Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kyjev : Lugano - 12. prosince 2019   18:55

Kyjev
Kyjev
90+4' Cygankov (Citajšvili)
1:1
(0:1)
Lugano
Lugano
45' Aratore  (Dalmonte)
Kyjev
Buščan – Kędziora (64. Citajšvili), Popov, Kádár, Mykolenko – O. Karavajev, Šepeljev, Bujalskij, De Pena (77. Garmaš) – Cygankov (C) – Besjedin (81. Sol).
Bojko – Andrijevskij, Garmaš, Šaparenko, Sol, Citajšvili, Syrota.
Aghajev – Zejnalov, Amirali (všichni AZE)
NSC Olimpijskij, Kyjev
Lugano
D. Da Costa – Yao, Sulmoni, Daprelà (C), Obexer – Lovric (84. Črnigoj), Custodio, Guidotti (55. Vécsei) – Dalmonte (64. Marić), Holender, Aratore.
N. Baumann – Bottani, Črnigoj, Lavanchy, Marić, Sasere, Vécsei.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 15:3. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 7:11.
Je dobojováno! Dynamo herně celý zápas potvrzovalo roli papírového favorita. Opravdu nebezpečné však bylo až od sedmdesáté minuty, ve které už dávno prohrávalo 0:1 gólem Aratoreho. Pro hosty to byla jediná střela na branku, která jim nakonec na zisk tří bodů nestačila, protože za Kyjev v poslední útočné akci vyrovnal kapitán Cygankov. Nic se však nemění na tom, že se oba týmy do jarní fáze Evropské ligy nepodívají.
90+4'
90+4'
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
Tak přece jenom se domácí ze zoufalého závěrečného náporu dočkali alespoň vyrovnávající trefy, která ve finále nic moc nezmění. VIKTOR CYGANKOV si vzal míč od Citajšviliho, ve vápně si jej navedl na levačku a pěknou střelou k vzdálenější tyči obral Lugano o cenné vítězství.
90+3'
Nene, Dynamu dnes zkrátka není přáno dopravit míč do sítě. Velký závar ve vápně sice přinesl střely Karavajeva a Sola, jenže ty skončily jen na Obexerovi a Da Costovi.
90+2'
Cygankov z posledních sil natáhl krok na levé straně, odkud odcentroval přes Custodia, ale nikdo z jeho kolegů se k hlavičce nedostal.
90+1'
Nad rámec druhé půle jsou přidány čtyři minuty, které budou pro oba týmy v letošním ročníku Evropské ligy úplně poslední.
90'
David Da Costa po faulu Sola šetřil čas tak dlouho, až si za zdržování vykoledoval žlutou kartu.
90'
Kádár si dal míč daleko od nohy a na vlastní polovině ho odevzdal Luganu. Za to sice vystřelil Domen Črnigoj, ale balón proletěl kousek nad břevnem.
89'
Šepeljev se při svém průniku dostal až na úroveň brankové čáry a z pravé strany přihrál míč jen do náruče Davida Da Costy.
88'
Fanoušci ženou domácí hráče kupředu. Šance na to, že společně budou slavit postup do jarní fáze, však je už hodně malá.
87'
V pokračujícím náporu to střelou bez přípravy ještě zkoušel Vitalij Bujalskij, ovšem zpoza vápna poslal míč vedle levé tyče hostující branky.
86'
Francisco Sol se s velkou razancí opřel do míče z pětadvaceti metrů. Da Costa letící projektil ale kontroloval a připsal si další úspěšný zákrok.
85'
Spolupráce mezi Cygankovem a Bujalským nevyšla. Hosté bez váhání odkopli míč do středu hřiště a tam pošetřili alespoň pár vteřinek.
84'
Střídání v týmu FC Lugano: ze hřiště odchází Sandi Lovric, přichází Domen Črnigoj.
