Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : St. Etienne - 12. prosince 2019   21:00

Wolfsburg
Wolfsburg
52' Otávio (Brekalo)
1:0
(0:0)
St. Etienne
St. Etienne
Wolfsburg
Pervan – Mbabu, Knoche (C), Tisserand, Otávio (79. Roussillon) – Gerhardt, Rexhbecaj, X. Schlager (64. Malli) – Steffen, Ginczek (64. Nmecha), Brekalo.
Kasten – Brooks, Guilavogui, Malli, Nmecha, Joao Victor, Roussillon.
Tierney – Smart, Hatzidakis (všichni ENG)
Volkswagen Arena, Wolfsburg
St. Etienne
Moulin – Palencia, Aholou (46. Honorat), Moukoudi, Kolodziejczak – Youssouf, M'Vila, Dioussé (77. Gabriel Silva) – Hamouma (C) (55. Benkhedim), Berić, Nordin.
Bajič – Benkhedim, Diony, Gabriel Silva, Honorat, Tshibuabua, Petit.

Z tothoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 4:5. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 18:6.
Je dobojováno! Nic neřešící utkání dvou týmů s mizernou formou nenabídlo žádnou dechberoucí podívanou. Ponurou náladu si aspoň trochu vylepšil domácí Wolfsburg, který byl celý zápas o něco nebezpečnější a v 52. minutě se zásluhou debutujícího Otávia ujal vedení. Saint-Étienne poprvé vystřelilo na branku až pár minut před koncem, ovšem na smazání jednogólového manka to v žádném případě nestačilo. Německý tým tedy postupuje do jarní fáze z druhého místa, zatímco účastník Ligue 1 na mezinárodní scéně končí.
90+5'
90+5'
Tak tohle se hostům nepovedlo, což se dá snadno říci o celému zápasu. Youssouf trefil jenom zeď a v ní stojícího Gerhardta.
90+4'
Tříminutové nastavení už je minulostí. Steffen přesto ještě stihl faulovat Youssoufa a po udělení žluté karty bude se svým týmem čelit závěrečnému trestňáku.
90+3'
Youssoufův centr byl nedaleko od zadní tyče sklepnut na Benkhedima, jenž si balón složitě zpracovával a střelou ze záklonu trefil jen Rexbecaje.
90+2'
Jérôme Roussillon zasáhl míč horní končetinou a hosté tak ještě budou moci zahrozit ze standardní situace.
90'
Druhá půle bude trvat ještě tři minuty nastaveného času.
89'
Nordinův centr byl okamžitě sražený a míč skončil ve středu hřiště, kde ho Mbabu posunul až k Moulinovi.
88'
Opět v akci Malli, kterému byl tentokrát fouknut faul ve středovém kruhu. Na zemi skončil hostující záložník Zaydou Youssouf.
87'
Po delší době si na míč sáhl také Jessy Moulin, kterému na prostředek branky přiletěl střelecký pokus Yunuse Malliho.
86'
Naprosto neviditelný Berić si nevěděl rady s prudkým centrem z bezprostřední blízkosti. Než si míč pořádně zpracoval, tak už ho de facto neměl.
85'
Wolfsburg nařízený rohový kop ubránil, ovšem v rychlém protiútoku o balón rychle přišel vinou nepřesné přihrávky.
84'
Tak přece jenom aspoň jedna střela na branku od francouzského týmu! Nordinovu parádní dělovku Pervan s námahou vyškrábl nad břevno.
83'
Lucas Nmecha nestihl před brankářem Moulinem nákop ze středu hřiště. Kmenový hráč Manchesteru City tak nadále čeká na svůj první gól za Wolfsburg.
82'
Hráči Saint-Étienne jen těžko nachází nějakou motivaci k zahájení závěrečného náporu. V hlavě určitě mají především víkendový ligový zápas proti PSG.
80'
Moukoudi srazil střelu ze standardní situace na roh, který zprava zrealizoval Brekalo. Centr propadl až na druhou stranu a tam hodně nepřesně střílel Rexhbecaj.
79'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Paulo Otávio, přichází Jérôme Roussillon.
78'
Lucas Nmecha nenápadnou kličkou obešel Kolodziejczaka, který raději sáhl pro faul a bez protestů přijal žlutou kartu.
77'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Assane Dioussé, přichází Gabriel Silva.
76'
Wolfsburg se kvůli promarněnému rohu dostali pod tlak napadajících soupeřů. Definitivní vysvobození přišlo až s faulem Honorata na Otávia.
75'
Domácí rozehráli do kombinace a místo nákopu do pokutového území vsadili na dlouhou malou domů k Pervanovi.
74'
Otávio z levého kraje pokutového území neodcentroval, ale aspoň vytěžil pro domácí celek výhodu rohového kopu.
73'
Chybu uprostřed hřiště tentokrát domácí nepotrestali. Špatně načasovaná finální přihrávka prošla k Moulinovi.
72'
Tisserand prodloužil nákop jednoho z hostů až k Pervanovi, po jehož výkopu fauloval Nmecha.
