Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Šachtar - 11. března 2021   21:00

AS Řím
AS Řím
23' Lorenzo Pellegrini (Pedro) • 73' El Shaarawy (B. Mayoral) • 77' Mancini (Cristante)
3:0
(1:0)
Šachtar
Šachtar
AS Řím
Pau López – Mancini, Kumbulla, Cristante – Spinazzola (79. Peres), Villar, Diawara (79. Ibañez), Karsdorp – Lorenzo Pellegrini (78. C. Pérez), Pedro (63. El Shaarawy) – Mchitarjan (36. B. Mayoral).
A. Soares Dias (Portugalsko)
Stadio Olimpico, Řím (Itálie)
Šachtar
Trubin – Dodô, Vitão, Matvijenko, Ismaily – Maycon, Patrick (80. Solomon) – Marlos (88. Antônio) – Tetê (87. Konopljanka), Júnior Moraes (76. Dentinho), Taison (79. Sudakov).

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 7:4.
Střely mimo: 3:1.
Rohy: 7:3.
Ofsajdy: 4:3.
Fauly: 21:7.
Zápas je u konce. Druhý poločas začal lépe pro Šachtar, jenž si vypracovával šance a dostával se do zakončení. Bohužel pro ukrajinský celek ale ani jeden míč neskončil v brance. A to domácí potrestali. Stěžejní bylo vystřídání Pedra za El Shaaravyho, ten naskočil do zápasu jako uragán a po deseti minutách na hřišti ukázal parádní individuální akci, kterou zakončil gólem. A aby toho nebylo málo, o čtyři minuty později se domácí prosadili potřetí. Tentokráté se trefil Mancini a zpečetil výsledek utkání.
90+4'
90+3'
Ismailly to ještě v posledních minutkách zkusil dlouhým centrem do pokutového území, ale proti obraně římského celku se neprosadil.
90+2'
Bruno Peres rozehrál rohový kop, který si AS vybojovalo při předchozí útočné snaze. Poslal ho na úroveň penalty, odkud byl ale míč rychle odhlavičkován.
90+1'
Bruno Peres zkusil poslat dlouhý centr před branku, kde operoval El Shaarawy, jenže ten se k míči přes připravenou obranu soupeře nedostal.
90'
Sudí k tomuto zápasu nastaví ještě čtyři minutky.
89'
Konopljanka dostal míč do volného prostoru, ve kterém by mohl běžet až k vápnu, ale míč si moc předkopnul a soupeř se tak k němu dostal a získal ho.
88'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marlos, přichází Marcos Antônio.
87'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Tetê, přichází Jevhen Konopljanka.
86'
AS si hlídá hru a k pokutovému území svého soupeře nepřipouští. O výsledku tohoto zápasu, možná i dvojzápasu, je rozhodnuto, a pomalu už to dochází i Šachtaru, který už spíš počítá minutky do konce utkání.
84'
Šachtar se přeci jenom nevzdal. Bojovný ukrajinský tým se snaží překvapit soupeře brejky po stranách. Zatím se ale do žádného zakončení nedostal.
83'
Nesportovní chování skončilo žlutou kartou, kterou dostává dostává Gianluca Mancini (AS Řím).
82'
Bruno Peres se před chvílí dostal na hřiště. Nyní už si vzal na starost rohový kop a vyslal dobrý míč, který tečoval ve vápně jeden z jeho spoluhráčů. Na branku to však nestačilo
80'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Alan Patrick, přichází Manor Solomon.
79'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taison, přichází Georgij Sudakov.
79'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Bruno Peres.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Amadou Diawara, přichází Roger Ibañez.
78'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Carles Pérez.
77'
AS Řím právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto. Římané přidávají další gól. Po rohovém kopu hlavičkou prodloužil hlouběji do vápna míč Cristante. Na něj si pak naskočil ještě GIANLUCA MANCINI který ho velmi prudkou hlavičkou poslal do sítě.. Asistence: Bryan Cristante.
76'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Júnior Moraes, přichází Dentinho.
75'
