Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ludogorets : Ferencváros - 12. prosince 2019   21:00

Ludogorets
Ludogorets
24' Lukoki (Marcelinho)
1:1
(1:0)
Ferencváros
Ferencváros
90+5' Signěvič  (Škvarka)
Ludogorets
P. Iliev – Cicinho, Terziev, Grigore, Nedjalkov – Marcelinho (C), A. Abel, Badji – Wanderson (84. Djakov), Keșerü (90+1. Ikoko), Lukoki (77. Tchibota).
Renan – Dan Biton, Świerczok, Tchibota, Djakov, Ikoko, Forster.
Matej Jug – Matej Žunič, Grega Kordež (vš. Slovinsko)
Ludogorec Arena, Razgrad
Ferencváros
Dibusz (C) – Botka, Frimpong, Blažič, Heister – Charatin (84. Ignatěnko), Sigér (79. Škvarka) – Nguen – Isael, Boli (84. Signěvič), Zubkov.
Gróf – Ignatěnko, Signěvič, Bőle, Csonka, Škvarka, R. Varga.

S konstatováním, že Ludogorec Razgrad uhrál na domácím stadionu potřebný výsledek – tedy neprohrál – a po remíze s Ferencvárosi 1:1 postupuje do play-off Evropské ligy, se s Vámi loučí a hezký zbytek čtvrtka přeje Tomáš Lysý.
Domácí tým se v prvním poločasu ujal vedení díky trefě Joryho Lukokiho po hezké přihrávce Marcelinha. To se psala 24. minuta a pak se začali osmělovat i hosté, ovšem ve své největší šanci trefil Frimpong tyčku. Druhá půle byla opatrnější, domácí nechtěli udělat žádnou chybu, po které by se maďarský celek dostal do zápasu. Přišla jen jedna, když Isael dostal míč před de facto volnou část branky, ale netrefil jí. Vyrovnávací gól přišel ze strany hostí pozdě, až v páté minutě nastavení, když centr Škvarky trkl do sítě hlavou Mikalaj Signěvič. Na druhý a postupový gól už ale hosté neměli čas.
90+5'
90+5'
Ferencváros právě vstřelil branku!
Čestného úspěchu se hosté dočkali, když Škvarka z levé strany nacentroval míč do vápna a hlavičkou se prosadil MIKALAJ SIGNĚVIČ. Ovšem na vstřelení druhé postupové branky již nemají hosté prakticky žádný čas.
90+4'
Ani Nguen se nyní nedostal před dva hráče ve vápně a domácí jen odkopávají míč do autu.
90+4'
Hosté se snaží alespoň o čestný úspěch, ale dnes jim prostě není přáno. Defenzíva Ludogorce zaslouží velký zdvižený palec.
90+3'
Isael převzal na hranici vápna míč a zkoušel z první střelu pod horní tyč, ale mířil lehce nad.
90+2'
Proti Isaelovi si nyní dvojice hráčů Ludogorce pomáhala rukama nohama, ale o faul se – dle sudích – nejednalo.
90+2'
Domácí obrana zatím pracuje standardně a nenechává hostům ani píď volného prostoru.
90+1'
Ve druhém poločasu budeme hrát čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90+1'
Jasné taktické střídání, Jordan Ikoko jde na závěr na hřiště místo Claudiua Keșerüa.
90'
Mohlo být hotovo. Marcelinho dostal výbornou přihrávku před vápno a už měl před sebou jen vybíhajícího brankáře. Toho přehodil, ale míč z brankové čáry vykopl jeden z vracejících se hráčů Ferencvárose.
89'
Tokmac Nguen se po levé straně dostal do vápna a zkusil si obhodit soupeře. To se mu celkem podařilo, ale míč snadno chytil Iliev, navíc byla rána sražená.
89'
Dlouhý centr sbírá do svých rukou gólman Plamen Iliev a znovu tak dává Ludogorci jistotu a klid, tolik potřebnou na závěrečné minuty k postupu.
88'
Škvarkovi byl u velkého vápna sebrán míč, když si jej zbytečně dlouho naváděl na střelu.
87'
Nyní už to bude ze strany hostí hra vabank. Tím spíše, že se hráči v bílém dopouštějí i většího množství útočných faulů, jako nyní Tokmac Nguen, který srazil soupeře u lajnové čáry poblíž střídaček.
85'
Centr z levé strany se Isaelovi nepovedl a šel do prvního hráče soupeře.
84'
Střídání i na domácí straně, Světoslav Djakov nahradí Wandersona.
