Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Astana - 19. září 2019   21:00

Manchester Utd.
73' Greenwood (Fred)
1:0
(0:0)
Astana
Astana
Romero – Dalot, P. Jones, Tuanzebe, Rojo (79. Young) – N. Matić, Gomes (68. Mata), Fred, Rashford – Greenwood, Chong (68. Lingard).
Grant – Lingard, Maguire, Mata, McTominay, Young, Garner.
Letexier – Mugnier, Rahmouni
Old Trafford, Manchester
Astana
Jerić – Antonio Rukavina, Postnikov, Tomašević, Šomko – Tomasov, Majevski, Simunovic (46. Logviněnko), Sigurjónsson – Rotariu (82. Mubele), Murtazajev (46. Janga).
Mokin – Percuch, Logviněnko, Mužikov, Bejsebekov, Mubele, Janga.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 9:1. Rohy: 13:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:10.
Je konec! Manchester United nakonec po velkém boji dokázal porazit Astanu 1:0! Manchester United sice vlétl do zápasu jako velká voda, jenže Fred trefil břevno a Rashforda ve dvou vyložených šancích skvěle vychytal Jerič. Astana se poté dostala do dvou slibných protiútoků, ale hostující hráči se v zakončení unáhlili. Po změně stran byl Manchester United znovu nebezpečný. Fredův přímý kop Jerič ještě vyškrábl na roh, ale v 73. minutě si udělal prostor Mason Greenwood a prudkou střelou rozhodl o výhře domácích. Astana sice v závěru vyprodukovala několik centrů, ale vyloženou šanci si nepřipravila.
90+3'
90+2'
Astana rozjíždí ještě jednu akci ze zadních řad. Fotbalisté ve žlutém v závěrečných minutách překvapivě nutí Manchester United k pozorné obraně.
90+1'
Rukavina v úvodu nastaveného času vymyslel prudký centr na přední tyč, ale Majevskij na míč nedosáhl ani ve skluzu. Astana však ukazuje, že fotbal hrát umí.
90'
Nastavují se dvě minuty!
90'
Ivan Majevski se dostal k odcentrování z pravé strany. Jeho pobídku z nebezpečného prostoru na poslední chvíli odvrátil Phil Jones.
89'
Ivan Majevski poslal dlouhý aut až do pokutového území. Na jeho pobídku si naběhl pouze Dalot, který dlouhým odkopem rozjel brejk Manchesteru.
88'
Antonio Rukavina nádherným zpracováním ošálil hned dva hráče Manchesteru United, dostal se k odcentrování, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k míči nedostal.
87'
Phil Jones znovu diriguje rozehrávku Manchesteru United v zadních řadách. Hráči v červeném už se nikam neženou a spoléhají na čistý štít.
86'
Domácí zahrávali další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na zadní tyč, ale Greewood ze záklonu nenasměroval míč mezi tři tyče.
85'
Fred je dalším hráčem Manchesteru United, který se dnes zapíše na seznam hříšníků.
84'
Marin Tomasov krásnou přihrávkou našel Jangu, ale ten se nechal vytlačit k pomezní čáře, kde jej o míč připravil Jesse Lingard.
83'
Romero si došel pro přihrávku na hranici velkého vápna a pohotově nakopl míč na polovinu Astany. Manchester United kontroluje závěr duelu.
82'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Dorin Rotariu, přichází Firmin Ndombe Mubele.
81'
Mohlo to být 2:0! Jesse Lingard si udělal prostor a nádhernou střelou zpoza velkého vápna orazítkoval brankovou konstrukci!
80'
Young se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do útočné akce Manchesteru United, jenže jeho přihrávka skončila na polovině hřiště.
79'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcos Rojo, přichází Ashley Young.
78'
Phil Jones diriguje rozehrávku Manchesteru United na polovině hřiště. Fotbalisté v červeném jsou aktivnější a nepouštějí Astanu na svou polovinu.
77'
Matič přečetl unáhlenou rozehrávku Astany a získal míč pro Manchester United. Domácí celek může rozjet další postupnou kombinaci.
76'
Juan Mata znovu poslal zajímavou pobídku do pokutového území, jenže Postnikov tentokrát vystoupil včas a odhlavičkoval míč do bezpečí.
75'
Rashford našel Juana Matu, který pohotově odcentroval do pokutového území, ale jeho pobídku zablokoval hned první obránce ve žlutém.
73'
Manchester United právě vstřelil branku!
Domácí celek se nakonec dočkal branky! Fred přihrál na pravou stranu MASONOVI GREENWOODOVI, který si míč navedl do pokutového území, zasekl a krásnou přízemní střelou otevřel skóre!
72'
Aktivní Matič znovu potáhl míč do blízkosti velkého vápna. Astana už brání v deseti lidech na hranici velkého vápna. Pro kazašský celek by byl bod velkým úspěchem.