Žlutou kartu dostává Maycon a spolu s ním najednou i Taison (oba FK Šachtar Doněck). Sudí jim ji udělil za nesportovní chování.
73'
Tak to je rána pro dobře hrající Šachtar. Mayoral nasměroval parádně míč k STEPHANU EL SHAARAWYMU, terý předvedl neskutečnou individuální akci. Nejdříve předběhl jednoho obránce, druhého se zaseknutím zbavil a následně technickým obloučkem překonal i padajícího gólmana. Asistence: Borja Mayoral.
72'
Dodo se dostal k míči a následně se s ním dostal n pravé křídlo podél autové čáry. odtamtud poslal velmi dobrý centr, který našel adresáta. Ten ale míč ztratil.
70'
Šachtar dostal k dispozici volný přímý kop. Míč byl ale ve velké vzdálenosti od branky. Hosté zvolili krátkou rozehrávku a následně centr do vápna, který domácí obrana jednoduše odvrátila.
69'
Tentokrát se provinil Spinazzola, a to už po několikáté v tomto utkání. Soares Dias ale zatím s kartami moc neplýtvá a nevyužije je ani teď.
68'
Júnior Moraes chtěl po zákroku Pau Lópeze ještě dorážet, ale byl sražen k zemi! Šachtar Doněck reklamuje faul, ale sudí o případné penaltě nechce ani slyšet!
67'
Júnior Moraes v další velké šanci! Náhodou se dostal k míči na hranici malého vápna a okamžitě zakončil, ovšem přímo do brankáře Pau Lópeze.
66'
Lorenzo Pellegrini si vyčítá to, co teď udělal. Mayoral na něj uvnitř velkého vápna nasměroval velice dobrý pas, ovšem Pellegrini šanci zahodil střelou vysoko nad branku.
65'
opět El Shaarawy! Tentokrát ale v roli nahrávače. Uvolnil se po levé straně a z kraje hřiště se snažil poslat míč Mayoralovi na penaltu, ovšem nasměroval ho jen na kopačky fotbalistů v šedých dresech.
64'
El Shaarawy na sebe strhává pozornost okamžitě po příchodu na hřiště. Dostal se do zakončení z bezprostřední blízkosti, ale to mu moc nesedlo a Trubin neměl zas tak těžký zákrok.
63'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Pedro, přichází Stephan El Shaarawy.
62'
Tak tohle nebylo od Diawary vůbec hezké. Soupeře až příliš tvrdě poslal k zemi a Soares Dias zvažoval udělení karty. Tu ale nakonec nechal v kapsičce.
61'
Diawarovo zranění naštěstí není vážné a hráč po krátké prohlídce v zámezí opět běhá po hřišti a zapojuje se do hry.
60'
Amadou Diawara si v souboji s Alanem Patrickem pravděpodobně přivodil nějaké zranění, jelikož nyní leží na hřišti a míří k němu týmový lékaž.
59'
Žlutou kartu dostává Alan Patrick (FK Šachtar Doněck).
58'
Ismailly z hranice šestnáctky zajímavě přihrával Marlosovi. Ten se mohl octnout před Pau Lópezem osamocen, avšak do trajektorie míče parádně vystoupil jeden z Římanů.
57'
Šachtar měl k dispozici volný přímý kop. K míči se postavil Marlos, který volil hned střelu. Míč však nasměroval pouze do skvěle postavené zdi.
56'
Žlutou kartu dostává Maraš Kumbulla (AS Řím).
55'
Leandro Spinazzola si vyžádal přihrávku a následně obešel dva obránce soupeře. Parádní individuální akci ale zastavil protihráč odebráním míče.
54'
Lorenzo Pellegrini se dostal do souboje proti jednomu z hráčů Šachtaru, kterého nedovoleně poslal k zemi. Měl by si dávat pozor, sudí Soares Dias už ho má po takových zákrocích v hledáčku.
53'
Maycon opět v akci, tentokrát centroval ze hry. Z pravé strany poslal míč do pokutového území, ovšem jen na hlavy obránců soupeře.
52'
Další roh Šachtaru Doněck si na starost vzal Maycon. Poslal zajímavý centr do velkého vápna, ale nikoho ze svých spoluhráčů jím nenašel.
51'
Tete se dostal několika kličkama po parádní individuální akci až do vápna. zakončení vzal taktéž na sebe. Míčem ale zasáhl pouze jednoho z obránců.
50'
Lorenzo Pellegrini nestačil v souboji na svého protivníka, a tak ho odzbrojil za pomocí zákroku proti pravidlům. Soares Dias v roli hlavního arbitra okamžitě fouká do píšťalky.
