nátlakem hostů. Karius v pohodě rozehrává.
3'
Gólman hostů si vyžádal přihrávku a pak míč chvíli držel v rukách a zdržoval. Schytal za to od domácích fanoušků pořádný pískot.
2'
Braga dnes nastupuje v červenobílé kombinaci dresů, zatímco domácí turecký tým zvolil černou variantu.
1'
SC BRAGA

Portugalský tým je na tom o dost lépe, než Besiktas. V tabulce už má 4 body, když uhrál remízu a výhru. Výhru navíc s po-losovým favoritem skupiny Wolves. Braga má tak stejně bodů jako Slovan, avšak skóre 3:2. V domácí lize by si ale s Besiktasem mohla podat ruku. Sedm zápasů, osm bodů. Tragická bilance týmu, který byl minulý rok na čtvrté příčce.

Forma (Evropská liga): R – V – x – x – x

Poslední zápasy (Evropská liga):
Braga – Slovan Bratislava 2:2
Wolves – Braga 0:1
BESIKTAS ISTANBUL

Besiktas se chystá uvést se na scénu třetího zápasu základní skupiny Evropské ligy. Bude se jednat o jeho druhé domácí vystoupení. Zatím se hosté krčí na poslední příčce s dvěma prohrama a velmi zápornou bilancí obdržených a vstřelených branek – 2 vstřelené ku pěti inkasovaným. Nyní ho čeká dvojzápas s Bragou. Na domácí scéně se týmu také vůbec nedaří a nachází se až za polovinou tabulky, což pro jeden z největších a nejznámějších tureckých klubu není obvyklé. Istanbulští získali pouze devět bodů z osmi zápasů a jsou tak až na 12. pozici.

Forma (Evropská liga): P – P – x – x – x

Besiktas – Wolves 0:1
Slovan Bratislava – Besiktas 4:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.