Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Krasnodar : Basilej - 28. listopadu 2019   16:50

Krasnodar
Krasnodar
72' Ari
1:0
(0:0)
Basilej
Basilej
Krasnodar
Kricjuk – Petrov, Martynovič (C), Spajić, Ramírez – K. Olsson (73. Utkin), Gazinskij (82. Kambolov), Vilhena – Sulejmanov (57. Namli), Ari, Wanderson.
Safonov – Ignatěv, Namli, Berg, Utkin, Kambolov, Stockij.
Madden – Roome, Stewart (vš. SCO)
Stadion Kubaň, Krasnodar
Basilej
Omlin – Widmer, Bergström, Alderete, B. Riveros – Cömert, Frei – Stocker (C) (86. Pululu), Campo, Okafor (85. Bua) – Ademi (68. Cabral).
Nikolić – Dimitriou, Zuffi, Pululu, Bua, Isufi, Cabral.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je dobojováno, domácí slaví velmi důležité vítězství, vzhledem k souběžně hranému utkání Trabzonspor – Getafe. Pokud by dnes totiž domácí nevyhráli nad dosavadním lídrem z Basileje, přišli by o možnost postoupit. Takhle je čeká souboj o postup až do posledního kola.
Dnes to byl z pohledu domácích velmi dobrý zápas, v němž byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Byť to bylo „jen“ gólem z penalty. Basilej se v hodně dramatickém závěru zápasu ještě snažila, ale dnes to hostům v koncovce „nelepilo" a soupeř těsný náskok udržel až do konce.
90+6'
Zákroky brankáře Krasnodaru Kricjuka – 1.
Zákroky brankáře Basileje Omlina – 1.
90+6'
Žlutou kartu dostává Omar Alderete (FC Basilej).
90+5'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Ari (FK Krasnodar), za absolutně hloupý faul, kdy v pokutovém území soupeře udeřil bránícího hráče do obličeje. Trapný blikanec domácího útočníka, který tak oslabil svůj tým do závěrečného kola.
90+3'
Žlutou kartu dostává Aljaxandr Martynovič (FK Krasnodar).
90+3'
Žlutou kartu dostává Fabian Frei (FC Basilej).
90+1'
Afimico Pululu (Basilej) netrefuje branku, stejně, jako před okamžikem na druhé straně Daniil Utkin.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Kevin Bua (Basilej) rozehrál roh z levé strany, míč ve vápně ale odhlavičkovává obránce Krasnodaru.
88'
Rohový kop pro Basilej, která je přece jenom o něco málo aktivnější v posledních minutách.
87'
Basilej na polovině soupeře, Afimico Pululu si nabíhá do vápna, kde ale nedokázal zpracovat míč.
86'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Valentin Stocker, přichází Afimico Pululu.
85'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Noah Okafor, přichází Kevin Bua.
85'
Diváci pískají, nelíbí se jim, že se Basilej drží na polovině Krasnodaru. Nicméně mohou být v klidu, centry v podání hostů jsou absolutně nepřesné, jako nyní.
83'
Daniil Utkin (FK Krasnodar) nepřešel přes dvojici bránících hráčů Basileje.
82'
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Jurij Gazinskij, přichází Ruslan Kambolov.
81'
Daniil Utkin (FK Krasnodar) si nabíhá do vápna Basileje, kam k němu ale nakonec nedoputovala přihrávka.
80'
Domácí faulují ve středovém kruhu, míč pro Basilej, která jde dopředu po levé straně.
79'
Krasnodar na polovině soupeře, ale zpětnou přihrávkou se domácí sami posílají zpět na svou polovinu.
78'
Noah Okafor (Basilej) centruje z levé strany, ale míč v podstatě jen odevzdává soupeři.
77'
Ari fauluje na své polovině, volný kop pro Basilej.
76'
Žlutou kartu dostává Cristian Ramírez (FK Krasnodar).
75'
Valentin Stocker (Basilej) faulován domácím Ramírezem, který ho udeřil do obličeje.
73'
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Kristoffer Olsson, přichází Daniil Utkin.
73'
Ari (FK Krasnodar) dostává žlutou kartu za to, že při oslavě gólu svlékl dres.
72'
Krasnodar právě vstřelil branku!
ARI s naprostým přehledem proměňuje pokutový kop a domácí se ujímají vedení nad doposud celkem nevýraznou Basilejí.
71'
Po faulu Aldereteho, na Ariho, je nařízen pokutový kop pro Krasnodar.
70'
Po centru z levé strany hlavičkuje Ari (FK Krasnodar). který ale poslal míč jen do rukavic gólmana Basileje.
68'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Kemal Ademi, přichází Arthur Cabral.