49'
Maycon si vzal na starost rozehrání rohového kopu. Poslal ale přetažený centrovaný míč, který doletěl až za čáru. Z tohohle šance rozhodně nebude.
48'
Júnior Moraes v první šanci Šachtaru chvíli po výměně stran! Skvěle zachytil složitou přihrávku ze strany a okamžitě vypálil, ale Pau López mu to překazil.
47'
Do druhého poločasu se ani jeden z manažerů nerozhodl udělat změnu a jediným střídáním v zápase tak doposud je změna zraněného Mchitarjana za Borju Mayorala.
46'
První poločas vyhrál domácí tým. Ten byl o něco lepší než soupeř. vypracoval si více šancí, z nichž jednu dokázal proměnit Pellegrini. Hosty několikrát podržel Trubin. I Pau López se ale zapotil, hlavně při zákroku z 27. minuty, kde se před ním zjevil Júnior Moraes, který z první zakončoval. Zatím je vše otevřené a ve druhém poločase se může stát cokoliv.
45+2'
45+1'
Tete si vyměnil míč s Júniorem Moraesem, ten mu ho narážečkou vrátil. Útočník Šachtaru ale pak strnul a nedokázal zakončit a akce tak hostům skončila.
45'
Nastavovat se budou dvě minutky nad standardní hrací dobu.
44'
Marlos rozehrál akci ze středového kruhu, odkud přízemním centrem míč přenesl na Taisona a okamžitě běžel k vápnu. Taison mu tam míč vrátil, jenže Marlos ho nezpracoval dobře a následně ztratil.
43'
Tete kombinoval na hranici pokutového území s Mayconem, ovšem poté, co mu právě Maycon míč vrátil ,nedokázal křídelník Šachtaru zakončit.
42'
Hosté nyní drží míč asi tři minuty souvisle na kopačkách. To se zatím v dnešním utkání nestalo. V této době se jim ale ani jednou nepovedlo vystřelit, ani se dostat do nějaké šance.
40'
Nakonec Júnior Moraes může pokračovat. Šachtar rozehrál, ovšem okamžitě míč ztratil a ještě pustil domácí do šance. AS Řím ALE NABÍDKU ZAHODILO.
39'
Mancini se neukázal v hezkém světle. V souboji s Júniorem Moraesem byl přespříliš tvrdý. Hráč ukrajinského celku nyní leží na zemi a nevypadá úplně nejlíp.
37'
Domácí sehráli zajímavou kombinaci kolem pokutového území. Jeden z hráčů míč pak přenesl do malého vápna. Tam si ho našel Cristante, který ho však hlavou poslal vedle branky.
36'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Borja Mayoral.
35'
Spinazzola vyslal dlouhý zatočený centr z levé strany do pokutového území. Jeden z hráčů Šachtaru míč okamžitě odvrátil, ale jen na rohový kop.
34'
K útočníkovi AS přiběhl týmový lékař, který si ho následně odvedl do zámezí. Mchitarjan šel po svých, takže to asi nebude tak vážné.
33'
Nyní je středem pozornosti opět Mchitarjan. Bohužel ale ne v úplně dobrém slova smyslu. Nyní se totiž podle jeho výrazu necítí úplně nejlíp a bude asi potřebovat ošetření.
32'
Henrik Mchitarjan získal míč po velmi špatném výkopu brankáře Trubina, který byl mimo velké vápno. Arménec to zkusil dlouhým obloučkem na branku, ale míč poslal kousek nad branku.
31'
Máme za sebou půl hodinku hry. Oba týmy hrají hezký fotbal a snaží se hodně útočit. AS Řím je zatím lepším celkem. Dokázal taky skórovat. Šachtar si tvoří šance méně.
29'
Marlos svedl souboj jeden na jednoho ve středu hřiště. Chtěl si protihráče obhodit, ale místo toho nakonec míč jen získal soupeř.
28'
Leandro Spinazzola jde v dnešním zápase hodně vidět. Nyní si velmi dobře vběhl za obranu pro přihrávku, která k němu ale nakonec díky skvělému odhadu jednoho z hostů nevyšla.
27'
Pau Lopéz se blýskl velmi dobrým zákrokem poté, co si Júnior Moraes na malé vápno doběhl pro přihrávku a z první ji zkusil napálit do branky.
26'
Spinazzola si udělal hodně místa na pravé straně, odkud pak také centroval. I přesto, že centr měl dobrý směr i razanci, jeho spoluhráč ho ve vápně nezachytil.
