Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Braga : Wolves - 28. listopadu 2019   18:55

Braga
Braga
6' A. Horta (R. Horta) • 64' Paulinho (Galeno) • 79' Fransérgio (Sequeira)
3:3
(1:3)
Wolves
Wolves
14' Jiménez  (J. Castro) • 34' Doherty  (Neves) • 35' Traoré  (Jiménez)
Braga
Eduardo – Esgaio, B. Viana, Fortuna dos Santos (58. W. Eduardo), Sequeira – A. Horta, Fransérgio (C), Palhinha, R. Horta (74. R. Fonte) – Paulinho (87. Renan), Galeno.
Matheus – W. Eduardo, Agbo, D. Viana, Renan, Novais, R. Fonte.
Kulbakov – Žuk, Masljanko
Estádio AXA, Braga (kapacita: 30.286 diváků)
Wolves
Patrício – Dendoncker, Coady, Saïss – Doherty, Neves, Moutinho, J. Castro – Diogo Jota (80. Cutrone), Traoré (75. Vinagre), Jiménez (69. Neto).
Ruddy – J. Vallejo, Neto, Cutrone, Vinagre, Kilman, Otasowie.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 13:18
Zápas je u konce, Braga nakonec na domácím hřišti remizovala s Wolverhamptonem 3:3. V Braze se odehrál skutečně strhující zápas. Domácí poslal hned v úvodu do vedení André Horta, ale zbytek prvního poločasu už patřil hostům. Nejprve vyrovnal Raúl Jiménez a pak Wolves dostali do vedení Matt Doherty a Adama Traoré. Ve druhém poločase to vypadalo, že si hosté v pohodě pohlídají vedení, ale nestalo se. Braga byla neuvěřitelně produktivní a využila dvě šance, které si vypracovala. Nejprve se trefil Paulinho a o heroické vyrovnání se postaral v 79. minutě kapitán Fransérgio. Braga si udržela první místo ve skupině o bod před Wolverhamptonem a je jisté, že oba tyto kluby postupují do jarní vyřazovací části.
90+5'
90+3'
Za hrdinu ještě mohl být Pedro Neto, na kterého směřoval zajímavý centr. K míči se ale dřív dostal domácí brankář Eduardo.
90+1'
Z velké dálky se rozhodl vypálit Romain Saïss. Jeho střela byla sice pořádně tvrdá, ale míč prolétl jen nad břevnem.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Wolverhampton se usadil na útočné polovině, ale zatím nenašel cestičku dovnitř pokutového území.
89'
Galeno se následně hnal do brejku, ale nedokázal před brankou najít přesným pasem Fransérgia.
89'
Ten ale vůbec nebezpečný pro branku Bragy nebyl, domácí se v pohodě ubránili.
88'
Hosté se pokusí vrátit se do vedení, mají k dispozici rohový kop z pravé strany.
87'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Pablo Renan.
86'
Galeno byl ale zahnán do úzkých a nakonec dokázal vybojovat jen autové vhazování.
85'
Braga se rychle dostala z obrany do útoku a znovu se pokusí definitivně otočit zápas.
83'
Po faulu ve středu pole dostává hostující obránce Leander Dendoncker zaslouženou žlutou kartu.
82'
Domácí samozřejmě stále můžou utkání zcela otočit. Nebude to ale nyní, Wolverhampton se standardní situaci ubránil.
81'
Braga svůj výkon ve druhém poločase postupně zvedala a ukázala, jak dokáže být produktivní.
80'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Patrick Cutrone.
79'
Braga právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Domácí se radují krátce po rohovém kopu. Ten ještě hosté odvrátili, ale do vápna přišel ještě jeden centr, který našel zcela volného FRANSÉRGIA, který míč poslal přesně pod břevno. Asistence: Nuno Sequeira.
78'
Centr Galena z levé strany tentokrát přesný nebyl, ale alespoň pro domácí zařídil rohový kop.
77'
Romain Saïss byl faulovaný, takže Wolverhampton se vrátí k míči a bude moci z vlastní poloviny rozehrávat.
