Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Wolves : Espanyol - 20. února 2020   21:00

Wolves
Wolves
15' Diogo Jota (Jiménez) • 52' Neves  • 67' Diogo Jota (Doherty) • 81' Diogo Jota (Moutinho)
4:0
(1:0)
Espanyol
Espanyol
Wolves
Patrício – Boly, Coady (C), Saïss – Doherty, Neves, Moutinho, J. Castro – Traoré (61. Dendoncker), Jiménez (75. Neto), Diogo Jota (83. Podence).
Ruddy – Dendoncker, Campana, Kilman, Jordao, Neto, Podence.
Stieler – Pickel, Gittelmann (všichni Německo)
Molineux Stadium, Wolverhampton
Espanyol
Prieto – V. Gómez (76. Darder), F. Calero, Naldo, Vilà – Vargas, Iturraspe (61. David López), V. Sánchez (C), Melendo (62. Calleri) – Ferreyra, Lej.
Diego López – Calleri, Cabrera, Darder, Embarba, David López, Pedrosa.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Wolverhamptonu, který svého soupeře porazil výsledkem 4:0, díky čemuž udělal obrovský krok k postupu. Espanyol sice vstoupil do druhého poločasu aktivně, avšak paradoxně inkasoval hned dvakrát v krátkém časovém sledu. Anglický celek byl i nadále dost efektivní, v závěru totiž přidal další branku. Katalánci to budou mít v odvetě nesmírně složité!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:11.
90+3'
90+2'
Dost možná poslední kontakt s míčem zaznamenal hostující brankář Prieto, který na jistotu rozehrál do strany. Espanyol se dokonce dostal ke střele, ta ale směřovala doprostřed.
90+1'
Hlavní sudí si v závěru tohoto zápasu všiml ještě jednoho zákroku, jednalo se nedovolené počínání hostujícího Calleriho, který šel do vzdušného souboje agresivně.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi je již delší dobu rozhodnuto. Očekávat se dá nastavený čas, dočkáme se další branky?
88'
Ukázkové zpracování padajícího předmětu ukázal domácí Coady, který ho doslova zalepil na vlastní kopačku. Wolves si koncovku tohoto zápasu snaží užít.
87'
Prieto to pro změnu zkoušel dalekonosným pasem za středový kruh, kde se do vzduchu sice dostával Vargas, avšak jeho prodloužení pro změnu našlo Patrícia.
83'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Daniel Podence.
82'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, domácí stále vedou o čtyři branky. Espanyolu by se před odvetou hodila alespoň jedna branka.
81'
Wolves právě vstřelili branku!
Španělský celek inkasuje už počtvrté v tomto duelu, navíc z toho je hattrick v podání DIOGA JOTY! Wolves se totiž pustil do dalšího výpadu, při kterém se Moutinho povedlo najít právě prvně jmenovaného hráče. Ten se pohodlně dostal směrem k šestnáctce, odkud pravačkou překonal Prieta.
81'
Anglický celek tak dostal příležitost k dalšímu rohovému kopu. Moutinho ho tentokráte stáčel směrem k malému vápnu, kam jako první přispěchal brankář Prieto.
80'
Wolves měl navíc k dispozici přímý kop z velice zajímavé vzdálenosti od branky. Odpovědnost na sebe vzal Moutinho, jehož pokus skončil pouze na zdi soupeře.
79'
Střídající Darder chyboval, zpětnou nahrávkou oslovil pouze domácího Neta, který si potáhl míč na levou nohu, odkud mířil pouze do brankové konstrukce.
78'
Žlutou kartu dostává Víctor Sánchez (Espanyol Barcelona).
78'
Jonnymu se povedlo udržet míč na hrací ploše, jenomže poté nevyzrál na dvojici protihráčů. Včas totiž zakročil Calero, který posléze odpálil balón do bezpečí.
77'
Na pořadu dne tak byl rohový kop z pravé strany. O rozehrávku se nakonec pokoušel Moutinho, který na zadní tyči hledal Saïsse, jenž hlavičkoval ze záklonu.
76'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Víctor Gómez, přichází Sergi Darder.
76'
Do protiútoku se vydal Neto, který si to namířil k šestnáctce, kde se pokusil načasovat nahrávku na Jotu, avšak do přihrávky vložil kopačku zadák Naldo.
75'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Raúl Jiménez, přichází Pedro Neto.
74'
Celkem nevýrazně hrající Vargas ustál souboj s řadou protihráčů, poté navíc roztáhl hru na pravou stranu, kde se Victórovi nepovedlo vyzrát na obránce Saïsse.
