Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Kluž : Sevilla - 20. února 2020   18:55

1:1
(0:0)
Sevilla
Sevilla
82' Nasjrí  (L. de Jong)
Kluž
Arlauskis – Manea, Vinícius, Burcă, Camora (C) – Deac, Bordeianu, Djoković, Păun (74. Hoban) – L. Traoré (83. Rondón), Omrani (85. Golofca).
Sandomierski – L. Aurélio, Boli, Golofca, Hoban, Cestor, Rondón.
Deniz Aytekin (GER) – Eduard Beitinger (GER), Dominik Schaal (GER)
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu, Cluj-Napoca
Sevilla
Vaclík – Navas (C) (73. Nasjrí), Koundé, Diego Carlos, Escudero – Jordán, Gudelj, Fernando – Suso (90+1. F. Vázquez), L. de Jong, Ocampos (78. Rony Lopes).
Bunú – Sergi Gómez, Rony Lopes, Banega, F. Vázquez, Reguilón, Nasjrí.

První vzájemný zápas mezi Kluží a Sevillou skončil nerozhodně 1:1, oba góly padly až ve 2. poločase. Koundé v 56. minutě zahrál ve vápně rukou, sudí celou situaci důkladně prozkoumal a nařídil pokutový kop, který v 59. minutě Deac bezpečně proměnil. Hosté se snažili skóre srovnat a štěstí jim branku na 1:1 v 82. minutě dopřálo, přesně se trefil střídající Najrí, jemuž přesně přihrál L. de Jong. Pak měl v samotném závěru ještě velkou šanci Lopes, ale Arlauskis vytasil výtečný zákrok a svému týmu výrazně pomohl.
90+5'
90+3'
Júsuf byl opět v šanci, tentokrát hlavičkoval, ale další gól nepřidal, protože pokus byl nepřesný.
90+3'
Rony Lopes si navedl míč na levačku a poté se prezentoval krásnou střelou do horního levého rohu, ale gólman Ariauskis vytasil skvělý zákrok a zabránil stoprocentnímu gólu.
90+1'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Franco Vázquez.
90+1'
Druhý poločas bude prodloužen o 5 minut.
90'
Sevilla má míč na kopačkách a z posledních sil se snaží vymyslet něco zajímavého, ale všichni hráči domácího celku brání na vlastní polovině, takže to mají hosté těžké.
85'
Kluž znovu střídá: ze hry odešel nevýrazný Omrani a na poslední chvilky naskočil Golofca.
83'
Druhá změna v sestavě domácích: na lavičku zamířil Traoré a na hřiště přišel Rondón.
82'
Sevilla právě vstřelila branku!
Odražený balon si zpracoval Lopes, jenž ze své kopačky vyslal štiplavou střelu, ale ta byla zablokována. K míči se však rychle připletl Luuk de Jong, parádně posunul na levou stranu, kde byl osamocený JÚSUF NASJRÍ a přesnou trefou vyrovnal na 1:1.
82'
Sevilla z tlaku vytěžila rohový kop.
81'
Hosté se v posledních minutách snaží na svého soupeře vyvinout tlak a vytvořit si slibnou šanci, ale Kluž se zatím brání pozorně, nerada by totiž o vedení přišla.
78'
Ocampos opustil hrací plochu a místo něj naskočil Roky Lopes.
75'
Suso zahrával standardní situaci a do šance se dostal Jordán, bohužel ale pálil nepřesně.
74'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Adrian Păun, přichází Ovidiu Hoban.
73'
Po svém příchodu na hřiště na sebe Nasjrí hned upozornil, ale pouze faulem, takže tento moment si za rámeček určitě nedá. Rozehrávat bude Kluž.
73'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Júsuf Nasjrí.
70'
Domácí fotbalisté ze standardní situace nic nevytěžili, protože rozhodčí musel hru přerušit, v ofsajdu byl totiž Păun.
68'
Žlutou kartu na lavičce vyfasoval Reguilón.
68'
Na druhé straně pálil Djoković, ale i jeho rána byla zablokována. Kluž bude zahrávat rohový kop.
67'
Jordán zahrával rohový kop, ale jeho centr nijak nebezpečný nebyl. Míč však propadl do míst, kde byl osamocený Ocampos, který okamžitě pálil, ale trefil jen bránícího protihráče.
64'
Suso byl faulovaný, ale rozhodčí nedovolený zákrok přehlédl.
61'
Navas přesnou trefou poslal balon za gólmanova záda, ale gól nemohl platit, protože Ocampos uvízl v ofsajdu.
59'
Kluž právě vstřelila branku!
Pokutový kop si vzal na starost CIPRIAN DEAC a nekompromisní střelou k pravé spodní tyči nedal Vaclíkovi šanci. Český gólman sice vystihl směr, ale neměl šanci gólu zabránit.
58'
Vaclík teď bude muset čelit pokutovému kopu, protože sudí Deniz Ayteki rozhodl, že Koundé rukou opravdu zahrál.
56'
Vypadá to, že Koundé zahrál ve vápně rukou, rozhodčí jde celou situaci prozkoumat k videu.
53'
Na pravé straně dostal přihrávku Jordán, který pak centrem hledal před bránou své spoluhráče, ale našel pouze náruč domácího gólmana.
52'
Ocampos dostal přihrávku, zpracoval si míč a chtěl s ním postupovat do útoku, ale protihráč ho zastavil nedovoleným zákrokem a fotbalista Sevilly šel k zemi.
51'
Standardní situaci si vzal na starost Deac a vsadil na přímou střelu, ta však trefila jednoho ze spoluhráčů, změnila svůj směr a branku Vaclíka neohrozila.
49'
Vaclík si teď bude muset dávat pozor, protože Kluž bude zahrávat volný přímý kop z nebezpečné pozice.
49'
V úvodních minutách jsou na míči převážně domácí fotbalisté, kteří se pohybují na soupeřově polovině a vytváří na něj tlak.
