Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sporting : Rosenborg BK - 24. října 2019   21:00

Sporting
Sporting
70' Bolasie
1:0
(0:0)
Rosenborg BK
Sporting
Ribeiro – Rosier, Coates, Mathieu, Acuňa – B. Fernandes (C), I. Doumbia, Wendel (88. Henrique) – Bolasie, Phellype (64. Mendes), Vietto (85. Borja).
Maximiano – Ilori, Henrique, Jesé, Borja, M. Luís, Mendes.
Lawrence Visser, Thibaud Nijssen, Jo de Weirdt
Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků)
André Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling – Jensen (C), Lundemo, Äsen (80. Helland) – Akintola (76. Konradsen), Söderlund, Adegbenro (81. B. M. Johnsen).
Östbö – Helland, Trondsen, Valsvik, Konradsen, B. M. Johnsen, Konradsen Ceïde.

Dnešní utkání rozhodl Bolasie v 70. minutě hlavičkou. Sporting Lisabon si připsal do tabulky velmi důležité tři body. Rosenborg vyprodukoval za celý zápas jedinou střelu na branku a ve skupině D zůstává na poslední pozici bez žádného bodu. V dalším kole Evropské ligy se tyto týmy znovu utkají 7.11. na půdě Rosenborgu.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Mike Jensen (Rosenborg BK).
90+2'
Žlutou kartu dostává Pål André Helland (Rosenborg BK).
90'
Čtvrtý sudí nastavuje druhý poločas o tři minuty.
89'
Další rohový kop pro domácí tým.
88'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Wendel, přichází Eduardo Henrique.
87'
Rohový kop pro domácí celek.
86'
Rosier posílá do pokutového území přízemní centr. Hovland míč odkopává.
85'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Luciano Vietto, přichází Cristian Borja.
83'
Johnsen vystřelil, jeho pokus byl tečován a zpomalen. Domácí gólman bez problémů míč chytá.
81'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Samuel Adegbenro, přichází Björn Maars Johnsen.
80'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Gjermund Äsen, přichází Pål André Helland.
79'
Hezký návrat Bolasieho. Dokázal odebrat míč protihráči a snaží se založit útočnou akci.
78'
Hezký centr z pravé strany od Konradsena. Svým centrem hledal Söderlunda, ten však nedokázal v dobré pozici zakončit.
77'
Další rohový kop pro hostující celek.
76'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází David Akintola, přichází Anders Konradsen.
75'
Žlutou kartu dostává Valentin Rosier (Sporting Lisabon).
74'
Ribeiro chytá míč a snaží se založit protiútok.
73'
Rosenborg se snaží držet míč a přijít s odpovědí. Vybojovali rohový kop.
70'
Sporting Lisabon právě vstřelil branku!