75'
Ve vápně Bragy skončil na zemi Pedro Neto, ale rozhodčí nic nedovoleného neviděl a penalta se nepíská.
75'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází Ruben Vinagre.
74'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Ricardo Horta, přichází Rui Fonte.
73'
Rozehrávku standardní situace si vzal tradičně na starosti Portugalec João Moutinho, ale tentokrát nic nebezpečného nevymyslel.
72'
Hosté šli do rychlého brejku, který táhl Traoré. Ten byl nakonec těsně před pokutovým územím faulován.
71'
Adama Traoré hledal své spoluhráče ve vápně přihrávkou z pravé strany, ale žádného z nich nenašel.
69'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Raúl Jiménez, přichází Pedro Neto.
68'
Raúl Jiménez fauloval ve středu pole zezadu Fransérgia a dostává žlutou kartu.
67'
Uvidíme, jak tento gól domácí nabudí, na další otočku je rozhodně času ještě dost.
64'
Braga se vrací zpět do utkání, už prohrává jen o jednu branku – 2:3! Největší podíl na této brance měl Galeno, který se na levé straně uvolnil a poslal jako na zlatém podnose přihrávku před prázdnou braku na PAULINHA. Ten už se nemohl mýlit. Asistence: Galeno.
63'
Rozhodčí přerušil hvizdem do píšťalky hru, protože viděl ve středu hřiště Nevesuv faul na Palhinhu.
62'
Domácí ještě zahrávali standardní situaci, avšak poté už skončil míč bezpečně v moci Patrícia.
61'
Tentokrát už Patrício tak jistý nebyl, centr z levé strany nezachytil. Ale žádné velké nebezpečí Bragy z toho nevzniklo.
60'
Braga tentokrát získala míč ještě na útočném polovině a pak z dálky vystřelil Wilson Eduardo. Rui Patrício si bez problému poradil.
59'
Domácí mohli jít do nadějné akce po levé straně, ale Galeno naprosto pokazil zpracování a míč ztratil.
58'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Wallace Fortuna dos Santos, přichází Wilson Eduardo.
57'
Ve druhém poločase se sice domácí snaží být aktivnější, ale zatím se nedostali ani do jedné vyložené šance.
55'
Eduardo zvolil rozehrávku na krátko, čehož hned hosté využívají a napadají rozehrávku Bragy.
53'
Rúben Neves se rozhodl o přímou střelu na bránu, ale tu přestřelil, takže Eduardo tentokrát zasahovat nemusel.
52'
Wolverhampton dostane další šanci na ohrožení branky soupeře, bude mít nebezpečnou standardní situaci.
51'
Pak ještě střílel z druhé vlny Neves, ale jeho rána už tak nebezpečná nebyla.
51'
Hosté byli blízko svého čtvrtého gólu, ve vzduchu se do zakončení se dostal Raúl Jiménez. Ale neskórovat, Eduardo si připsal výborný zákrok.
50'
Jen to potvrdil z levé strany centrující Galeno. Míč si v pohodě ze vzduchu stáhl brankář Patrício.
49'
Braga se snaží hrát zatím ve druhé půli aktivněji, ale rozhodně zatím svému soupeři nečiní větší problémy.
47'
Domácí kopali vůbec poprvé v utkání rohový kop, ale ten dokázala obrana Wolves v pohodě ubránit.
46'
Druhý poločas začal a oba týmy do něj vstoupily beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:57.
První poločas skončil, Braga po něm na domácím hřišti prohrává s Wolverhamptonem 1:3. Domácí přitom začali utkání velice dobře, už v 6. minutě je do vedení dostal tečovanou střelou i s velkou dávkou štěstí André Horta. Pak už ale bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Už ve 14. minutě se povedlo hlavou vyrovnat Raúul Jiménezovi, ve 34. minutě dokonal obrat znovu hlavou obránce Matt Doherty a dvougólový náskok anglickému týmu vystřelil po individuální akci Adama Traoré.