48'
Kluž zahrávala rohový kop i do třetice, ale ani tentokrát ze standardní situace nic nevytěžila.
47'
Na balon si teď musel sáhnout i Vaclík, který pohotovým zákrokem vytěsnil centrovaný míč na další roh.
46'
Bordeianu poslal z pravé strany načechraný centr do vápna, ale Gudelj měl v pokutovém území přehled a míč dohlavičkoval na roh.
46'
První poločas toho příliš zajímavého nepřinesl, za zmínku stojí snad jen orazítkovaná branková konstrukce ze 34. minuty, kdy pálil L. de Jong. Doufejme, že druhá polovina zápasu bude pohlednější a přinese i vstřelenou branku.
Držení míče: CFR Kluž 37%:63% Sevilla FC.
Rohové kopy: CFR Kluž 3:2 Sevilla FC.
Střely celkem: CFR Kluž 6:8 Sevilla FC.
45+2'
45+1'
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
45'
Djoković si položil míč k rohovému praporku, ale on ani jeho spoluhráči ze standardní situace nic nevytěžili.
44'
Fernando byl za svůj prohřešek potrestán žlutou kartou.
43'
V blízkosti středového kruhu zůstal ležet faulovaný Djoković, proti kterému se provinil Fernando. Rozehrávat budou domácí fotbalisté.
42'
Fernando teď chyboval na vlastní polovině a s rozehrávkou musel pomoct Vaclík, který poslal míč daleko od své brány.
38'
Fernando teď pomohl Vaclíkovi, když odvrátil soupeřovu střelu na roh. K rohovému praporku si stoupl Deac a do vápna poslal velmi zajímavý centr, ale obrana byla pozorná. K odraženému míči se dostal Camora, na nic nečekal a okamžitě vypálil, ale Vaclík mohl zůstat klidný, protože střela šla vysoko nad bránu.
34'
Sevilla si teď vytvořila velmi zajímavou šanci, ale proměnit ji nedokázala. Suso ze své levačky vyslal štiplavou střelu, kterou ještě nebezpečně tečoval Luuk de Jong, ale orazítkoval pouze brankovou konstrukci.
33'
Navas se rozhodl o překvapivou střelu z dálky, ale domácí brankář byl pozorný a pokus zneškodnil.
30'
Djoković se snažil ohrozit soupeřovu branku, ale Gudelj byl pozorný a ránu úspěšně zablokoval.
29'
Gudelj šel k zemi, protože ho Omrani zatáhl za rukáv a rozhodčí mu musel domluvit. Rozehrávat bude Sevilla.
27'
Faulovaný byl Păun a domácí fotbalisté měli k dispozici standardní situaci. Sám Păun si vzal volný přímý kop na starost, ale centrem našel ve vápně jen jednoho z protihráčů, který balon dohlavičkoval do bezpečí.
25'
Deac mohl poslat Kluž do vedení, ale ve velmi zajímavé šanci selhal. Deac ve velkém vápně obelstil dva protihráče a poté mířil ke vzdálenější tyči, avšak nepřesně, takže Vaclík zasahovat nemusel.
25'
Kluž znovu uvede míč do hry, protože Koundé fauloval.
24'
L. de Jong uvízl v ofsajdu a domácí hráči budou rozehrávat.
23'
Hosté se znovu dostali do zakončení, ale ani tentokrát jejich pokus nebyl přesný. Zpoza vápna se do odraženého balonu tvrdě opřel Jordán, ale mířil vysoko nad bránu.
21'
V pokutovém území čekal na centr L. de Jong, ale jeho pokus hlavou branku minul.
20'
Kapitán Navas poslal zajímavý centr na přední tyč, ale domácí tým byl připraven a v pohodě se ubránil. Navas se však ještě k odraženému míči dostal a znovu ho odcentroval do pokutového území, kde se do zakončení prodral Escudero, ale jeho pokus byl zablokován.
19'
Kluž se bude muset bránit, protože hosté budou zahrávat další rohový kop.
16'
Ocampos se opět dostal do zakončení, ale ani tentokrát jeho rána pravačkou nebyla přesná.
13'
Suso si na pravém křídle udělal prostor a poté parádně odcentroval před branku, kde byl Ocampos, avšak jeho střelecký pokus byl nepřesný a Arlauskis zasahovat nemusel. Ocampos zakončoval zajímavě patou, takže mu sřela zrovna moc nesedla.
12'
Faulovaný byl Jordán, kterého ve středu hřiště poslal k zemi jeden z protihráčů. Rozehrávat v této chvíli bude Sevilla.
10'
Rozhodčí teď musel přerušit hru, protože se Suso zapomněl v ofsajdu.
9'
Rohový kop zahrávala také Sevilla, ale ani hosté ze standardní situace nic nevytěžili.
7'
Pak to ještě zkoušel Păun, ale ten se prezentoval pouze velmi nepřesnou ránou, která skončila vysoko nad Vaclíkovou svatyní.
7'
K odraženému balonu se dostal Vinícius, ale jeho pokus jeden z obránců tělem zablokoval. Tím hráčem byl Diego Carlos.
7'
Standardní situaci si vzal na starost Păun, ale centrovaným míčem našel jen boxujícího Vaclíka, který si poradil na jedničku.
6'
Obranný zákrok si připsal Koundé, který zablokoval štiplavou střelu soupeře a nabídl domácím první rohový kop.
5'
Camora dostal na levé straně přihrávku od Djokoviće a poté odcentroval míč do pokutového území, avšak tam číhala připravená obrana Sevilly.
4'
Vaclík rozehrál, ale jeho spoluhráči nic kloudného na straně soupeře nevymysleli. Nyní následuje aut pro domácí.
3'
V úvodních minutách vidíme převážně kostrbaté rozehrávky na obou stranách.
2'
O úvodní výkop se postarali fotbalisté Kluže, ale příliš dlouho míč na kopačkách neudrželi.
1'

