Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bratislava : Braga - 12. prosince 2019   21:00

Bratislava
Bratislava
42' Šporar (Daniel) • 70' Moha (Šporar)
2:4
(1:1)
Braga
Braga
44' R. Fonte  (Trincão) • 72' Trincão  (Esgaio) • 75' Božikov (vl.)  • 90+3' Paulinho  (Fransérgio)
Bratislava
Greif – Medveděv, Abena, Božikov, De Marco – Ljubičić, Delgado (76. Bajrić) – Daniel, Dražić (78. Ratão), Moha – Šporar.
Šulla, Trnovský – Suchockij
Gil – Sapela, Borkowski (POL)
Tehelné pole, Bratislava
10 800 diváků
Braga
T. Sá – Esgaio, B. Viana, Renan, Martins (59. D. Viana) – Novais, Fransérgio, Agbo, R. Horta – Fonte (83. Paulinho), Trincão (83. Galeno).
Eduardo – A. Horta, Palhinha, Murilo

Bratislavský Slovan se s Evropskou ligou rozloučil domácí porážkou a celkem si letos připsal pouze 4 body. Naopak Braga si vítězstvím udržela vedení v tabulce a v losu prvního vyřazovacího kola bude nasazená.
Dnešní zápas 40 minut moc radosti promrzlým divákům v lehkém sněžení nenabízel, až závěr poločasu přinesl dva rychlé góly. Za domácí otevřel skóre po přihrávce českého záložníka Daniela Slovinec Šporar, za hosty vzápětí po rohu odpověděl přesnou hlavičkou Fonte.
Druhá půle měla mnohem větší náboj, postupně se ale stále více projevovala herní převaha portugalského klubu. Přesto šel Slovan znovu do vedení zásluhou Mohameda Rharsally, jenže i tentokrát Braga bleskově odpověděla Trincãem. Vzápětí si navíc dal po nádherném průniku Novaise smolný vlastní gól domácí kapitán Božikov – 2:3.
Od té chvíle patřilo hřiště už jen hostům, Slovan několikrát zachránil výborný brankář Greif a výsledkové razítko dal z brejku střídající Paulinho až v nastaveném čase.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 6:6. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:9.
90+4'
90+3'
Braga právě vstřelila branku!
Slovan už příliš nemyslí na zadní vrátka, hosté podnikli přečíslení a přetažený centr hlavičkuje zblízka do prázdné brány "PAULINHO" DIAS FERNANDES, který předtím celou akci založil a míč mu přes celou šířku hřiště fantastickou šajtlí vrátil Fransérgio.
90+1'
Dnešní utkání sleduje 10 800 diváků.
90'
Čtyři nastavené minuty bude ještě trvat účinkování jediného slovenského zástupce v Evropské lize.
89'
Šňůra rohů v podání Bragy pokračuje, další dva přicházejí během několika vteřin.
88'
Pablo Santos po opakovaném rohu pálí až na tribunu.
87'
Paulinhovu hlavičku tečuje jeho osobní strážce Medveděv a roh se bude opakovat.
87'
Hortův nebezpečný pas prodloužili domácí hlavičkou na další roh.
86'
Míč si osahal také Tiago Sá, ale jen si ho stáhl před nabíhajícím útočníkem a rozehrává nakrátko.
85'
Po dalším rohu Bragy pálí Novais nepřesně.
84'
Rohovému kopu se Bratislavští ubránili, vzápětí se do jejich území vřítil po skvělé přihrávce střídajícího Paulinha Ricardo Horta, lehce si obhodil obránce a Greif musel předvést další výborný zákrok.
83'
Trestným kopem z 20 metrů João Novais pořádně protáhl brankáře Greifa.
83'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Trincão, přichází Galeno.
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Rui Fonte, přichází Paulinho.
82'
Žlutou kartu dostává Jurij Medveděv (ŠK Slovan Bratislava).
81'
Pablo Santos na malém vápně odhlavičkoval nebezpečný centr zprava.
80'
Jurij Medveděv posílá kolmici podél pravé postranní čáry do zámezí.
79'
Rohový kop Slovanu směřuje jen na nejbližšího bránícího hráče.
78'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Dejan Dražić, přichází Rafael Ratão.
76'
Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází José Delgado, přichází Kenan Bajrić.
75'