67'
Hosté připravují první změnu v sestavě, do hry se chystá Cabral.
65'
Útočným faulem končí akce domácích, provinil se Kristoffer Olsson.
63'
Žlutou kartu dostává Jurij Gazinskij (FK Krasnodar).
63'
Maciel Wanderson (FK Krasnodar) neuspěl v souboji na levém křídle, domácí přišli na chvíli o míč.
62'
Sergej Petrov (FK Krasnodar) totálně zazdil zajímavou akci domácích, kdy se mu míč u vápna Basileje doslova zapletl pod nohy.
61'
Rohový kop rozehráli hosté z levé strany, ale domácí se v pohodě ubránili, byť se k míči ještě jednou dostávají hosté.
60'
Kemal Ademi (Basilej) poslal pas z levé strany, do vápna Krasnodaru, ale domácí odkopávají na roh.
59'
Emil Bergström (Basilej) zezadu zajel do Ariho, ten se těžko zvedá z trávníku, pravděpodobně to byl zákrok na achillovky.
58'
Blás Riveros (Basilej) neměl šanci dostihnout míč na hrací ploše, po nepřesném pasu.
57'
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Magomed Sulejmanov, přichází Younes Namli.
56'
Domácí připravují střídání, první střídání v zápase, do hry se chystá Younes Namli.
55'
Ari (FK Krasnodar) končí na trávníku, po souboj u půlící čáry, poměrně tvrdý souboj.
52'
Žlutou kartu dostává Maciel Wanderson (FK Krasnodar).
51'
Basilej se snaží napadat rozehrávku domácího týmu, je vidět přece jenom větší snaha u hráčů Basileje, než v první půli.
50'
Míč opět v držení domácích, kteří kombinují u půlící čáry.
48'
Míč má Stanislav Kricjuk (FK Krasnodar), který rozehrává na pravou stranu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:52.
První poločas je minulostí. Gól sice nepadl, ale domácí si ho za svou aktivitu zasloužili. Nicméně ani oni si nějakou vyloženou šanci připravit nedokázali, což je i zásluha dobré defenzivy Basileje. Hosté jsou směrem dopředu absolutně neškodní a Kricjuka v brance Krasnodaru v podstatě nedokázali prověřit.
45+2'
45+2'
Tak, jako domácí rychle rozehráli, tak také o míč rychle přišli, na polovině soupeře.
45+1'
Stanislav Kricjuk (FK Krasnodar) má míč a celkem rychle rozehrává od své branky.
45'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Míč míří do autu, hosté vhazují z pravé strany, na polovině soupeře.
43'
Útočné akce se Basileji vůbec nedaří, hosté jsou zatím naprosto neškodní.
42'
Stanislav Kricjuk (FK Krasnodar) si bere míč a bude moci rozehrávat od své branky.
41'
Krasnodar na polovině soupeře, Magomed Sulejmanov ale pokazil centr.
40'
Jurij Gazinskij (FK Krasnodar) již stojí na nohou, ale vypadá to na problém s pravou nohou, domácí záložník kulhá z hřiště a bude muset asi střídat.
39'
Jurij Gazinskij (FK Krasnodar) končí na trávníku a musí být ošetřován.
38'
Samuele Campo (Basilej) rozehrává volný kop na polovině Krasnodaru, je z toho ale pouze centr do území nikoho a míč končí mimo hřiště.
37'
Hlavičkové souboje na polovině Krasnodaru, míč nakonec získávají hosté.
36'
Byla z toho ale pouze ztráta míč a rychlý protiútok domácích, zakončený nepřesnou střelou Ariho.
35'
Basilej ale zůstává na polovině Krasnodaru, kde se snaží něco vymyslet.
34'
Aljaxandr Martynovič (FK Krasnodar) odkopává míč, mířící do vápna Krasnodaru.
32'
Maciel Wanderson (FK Krasnodar) dostal míč do vápna, kde dokázal pravačkou vypálit, ale branku minul.
31'
Je za námi první půl hodina hry, jednoznačně více ze hry mají domácí, kteří by se mohli, za svou aktivitu, dočkat také vedoucího gólu.
29'
Maciel Wanderson (FK Krasnodar) rozehrál rohový kop z levé strany, domácí ale nedokázali zakončit, míč se hostům podařilo dostat až na polovinu soupeře.
28'
Rohový kop pro Krasnodaru, domácí rozehrají z levé strany.
27'
Míč u branky Krasnodaru, Stanislav Kricjuk rozehrává na levou stranu a domácí se dostávají na polovinu Basileje.
26'
Jonas Omlin (Basilej) rozehrává od své branky, pas na pravou stranu, kde je pískán ofsajd Ademimmu.