71'
Nemanja Matič poslal přihrávku na levou stranu, jenže Rojo si netroufl na odcentrování. Následná kombinace fotbalistů v červených skončila nepřesností.
70'
Logviněnko se na druhé straně probil k centru z pravé strany, nicméně v těžké pozici nedokázal hlavičkovat razantně a Romero nemusel zasahovat.
69'
Fred obloučkem na hranici pokutového území hledal Juana Matu, jenže obránce ve žlutém španělského záložníka předskočil a stačil míč odkopnout.
68'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Tahith Chong, přichází Jesse Lingard.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Angel Gomes, přichází Juan Mata.
67'
Romero nakopl míč na levou stranu, ale jeho pobídka skončila na hlavě prvního hráče ve žlutém dresu Astany.
66'
Marin Tomasov si počkal na vysoký centr do pokutového území, ale místo zakončení hlavou ještě vracel míč pod sebe, kde číhali obránci United.
65'
Marcos Rojo si po delší době řekl o přihrávku na levou stranu, ale ihned přenesl těžiště hry přes celou šířku hrací plochy.
64'
Dalot se rozhodl pro prudký centr z pravé strany. Jeho pobídka však letěla příliš nízko a obránce Astany srazil míč hrudí na rohový kop.
63'
Nemanja Matič rýsoval další prudkou přihrávku do pokutového území, jenže obránci Astany stáli blízko u sebe a pohotově odkopli míč do bezpečí.
62'
Janga nádherně odcentroval před branku Manchesteru United. Na zadní tyči zakončoval Logviněnko, ale levačkou netrefil branku!
61'
Rúnar Sigurjónsson si došel pro přihrávku na polovinu hrací plochy, špatným zpracováním sám sebe dostal pod tlak a musel si pomoci malou domů.
60'
Fred se po hodině hry ujal rozehrávky přímého kopu a krásnou technickou střelou protáhl Nenada Jeriče!
59'
Dalot hledal Chonga na pravé straně, kterého předskočil obránce Rukavina a vybojoval vhazování pro Astanu. Trápení anglického mužstva pokračuje.
58'
Matič uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště a domácí celek už opět kombinuje na polovině Astany. Greenwood z levé strany odcentroval nepřesně.
57'
Nemanja Matič získal míč na hranici vlastní pokutového území a pohotově rozjel další útok Manchesteru. Obrana Astany se bleskově stačila srovnat.
56'
Domácí Manchester zahrával další přímý kop. Jeho exekuce se ujal Rashford, který tentokrát dokázal obstřelit zeď, ale jeho pokus minul také branku.
55'
Domácí musí kombinovat na vlastní polovině. Astana i po změně stran brání v pevném bloku a nedává hráčům v červených dresech příliš prostoru.
54'
Chong se musel zapojit do defenzivní činnosti. Mladý křídelník na polovině hřiště pouze daroval soupeři vhazování.
53'
Domácí zahrávali rohový kop a byla z toho další velká šance! Greenwood zakončil z těžké pozice, ale míč po jeho pokusu proskákal vedle tyče!
52'
Nemanja Matič prošel s míčem na hranici velkého vápna, přehodil si míč na pravačku, ale ani on nevypálil. Manchester obehrává pokutové území takovým házenkářským způsobem.
51'
Marcus Rashford dostal přihrávku na levou stranu, zpracoval si míč hrudníkem, ale rozhodčí tam viděl hru rukou. Astana bude rozehrávat.
50'
Diogo Dalot kouzlil na levé straně, ale Dorin Rotariu si před něj dal tělo a vybojoval vhazování pro Astanu. Kazašský celek pokračuje ve výkonu z první půle.
49'
Angel Gomes fauloval na hranici pokutového území soupeře a zbrzdil útočnou snahu Manchesteru United. Astana se poprvé po změně stran může podívat na polovinu domácích.
48'
Marcos Rojo dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže si nepotykal se zpracováním a míč mu uskočil k obránci ve žlutém.
47'
Rashford se snažil probít do pokutového území, ale k odraženému míči se dostal Gomes, který odcentroval na malé vápno, jenže Chong na míč nedosáhl.
46'
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Roman Murtazajev, přichází Rangelo Janga.
Střídání v týmu FC Astana: ze hřiště odchází Luka Simunovic, přichází Jurij Logviněnko.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější hostující Astana, která na Old Trafford drží bezbrankovou remízu! Manchester United sice vlétl do zápasu jako velká voda, jenže Fred trefil břevno a Rashforda ve dvou vyložených šancích skvěle vychytal Jerič. Astana se poté dostala do dvou slibných protiútoků, ale hostující hráči se v zakončení unáhlili. Do kabin se proto odchází za bezbrankového stavu.