Všechno je jinak. João Novais se s míčem protáhl v plné rychlosti obranou belasých, jeho střílený centr před brankovou čarou jeden z domácích obránců odkopl jen do míst, kam se vracel VASIL BOŽIKOV a od kolene bezmocného bulharského kapitána se míč odráží do brány.
72'
A znovu měla radost slovenských fanoušků krátké trvání. FRANCISCO TRINCÃO dostal do pokutového území perfektní přihrávku od Esgaia, sám se neukvapil, navedl si míč kolem statického De Marca na střelu a trefil se po zemi přes další obránce přesně k tyči.
70'
Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Na Tehelném poli je opět veselo, po Šporarově narážečce vymetl nádherně horní růžek marocký míčový kouzelník MOHAMED RHARSALLA.
69'
Šporar si naběhl na podobný nákop jako při vedoucím gólu Slovanu, pak však míč odevzdal přihrávkou do míst, kde zřejmě mylně tušil spoluhráče.
68'
Podlitinu na stehně ukazuje rozhodčímu Marin Ljubičić, Slovan navzdory tomu pouze vhazuje.
66'
Rychlý útok Portugalců zakončoval po náběhu do otevřené obrany Ricardo Horta a drží se za hlavu, ve vyložené šanci totiž o nepatrný kousek přestřelil.
64'
Fotbalisté Bragy si trpělivě podrželi míč a postupně se propracovali do šance. Fransérgiova šikovná placírka plachtí těsně vedle zadní tyče.
62'
Vasil Božikov si naběhl na rohový kop a hlavičkuje vysoko nad břevno.
61'
Marin Ljubičić si stahoval prudkou přihrávku uvnitř soupeřovy šestnáctky a sraženým centrem získal pro slovenského mistra roh.
59'
Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Wanderson de Jesus Martins, přichází Diogo Viana.
58'
Na trávník spěchá lékař Slovanu, Myenty Abena ztratil na horšícím se terénu stabilitu a po špatném došlápnutí v pádu narazil do boku nic netušícího protihráče.
57'
Rharsallova prudká střela z trestného kopu prošla děravou zdí a skočila do náruče připraveného Sá.
56'
Dejan Dražić trefil zblízka do lokte Santose, rozhodčí posuzuje jeho zásah jako nedovolenou hru rukou.
55'
Iniciativu převzal jistý postupující, akce však končí útočný faulem Fonteho na De Marca.
53'
Slovan drží ve vánici míč a odolává napadání Bragy, jež se omezuje na vlastní polovinu hřiště.
51'
Po rohu se opět prosazuje k hlavičce Ljubičić, trkl však míč spíše před sebe do země.
51'
Šporar si chytře počkal na spoluhráče a oslovil sprintujícího Ljubičiće. Ten posouval doprava a hosté zachraňují situaci skluzem na roh.
50'
V hustém sněžení nabral zápas po změně stran konečně pořádné tempo, roh vybojoval Slovan, rozehrál ho Delgado a Ljubičić zakončuje nepřesně.
49'
Po rohu pálil Novais nejprve do obránce, dorážku už musel na čáře likvidovat opět Greif.
48'
A hned vzápětí nebezpečný protiútok Bragy. Trincãovu nádhernou střelu vyškrabuje Greif jednou rukou zpod břevna na roh.
47'
Po chvilce vymyslel český záložník Erik Daniel už lepší palebnou pozici pro slovinského kolegu, Šporar vyslal křížnou střelu těsně vedle.
47'
Daniel prostrkával míč do uličky na Šporara, Tiago Sá mu pádem pod nohy včas sebral míč.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 39% – 61%, střely na bránu 4:2, střely mimo 2:3, rohy 2:1, fauly 6:4, ofsajdy 2:1.
První poločas zápasu, v němž už jde jen o čest, odměny a desetinky bodů do koeficientů nepřinášel dlouho promrzlým divákům žádnou velkou zábavu. V poslední pětiminutovce zato padly dva slepené góly, když na vedoucí gól domácího Šporara bleskově odpověděl hlavičkou po rohu Fonte.
45+1'
45+1'
Delgado ještě skosil svého krajana Fransérgia a je z toho trestný kop pro Bragu.
45'
Rozhodčí Gil nastavuje poločas o jednu minutu.
44'
Z vedení se domácí radovali jen dvě minuty. Jediný rohový kop za poločas stačil k vyrovnání, které zařídil na bližší tyči prudkou hlavičkou do růžku RUI FONTE.
44'
Braga se pokusí o vyrovnání ze svého premiérového rohového kopu.
42'