83'
Vitalij Mykolenko po nárazu do Holendera řeší nějaké vážnější zdravotní potíže, kvůli kterým míří na hrací plochu i realizační tým Dynama.
82'
Holender už opět běhá jako laňka. Jeho nepřesnému lobu však předcházel asi chybně odmávaný ofsajd.
81'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Arťom Besjedin, přichází Francisco Sol.
80'
Jeden z hostů sklepl míč před Filipa Holendera, který při střele trefil místo balónu hlavně nohu Kádára, o kterou se možná lehce zranil.
79'
Bálint Vécsei použil až moc důrazu v souboji s Buljalským. Od sudího z Ázerbájdžánu za to dostal i žlutou kartu.
78'
Hodně ambiciózní a zároveň nepřesná střela Besjedina rozčarované fanoušky rozhodně nepotěšila. Celkově už to byl čtyřiadvacátý pokus Dynama.
77'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Carlos De Pena, přichází Denis Garmaš.
76'
Tlak domácího týmu začíná přinášet i tolik potřebné střely na branku. I další minisouboj mezi Cygankovem a Da Costou však vyhrál gólman Lugana, jenž se opět natáhl k pravé tyči.
75'
Střídající Vécsei drobně fauloval Besjedina, takže pozvolná kombinační akce Dynama bude moci plynule pokračovat.
74'
Vitalij Mykolenko dělal co mohl, ale míč uvnitř hřiště už nezastavil. Na programu dne bude rozehrávka třiatřicetiletého gólmana Lugana.
73'
Zcela ojedinělá útočná akce švýcarského klubu ztroskotala na nepřesné přihrávce na Lovrice. O chvíli později letěl nákop Custodia do zámezí.
72'
Minimálně čtvrtý úspěšný blok v podání Sulmoniho, který přes sebe tentokrát nepustil zakončení Besjedina.
71'
Z další standardky ukrajinský favorit nic nevymyslel, ale i nadále zůstává nastěhován poblíž pokutového území.
70'
Až v sedmdesáté minutě se Dynamo poprvé projevilo střelou na branku! Cygankov tlačil přímý kop ze svého pohledu k levé tyči, ovšem Da Costa precizně vyrazil míč na roh.
69'
Lugano se hodně zatáhlo. Když už se zdálo, že domácí akci přečkalo bez úhony, tak byl dopísknut faul Custodia na Šepeljeva.
68'
Souběžně hrané utkání mezi Malmö a Kodaní gól ještě nepřineslo. Stále tak platí, že Kyjev potřebuje dva góly k posunu před švédský klub.
67'
Hostům nevyšla rychlá kombinační akce. Rodící se protiútok pak Obexer zastavil žlutým taktickým faulem na Citajšviliho.
65'
Cygankovovi byl odpískán už několikátý faul, který tentokrát odnesl Lovric. Hosté určitě nebudou spěchat s rozehrávkou ze středu hřiště.
64'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Tomasz Kędziora, přichází Giorgij Citajšvili.
64'
Střídání v týmu FC Lugano: ze hřiště odchází Nicola Dalmonte, přichází Mijat Marić.
63'
Mykolenkův další centr jeden z hostů protečoval a míč si v poklidu sebral David Da Costa, který ještě nemá na kontě žádný zákrok.
62'
Držení míče: 69 % – 31 %.
60'
Půlhodinu před koncem už musí být domácí tým hodně frustrován. Ani Karavajevovi se nevydařila technická střela, kterou Da Costa řešit nemusel.
59'
Mykolenko se na levé straně dostal přes Sulmoniho. Bujalskij jeho pas prodloužil na zadní tyč, kde se Besjedin snažil zakončovat hrudí. Míče se ale nedotkl a z velké šance opět nebylo vůbec nic.
58'
Obexer byl faulován Cygankovem, nicméně domácí fotbalisté se k balónu za několik málo vteřin zase vrátili. Výsledkem však byl další faul Cygankova.