70'
A jelikož se ani hosté z Francie nikam neženou, tak máme možnost sledovat hodně nezáživné utkání, které se hraje pouze z povinnosti.
69'
Útočná aktivita německého celku šla po vedoucím gólu trochu dolů. Na straně domácích fotbalistů se zároveň rychle množí laciné ztráty.
68'
Arnaud Nordin po střetu s Mbabuem špatně došlápl a trochu si poranil pravou nohu. Na ošetřování každopádně dojít nemuselo.
66'
Ani po změně stran to není moc atraktivní podívaná. Oba kouči ví, že se o nic nehraje, a už šetří některé své opory.
65'
Po sérii ztrát se Nmecha neúspěšně snažil vymodlit přímý kop. Netrvalo však dlouho a Wolfsburg se k míči na okamžik vrátil.
64'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Yunus Malli.
64'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Daniel Ginczek, přichází Lucas Nmecha.
62'
Jessy Moulin dobře přečetl Schlagerovu přihrávku na zadní tyč a lapil balón ještě před příjemcem finálního pasu.
61'
Saint-Étienne toho směrem dopředu příliš nevymyslelo. Po hodině hry nadále čeká na první střelu do prostoru Pervanovy branky.
60'
Držení míče: 42 % – 58 %.
58'
Benkhedim svým centrem z pravé strany dostal míč jen k nohám domácích hráčů, kteří se okamžitě přesunuli do klidného středu hřiště.
57'
Robin Knoche se dobře vrátil a zneškodnil Nordinovu přihrávku během rychlého protiútoku. Je z toho rohový kop pro hosty.
56'
Steffen zajímavě rozehrál roh, když nabil na střelu z voleje Rexhbecajovi. Rána z hranice vápna mu ale nesedla a míč se po odrazu od země ocitl v rukavicích Moulina.
55'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Bilal Benkhedim.
54'
Hned vzápětí se rýsovaly další problémy pro obranu Saint-Étienne. Finální přihrávka před branku na Ginczeka každopádně neprošla.
52'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Německý tým se ve dvaapadesáté minutě dostává do vedení! Vše odstartovalo hostující ztrátou ve středovém kruhu, po které Brekalo rychle otočil hru. Chorvatský křídelník u vápna posunul míč doleva na PAULA OTÁVIA, jenž z úhlu propálil Moulina a skóroval tak hned při svém prvním startu za Wolfsburg.
50'
Svěřenci trenéra Puela to zkusili po pravé straně, ale domácí neměli žádné větší starosti při odvrácení centrovaného balónu.
49'
Steffen šel do souboje s Moulinem, přes jehož ruce ve vápně sice upadl, ale to už měl pomezní sudí jasno o ofsajdu.
48'
Se žlutou kartou hrající Mbabu svalil k zemi Nordina a okamžitě utekl z místa přestupku, aby nemusel absolvovat žádný pohovor s anglickým sudím.
47'
Steffen zaútočil po odkryté pravé straně. Moukoudi se o něj u koncové čáry ale postaral a dokonce získal odkop od Moulinovy branky.
46'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Franck Honorat.
46'
Je za námi první poločas, na kterém bylo hodně znát, že je o osudu obou týmů předem rozhodnuto. Chvílemi se hrálo v hodně vlažném tempu, ale spoře zaplněné ochozy i tak pár šancí viděly. Všechny z nich si vypracoval Wolfsburg, který ale žádnou nevyužil a do šaten se tak odchází za nezměněného stavu 0:0.
45+1'
45+1'
Hamouma získal sám pro sebe i celé Saint-Étienne rohový kop, avšak Aholou po jeho centru hlavičkoval dosti nepřesně.
45+1'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
Otávio v rychlostním souboji pomohl na zem Nordinovi. Standardku z pravé strany rozehrál Kolodziejczak, ovšem domácí obrana s jeho centrem neměla žádné problémy.
44'
Hosté přečkali bez úhony i další standardku v podobě rohového kopu. Zakončení Tisseranda se mezi tři tyče nevměstnalo.
43'
Mbabu měl spoustu času a prostoru na přípravu centru. Moulin si míč nešikovně srazil za sebe, ale domácí v čele s Ginczekem ho za brankovou čáru nedopravili. Jako poslední instance totiž zasáhl Palencia.
42'
Brekalo zaútočil po levém křídle, kde po zdvojení ještě jednou zabojoval o ztracený míč, ale ten šel do autu právě od zmíněného Chorvata.
41'
Jen co se Ginczek zapojil do boje o vysoký míč, tak mu byl odmáván ofsajd. Rozehrávat bude Yann M´Villa.
40'
Wolfsburg prohospodařil dva rohové kopy rozehrané Brekalem. Rozhodčí viděli nějaké porušení pravidel ve vápně a Moulin z klidu vykopává.
39'
