Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsberger : AS Řím - 3. října 2019   18:55

Wolfsberger
Wolfsberger
51' Liendl (Schmid)
1:1
(0:1)
AS Řím
AS Řím
27' Spinazzola
Wolfsberger
Kofler – Novak, Sollbauer (C), Rnić, Schmitz – Schmid, Leitgeb, Ritzmaier (90+2. Wernitznig) – Weissman (81. Schmidt), Liendl (88. Schmerböck), Niangbo.
Kuttin – Gollner, Schmidt, Sprangler, Baumgartner, Wernitznig, Schmerböck.
Tiago Martins (POR) – Luis Campos (POR), Pedro Almeida (POR)
Stadion Graz Liebenau, Graz
11 169 diváků
AS Řím
Mirante – Santon, Fazio (C), Mancini, Spinazzola (80. Kolarov) – Diawara, Cristante (82. Veretout) – Zaniolo, Pastore (77. Antonucci), Kluivert – N. Kalinić.
Pau López – Zappacosta, Juan Jesus, Džeko, Kolarov, Veretout, Antonucci.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Dnešní utkání sledovalo 11 169 diváků.
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:11. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 11:11.
Je dobojováno. Nováček v Evropské lize opět boduje a nyní proti velmi silnému celku z AS Řím. V jednapadesáté minutě trefil šibenici po krásné střele Michael Liendl a bylo vyrovnáno. Domácí od té chvíle byli lepším týmem a soupeře nepouštěli do velkých šancí. Nakonec remízový stav uhájili a mají tak za sebou další skvělý výsledek. Hosté jsou naopak velmi zklamaní, nic jiného než výhru nebrali.
90+4'
90+3'
Dlouhý aut na Novaka sice tento hráč zpracoval kopačkou, ale nepodařilo se mu zakončit. Ovšem, mrzet ho to nemusí, už se blíží závěrečný hvizd a Wolfsberg tak zřejmě velmi cennou remízu udrží.
90+3'
Navíc vybojovali autové vhazování a mohou tak na polovině Římanů zůstat i nadále.
90+3'
Jdeme do poslední nastavené minuty a domácí jsou u míče. Snaží se projít před branku soupeře a ještě zakončit.
90+2'
Střídání v týmu RZ Pellets Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Marcel Ritzmaier, přichází Christopher Wernitznig.
90'
Nad rámec řádné hrací doby se budou nastavovat ještě tři minuty navíc.
89'
Domácí získali balon a hned s ním šli směrem před branku soupeře, kde střílel Romano Schmid, míč ale skončil jen vedle pravé tyče Miranteho brány.
88'
Střídání v týmu RZ Pellets Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Michael Liendl, přichází Marc Andre Schmerböck.
87'
Čas plyne a stav, který nyní na ukazateli skóre svítí, rozhodně více do karet hraje domácím hráčům. Pro hosty by dva body jistě byla spíše ztráta.
86'
Zaniolovi odskočil míč od kopačky, nakonec ho zpracoval a dostal se až do vápna, kde centroval, ale jen do domácího hráče. Hosté se pak domnívali, že v pokutovém území došlo k ruce, ale nebylo tomu tak. O penaltě tak nemůže být řeč.
85'
Schmidt pálil z velké dálky a jeho pokus se zastavil až u brankáře Miranteho, který ho odvrátil do bezpečí.
84'
Kluivert protestoval směrem k sudímu, když se mu nelíbil verdikt hlavního sudího.
83'
Kolarov centroval do pokutového území, ale neměl tam nikoho, kdo by mohl zakončit.
82'
Autové vhazování zahráli domácí hráči a hned se s míčem drali do pokutového území, ale tam se díky obrannému zákroku hostů nedostali.
82'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází Jordan Veretout.
81'
Střídání v týmu RZ Pellets Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Shon Zalman Weissman, přichází Alexander Schmidt.
80'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Aleksandar Kolarov.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu.
79'
Antonuccimu nevyšla střela z hranice velkého vápna a pokus skončil jen u brankáře Koflera, jenž tak má k dispozici další odkop.
78'
Domácí hrají v pohodě a příliš nikam se neženou. Hostům se nedaří dostat se zpět do vedení a čas jim navíc začíná velmi rychle utíkat.
77'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Javier Pastore, přichází Mirko Antonucci.
76'
Shon Zalman Weissman pálil před velkým vápnem a míč proletěl jen těsně nad břevnem hostující branky.
75'
Pastore přiťukl míč na kopačku Spinazzoly, jenž z levé strany posílal pas do pokutového území, ale obrana Wolfsbergu byla znovu pozorná.
74'
Santon uvolnil Kaliniće, jenž se protáhl až k brance domácích, kde však zasáhl Alexander Kofler a poté odkopl balon za polovinu hřiště.
73'
Kluivert se snažil uniknout před branku soupeře, dobře mu však sekundoval jeden z domácích obránců a do zakončení ho nepustil.
72'
Spinazzola poslal míč na Zaniola, ten pálil před malým vápnem, ale znovu to bylo nepřesné. Následovat tak bude pouze odkop od Koflerovy branky.
71'
Domácí stále drží remízový stav, hosté se zatím nedostali k šanci, po které by mohlo dojít znovu k vedení.