57'
Yao neubránil De Penu, který se přes něj dostal k centru z pravé strany. Fotbalista z Uruguaye však poslal hlavičku nad Da Costovu branku.
56'
Po Sulmoniho faulu kopal De Pena standardní situaci. Z menšího závaru ve vápně resultoval roh, ovšem i ten Lugano dokázalo ubránit.
55'
Střídání v týmu FC Lugano: ze hřiště odchází Stefano Guidotti, přichází Bálint Vécsei.
54'
Šepeljev dal míč pod sebe na Cygankova, jehož pokus tradičně zablokoval Yao a dorážka Karavajeva zase neprošla přes Sulmoniho.
53'
Obraz hry se po změně stran nijak nezměnil. Dynamo má více ze hry, ale stále ho sráží naprosto mizerná koncovka.
52'
Znovu skončila domácí akce u Karavajeva, který dostal těžko chytatelný pas na pravou stranu. David Da Costa bude z klidu rozehrávat.
51'
Carlos De Pena dobře odcentroval z levého křídla, jenže po zásahu Karavajeva proletěl míč vedle hostující branky.
50'
Hosté ztratili míč při komplikované přechodové fázi, ale život jim to znovu příliš nezkomplikovalo, protože De Pena vystřelil vysoko nad horní tyč.
49'
Holender hlavou uklidil centrovaný balón k pravé tyči domácí branky. Radovat z gólu se ale nemohl, protože i on sám si byl vědom ofsajdu.
48'
Když už se Dynamo dostane k zakončení, tak to skončí obětavým blokem, který teď po pokusu Cygankova předvedl Sulmoni.
47'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nestřídal, což se hlavně z domácího pohledu může znát jako trochu překvapivé rozhodnutí.
46'
Žluté karty: 0 – 1.
Domácí fotbalisty vyprovází do kabiny hlasitý pískot a bučení. Dynamo jednoznačně kontrolovalo hru, jenže z územní převahy nevytěžilo ani jednu střelu na branku a v pětačtyřicáté minutě dostalo nečekaný direkt v podobě gólu Marca Aratoreho. Kyjevskému klubu se tak výrazně vzdálil postup do další fáze, po změně stran k němu bude potřebovat skóre otočit.
45+2'
45+2'
Dynamo se pokusilo o okamžitou odpověď. Cygankov ve vápně nahrál Karavajevovi, jehož tečovaná střela ale proletěla vedle Da Costovy levé tyče.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Lugano právě vstřelilo branku!
Švýcarský celek těsně před odchodem do šaten vystrčil útočná tykadla a zničehonic se dostal do vedení! Yao vyšachoval dvojici protihráčů přihrávkou na Dalmonteho, který téměř z úrovně brankové čáry našel před brankou MARCA ARATOREHO a na toho už čekalo naprosto rutinní doklepnutí.
43'
Yao dostal míč do běhu a Tamás Kádár si raději pomohl odkopem za koncovou čáru, což znamenalo snadno ubráněný rohový kop.
42'
Domácí se velice rychle dostali ze středu pole až do pokutového území. Šepeljev však trefil jen Sulmoniho a jednoduše dorážející Bujalskij už byl načapán v ofsajdu.
41'
Lugano nevyvezlo míč z obranné třetiny a už zase odolává vytrvalému tlaku Kyjeva, jenž se každopádně dobrovolně vrátil až k Buščanovi.
40'
Tomasz Kędziora to hodně přehnal s důrazem při centru bez přípravy. Balón proletěl za vzdálenější postranní čáru a vhazovat bude Yao.
39'
Rozběhnutý Volodymyr Šepeljev se zahnal s balónem až ke koncové čáře a v časové tísni nezískal ani kýžený rohový kop.
38'
Vitalij Bujalskij s velkým důrazem zajel do Guidottiho, který si chvíli poležel na trávníku, ale nakonec bude moci pokračovat bez ošetření.