Obrana Bragy podcenila Danielův daleký nákop, který si převzal ANDRAŽ ŠPORAR a nečekaným švihem šajtlí o zadní tyč otevírá skóre.
39'
Na zemi se vzájemně zaklesli Ljubičić s Novaisem, sudí píská faul domácímu hráči.
39'
Rychlý protiútok domácích vyzněl do ztracena. Šporar dostal přízemní přihrávku z pravé strany za paty.
37'
Andraž Šporar strávil pár chvil na zemi po nezaviněném pádu na plná záda ze vzdušného souboje. Následuje míč rozhodčího pro Bragu.
36'
Zpětná přihrávka do vápna Slovanu přišla od Esgaia již z jasného ofsajdu, takže vzrušení bylo zbytečné.
35'
Domácím fotbalistům se povedlo odkpnout míč z šestnáctky při nedotažené akci portugalského mužstva.
34'
Rychlá souhra Slovanu končí v zámezí. Erik Daniel si narážel se Šporarem, ale k jeho elegantní patičce ho dvojblok hostů nepustil.
32'
Jurij Medveděv se u postranní čáry vyhnul Ricardu Hortovi, zastavil ho až ostrým zákrokem zezadu Fransérgio.
30'
V Bratislavě se znovu rozsněžilo, dalo by se napsat, že portugalští hráči na tyto podmínky nebudou zvyklí, ale i téměř celé mužstvo Slovanu je složeno z hráčů jižního původu.
29'
Dlouhý nákop hostů končí u brankáře Greifa.
27'
Delgado však centruje pouze do náruče Tiaga Sá.
26'
O pár desítek vteřin později si Bratislavští rohový kop zopakují, hostující Bruno Viana v tísni hlavičkuje za čáru.
26'
Delgado, hrající pod jmenovkou "Nono", našel svým centrem pouze hlavy červenobílých.
25'
Uprostřed poločasu získávají první roh v zápase hráči Slovanu.
24'
U míče belasí zůstali i po faulu Esgaia na Rharsallu. Dražićův výborný centr hlavičkoval o zem do náruče hostujícího brankáře bratislavský hrot Šporar.
22'
Po následném trestném kopu Delgada se míč odráží vysoko nad břevno z chumlu naskakujících hráčů od hlavy Marina Ljubičiće.
21'
Na zemi skončil v souboji osmiček domácí Ljubičić.
19'
Braga vedla útok po pravém křídle a postupnými přihrávkami bez potřebné dávky odvahy se dostává až před vlastní vápno.
17'
Ljubičićův centr v nelehkém postavení neusměrnil hlavou na bránu Rharsalla.
16'
Tempo hry poněkud zvolnilo, oba celky mají problém přejít střední část hřiště. Z dálky netrefil bránu Esgaio.
14'
Hosté ztratili míč ještě před půlící čarou, zpátky ho mají po nepovedeném centru domácího De Marca.
12'
Jenže hned po exekuci vyletěl praporek polského pomezního vzhůru, v ofsajdu se zapomněl Božikov.
12'
Andraž Šporar ucítil v obličeji ruku hostujícího Santose a je z toho trestný kop pro Slovan.
11'
Jurij Medveděv zezadu nedovoleně atakoval Novaise, ale portugalský celek hned po rozehrání míč ztrácí.
9'
S pokusem Ricarda Horty neměl bratislavský brankář Greif vážnější potíže.
7'
Trincão postupoval poněkud sobecky a nepropálil obrannou hráz belasých.
5'
Tiago Sá znovu zasahuje, tentokrát ho vyzkoušel český záložník Erik Daniel.
4'
Medveděvův centr z pravého křídla ukryl do koše Tiago Sá.
3'
Slovan přispěchal s rychlou odpovědí, Mohamed Rharsalla si navedl míč přes dva protihráče a prudkou střelou po zemi přinutil poprvé zasahovat brankáře Bragy.
2'
Z pořádné vzdálenosti napřáhl k velmi slušné střele hostující Novais, skončila těsně nad břevnem.
1'
V Bratislavě je teplota na bodu mrazu, před zápasem poletovaly občasné sněhové vločky, ale hrací plocha je v dobrém stavu.
Domácí fotbalisté nastupují v tmavomodrých úborech, hráči Bragy oblékli červené dresy s bílými rukávy a bílé trenýrky.
Ve výběru Jána Kozáka figuruje jako jediný Slovák brankář Dominik Greif. Naopak v základu nastupují čeští fotbalisté Medveděv a Daniel.
Na lavičce jsou dvě volná místa a mezi pěti náhradníky jsou ještě další dva gólmani.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Medveděv, Abena, Božikov, De Marco – Ljubičić, Delgado – Daniel, Dražić, Rharsalla – Šporar.
Náhradníci: Šulla, Trnovský – Ratão, Suchockij, Bajrić.