70'
Faziova střela byla nepřesná a do protiútoku mohli jít domácí, avšak hosté si poradili ve středu hřiště dobrým obranným zákrokem možnou akci domácím znemožnili.
69'
Spinazzola se pokoušel odcentrovat míč z levé strany, narazil však na obránce domácích, který ho o míč připravil. Z následné akce ale už hosté vybojovali aspoň rohový kop.
68'
Další ofsajd domácích. Míč tak budou mít ve své moci hosté a už se chystají do útočné akce na opačném konci hřiště.
66'
Diawara zasáhl vysokou kopačkou domácího hráče a ten se s bolestivou grimasou poroučel na zem. Tohle muselo hodně bolet.
65'
Římané ve středu pole napadali rozehrávku domácích, ale nepovedlo se je v rozletu zastavit. Avšak akce Wolfsbergu byla nakonec neúspěšná.
63'
Kluivertovo sklepnutí míče poslal Pastore jen vedle domácí branky.
62'
Domácí hráči mají nyní více ze hry, hosté nemohou projít přes zhuštěný obranný val před Koflera a Wolfsberg tak drží slibný výsledek.
61'
Římanům se ve druhé půli nedaří vůbec nic. Nyní pokazili další rozehrávku a měli štěstí, že domácí míč nezachytili. Jinak by šli zřejmě do přečíslení.
60'
Shon Zalman Weissman se dostal do těsné blízkosti Miranteho, ale nepřekonal ho. A i kdyby, stejně byl v ofsajdové pasti, což odmával i postranní sudí. Domácí hráč se ale na něho trochu zlobil, domníval se, že praporek zdvihl pozdě.
59'
Ritzmaier levačkou pálil na branku soupeře, balon se odrazil od země a skončil pouze za zadní čárou. Následuje tak jen odkop od Miranteho branky.
58'
Po pravé straně unikal do blízkosti domácí branky Davide Santon. Míč poté poslal Pastoremu, avšak skrze obranu domácího celku se nakonec nedostal do zakončení.
57'
Ten se pak dostal za postranní čáru a je z toho autové vhazování pro římské AS.
56'
Na Koflera mířila další střela, která ale končí za zadní čárou. Domácí brankář si tak u brankoviště rovná míč a odkopne ho daleko.
54'
Hostující Zaniolo podrazil protihráče a dostává za to žlutou kartu.
53'
Hosté jsou sice zaskočeni, ale hned se dostali k další střele, která ale končí jen vedle Koflerovy branky.
51'
Wolfsberger právě vstřelili branku!
Hosté chybovali v rozehrávce, domácí si poslali několik přihrávek a poté z dálky pálil MICHAEL LIENDL, jehož pokus levačkou skončil v pravém horním rohu Miranteho branky – 1:1. Začíná se znovu od začátku. Asistence: Romano Schmid.
49'
Hosté ale vybojovali rohový kop.
48'
Souhra hostů na polovině Říma pokračovala, následně pak se už hráči AS dostali do útočné akce, Kalinić vyslal míč na Zaniola a ten tváří v tvář Koflerovi neuspěl.
47'
Pastore zatáhl míč znovu na polovinu domácích, ale ke střele se poté on i jeho spoluhráči nedostali.
46'
Mario Leitgeb se střetl se Zaniola a inkasoval úder do stehna. S bolestivou grimasou ležel na hrací ploše. Nyní to ale vypadá, že bude v pořádku.
46'
Střely na branku: 3 – 2
První poločas je za námi. Hosté se v něm dostali do vedení v sedmadvacáté minutě, kdy Spinazzola odehrál míč hlavou, ten se odrazil od soupeře a následně pak znovu od hlavy Spinazzoly a balon proskákal až za Koflera. Domácí se snažili o vyrovnání, ale zatím marně. Uvidíme, co nám přinese druhá půle, která začne přibližně v 19:55.
45'
44'
Dlouhé autové vhazování mířilo na Pastoreho, ten se ale dopustil faulu na hráče, který ho stíhal a míč tak mají domácí fotbalisté.
43'
Balon mají na svých kopačkách hosté a nespěchají dopředu. Až po několika rozehrávkách zamířili před Koflera, kde z levé strany zakončoval Kalinić, ale míč proletěl jen ke Koflerovi.
42'
Mirante sebral další míč po pokusu domácích a poslal ho na kopačky spoluhráčů. Ti si opět neporozuměli a málem toho využili Wolfsbergerští, kteří ale neuspěli.
41'
Avšak balon se dostal jen do náruče Koflera a ten tak hned odkopává balon daleko od svého zařízení.
40'
Zaniolo dostal přihrávku na paty, nakonec balon doběhl u postranní čáry a ještě tak může se spoluhráči zaútočit.
38'
Novak si vyměnil míč s Niangboem, ale ten si poté neporozuměl s Liendlem a míč má ve své moci zase Mirante. Následovala tak krátká rozehra a Římané směřují před Koflera.
37'
Kofler si doběhl dlouhý nákop hostů a opět dostal míč na stranu domácích. Poté ho odkopl za polovinu hřiště a domácí tak mohou jít útočit.
36'
Shon Zalman Weissman se vysunul mezi dvěma obránci AS Řím a zakončil po zemi těsně před Mirantem, jenž zapisuje další zákrok proti střele Wolfsbergu.
34'
Federico Fazio nestihl míč, který mířil k postranní čáře a je tu autové vhazování pro domácí celek. Mario Leitgeb pak svou střelu z pravé strany poslal jen vedle Miranteho brány.
33'