84'
Dvě střídání Ferencvárose zhruba šest minut před koncem základní hrací doby. Franck Boli jde z placu a místo něj přijde na závěr zápasu Mikalaj Signěvič. Stejné to má i Ihor Charatin, který dnes nebyl příliš vidět, a nahradí ho Danylo Ignatěnko.
83'
Zároveň nechci Plamena Ilieva nijak zvlášť obviňovat, to vůbec. Ale řekl bych, že nyní se nechal ošetřovat s jasným účelem natáhnout čas.
82'
Dorážející Franci Boli už neměl nárok, byl přistižen v ofsajdu.
82'
Výborný zákrok Plamena Ilieva! Domácí gólman totiž skočil k levé tyči po střele Isaela, která byla navíc hodně nebezpečná, neboť před ním skočila. I tak ale dokázal brankář Ludogorce výborně zasáhnout.
79'
Dávid Sigér jde z placu a místo něj přichází oživit hru Ferencvárose Michal Škvarka. Podaří se mu to?
79'
Dávid Síger na lajnové čáře poslal k zemi Nedjalkova a je to poslední, co v dnešním utkání udělal. Je střídán.
78'
Po Isaelově přímém volném kopu si zcela okatě šel pro penaltu Nguen a na tohle mu jak hlavní sudí, tak jeho druhý asistent zcela určitě neskočí a také že neskočili.
77'
Střelec zatím jediného gólu Jody Lukoki přepouští místo na hřišti pro Mavise Tchibotu a vidíme první střídání.
75'
Tlačenice ve velkém vápně Razgradu. Isael dokázal v posledních mezích vybojovat míč před tím, než přejde brankovou čáru. Poslal jej za sebe a naslepo našel Dávida Sigéra, který střílel z pozice penaltového puntíku, leč jeho rána byla zblokována.
73'
První střela mezi tři tyče v průběhu druhého poločasu! Charatin zkusil z dálky nachytat Ilieva, ale domácí brankář byl pozorný.
72'
Pokus o překvapivou a dalekou ránu Marcelinha! Střela prošla zhruba tři metry nad horní tyčkou!
71'
Nedjalkov si zkoušel obhodit Botku přešlapovačkou, který neměl absolutně žádnou vůli, aby domácí bek nadále kroužil s míčem, a poslal ho k zemi.
70'
Zajímavé je, že v pětadvaceti minutách druhé půle jsme ještě neviděli přímou střelu mezi tři tyče.
69'
Hra se nyní trošku uklidňuje, hosté mají míč na svých kopačkách a z vlastní poloviny přemýšlejí, jak překvapit soupeře.
68'
Franck Boli na pravá straně převzal míč a parádně vykoupal obránce. Poté předložeil balon do jasné šance Isaelovi, který měl míč dobře na nohu, ale z velké gólové pozice minu branku.
67'
Krátce po přímém volném kopu se neujala ani střela Grigoreho, která byla zblokována.
66'
Za další faul si už Endre Botka vysloužil žlutou kartu, když spojil nedovolený zákrok s nesouhlasným doprovodem.
65'
Franck Boli nyní opět může žehrat, že si sice naběhl na výborný centr, ale k lepšímu zpracování mu chyběl půl krok. Míč tak končí u brankáře Ilieva.
64'
Celá akce ale opět končí naprosto zbytečným faulem Endreho Botky, který zcela evidentně nešel do míče, nýbrž přistrčil soupeře.
63'
Centrovaný míč hostí z pravé strany sice odhlavičkoval Grigore, ale hráči v bílém mají před vápnem míč.
61'
Opravdu nyní nevím, proč Boli, který měl k míči jasně dále, ještě přistrčil Marcelinha a hosté tak přišli o míč i o drahocenný čas.
60'
A hned po něm si museli dávat velký pozor na Badjiho, jenž na půlící čáře přebral odražený mič. Ale nakonec byl v zajetí dvou hráčů odzbrojen.
59'
Přímý volný kop, po kterém Dibusz centroval míč do vápna, odvrátili domácí na rohový kop.
59'
Hlavní sudí si v poklidu přišel k Terzievovi a ukázal mu za jasné přistrčení pronikajícího soupeře žlutou kartu.
58'
Centrovaný míč Isaela nenašel spoluhráče, bochánek extravagantního záložníka propadl až k Ilievovi.
58'
Už jsem si myslel, že domácí budou mít další výhodu rohového kopu, nicméně Cicinho byl přistižen v ofsajdu.
57'
Pozorná obrana domácích si věděla rady při dlouhém centru na nabíhajícího Boliho.