25'
Ismaily to zkusil v souboji jeden na jednoho. Dokázal předvést jednu, dvě kličky, ale stejně proti hráči AS nakonec neuspěl. Ten mu míč sebral.
23'
domácí jdou do vedení! LORENZO PELLEGRINI dostal velmi dobrý pas za obranu, který mu nasměroval Pedro. Před brankářem Trubinem pak míč získal a okamžitě ho vstřelil do branky. Asistence: Pedro.
22'
Záložník AS Řím Pellegrini je už zpátky ve hře. Týmoví lékaři ho jen rychle prohlédnuli a pustili ho zpět. Nyní už je zapojen do kombinace svého týmu.
21'
Lorenzo Pellegrini nedošlápl dobře a spadl k pažitu. Pravděpodobně bude potřebovat nějaké ošetření. v zápase by ale měl pokračovat.
20'
Šachtar rozehrál "přímák" krátkou rozehrávkou. Následně míč rychle centroval do vápna, kde se ale předvedla semknutá obrana Římanů a míč jednoduše odhlavičkovala.
19'
Bryan Cristante se pustil do souboje s protihráčem, kterého následně velmi nehezkým způsobem poslal k zemi. Soares Dias, jenž utkání řídí, udělil přímý volný kop.
18'
Leonardo Spinazzola se pokoušel se uvolnit obraně. Po centru, směrovaném jemu do úniku, však byl hráč AS Řím doběhnut a o míč obrán.
17'
Taison nyní pomáhal v obraně při Trubinově rozehrávce. Následně s míčem sprintoval podél levé lajny, ale svým dalším centrem nikoho ze spoluhráčů nenašel.
15'
Trubin vyslal nízký výkop, ale míč i tak překopl až na druhou stranu hřiště. U vnější brankové čáry ho nakonec dostihl Pau López, který ho okamžitě překopl zpět k vápnu ukrajinského celku.
14'
Šachtar Doněck si vybojoval rohový kop. Vzal si ho na starost Allan Patrick, který míč od praporku poslal na úroveň penaltového puntíku. Tam ho ale už nezískal nikdo z jeho spoluhráčů.
13'
Marlos s míčem upadl. Nejednalo se o faul a hrálo se tak dále. Marlos kontroloval míč i přestože ležel na zemi a soupeř mu ho nemohl vzít.
12'
Šachtar rozehrál od gólmana a dostal se postupnou kombinací až k vápnu soupeře. Tam sehrává rychlou kombinaci přihrávek "z první". Zatím se ale nedostal do střeleckých pozic.
11'
Další velká šance šance domácího týmu. Pellegrini inkasoval dlouhou přihrávku za obranu, po které běžel na branku sám. Nedokázal však míč usměrnit do brány. Navíc se pak stejně pískal ofsajd.
10'
Máme za sebou úvodních deset minut. V nich jsme viděli pomalejší start obou týmů. AS Řím si ale vypracoval velikou šanci, když po rohovém kopu dokázal hlavičkovat Villar. Jeho míč ale Trubin zneškodnil na čáře.
9'
Taison se dostal do souboje jeden na jednoho u půlící čáry Soupeř mu nedokázal míč vzít, a tak si pomohl faulem. Sudí Soares Dias to ale viděl a okamžitě píská.
8'
Domácí tým rozehrál další rohový kop. Tentokrát už ale nakrátko. Po dvou rychlých přihrávkách přišel centr do vápna, následně už ale míč jen vyhlavičkovala obrana Šachtaru.
7'
Velkou šanci si AS Řím vypracoval po rohovém kopu. Míč z rohu totiž dokázal hlavičkovat na hranici malého vápna k levé tyči Villar, ale Trubin předvedl skvělý zákrok.
6'
Marlos kombinoval v pokutovém územím s Júniorem Moraesem, kterému míč vrátil a nakonec ho od něj zase obdržel. Z první pak vypálil pozemní ránu, kterou ale brankář jednoduše chytil.
5'
Na druhou stranu se po výkopu Pau Lópeze rychle vydal Mchitarjan, ale míč mu byl v šestnáctce vykopnut. Nakonec tak nezaoknčil.
4'
Júnior Moraes se procpal k míči před vápnem soupeře, ale při dalším postupu si pomohl nedovoleně. Sudí píská a zastavuje hru.
3'
Hosté trochu zazmatkovali před vlastní brankou. Nakonec ale všechny problémy vyřešil brankář Trubin dobrou rozehrávkou.
2'
Úvodní výkop už je za námi. AS Řím nastoupil v klasických tmavě červených dresech. Šachtar dnes zvolil šedou variantu.
1'