37'
Hosté se v jeden moment ocitli v přečíslení tři na dva. Finální přihrávka ale mířila do ofsajdu a navíc proletěla k Buščanovi.
36'
Viktor Cygankov to levačkou zkoušel přímo na branku, přestože střílel z horšího úhlu. Balón prosvištěl asi metr nad břevnem.
35'
Hostující kapitán Daprelà od prvního doteku s balónem nepodává příliš jistý výkon. Domácí zadarmo získali aut a díky faulu Sulmoniho na Besjedina i přímý kop.
34'
Marco Aratore vyřešil přímočarnou akci Lugana trochu ukvapenou střelou z dálky, která se mezi tři tyče Buščanovy branky rozhodně nevešla.
33'
Daprelà dal malou domů Da Costovi, který hrubě pokazil rozehrávku. Domácí trest se ale nekonal, střela Cygankova byla sražená.
31'
Šepeljev nastartoval na levé straně Mykolenka, kterému nabíhali k zadní tyči hned dva spoluhráči. K zakončení se dostal Besjedin a z malého vápna ve skluzu přestřelil!
30'
29'
Olivier Custodio to zkusil z větší dálky, jenže trefil jen nejbližšího hráče v dresu Dynama.
28'
Kyjev má zřetelnou územní převahu, nicméně se zatím dostal jen k několika náznakům šancí. Na první gólovku si musí promrzlí fanoušci ještě počkat.
27'
Karavajev na pravé straně nechal míč Cygankovovi, jenže u bližší tyče stojící De Pena po prudkém centru nezvládl složitou hlavičku.
26'
Da Costa zvládl odkopnout míč těsně před rychle se blížícím protihráčem a dokonce ho konstruktivně rozehrál na volnějšího spoluhráče.
25'
Aratore se nedočkal zpětné přihrávky k levé postranní čáře. Následuje rychlá přechodová fáze ukrajinského celku.
24'
Olexandr Karavajev si navedl míč na levačku, jenže střela z hranice vápna mu hrubě nesedla a Da Costa mohl zůstat v klidu.
23'
Cygankov dostal znovu nakopáno. K ošetřování ale nedošlo a muž s patnáctkou už opět pokulhává po hrací ploše.
22'
Daprelà si nebyl úplně jistý při odkopu. Míč odevzdal domácím, nicméně De Pena střelou zpoza vápna branku netrefil.
21'
Také hosté zkusili vysunout napadání, jenže míč se od jednoho z hráčů odrazil jen do míst, které měl pod palcem Georgij Buščan.
20'
Lugano se téměř vůbec nedostává z obranné poloviny. Pomoci mu může až nedovolený zákrok napadajícího Volodymyra Šepeljeva.
19'
Viktor Cygankov rozhodně není v nejlepší kondici. I proto přímý kop zrealizoval De Pena a trefil jen pevně postavenou zeď.
18'
Stefano Guidotti dokonce dostal za šlapák žlutou kartu.
17'
Cygankov byl při nepřesné střele ze sedmnácti metrů faulován Guidottim. Před nařízeným přímým kopem se kvůli tomu musí ošetřovat.
16'
Sandi Lovric poslal centr do příliš velké výšky a toho okamžitě využil Buščan. Na druhé straně byl hned po rozehrávce faulován Karavajev.
15'
Polský obránce Tomasz Kędziora zboural Aratoreho a umožnil Luganu zahrávat standardní situaci z levého kraje hřiště.
14'
Filip Holender přebíral ztečovanou přihrávku v lehce rozpoznatelném ofsajdovém postavení.
13'
Besjedin na okraji velkého vápna narazil do zpevněného Obexera a svalil se k zemi. Na zisk pokutového kopu to však rozhodně nestačilo.
12'
Da Costa vyrazil střílený centr Bujalského jen před sebe a měl trochu štěstí, že se nemusel starat o žádnou hrozící dorážku.