57'
Z rohového kopu se neudálo vůbec nic. Domácí si hlavně hlídali, aby se soupeř nedostal do nějakého protiútoku.
56'
Cicinho dostal na hranici ofsajdu výborný míč od Marcelinha. Z pravé strany si sbíhal k brance, ale celé provedení nebylo úplně rychlé a než stačil vystřelit, byl míč zblokován vracejícím se bekem hostí na roh.
54'
Až nyní se hosté na chvíli dostali k míči. Heister poté poslal míč do jasného "špeku" pro Sigéra, který si ale obhodil napadajícího hráče a poté jej Anicet Abel ještě podrazil.
52'
Hra je ale nyní přerušena, když Stéphane Badji zůstal po odehrání míče ležet na zemi a drží se za pravý kotník. Už je v práci kustod a hlavně fotbalistům dobře známý kelen.
52'
Ludogorec přikládá pod kotlem, do vápna lítá jeden centr za druhým.
51'
Z rohu se nestalo vůbec nic.
50'
Badji nejprve ve vápně nezpracoval míč, ale přistrčil ho na levou stranu pro Wandersona. Ten poslal do vápna střílený centr a míč před Marcelinhem na poslední chvíli odhlavičkoval zřejmě Botka na rohový kop.
49'
Isael při souboji o míč atakoval Badjiho, který měl ale nohu také poměrně vysoko. Nyní si mohl sudí vybrat, komu faul pískne, a nakonec je to proti hostům.
49'
Druhý poločas je zatím oboustranně velmi klidný, bez nějakých překvapivých momentů.
48'
Těžko říct, co od druhého poločasu čekat – jestli domácí tým začne bránit výsledek nebo se Ferencváros pustí do nějakého bezhlavého útočení.
47'
Franck Boli se nyní po dobré přihrávce dostal přes obránce Terzieva, který se ho i rukama snažil zadržet. To se mu podařilo, ovšem bylo to hodně na hraně. Slovinský sudí nechal hru pokračovat.
46'
Druhý poločas začal a pokud chce Ferencváros pokračovat v Evropě i na jaře, musí dát dvě branky a žádnou nedostat.
46'
Červené karty: 0-0.
První poločas je u konce a domácí odcházejí do kabin spokojenější, neboť vedou 1:0 a mají již slušný náskok na postup do jarní fáze Evropské ligy. K tomu jim totiž stačí neprohrát. Jediný gól padl ve 24. minutě, kdy se po parádní Marcelinhově přihrávce trefil Jody Lukoki. Poté Ludogorec trošku vyklidil pole a hosté měli výrazně navrch, jenže při velkých šancích se buď vyznamenal gólman Iliev nebo mu pomohla tyčka – jako při střele Frimponga z malého vápna.
45+1'
45+1'
Možná nyní i chápu rozhořčení Cicinha, jenž bojoval o míč a ve skluzu balon trefil Zubkov. Ale míč se zřejmě ještě odrazil od Cicinhových kopaček a není z toho ani rohový kop.
45'
Auto pro hráče Ludogorce, ti se tak drží na půli soupeře a budou zde chtít i poločas dohrát.
44'
V prvním poločasu bude nastavena minuta hry.
43'
Po dalším faulu zůstanou u míče domácí hráči, kteří budou míč odkopávat ze své poloviny hřiště.
42'
Z přímého volného kopu byl míč sražen. Vzápětí přišel centr do vápna z pravé strany, který našel Isaela, jehož nůžky nepřekvapily Plamena Ilieva. Ale rozhodně šlo o pohledný moment dnešního, i tak úrovní velice dobrého, zápasu.
41'
Sudí si ještě uklidňuje hráče ve vápnu, jak se budou a nebudou chovat.
41'
Po faulu Badjiho budou hosté zahrávat přímý volný kop ze zajímavé vzdálenosti, zhruba dvaceti metrů – kousek od vápna.
40'
A hned je tu rychlý protiútok, po kterém mají hosté již devátý roh v dnešním utkání.
39'
Už se zase hrálo na druhé straně. Přetažený centr našel na vzdálenější tyči Wandersona, jenž v obtížné pozici hlavičkoval de facto z nulového úhlu. Dibusz míč v klidu stáhl do rukou.
37'
Následně již Iliev v klidu získává míč po dalším závaru a střele Boliho. Uklidňuje tak své spoluhráče.
37'
Isael rozehrál přímý volný kop do vápna, kde míč netrefil Isael, ten ale propadl na Frimponga. Obránce hostí si jej zpracoval a poslal k bližší, tedy levé, tyči, kde by Iliev neměl šanci zasáhnout. Avšak pomohla mu tyč.