45+1'
45'
Hosté se opět vrhli přímočaře dopředu, ale Jota nakonec byl sevřen a nemohl tak najít na levém křídle volného Nevese.
43'
Diogo Jota má sice rychlé nohy, ale ani on nemohl přihrávku na levé křídlo zastihnout, takže vhazovat budou domácí.
42'
Nakonec z toho vzešel centr z pravé strany a pak faul Castra na brankáře Eduarda.
41'
Hra se už zase přesunula na opačnou stranu, Wolves měli autové vhazování blízko šestnáctky. Jejich tlak zatím pokračuje.
40'
Veškeré vzrušení v šestnáctce Wolves bylo zbytečné, protože domácí porušili pravidlo o ofsajdu.
39'
Nyní budou mít zase pro změnu standardní situaci hráči Bragy.
38'
Standardní situace hostů nebyla moc nebezpečná, Braga se v pohodě ubránila a odkopla míč.
37'
Galeno dostává žlutou kartu za faul zezadu na Traoreho.
37'
Uvidíme, jak na tuto dvouminutovou pohromu domácí zareagují, protože od té doby, kdy se dostali do vedení, se k ničemu nedostali.
35'
Wolves právě vstřelili branku!
Třetí střela na branku a třetí gól pro Wolverhampton! Tentokrát si do vápna naběhl ADAMA TRAORÉ, rychlou kličkou se uvolnil a pak zakončit tvrdou střelou mimo dosah Eduarda. Asistence: Raúl Jiménez.
34'
Hosté obrací vývoj duelu a jdou do vedení! MATT DOHERTY skvěle doplnil akci svého týmu a naběhl si na kvalitní centr Nevese z levé strany a hlavou poslal míč do sítě. Asistence: Rúben Neves.
33'
Traore sice měl z pravé strany prostor na centr, ale ten byl příliš vysoký a přelétl celou šestnáctku.
32'
Wolves to tentokrát zkouší středem pole, ale tudy to zatím nejde, tam si to Braga dobře hlídá.
31'
Leander Dendoncker odvedl dobrou práci a ubránil Ricarda Hortu a poté odkopl míč do bezpečí.
29'
Diogo Jota dostal na levé křídlo dobrý míč do běhu. I když už byl z úhlu, rozhodl se střílet a branku netrefil.
28'
Sice jsme už viděli dvě branky, ale nedá se říci, že by se hrál nějaký rychlý fotbal s množstvím šancí. Jen byly zatím obě využity.
27'
Matt Doherty sice dokázal z pravé strany odcentrovat, ale našel pouze připravené Eduardovy rukavice.
26'
A domácí zatím rozhodně nikam nespěchají, na těžkém terénu se nechtějí pouštět do ničeho riskantního.
25'
Wolves díky nepřesnosti soupeře získali ve středu pole získat míč, ale bylo to jen na malou chvilku a už zase kombinuje Braga.
24'
Adama Traoré předvedl zdařilou akci. Ve vápně se uvolnil a poslal prudký míč před branku. Jen těsně na něj nedosáhl Jota.
23'
Ricardo Esgaio se sice z pravé strany dokázal dostat až do vápna, ale pak už vše skočilo, nedokázal přesně přihrát.
22'
Po faulu uprostřed hrací plochy budou moci hráči Bragy pokračovat v kombinaci.
21'
Galeno to zkusil jeden na jednoho, ale Jonny Castro byl v souboji jasně silnější a obral ho o míč.
20'
Braga nyní svým napadáním znepříjemnila rozehrávku Wolves a anglický celek nakonec chyboval a domácí budou vhazovat.
18'
Z pravé strany se pokusil Patrícia zaskočit překvapivou střelou Galeno, ale branku netrefil.
17'
Doherty se ocitl trochu v tísni, takže raději zvolil zpětnou přihrávku a zahrál si i brankář Wolves Patrício.
16'
Dá se říci, že vlastně začínáme znovu od začátku. Uvidíme, kdo se s pomyslným restartem popere lépe.