11'
Arťom Besjedin šel před brankou do skluzu, ovšem ani to mu nepomohlo k tomu, aby dosáhl na centr Cygankova z levého křídla.
10'
Cygankov potáhl míč po ose hřiště až do pokutového území, jenže tam mu ho od nohy ukopl Yao.
9'
Hosté dobře vybruslili z napadání kyjevských hráčů. Aratore přenášel hru doprava k Dalmontemu, jenž získal alespoň aut.
8'
Vitalij Mykolenko v plné rychlosti nezkrotil vysoký balón, se kterým doklouzal až do zámezí. Následuje odkop od branky Davida Da Costy.
7'
Poprvé se osmělil i švýcarský tým, který se hned dostal ke střele. Tu z pravé strany vyslal Yao, ale rozměry Buščanovy branky mu rovněž nestačily.
6'
Kyjev měl zkraje zápasu už několik rohových kopů. Po tom posledním De Pena našel hlavu Besedina a tenposlal balón nad břevno Da Costovy branky.
5'
Karavajevův centr proletěl přes celou šířku velkého vápna až na Mykolenka, který však nedostal svou střelu přes dobře postaveného Sulmoniho.
4'
Daprelà si nešikovně ukopl míč do autu a daroval Dynamu premiérový rohový kop. Bujalskij ze svého centru ale nevymyslel nic nebezpečného.
3'
Utkání se bude odehrávat v poměrně komorní atmosféře. Stadion s kapacitou sedmdesát tisíc míst rozhodně není zaplněn ani z jedné třetiny.
2'
O úvodní výkop zápasu se postarali hosté, kteří nastupují v černých, zatímco domácí v kompletně bílých dresech.
1'

FC Dynamo Kyjev: Buščan – Kędziora, Popov, Kádár, Mykolenko – O. Karavajev, Šepeljev, Bujalskij, De Pena – Cygankov (C) – Besjedin.
Náhradníci: Bojko – Andrijevskij, Garmaš, Šaparenko, Sol, Citajšvili, Syrota.

FC Lugano: D. Da Costa – Yao, Sulmoni, Daprelà (C), Obexer – Lovric, Custodio, Guidotti – Dalmonte, Holender, Aratore.
Náhradníci: N. Baumann – Bottani, Črnigoj, Lavanchy, Marić, Sasere, Vécsei.

Rozhodčí: Aghajev – Zejnalov, Amirali (všichni AZE).
1. vzájemný zápas

03.10.2019

Lugano – Dynamo Kyjev 0:0.
FC Dynamo Kyjev

Favoritovi tohoto zápasu se na domácí scéně příliš nedaří. Dynamo je v ukrajinské lize čtvrté a na suverénní Šachtar ztrácí propastných čtrnáct bodů. Žádná velká sláva to od kyjevského klubu není ani na mezinárodní scéně. Z pěti zápasů Evropské ligy vyhrál jen jednou v domácím utkání proti Malmö, od té doby třikrát za sebou remizoval a naposledy na hřišti švédského klubu dokonce prohrál 3:4. V tabulce je Dynamo třetí a k postupu dnes potřebuje vítězství.
FC Lugano

O osudu švýcarského týmu v základní skupině je už několik týdnů rozhodnuto. Lugano ani jednou nevyhrálo a jediné dva body získalo za bezbrankové remízy s Dynamem Kyjev a Malmö. Naposledy se představilo na nevlastním hřišti v St. Gallenu a prohrálo s Kodaní 0:1. Svěřenci Maurizia Jacobacciho tak jsou v tabulce na poslední čtvrté příčce s vědomím, že se už nemohou posunou výše.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze závěrečného hracího dne Evropské ligy. Od osmnácti hodin a pětapadesáti minut se v rámci skupiny B můžeme těšit na utkání mezi Dynamem Kyjev a Luganem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.