73'
Ferreyra si seběhl na nahrávku od Lópeze, svůj další střelecký pokus pro změnu poslal přímo do rukavice brankáře Patrícia, který ihned rozehrál dlouhým odkopem.
72'
Daleko k míči to měl Neves, jako první se k němu dostal pozorný Naldo, který raději vyprodukoval zpětnou nahrávku na Prieta, jenž ihned rozehrál vpřed.
71'
Do rozehrávky byl zapojen také brankář Prieto, který si v tomto duelu mockrát na míč nesáhl. Wolverhampton je totiž ve svých šancí hodně efektivní.
67'
Zničehonic tu máme druhý přesný zásah domácích! Doherty si totiž dokázal narazit míč s Dendonckerem, poté si uvnitř pokutového území všiml naběhnuvšího DIOGA JOTY. Posledně jmenovaný hráč si navedl míč na pravou nohu a poté z úhlu našel místečko u bližší brankové konstrukce.
67'
Žlutou kartu dostává Víctor Gómez (Espanyol Barcelona).
64'
Střídající López nepředvedl zrovna přesvědčivý první kontakt s míčem, ten se mu totiž svezl mimo hrací plochy. Jonny tak obstará další autové vhazování.
63'
Je za námi zhruba hodina hry, druhý poločas nabízí o poznání záživnější podívanou. Wolverhampton se snaží vycházet ze zajištěné obrany, což mu zatím vychází.
62'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Oscar Melendo, přichází Jonathan Calleri.
61'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází Leander Dendoncker.
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Ander Iturraspe, přichází David López.
60'
Hodně překvapivým řešením to zkoušel obránce Victór, který místo centru tentokráte zakončoval přímo na branku, jeho pokus však směřoval vysoko nad branku.
59'
Španělský celek opět obsadil prostor na druhé polovině, kde jsme sledovali další centr. Lej si seběhl na pravou stranu, kde byl ovšem ubráněn v podání Saïsse.
58'
Aby toho nebylo málo, tak se po předchozím souboji ocitl na zemi také hostující Melendo. Jednalo se o taktický zákrok, při kterém fauloval domácí zadák Coady.
57'
Aby toho nebylo málo, tak si nedovoleným zákrokem pomohl také domácí Traoré, který šel do vzdušného souboje příliš agresivně, což uviděl také hlavní sudí.
56'
Lej tak potvrzuje, že mu to v tomto duelu zrovna moc nejde, během několika minut spálil hned dvě velice dobré šance. Před malým momentem sám fauloval.
55'
Espanyol se ihned dostal zpět na útočnou polovinu, kde se povedlo roztáhnout hru do volného prostoru Sánchezovi, po jehož centru hlavičkoval vedle Lej.
54'
Španělský celek si tak komplikuje život, v tuto chvíli prohrává už o dvě branky. To není nejlepší pozice do odvety, stále ale zbývá celkem dost času na snížení.
53'
Wolverhampton je i nadále pod tlakem. Lej se celkem pohodlně dostal do velkého vápna, tam místo zakončení zbytečně stál, což dokázal využít zadák Coady.
52'
Wolverhampton se snad poprvé ve druhém dějství dostal k opačné šestnáctce a ihned z toho je branka! Velký kus práce odvedl rychlonohý Traoré, který se na pravém křídle dostal k centru. Ten ovšem odklízel jeden z protihráčů, jenž za pokutovým územím našel RÚBENA NEVESE, jenž fantastickým nártem nedal brankáři sebemenší šanci.
52'
Aby toho nebylo málo, tak si obrannou povinnost splnil také Boly, který odvracel prostřednictvím dlouhého odkopu. Netrvalo dlouho a k míči zavítal i Patrício.
51'
Hodně prostoru měl na levém křídle Melendo, jehož vzdušná nabídka přinesla nesmírně nebezpečnou hlavičku Leje, který hlavičkoval kousek vedle branky.
50'
Espanyol tak pokračuje ve své aktivitě z úvodu druhého poločasu. Tentokráte se Victórovi povedlo zachytit míč na hrací ploše, centr však dokázal odvrátit Coady.
49'
Posléze se do hlavičkového souboje pouštěl Ferreyra, kterému se povedlo prodloužit míč za sebe. Tam se k centru dostal Dídac, který ovšem našel pouze Saïsse.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu to Melendo raději zkusil zpětnou nahrávkou až na kopačku obránce Calera, který pro změnu roztáhl hru do volného prostoru.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám rozhodně nepřinesl atraktivní podívanou. Do vedení se sice dostalo Wolves, které využilo rohový kop, avšak posléze jsme sledovali celou řadu nepřesností. Espanyol i přesto dokázal hru pořádně vyrovnat, španělský celek dokonce nebyl daleko do vyrovnání, v tom mu zabránil až senzační zákrok Patrícia.