45'
45'
Chong táhl další útočnou akci Manchesteru United, prošel s míčem na hranici velkého vápna, ale následnou přihrávku poslal do území nikoho.
44'
Argentinský obránce Rojo napřáhl ke střele zpoza šestnáctky. Jeho pobídka se od obránce odrazila k Rashfordovi, jehož teč lapil Jerič.
43'
Fred našel Greenwooda, který si poněkolikáté v utkání navedl míč na levačku, jenže ani tento obstřel nezamířil mezi tři tyče.
42'
Greenwood operoval na hranici velkého vápna, jenže nikdo v červeném dresu mu nepřišel pomoci a hráči Manchesteru United přišli o míč.
41'
Gomes kouzlil s míčem na hranici velkého vápna, ale jeho akce neměla dlouhého trvání. Fotbalisté Astany následnou akci zbrzdili.
40'
Romero se znovu musel zapojit do rozehrávky Manchesteru United. Domácí celek se v posledních minutách trápí a nemůže si vytvořit šanci.
39'
Až nyní obdržel Rashford prudkou přihrávku na hranici velkého vápna, jenže důrazný Postnikov mu šel do těla a odstavil Rashforda od míče.
38'
Nemanja Matič opět vyslal nádherný centr do pokutového území, jenže obrana Astany už si hlídá Rashforda mnohem lépe a nedává mu prostor k zakončení.
37'
Murtazajev dostal přihrávku do bleskového protiútoku, ale jeho akce stejně neměla šanci na úspěch, jelikož přihrávka mířila do ofsajdu.
36'
Diogo Dalot opět kouzlil na pravé straně hrací plochy, jenže jeho rozehrávka skončila na noze pozorného zadáka v dresu Astany.
35'
Astana se opět usadila na polovinu Manchesteru United a sbírá cenné vteřinky. Celek z Kazachstánu zatím drží bezbrankový stav díky skvělé obraně.
34'
Dalot se krásnou fintou zbavil obránce v pokutovém území a vymyslel vysoký oblouček na malé vápno. Zadáci Astany se znovu včas vrátili a zasáhli.
33'
Nemanja Matič se snažil najít aktivního Greenwooda, jenže obrana Astany stojí v pevném bloku a nedává fotbalistům Manchesteru United prostor k zakončení.
32'
Rukavina chtěl zrychlit přechod Astany do útoku. Tomasov si ale míč nezpracoval pro sebe do běhu a musel se vrátit.
31'
Axel Tuanzebe zastavil průnikovou přihrávku za obranu Manchesteru United a pohotově našel Dalota. Krajní zadák domácích celou akci zbrzdil.
30'
Dalot se tentokrát uvolnil k odcentrování do pokutového území, jenže Chong v hlavičkovém souboji s Postnikovem neměl sebemenší šanci na úspěch.
29'
Greenwood si v hlavičkovém souboji po rohovém kopu pomohl útočným faulem. Astana přestála další těžké minuty a může si oddechnout.
28'
Phil Jones našel pěkným obloučkem Chonga, který svedl souboj s Postnikovem, který hlavou odehrál míč na rohový kop.
27'
Diogo Dalot opět operoval na pravé straně, ale měl proti sobě dva fotbalisty Astany. Domácí obránce si musel pomoci zpětnou přihrávkou.
26'
Dalot našel dlouhým vhazováním Greenwooda, který musel prodloužit přihrávku na levou stranu. Z krkolomné akce je vhazování pro Astanu.
25'
Nenad Jerić nakopl míč na polovinu Manchesteru United a Astana se alespoň na chvíli snaží udržet balón daleko od své svatyně.
24'
Fred si nechtěl přidělávat práci riskantní rozehrávkou a raději se rozhodl pro malou domů. Brankář Romero následně vrátil míč právě Fredovi.
23'
Manchester United zahrával další rohový kop. Prudký centr se snesl na malé vápno, ale pozorný Postnikov míč odhlavičkoval. Sudí navíc viděl útočný faul.
22'
Jerič zatím drží Astanu nad vodou! Marcos Rojo našel parádním centrem Rashforda, který nastavil placírku, ale Jerič opět vytasil skvostný zákrok!
21'
Rashford si naběhl na prudký centr z levé strany hrací plochy, ale levačkou netrefil branku. Domácí útočník byl navíc lapen v ofsajdu.
20'
Greenwood si hrudí posunul míč na polovinu Astany, jenže měl proti sobě tři obránce a musel roztáhnout hru na levou stranu.
19'
Manchester United zahrával další přímý kop. Jeho rozehrávky se pro změnu chopil Gomes, ale také jeho pokus zastavila zeď.
18'
Roman Murtazajev utekl obraně Manchesteru United, ale poté mu trošku překážel míč a jeho slabou střelu zablokoval vracející se stoper Jones.