Před Schlagerem se otevřelo trochu volného prostoru. V průniku ale tvrdě narazil do lépe zpevněného obránce a před rohovým kopem tento střet těžce rozdýchává.
38'
Francouzský tým se zatáhl do zformovaného bloku a v těchto chvílích často zachytává míče ještě před pokutovým územím.
36'
Arnaud Nordin to zkusil individuálně, nicméně pár metrů po překonání půlící čáry mu přesila obránců balón uzmula.
35'
Hosté zaváhali v rozehrávce a Wolfsburg si pro změnu nevěděl rady s náhle získanou šancí poblíž pokutového území. S míčem se vrátil až k půlce hřiště.
34'
Brekalo docupital až do vápna, kde mu však balón utekl od nohy a ve finále z toho je pouze autové vhazování Saint-Étienne.
33'
Moukoudi zrealizoval rozehrávku po faulu Otávia, jenže balón nakopl až do míst, kde si ho vzal gólman Pervan.
31'
Jeden z hostů poslal přihrávku jen do zámezí. Paulo Otávio s provedením autového vhazování rozhodně nespěchá.
30'
Držení míče: 33 % – 67 %.
29'
Ofsajd a v něm domácí záložník Yannick Gerhardt. Tempo hry v posledních minutách hodně opadlo...
28'
Nedovolenými zákroky oba celky rozhodně nešetří. Otávio na útočné polovině poslal k zemi Nordina.
27'
Z rozehrávky na krátko resultovala Youssoufova střela z delší vzdálenosti, které opět scházelo hodně přesnosti.
26'
Marcel Tisserand zakopl míč do autu a daroval hostům výhodu rohového kopu.
25'
A znovu je pískáno. Tentokrát byl Steffenem faulovaný Assane Dioussé, přestože nešlo o nic vážného.
24'
Kevin Mbabu šlápl na nohu Kolodziejczaka a jelikož to nebyl jeho první přestupek, tak si rovněž prohlédl pdoobu žluté karty.
23'
Po následném rohu se k trochu krkolomné střele dostal Aholou, ovšem balón letěl nad horní tyč Pervanovy branky.
22'
Robin Knoche se postavil do cesty Hamoumovy střely a srazil balón na rohový kop.
21'
Robert Berić zezadu přišlápl achilovku Tisseranda a vysloužil si za to první žlutou kartu tohoto zápasu.
20'
Mbabu u pravé postranní čáry poslal k zemi Nordina. Opět nebylo sporu o tom, že se tak stalo mimo rámec pravidel.
19'
Hamouma si pomohl faulem na Otávia, Wolfsburg opět útočí a začíná z hloubi své vlastní poloviny.
18'
Domácí jsou v posledních minutách hodně aktivní a neustále se tlačí do prostoru před branku Saint-Étienne.
17'
Gent v souběžně hrané partii vede nad Oleksandrijí už 2:0. O konečném umístění všech čtyř týmů tak je de facto rozhodnuto.
16'
Další šance VfL! Renato Steffen si naběhl pro skvělou kolmici za obranu, ovšem Moulin jeho zakončení skvěle zneškodnil levou nohou.
15'
Nechybělo moc a domácí slavili vedoucí gól! Po akci Schlagera hlavičkoval Daniel Gintzek a trefil ze svého pohledu pravou tyč.
13'
Dioussé zleva centroval na aktivního Hamoumu, kterého však ve výskoku vyrušil Gerhardt a také proto z toho nebyla žádná kvalitní hlavička.
12'
Německý tým se po centru Hamoumy s přehledem ubránil a bleskurychle vyhnal hosty až do prostorů u půlící čáry.
11'
Mbabu musel úřadovat i ve vlastním vápně, kde šel do riskantního skluzu a ukopl Hamoumovi balón na roh.
10'
Kevin Mbabu se z pozice pravého beka vydal na odvážný útočný výlet. Střelu levačkou však poslal jen do míst, kam si Moulin v pohodě doskočil.
9'
Moulin vyběhl proti Gerhardtovi a poslal míč na roh. Steffen tentokrát centroval rovnou do ohně, ale Gerhardtova hlavička letěla hodně vedle.
8'
Wolfsburg odvrátil centr Hamoumy jen na Youssoufa, jehož střela z voleje se mezi tři tyče Pervanovy branky o nějaký ten kus nevešla.
7'
Romain Hamouma si došel pro faul nalevo od pokutového území a získal pro hosty standardní situaci.
6'
Brekalo rozehrál nakrátko, jenže z pohledu německého týmu to nic dobrého nepřineslo. Následuje odkop od Moulinovy branky.
5'
Josip Brekalo si dal na levém kraji velkého vápna balón daleko od nohy a Aholou mu ho okamžitě ukopl na rohový kop.
4'
Zatím je to jen prvotní nesmělé oťukávání. Oba týmy se ještě nepustily do žádné kloudnější útočné akce.
3'
Fanoušci na prořídlých tribunách ještě před zápasem odpálili několik kusů pyrotechniky. Důsledkem je hodně špatná viditelnost na samotném hřišti.
2'
O úvodní výkop zápasu se postarali domácí, kteří nastupují v tmavě zelených, zatímco hosté v kompletně šedých dresech.
1'