36'
Další centrovaný míč do vápna, který těsně minul tentokrát snad Nguen. Opět je z toho jen rohový kop pro Ferencváros.
34'
Hráči hostí v posledních chvílích svírají domácí, kteří se brání jen za cenu odkopů.
33'
Velká šance také na straně Ferencvárose. Isael si totiž nabíhal na míč do vápna. Nešel úplně přesně tak, jak by potřeboval, přesto v krkolomné pozici málem balon trefil do protipohybu gólmana Ilieva. I když trefil... Jen balon jemně lízl kopačkou a drží hlavu v dlaních.
32'
Centrovaný míč z pravé strany od Lukokiho propadl obranou Ferencvárose a Marcelinho nebyl vůbec dalek tomu, aby špičkou kopačky ve skluzu usměrnil pumlíč do sítě. To nevyšlo, nakonec je z toho jen rohový kop domácích.
30'
Nguen prověřil pozornost gólmana Plamena Ilieva, který zatím moc práce neměl. Tuhle fušku ale zvládl na jedničku.
29'
Nyní si dovolil také Olex Zubkov, který dělal proti Badjimu kudrlinky s míčem. Ten pro ně neměl pochopení a poslal ho k zemi.
27'
Abraham Frimpong si při výskoku pomohl proti Georgi Terzievovi jasným loktem, směřujícím na krk soupeře, a dostává žlutou kartu.
26'
Další z mnoha rohových kopů hostí, který zahrává Isael, a opět neúspěšný. Navíc vzápětí je pískán Bolimu útočný faul.
24'
Ludogorec Razgrad právě vstřelil branku!
Totální chyba v rozehrávce hostí mění plány dnešního zápasu a Ludogorec je výrazně blíže k postupu. Jeden z hráčů domácích výborně skluzem vystihl zpětnou přihrávku. Míč srazil na Marcelinha, který krásnou ulicí našel na hranici vápna JORY LUKOKIHO. Sedmadvacetiletý rodák ze zairské Kinšasy, mající občanství Konga a Holandska, si tváří v tvář gólmanovi věděl rady – krásně nad ním dloubl míč do branky. Asistence: Marcelinho.
24'
Hráči v bílém rozehrávají míč od svého gólmana.
23'
Špatná rozehrávka připravila hosty o to, aby měli míč déle na svých kopačkách.
23'
Kousek od půlící čáry udělal Zubkov jasný strom pro Antona Nedjalkova, před kterým by se jinak otevřel hodně velký prostor. Tohle možná bylo i na žlutou kartu.
22'
Domácí vrátili hru až ke svému brankáři na malou domů.
21'
Rohů má tedy Ferencváros požehnaně, ale ani další tato standardní situace nekončí nějakým výrazným ohrožením branky, kterou stráží Plamen Iliev.
20'
Isael centroval míč na hranici vápna, ale domácí stačili přečíst, že hledal Endreho Botku, který chtěl vystřelit. To se nepovedlo, k hráči hostí rychle přistoupil soupeř.
20'
Další rohový kop pro hosty.
18'
Míč nešel do zámezí od Isaela, jak by se mohlo zdát, ale od jednoho z domácích hráčů, který šel do souboje. Ferencváros bude mít výhodu rohového kopu.
17'
Domácí hráči jsou hodně aktivní. Po Wandersonově přihrávce táhl míč po levé straně Badji. Našel před vápnem Jody Lukokiho, který obehrál soupeře a ocitl se sám před Dénesem Dibuszem. Ten si připsal úspěšný zákrok a i kdyby ne, tak byl Lukoki při přebírání míče v ofsajdu.
16'
Wanderson je opět hodně aktivní. I podruhé zkusil vystřelit na branku, ovšem i podruhé si Dibusz zapsal dobrý zákrok. Nyní se ofenzívní záložník Ludogorce zbavil ve vápně soupeře, udělal mu kličku a vystřelil, leč jeho pokus nebyl úplně dobře umístěný.
14'
Lukaku dobře potáhl míč zprava doleva, kde ale celou akci doslova zbrzdil Anton Nedjalkov. Míč je tak znovu na půlce domácích, kteří kombinují.
14'
Tokmac Nguen zajel do souboje před velkým vápnem na útočné polovině hodně tvrdě. Až tak, že naprosto evidentně povalil obránce Terzieva a je z toho faul.