45+3'
45+2'
První poločas se spíš jen dohrává, hostující hráči mají balón na svých kopačkách. Celkem dlouho se s ním nesetkal Patrício, který je najednou bez práce.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
43'
Žlutou kartu dostává João Moutinho (Wolverhampton Wanderers).
Žlutou kartu dostává Ander Iturraspe (Espanyol Barcelona).
43'
Espanyol se na delší časový úsek usídlil na polovině soupeře, avšak kombinuje daleko od domácí branky. Zatím naprosto mimo hru jsou oba útočníci Espanyolu.
42'
Další nedovolený zákrok tentokráte předvedl hostující Sánchez, který místo míče trefil pouze nohu Dohertyho. To znamená, že na řadu přijde další volný kop.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Do pokutového území Espanyolu se snesl další centr, avšak i tentokráte si s ním hostující obrana dokázala poradit. Posléze daleko do bezpečí odkopával Iturraspe.
39'
Traorému to v tomto duelu zatím moc nejde, i další jeho centr putoval celkem daleko od jeho spoluhráčů. Jako první se k němu pro změnu dostal Melendo.
34'
Je za námi zhruba třetina hry, zatím jsme se dočkali jediné branky. Sledujeme celkem vyrovnanou podívanou, ta zatím nepřináší zrovna hodně vyložených šancí.
33'
Espanyol byl hodně blízko vyrovnání, jenomže zázračný zákrok domácího brankáře nakonec druhou branku nepřinesl. Nyní sledujeme autové vhazování Victóra.
32'
Patríciovi se absolutně nepovedl první kontakt s míčem, jenomže Ferreyra to nedokázal potrestat. Portugalský brankář totiž zakročil na poslední chvíli.
31'
Traoré se opět dostal k centru pravou nohou, avšak ani v tomto případě se mu nepovedl. Míč skončil daleko za brankou soupeře, následovat bude odkop od branky.
30'
Vargasovi se povedlo ustát souboj s protihráčem, načež roztáhl hru do volného prostoru. Tam se nacházel kolega Victór, jehož centr odklidil hned první protihráč.
29'
Na poslední chvíli se povedlo zakročit Naldovi, který tak za sebe nepustil rychlonohého Jiméneze. Druhý jmenovaný pro svůj celek vybojoval autové vhazování.
28'
Na jistotu se rozhodl jednat domácí obránce Saïss, který raději odkopával daleko do hlediště stadionu. To znamená, že se hostující Victór ujme i dalšího autu.
27'
Kousek od středového kruhu rozehrával další volný kop obránce Naldo. Espanyol se sice na malý moment dostal na druhou stranu, odkud byl rychle vytlačen.
26'
Katalánci si tak vybojovali první rohový kop, který z levé strany rozehrál kapitán Sánchez. Jeho nabídka směřovala k přední tyči, posléze se však jednalo o ofsajd.
25'
Uvnitř pokutového území se k volnému míči dostal hostující Melendo, který ho ihned poslal směrem na domácí branku. Do rány se mu ovšem připletl Doherty.
20'
Traoré svedl rychlostní souboj s Dídacem, přičemž hostujícího obránce odstrčil. Sám před brankářem však zvolil přízemní zakončení, které Prieto vykopl.
19'
Espanyol pracoval s míčem na levé straně, kde si Dídac absolutně neporozuměl s Vargasem. Byla z toho ztráta balónu, Boly se ho však zbytečně zbavil.
18'
Na jistotu se rozhodl jednat domácí obránce Coady, který odvrátil míč daleko na druhou stranu. Naldo měl na rozehrávku hodně času, nakonec hledal Victóra.
17'
Hostující obrana se hodně otevřela, čehož se pokoušel využít Jiménez. Ten nejprve přetlačil Sáncheze, jenomže manévr na levou nohu skončil až u brankáře.
16'
Traoré se hezkým způsobem dostal až k hranici pokutového území, kde si tak dlouho naváděl míč na nohu, až mu jeho pokus o zakončení zablokoval Dídac.
15'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! Wolverhampton totiž zahrával rohový kop, který se kroutil směrem od branky. Nakonec ho jeden z hráčů prodloužil do malého vápna, kde DIOGU JOTOVI stačilo nastavit kopačku. Prieto byl totiž v pohybu na opačnou stranu!
15'
Na dlouhou nohu to měl středopolař Iturraspe, který přeci jenom procedil míč na vedle stojícího Dídaca. Mnohem lépe si však počínal Doherty, jenž vybojoval aut.