14'
Bleskové vyrovnání ze strany Wolverhamptonu! Z levé strany odcentroval Castro a na zadní tyči našel přesně hlavu RAÚLA JIMÉNEZE, který míč uklidil do sítě. Asistence: Jonny Castro.
12'
Ricardo Horta se pokusil z pravé strany poslat míč do vápna, ale našel jen protihráče v černých dresech.
11'
Na druhé straně se dopředu probíjel Jimenez. Dostal se až před vápno, do něj ho ale nepustil Bruno Viana.
10'
Přihrávka na Andrého Hortu ale byla nepřesná, takže hosté budou vhazovat.
9'
Braga získala ve středu pole míč a hned se zase žene kupředu.
8'
Tak teď je zase v souboji o první místo tabulky na tahu Wolverhempton. Opět praktikuje zdlouhavou rozehrávku.
6'
Domácí jdou hned z první šance utkání do vedení! Zpoza vápna napřáhl ke střele ANDRÉ HORTA a jeho rána skončila po teči Nevese v síti. Velká smůla pro Wolverhampton. Asistence: Ricardo Horta.
6'
Po faulu ve středu pole se k míči dostanou domácí a budou moci něco vymyslet směrem dopředu.
5'
Tentokrát to Wolverhampton zkouší po své levé straně, ale tudy zatím cesta nevede.
4'
Braga zatím hostující tým nechává hrát, její presink není zatím vysunutý a hosté tak znovu v pohodě rozehrávají.
3'
Jota se dostal na levé strany k možnosti centru, ale ten se mu vůbec nepovedl.
2'
Wolverhampton se dostal k míči a zatím rozehrává na vlastní polovině.
1'
Hraje se na hodně podmáčeném terénu, o to to dnes budou mít oba týmy nepříjemnější.
1'
Domácí Braga nastoupí v červených dresech, Wolves budou hrát celí v černém.
Hráči obou mužstev už naběhli na hrací plochu, utkání za malou chvíli začne.

SC Braga: Eduardo – Esgaio, B. Viana, Fortuna dos Santos, Sequeira – A. Horta, Fransérgio (C), Palhinha, R. Horta – Paulinho, Galeno.
Náhradníci: Matheus – W. Eduardo, Agbo, D. Viana, Renan, Novais, R. Fonte.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Dendoncker, Coady, Saïss – Doherty, Neves, Moutinho, J. Castro – Diogo Jota, Traoré, Jiménez.
Náhradníci: Ruddy – J. Vallejo, Neto, Cutrone, Vinagre, Kilman, Otasowie.

Rozhodčí: Kulbakov – Žuk, Masljanko.
Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas těchto dvou týmů ve skupině dopadl lépe pro Bragu, která na hřišti Wolverhamptonu vyhrála 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil v 71. minutě Horta.
Wolverhampton Wanderers

Wolverhampton je anglickým klubem, který není úplně zvyklý pohybovat se v evropských pohárech, i do Premier League postoupil teprve nedávno. Aktuálně se v domácí ligové soutěži nachází na výborném pátém místě. Opět má tedy nakročeno na postup do pohárové Evropy. V Evropské lize už má Wolverhampton téměř jistý postup do jarní vyřazovací fáze, z dnešního utkání mu k úplné jistotě stačí bod.
SC Braga

Braga je portugalským klubem, který je historicky tak trochu v pozadí za velkou portugalskou trojkou Benfica Lisabon, Sporting Lisabon a Porto. V této sezoně je zatím Braga až na devátém místě domácí ligové soutěže Primeira Ligy. V Evropské lize má ale situaci rozehranou dobře, po čtyřech zápasech má za tři výhry a jednu remízu deset bodů. Už je jasné, že Braga postoupí do jarní vyřazovací fáze, jde jen o to, zda skupinu vyhraje. Hodně napoví právě dnešní duel s Wolverhamptonem.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání základní skupiny Evropské ligy mezi týmy SC Braga a Wolverhampton Wanderers. Zápas se odehraje na Estádio Municipal de Braga v Braze.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.