CFR Kluž: Arlauskis – Manea, Vinícius, Burcă, Camora (C) – Deac, Bordeianu, Djoković, Păun – L. Traoré, Omrani.
Náhradníci: Sandomierski – L. Aurélio, Boli, Golofca, Hoban, Cestor, Rondón.

Sevilla FC: Vaclík – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Escudero – Jordán, Gudelj, Fernando – Suso, L. de Jong, Ocampos.
Náhradníci: Bunú – Sergi Gómez, Rony Lopes, Banega, F. Vázquez, Reguilón, Nasjrí.

Rozhodčí: Deniz Aytekin (GER) – Eduard Beitinger (GER), Dominik Schaal (GER).
Sevilla FC měla poslední soutěžní zápas na programu v neděli a také v něm remizovala, když hrála nerozhodně s Espanyolem 2:2. Španělský tým je v tamní lize na 5. pozici a na svém kontě má 40 bodů. Sevilla si postup do vyřazovacích bojů zajistila 1. místem ve skupině A, zasloužila si ho díky pěti vítězstvím a jedné porážce. Fotbalisté Sevilly zaznamenali skóre 14:3 a podíl na tom měl především M. El Haddadi, kterému to v letošním ročníku pálí, trefil se už pětkrát a dvakrát asistoval.
CFR Kluž odehrála poslední soutěžní zápas v pátek a po bezbrankové remíze si na své konto připsala pouze jednobodový zisk. Rumunskou ligu vede tento celek o 3 body. Kluž do vyřazovacích fází Evropské ligy postoupila ze skupiny E, ve které skončila na 2. pozici. Fotbalisté Kluže zaznamenali ve skupině 4 výhry a 2 prohry, ani jednou neremizovali. Skóre bylo 6:4, z týmu dal nejvíce gólů C. Deac, trefil se dvakrát.
Dobrý večer, vítejte u textového přenosu mladší sestry Ligy mistrů, kterou je Evropská liga. Do první vyřazovací fáze postoupila i CFR Kluž a Sevilla FC. Dnešní zápas budou řídit rozhodčí z Německa, hlavním sudím byl zvolen Deniz Aytekin, na čarách mu budou asistovat Eduard Beitinger a Dominik Schaal, no a Patrick Ittrich byl pak nominován jako čtvrtý rozhodčí. Dále tu máme VAR, kterým je Daniel Siebert a jeho asistent Bibiana Steinhaus. Komentářem fotbalového dění Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.