14'
Katalánci rozjeli kombinaci na polovině soupeře, kde byl zezadu povalen na zem Melendo. Sudí nechal pokračovat, hosté se posléze přesunuli na vlastní polovinu.
13'
Kousek od středového kruhu rozehrával volný kop obránce Calero, který si vybral vedle stojícího kolegu Nalda. Jeho pokus o roztažení hry skončil pouze u Saïsse.
12'
Patrício si rovněž vyzkoušel odkop od své branky, ten poslal daleko na druhou stranu, kde ho nezasáhl nikdo z hráčů. Balón nakonec propadl až k Dídacovi.
11'
Ten byl ovšem rozehrán nakrátko, načež zhruba z pětadvaceti metrů od branky zakončoval Neves, jehož rána vystoupala nad. Prieto tak nemusel zasahovat.
10'
Posléze přišlo na řadu další autové vhazování, ke kterému se i tentokráte postavil Jonny. Po jeho nabídce došlo k teči Nalda, Wolverhampton zahrává první roh.
9'
K rozehrávce se postavil Moutinho, který to zkoušel centrem na přední tyč, kde si naskakoval Doherty. Jeho prodloužení raději odklízel Calero, a sice za cenu autu.
8'
Pomezní sudí nyní vypomohl svému kolegovi, všiml si totiž nedovoleného zákroku hostujícího Vargase. Na zemi se ocitl Traoré, který vybojoval standardku.
7'
Traoré opět prokázal dobré zpracování míče, jenomže poté o něj přeci jenom přišel. Espanyol si ho dlouho neužil, hned první nahrávka skončila na noze soupeře.
6'
Na opačné straně se na zadní tyč zjevil Lej, který se z úhlu pokusil překvapit brankáře Patrícia. Tomu se povedlo zakročit, nejednalo se ale o nic snadného.
5'
Traoré se vypořádal s napadajícím protihráčem, načež prudkou nahrávkou hledal Jiméneze. Ten ještě oslovil zkušeného Moutinha, jehož rána putovala nad.
4'
Do protiútoku se chtěl vydat Victór, jenomže jeho následná nahrávka skončila na pozorném protihráči. To znamená, že se Espanyol ujme autového vhazování.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali poklidnou kombinaci Wolverhamptonu. Do ní se zapojila kompletní obranná trojice, která ihned přenášela hru na Jonnyho.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Boly, Coady (C), Saïss – Doherty, Neves, Moutinho, J. Castro – Traoré, Jiménez, Diogo Jota.
Náhradníci: Ruddy – Dendoncker, Campana, Kilman, Jordao, Neto, Podence.

Espanyol Barcelona: Prieto – V. Gómez, F. Calero, Naldo, Vilà – Vargas, Iturraspe, V. Sánchez (C), Melendo – Ferreyra, Lej.
Náhradníci: Diego López – Calleri, Cabrera, Darder, Embarba, David López, Pedrosa.

Rozhodčí: Stieler – Pickel, Gittelmann (všichni Německo).
Espanyol Barcelona

Dnešním soupeřem však bude španělský Espanyol, který se ve své domácí soutěži trápí, nicméně v základní skupině Evropské ligy postoupil z první pozice. Katalánci totiž dohromady dokázali nasbírat jedenáct bodů, od druhého Ludogorce činilo tříbodové vedení. Espanyol za celou skupinu vyhrál ve třech duelech, naproti tomu prohrál pouze jedinkrát, a sice v posledním skupinovém souboji proti ruskému CSKA. Španělský celek měl vůbec nejlepší ofenzívu v celé skupině, na druhou stranu inkasoval pouze čtyřikrát, což pro změnu znamenalo nejlepší obranu skupiny H.
Wolverhampton Wanderers

Fotbalisté Wolverhamptonu se v základní skupině Evropské ligy museli smířit se druhou pozicí, která ale rovněž zaručila postup do vyřazovací části. Wolves totiž z šesti odehraných zápasů dokázal nasbírat hned třináct bodů, od první Bragy ho dělil pouze jeden jediný bod. Domácí celek tohoto zápasu pocítil hořkost porážky pouze v jediném případě, další čtyři duely však přinesly výhru. Wolverhampton si dokonce hned dvakrát poradil se slovenským Slovanem, avšak ani v jednom případě se nejednalo o jednoznačnou záležitost. Wolverhampton se na druhou stranu opíral o nejlepší obranu celé skupiny.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Evropská liga vstupuje do vyřazovacích bojů, my v rámci 1/16 budeme sledovat souboj mezi Wolverhampton Wanderers a Espanyol Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.