Autové vhazování zahráli domácí hráči a měli šanci projít na polovinu Říma. Jenže hosté jim ho sebrali a sami se pak dostali do šance, kterou pokryl brankář Kofler.
32'
Žlutou kartu dostává Bryan Cristante (AS Řím).
32'
Santon se dobře postavil proti střele domácích, ti se ještě na polovině Římanů udrželi, ale k dalšímu pokusu se už nedostali.
31'
Kluivert nabil Pastoremu, tomu rána vůbec nesedla a balon poslal jen vysoko nad branku Wolfsbergu.
29'
Domácí se okamžitě snažili o vyrovnání, jejich střela z hranice velkého vápna však neměla gólové parametry.
27'
AS Řím právě vstřelil branku!
A je z toho úvodní branka zápasu. Javier Pastore zahrál rohový kop, po něm hlavičkoval LEONARDO SPINAZZOLA a míč se s pomocí odrazu od jednoho z domácích dostal zpět na jeho hlavu a nakonec proskákal až za záda domácího brankáře – 0:1. Kalinić se ještě nohou natahoval a zkusil teč, avšak se míče vůbec nedotkl.
27'
Pastore poslal balon na bližší tyč, kde se do něho opřel Kalinić, ale další obranný zákrok domácích šel na další roh.
25'
Po levé straně spěchal k míči Pastore, aby ho zachytil ještě před postranní čárou. Následně pak střílel Pastore, ale obrana Wofsbergu znovu poslala balon na rohový kop.
24'
Hned na to se hosté osmělili a zamířili před Koflera, kde však svou střelu poslali jen do jeho náruče. Následuje tak pouze odkop od jeho branky.
22'
Obrovská šance domácích. Centr do pokutového území hlavou trefil Marcel Ritzmaier, ale míč nakonec mířil na Miranteho, který ho rukou odvrátil do bezpečí!
21'
Liendlův centr letěl až k brance hostů, kam směřoval i Anderson Niangbo, nakonec brankář hostů vše dobře viděl a dostal ho pod kontrolu.
21'
Michael Liendl zahrál rohový kop a roztleskal si publikum. Jenže sám poté vyslal hodně nepřesný centr a balon tak získali zase hosté, kteří přenášejí hru na opačnou stranu.
20'
Rohový kop také pro domácí. Jak se jim povede tato standardní situace?
19'
Žlutou kartu dostal domácí Michael Sollbauer, jenž v souboji o míč prošlápl nohu protihráči. Sudí tak okamžitě vytasil první žlutou kartu zápasu.
17'
Lukas Schmitz si pohrál s míčem a málem ho o něj připravil soupeř. Poté se nakonec domácí dostali ke střelu, ale Schmid střílel jen přímo do brankáře Miranteho.
16'
Justin Kluivert nevyslal špatnou střelu na Koflera, ten ale dostal balon do rukavic a v pohodě tak bude odkopávat daleko od svého zařízení.
15'
Aktivita Římanů nyní pokračovala, domácí je znovu zastavili za cenu autového vhazování. To provedl Davide Santon. Hosté se pak ale sami dostali na vlastní území a až odtud jdou do další akce.
14'
Anderson Niangbo táhl akci domácích po levé straně, ale jeho nákop před Miranteho zastavila taktéž obrana AS. Hosté tak okamžitě otáčejí hru na opačnou stranu.
13'
Pastoreho centr však odvrátila obrana Wolfsbergu do středu hřiště a hráči domácích už spěchají před branku Římanů.
13'
Zaniolo unikal před malé vápno, vyslal přízemní střelu a skluzem ji zastavil znovu Michael Novak. Hosté tak budou zahrávat další rohový kop.
12'
Kluivert se dostal ke střele, míč ale dobrým obranným zákrokem zastavil Michael Novak a náznak šance AS Řím se tak rozplynul.
11'
Hosté měli další autové vhazování. Kluivert se záhy ocitl u hranice pokutového území, ale centr před branku domácích mu nevyšel ideálně.
10'
První desetiminutovka je za námi a zatím se ani jeden tým nedostal k vážnější gólové situaci. Sledujeme spíše opatrný fotbal. Nyní jsou na míči hosté a opět útočí.
9'
Míč poté proletěl před branku domácích, ale Davidemu Santonovi hlavička z výskoku nevyšla. Následuje tak pouze odkop od Koflerovy branky.
8'
Kluivertův centr z pravé strany směrem do pokutového území odvrátil obránce Wofsbergu za zadní čáru a následuje rohový kop pro Římany.
7'
Hosty nyní v rozletu zastavili domácí hráči jen za cenu autového vhazování. To provedou hosté a mají tak možnost jít opět na polovinu soupeře.
6'
Kluivert na pravé straně špatně zpracoval míč a nemohl ho poslat do pokutového území. Poté se to už ale povedlo, ale nikdo z jeho spoluhráčů na Koflera nevyslal žádnou střelu.
4'
Ritzmaier se pokusil dostat se před branku hostů, ale obrana AS ho obrala o míč a hosté se pak opět vydali do útočné akce.
2'
Mirante má znovu míč, který chvíli podržel na kopačce a poté ho hned poslal obráncům římského AS. Ti tak pomalu procházejí na polovinu svého soupeře.
1'
Hned v úvodu utkání se do akce vydali domácí hráči, kteří vyslali na branku první střelu. Před Mirantem pak vzniklo nedorozumění a před jeho branku špičkou kopl míč jeho spoluhráč, ale brankář Wolfsbergu nakonec odkopl balon do bezpečí.
1'