VfL Wolfsburg: Pervan – Mbabu, Knoche (C), Tisserand, Otávio – Gerhardt, Rexhbecaj, X. Schlager – Steffen, Ginczek, Brekalo.
Náhradníci: Kasten – Brooks, Guilavogui, Malli, Nmecha, Joao Victor, Roussillon.

AS Saint-Étienne: Moulin – Palencia, Aholou, Moukoudi, Kolodziejczak – Youssouf, M'Vila, Dioussé – Hamouma (C), Berić, Nordin.
Náhradníci: Bajič – Benkhedim, Diony, Gabriel Silva, Honorat, Tshibuabua, Petit.

Rozhodčí: Tierney – Smart, Hatzidakis (všichni ENG).
1. vzájemný zápas

03.10.2019
Saint-Étienne – Wolfsburg 1:1
Branky:
13. Kolodziejczak – 15. William.
VfL Wolfsburg

Domácí celek se nachází ve velké krizi. Od šestého října odehrál jedenáct soutěžních zápasů a přitom zvítězil jen dvakrát. Před pár dny Wolfsburg prohrál 0:1 ve Freiburgu a s druhým nejhorším útokem se tak v Bundeslize nachází až na devátém místě. Ani v Evropské lize vlci nepodávali bůhvíjak přesvědčivé výkony, v předchozím utkání na hřiště ukrajinské Oleksandrije však vybojovali těsné vítězství 1:0 a pojistili si ve skupině I nejhůře druhé místo, z něhož ztrácí jediný bod na vedoucí Gent.
AS Saint-Étienne

Francouzský tým v posledních čtyřech ligových zápasech vyhrál jen jednou a ve vyrovnané tabulce klesl až na osmé místo. Postupem do jarní fáze Evropské ligy si Saint-Étienne náladu rovněž jistojistě nezpraví, neboť v předchozích pěti zápasech ani jednou nezvítězilo a automaticky nemůže pomýšlet na umístění mezi dvěma nejlepšími týmy. V tabulce skupiny I je horší jen ukrajinská Oleksandrija, která na svěřence Claudea Puela ztrácí jediný bod.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu posledního kola základních skupin Evropské ligy. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Wolfsburgem a Saint-Étienne!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.