25'
Krasnodar s míčem na polovině Basileje, domácí to zkouší středem, kde ale Ari nemohl zachytit nepřesnou přihrávku.
23'
Kristoffer Olsson (FK Krasnodar) fauluje na polovině soupeře, Basilej tak získává míč.
21'
Hraje se ve středním pásmu, domácí zkouší něco vymyslet.
20'
Je za námi první dvacetiminutovka hry, více ze hry mají zatím domácí, kteří ale skórovat zatím nedokázali.
19'
Útočná akce Krasnodaru končí odpískaným ofsajdem, v němž se ocitá Wanderson.
18'
Rohový kop pro Basilej, hosté rozehráli, ale bez většího úspěchu.
17'
Útočným faulem končí akce Basileje, míč opět získávají domácí.
15'
A znovu roh pro Krasnodar, který má v tuto chvíli velkou převahu, hosté se ale opět v pohodě ubránili.
14'
Magomed Sulejmanov (FK Krasnodar) rozehrál, domácí se tentokrát dostali ke střele, Kristoffer Olsson ale branku netrefil.
13'
Další rohový kop pro domácí, ti rozehrají z pravé strany.
12'
Maciel Wanderson (FK Krasnodar) rozehrál rohový kop z levé strany, míč míří na bližší tyč, kde odhlavičkovává obránce.
11'
Rohový kop získávají také domácí, po obranném zákroku Stockera.
10'
Valentin Stocker (Basilej) rozehrál rohový kop z levé strany, následně ale fauluje a celá akce tak končí faulem.
9'
Rohový kop pro Basilej, hosté rozehrají z levé strany.
8'
Noah Okafor (Basilej) se na levé straně, ve vápně Krasnodaru, dostal již s míčem mimo hrací plochu.
7'
Maciel Wanderson (FK Krasnodar) znovu v akci, tentokrát střílí zpoza vápna, ale branku vysoko přestřelil.
6'
Maciel Wanderson (FK Krasnodar) střelou uvnitř vápna, ale branku míjí.
5'
Hosté to zkouší nákopem dopředu, ale míč získává soupeř.
4'
Jonas Omlin (Basilej) sbírá míč před dobíhajícím Arim.
3'
Autové vhazování z pravé strany, na polovině soupeře.
2'
Stanislav Kricjuk (FK Krasnodar) má míč ve své moci a rozehrává na pravou stranu.
1'

FK Krasnodar: Kricjuk – Petrov, Martynovič (C), Spajić, Ramírez – K. Olsson, Gazinskij, Vilhena – Sulejmanov, Ari, Wanderson.
Náhradníci: Safonov – Ignatěv, Namli, Berg, Utkin, Kambolov, Stockij.

FC Basilej: Omlin – Widmer, Bergström, Alderete, B. Riveros – Cömert, Frei – Stocker (C), Campo, Okafor – Ademi.
Náhradníci: Nikolić – Dimitriou, Zuffi, Pululu, Bua, Isufi, Cabral.

Rozhodčí: Madden – Roome, Stewart (vš. SCO).
FC BASILEJ
Jak již zmíněno, švýcarská Basilej zatím projíždí skupinou jak nůž máslem... v zápasech pouze jednou ztratila body, když remizovala 2:2 na hřišti posledního Trabzonsporu. Následně ale dokázala uspět na hřišti favorizovaného Getafe, kde vyhrála 1:0! Stejného soupeře pak dokázala porazit i doma (2:1). S Krasnodarem se Basilej utkala na úvod základní skupiny a hned v tomto zápase ukázala svou sílu – ruskému týmu uštědřila krutý debakl 5:0! Pokud by Basilej uspěla i v Rusku, na hřišti Krasnodaru, zajistila by si již před posledním kolem postup ze základní skupiny z prvního místa!
FK KRASNODAR
Třetí nejlepší tým ruské ligy minulé sezóny (za Zenitem Petrohrad a Lokomotivem Moskva) neúspěšně zabojoval o postup do Ligy mistrů a musel se tak spokojit „pouze“ s Evropskou ligou. V té se zatím úspěšně pere o postup, aktuálně mu patří třetí místo, ovšem se stejným počtem bodů, jako má druhé Getafe. Překvapivým lídrem je právě švýcarská Basilej, která vede tabulku se čtyřbodovým náskokem. Ruský tým si hodně bodově pomohl dvojzápasem s tureckým Trabzonsporem, který dokázal v obou zápasech porazit (2:0 venku, 3:1 doma) a právě tyto dvě výhry jsou zatím jediné na kontě Krasnodaru.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání základní skupiny C Evropské ligy, v němž FK KRASNODAR přivítá na svém stadionu FC BASILEJ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:50.