RZ Pellets Wolfsberger AC: Kofler – Novak, Sollbauer (C), Rnić, Schmitz – Schmid, Leitgeb, Ritzmaier – Weissman, Liendl, Niangbo.
Náhradníci: Kuttin – Gollner, Schmidt, Sprangler, Baumgartner, Wernitznig, Schmerböck.

AS Řím: Mirante – Santon, Fazio (C), Mancini, Spinazzola – Diawara, Cristante – Zaniolo, Pastore, Kluivert – N. Kalinić.
Náhradníci: Pau López – Zappacosta, Juan Jesus, Džeko, Kolarov, Veretout, Antonucci.

Rozhodčí: Tiago Martins (POR) – Luis Campos (POR), Pedro Almeida (POR).
Nasazení rozhodčích

Jako hlavní bude utkání řídit Tiago Martins, na čarách mu budou asistovat pánové Luis Campos a Pedro Almeida. Jako čtvrtý sudí pak byl nominován Hugo Miguel. Všichni čtyři arbitři jsou z Portugalska.
Vzájemná utkání

V minulosti se oba celky neutkaly a bude to tak pro ně premiéra a jedna velká neznámá. Favoritem by mělo být římské AS a uvidíme, zda tuto roli naplní. Podle statistik by mělo jít i o zápas, kde by neměla být o góly nouze. Nechme se překvapit.
AS Řím

Hosté z AS Řím v uplynulé sezóně skončili na šestém místě a unikl jim tedy postup do skupinové fáze Ligy mistrů. Na základní skupinu Evropské ligy to však stačilo a stejně jako hosté, mají za sebou první duel ve stejné skupině J. Jak už bylo zmíněno, Římané jsou na druhém místě tabulky se shodným skóre 4:0 jako domácí fotbalisté a taktéž se třemi body. I AS totiž vyhrálo 4:0, a sice nad tureckým Istanbul Başakşehir. Dnes nás tedy čeká hodně zajímavý zápas, tak si ho určitě nenechte ujít.
RZ Pellets Wolfsberger AC

Rakouský celek RZ Pellets Wolfsberger AC hraje ve skupinové fázi Evropské ligy vůbec poprvé. V minulosti už se sice zúčastnil, ale bylo to pouze v předkolech. A v prvním duelu této prestižní evropské soutěže se mu dařilo na půdě Borussie Mönchengladbach, kde vyhrál 4:0. Zapsal tak historicky první tři body do tabulky a jeho fotbalisté jsou na průběžném prvním místě před dnešním soupeřem z AS Řím, ten je druhý, oba celky ale mají shodné skóre, takže jsou na tom úplně stejně, dnes si to tedy rozdají o průběžné první místo. Jak se domácím povede zápas s italským celkem?
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům toho fotbalu. Dnes je na programu další kolo ve skupinové fázi Evropské ligy a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy RZ Pellets Wolfsberger AC a AS Řím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.