17'
Nemanja Matič zastavil další rozehrávku Astany. Manchester United sice svého soupeře uzamkl na jeho polovině, ale na úvodní branku stále čeká.
16'
Dalot vhazoval na pravé straně hrací plochy, Rashford patičkou sklepl míč pro Greenwooda, jehož obstřel prosvištěl kolem zadní tyče na tribunu.
15'
Marcus Rojo dostal přihrávku na levou stranu, vyměnil si míč s Chongem, ale ten si netroufl na individuální průnik a pomohl si zpětnou přihrávkou.
14'
Domácí celek pokračuje v aktivní hře. Manchesteru United se vstup do utkání vydařil. Astana se dosud nedostala do pokutového území domácích.
13'
Další obrovská šance slavného Manchesteru United! Marcus Rashford se po rohovém kopu zjevil na přední tyči, ale jeho pohotovou ránu Jerič vyrazil!
12'
Gomes dostal prostor na levé straně, předal míč Rojovi, který se pokusil odcentrovat, jenže hrací plocha mu byla malá.
11'
Marcus Rashford si naběhl na vysokou přihrávkou za obranu Astany, jenže mu nevyšel krok a o kousek na vysokou pobídku nedosáhl.
10'
Nemanja Matič znovu oslovil Chonga, který si nepotykal se zpracováním a dotírající Rukavina mu odkopl míč daleko od nohy.
9'
Chong se znovu zapojil do rozehrávky na vlastní polovině. Aktivní křídelník Manchesteru United kombinoval Rojem a společně vyvezli míč do bezpečí.
8'
Fred napadal rozehrávku Astany na polovině kazašského celku. Rukavina dal míč rychle od nohy a následně byl faulován. Hosté budou rozehrávat.
7'
Tahith Chong si klamavým pohybem našel cestičku kolem svého strážce, pokusil se odcentrovat a jeho nepovedený centr nakonec Erič musel vyrazit na roh.
6'
Romero musel vyrazit ven z branky, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Argentinský brankář našel Freda, který rozehrál na levou stranu.
5'
Rozehrávky přímého kopu se ujal Marcus Rashford, jehož jedovatou střelu ještě přizvedl jeden z fotbalistů Astany ve zdi. Bude z toho pro změnu rohový kop.
4'
Angel Gomes si pokryl míč na hranici pokutového území, pustil si jej za tělo a nechal se faulovat. Manchester United bude zahrávat zajímavý přímý kop.
3'
Fred dostal nenápadnou přihrávkou a vypálil z úctyhodné vzdálenosti. Jeho nádherná střela orazítkovala horní tyč!
2'
Fred se skvěle vrátil na vlastní polovinu, kde přečetl rozehrávku Astany a pomohl si zpětnou přihrávkou. Manchester United uklidňuje rozehrávku.
1'
Manchester United obstaral výkop do prvního poločasu utkání, ve kterém je obrovským favoritem. Chong dostal přihrávku na levou stranu, ale ihned si pomohl rozehrávkou do zadních řad.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Manchester United bude hrát tradičně v červeném, zatímco Astana oblékne žluté dresy.

Manchester United: Romero – Dalot, P. Jones, Tuanzebe, Rojo – N. Matić, Gomes, Fred, Rashford – Greenwood, Chong.
Náhradníci: Grant – Lingard, Maguire, Mata, McTominay, Young, Garner.

FC Astana: Jerić – Antonio Rukavina, Postnikov, Tomašević, Šomko – Tomasov, Majevski, Simunovic, Sigurjónsson – Rotariu, Murtazajev.
Náhradníci: Mokin – Percuch, Logviněnko, Mužikov, Bejsebekov, Mubele, Janga.

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni.
Manchester United

Pro slavný celek z Manchesteru je účast v Evropské lize zklamáním. V loňském ročníku totiž Manchester United dokráčel až do čtvrtfinále Ligy mistrů. Kvůli umístění v Premier League se letos musí spokojit s Evropskou ligou. Ve skupině s Astanou, Partizanem Bělehrad a AZ Alkmaar je anglický celek obrovským favoritem. V domácí soutěži ale v pěti kolech vybojoval jen osm bodů a patří mu čtvrtá pozice. O víkendu ale dokázal vyhrát 1:0 nad Leicesterem.
FC Astana

Celek z kazašské metropole si znovu zahraje základní skupinu Evropské ligy. Naposledy ji Astana hrála v sezóně 2017/2018, kdy dokázala postoupit ze skupiny, kde hrála také pražská Slavia. Letos se do základní skupiny musela probojovat přes předkola. V tom posledním dokázala postoupit díky domácí výhře 3:0 přes BATE Borisov. V domácí soutěži je Astana až třetí. O víkendu ale dokázala porazit Šachtar Karaganda.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Evropské ligy mezi Manchesterem United a FC Astana. Výkop je stanoven na 21 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.