YANNICK BOLASIE posílá svůj tým do vedení. Prosadil se hlavou, měl velkou dávku stěstí, jeho pokus tečoval ještě jeden z obránců.
69'
Bolasie nedokázal zkrotit míč a přišel o něj.
67'
Mathieu vystřelil a těsně minul bránu.
67'
Přímý volný kop pro domácí celek ze slibné pozice.
66'
Vietto dohrál tvrdě Hovlanda, měl by si dávat větší pozor, hraje pod žlutou kartou.
64'
Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Luiz Phellype, přichází Pedro Mendes.
63'
Žlutou kartu dostává Luciano Vietto (Sporting Lisabon).
62'
Rohový kop pro Rosenborg po výborném obraném zákroku Coatese.
60'
Vietto svou přihrávkou chtěl najít nabíhajícího Rosiera. Přihrávka byla nepřesná a končí v zámezí.
59'
Lundemo byl zfaulován na půli hřiště. Rozehrávky se ujme Hovland.
58'
Hosté byli nachytáni v ofsajdovém postavení.
56'
Pro centrovaný balón si došel Hansen a zakládá protiútok.
54'
Přímý volný kop pro domácí celek. Rozehrávky se opět ujímá kapitán Sportingu. Tentokrát jeho pokus končí nad brankou.
53'
Fernandes na hranici velkého vápna vystřelil, jeho střela trefila jednoho z beků.
51'
Acuňa se pokusil o další centr. Tentokrát byl jeho pokus lepší. Míč odhlavičkoval Reginiussen do bezpečné vzdálenosti.
49'
Acuňa vyvezl balón na levé straně a nacetroval. Jeho pokus končí v zámezí. Velice nepovedený centr.
48'
Söderlund se snažil přihrát na nabíhajícího spoluhráče, ale jeho přihrávka byla nepřesná.
47'
Akintola zabojoval a vybojoval míč pro svůj celek.
46'
První poločas nám nabídl několik zajímavých momentů. Byly jsme svědky dvou břeven. Nejprve po střele z přímého volného kopu Fernandese. Na druhé straně po odrazu od Rosiera. Pěkné zakončení hlavou předvedl Vietto. Uvidíme, zda nám druhý poločas přinese první gól dnešního utkání.
45+1'
45'
Čtvrtý rozhodčí nastavuje první poločas o jednu minutu.
44'
Zakončení domácího celku bylo nepřesné.
44'
Acuňa byl tvrdě dohrán Jensenem a hlavní sudí píská faul.
42'
Söderlund se snažil prodloužit nakopnutý míč na nabíhající spoluhráče, ale jeho přihrávka končí v autu.
41'
Nepovedený výkop Ribeira. Autové vhazování provede Hedenstad.
40'
Hezká přihrávka do náběhu Söderlunda za obránce. Ten se snažil nacentrovat, ale trefil pouze bránícího Coatese.
38'
Faulu se dopustil jeden z domácích hráčů. Rozehrávky se ujme Jensen. Jeho centr nebyl přesný.
37'
Pomalá přihrávka na Hansena, ten měl co dělat, aby míč dokázal odkopnout před napadajícím Bolasiem.
35'
Žlutou kartu dostává Sebastián Coates (Sporting Lisabon).
34'
Adegbenro se velice hezky uvolnil a byl faulován dalším bránícím hráčem.
31'
Velké zmatky před bránou domácího celku. Po odrazu od domácího obránce míč skončil na břevně. Coates míč odkopává do bezpečí.
29'
Söderlund hezky přihrál míč na nabíhajícího Akintolu.
27'
Coatesovi se příliš nepovedl odkop. Hosté budou vhazovat na úrovni velkého vápna.
26'
Domácí obránci kombinují mezi sebou a snaží se na sebe vylákat hráče Rosenborgu.
24'
Söderlund si špatně zpracoval míč a vyhnal se ze střelecké pozice.
22'
Akintola se dostal do zakončení. Tato střela nebyla příliš nebezpečná a domácí gólman ji bez větších problémů chytá.
21'
Mathieu výborně přečetl záměr Akintoly a odkopává mu míč.
19'
Lundemo zůstává ležet na hrací ploše a žádá si ošetření.
18'
Velmi dobrý zákrok předvedl André Hansen! Zlikvidoval tvrdou hlavičku Vietta. Domácí budou zahrávat rohový kop.
16'
Rozehrávky se ujmul sám kapitán Fernandes. Svým pokusem trefil břevno!
15'
Tvrdý zákrok na Fernandese. Sporting Lisabon bude zahrávat přímí volný kop ze slibné pozice.
12'
Domácí hráči se snaží uklidnit hru a drží míč.
10'
Rohový kop pro domácí tým. Hráči chtějí odpískání pokutového kopu. Hlavní sudí si za svým rozhodnutím stojí a ukazuje na roh.
9'
Bolasie vybojoval v souboji míč pro svůj tým.
8'
Acuňa se snažil najít svým centrem jednoho z nabíhajících spoluhráčů. Míč odvrátil jeden z bránících hráčů.
7'
Acuňa se dopustil faulu na půli hřiště. Rozehrávky se ujme pravý obránce hostujícího týmu.
6'
Mathieu odhlavičkoval míč do bezpečné vzdálenosti.
6'
Rohový kop pro Rosenborg.
5'
Mathieu svým dlouhým nákopem hledal nabíhajícího Bolasieho. Ten nedokázal míč doběhnout na hrací ploše.
4'
Hosté byli přistiženi v ofsajdovém postavení.
3'
Fernandes z pravé strany posílá centr do vápna. Míč odvrací bez problémů jeden ze stoperů.
2'
Jensen se dopustil nedovoleného zákroku. Hlavní sudí píská faul.
1'
Domácí kombinují a snaží se držet míč na svých kopačkách.
1'
Úvodní rozehrávky se ujme Sporting.
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí celek v zeleno-bílé kombinaci. Hosté nastoupí do dnešního utkání v růžových.
Sporting CP
V minulém ročníku skončili na třetím místě v lize, což zaručovalo přímý postup do Evropské ligy. Ve třech posledních ligových zápasech získali 4 body do ligové tabulky. V prvním kole evropské ligy prohráli na půdě PSV. V druhém kole vyhráli nad LASK Linz 2:1.
Ve třech posledních ligových zápasech získal klub 2 body do ligové tabulky. V lize se nacházejí na čtvrtém místě se skóre 39:31. Rosenborg podlehl v Evropské lize na půdě LASKU Linz 1:0. Na domácí půdě prohráli vysoko 4:1 s PSV. V Evropské lize se nacházejí na posledním místě se skóre 1:5.
Tyto týmy nemají žádné odehrané mezinárodní vzájemné utkání.
Čeká nás vzájemný duel mezi druhým a čtvrtým celkem Evropské ligy skupiny D. Oba celky potřebují naplno bodovat. Otázkou bude, komu se to nakonec podaří.
Příjemný čtvrteční večer přeji všem fanouškům a fanynkám! Program Evropské ligy skupiny D si pro nás přichystal zápas mezi Sportingem a Rosenborgem. Na stadionu Estádio José Alvalade vše začne v 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.