12'
Wanderson se krátce po rozehrání přímého volného kopu opřel do míče a tahle střela už měla výrazně lepší parametry. Ovšem Dénes Dibusz si s ní věděl rady a také chytá.
11'
Ačkoliv se nyní Isael hodně diví, při souboji o míč si pomohl faulem proti Badjimu a domácí budou kopat přímý volný kop ze zhruba čtyřiceti metrů.
10'
Třicetiletý Brazilec v bulharských službách je zpět na nohou a hra může pokračovat.
9'
Hra je přerušena, na zemi leží domácí bek Cicinho a zatím to nevypadá, že by se měl nějak rychle zvedat ze zeleného pažitu. Klasický styk při souboji o míč.
8'
Domácí hráči nekompromisně odkopávají míč až de facto na druhou stranu ke gólmanovi Dibuszovi.
7'
Po zákroku domácích přijde na řadu další rohový kop Ferencvárose.
6'
Nedjalkov ve skluzu před vápnem trefil sice míč, ale také Endreho Botku. Nicméně více než roh pro hosty z toho opět není.
3'
Po chvilce se hosté zase dostali k přímému ohrožení branky, ovšem pokus Zubkova neměl potřebnou razianci a Iliev bez problémů chytá míč.
3'
Z rohu hostí přišel ještě další rohový kop, ale poté se již nic nestalo.
2'
Zaútočili také hosté a Isael půjde kopat roh.
1'
Hned první minuta přinesla zajímavou situaci, kdy Wanderson převzal na levé straně dlouhý míč, zpracoval ho a naběhl si před vápno. Jenže střela mu nevyšla tak, jak by si představoval.
1'
Los právě proběhl, oba týmy jsou připraveny na zahájení zápasu.

PFC Ludogorec Razgrad: P. Iliev – Cicinho, Terziev, Grigore, Nedjalkov – Marcelinho (C), A. Abel, Badji – Wanderson, Keșerü, Lukoki.
Náhradníci: Renan – Dan Biton, Świerczok, Tchibota, Djakov, Ikoko, Forster.

Ferencvárosi TC: Dibusz (C) – Botka, Frimpong, Blažič, Heister – Charatin, Sigér – Nguen – Isael, Boli, Zubkov.
Náhradníci: Gróf – Ignatěnko, Signěvič, Bőle, Csonka, Škvarka, R. Varga.

Rozhodčí: Matej Jug – Matej Žunič, Grega Kordež (vš. Slovinsko).
Poslední vzájemné zápasy:
Ferencvárosi – Ludogorec 0:3 (3.10.2019 – EL)
Ludogorec – Ferencvárosi 2:3 (17.7.2019 – předkolo LM)
Ferencvárosi – Ludogorec 2:1 (10.7.2019 – předkolo LM).
Ferencvárosi TC:
Také Maďaři mají situaci zcela ve svých rukou. Po dvou úvodních zápasech skupiny, kdy zapsali jen jeden bod, se Ferencváros vzedmul k pěti bodům v dalších třech utkáních. Celkový součet maďarského mančaftu je tedy šest bodů, o bod méně než má Ludogorec. Pokud chce postoupit, musí dnes vyhrát.

PFC Ludogorec Razgrad:
Všechno je naprosto jasné. Pokud dnes Ludogorec neprohraje, jde dále. Bulhaři těží hlavně z prvních dvou zápasů, kdy zapsali dvě výhry, když deklasovali CSKA 5:1 a z Ferencvárose dovezli jasnou výhru 3:0. Jenže následovaly dvě porážky v řadě a až v posledním utkání dokázal Ludogorec zase bodovat, když na půdě jasně posledního CSKA uhrál remízu 1:1.

Zápasy Ludogorce v EL:
CSKA Moskva – Ludogorec 1:1
Espanyol – Ludogorec 6:0
Ludogorec – Espanyol 0:1
Ludogorec – CSKA Moskva 5:1.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u posledního kola základní skupiny Evropské ligy. Nejpozději krátce před 23 hodinou ve čtvrtek 12.12.2019 budou známé týmy, jenž si ze všech skupin zajistí postup. A právě v zápasu PFC Ludogorec Razgrad – Ferencvárosi TC se bude hrát o přímý postup do play-off druhé nejprestižnější evropské klubové fotbalové soutěže. Lepší výchozí pozici má bulharský tým, který má po pěti zápasech o bod více než Ferencváros. Udrží si výhrou nebo remízou postupovou pozici Ludogores nebo Maďaři vyhrají a postoupí dál? To se začne odkrývat v Ludogorec Areně v Razgradu od 21 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.