SC Braga: Sá – Esgaio, B. Viana, dos Santos, Martins – Novais, Fransérgio, Agbo, R. Horta – Fonte, Trincão.
Náhradníci: Eduardo – D. Viana, A. Horta, Galeno, Palhinha, Murilo, Paulinho.

Rozhodčí: Gil – Sapela, Borkowski (POL).
Poslední vzájemný zápas:

SC Braga – Slovan Bratislava 2:2

Branky: 30. B. Viana, 63. Galeno – 45+4. Šporar, 87. vlastní B. Viana.

SC Braga: Eduardo – Esgaio, Viana, Renan, Sequeira – Palhinha, A. Horta (70. Novais), Fransérgio (88. Fonte), R. Horta (70. Trincao) – Galeno, Paulinho.

Slovan Bratislava: Greif – Medveděv, Abena, De Marco, Suchockij (80. Daniel) – Bajrić, de Kamps (68. Ljubičić) – Holman (68. Dražić), Rabiu – Rharsalla, Šporar.
SC Braga

To Braga musí být zatím s vývojem spokojená, jelikož se třemi vítězstvími a dvěma remízami vede skupinu K. V posledním kole bude bojovat o to, aby v čele zůstala i v konečném pořadí. Minule Braga remizovala na svém hřišti s Wolverhamptonem 3:3, druhou bodovou ztrátu předtím utrpěla právě se Slovanem.
ŠK Slovan Bratislava

Před posledním kolem základní části Evropské ligy je ve skupině K už o postupujících rozhodnuto. Slovan Bratislava se nachází na třetí příčce a na další fázi už může zapomenout. V pěti zápasech totiž získal 4 body za výhru nad Besiktasem hned v úvodním kole, jednu remízu a tři porážky. V minulém kole slovenský celek neuspěl v Istanbulu těsně 1:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.