AS Řím: Pau López – Mancini, Kumbulla, Cristante – Spinazzola, Villar, Diawara, Karsdorp – Lorenzo Pellegrini, Pedro – Mchitarjan.
Náhradníci: Fuzato, Mirante – Calafiori, Džeko, El Shaarawy, Ibañez, B. Mayoral, Peres, C. Pérez, Santon, Smalling.

FK Šachtar Doněck: Trubin – Dodô, Vitão, Matvijenko, Ismaily – Maycon, Patrick – Marlos – Tetê, Júnior Moraes, Taison.
Náhradníci: Pjatov, O. Ševčenko – Antônio, Bolbat, Bondar, Dentinho, Konopljanka, Kornijenko, Kryvcov, Solomon, Sudakov, Vjunnik.

Rozhodčí: A. Soares Dias (Portugalsko).
ŠACHTAR DONĚCK

Šachtar Doněck opět svádí velký boj se svým hlavním rivalem – Dynamem Kyjev. Zatím je na druhé pozici v ukrajinské Premier League s třiceti šesti body. Na Dynamo ztrácí čtyři body. V posledních pěti zápasech prohrál jen jednou, ale s třetí Zorjou, která by ráda do ligy Mistrů a Šachtar si na ni musí dávat pozor.

Do Evropské ligy se Šachtar dostal z třetího místa v podzimní části Ligy mistrů, kde sehrál zajímavé utkání s překvapivými výsledky (výhra 2:0 a 2:3 proti Realu Madrid nebo dvě remízy s Interem). V prvním vyřazovacím kole Evropské ligy mu bylo přiděleno Maccabi Tel Aviv, se kterým si Šachtar poradil venkovní výhrou 0:2 a následně i domácí nepřesvědčivou výhrou 1:0 po brance Moralese z penalty.

AS ŘÍM

AS Řím zažívá zatím docela dobrou sezónu. V lize bojuje o top čtyřku, která zaručuje účast v Lize mistrů pro příští sezónu. Zatím je právě na čtvrté pozici s padesáti body, kde ji však na záda dýchá Atalanta s čtyřiceti devíti body. V posledních pěti ligových zápasech Římané podlehli pouze silnému milánskému AC.

V Evropské lize se AS potkalo v prvním kole vyřazovací fáze s portugalskou Bragou. Svoji roli favorita naplnile a Braze nedalo moc šanci po výsledcích 0:2 venku a 3:1 doma. V obou zápasech se jednou prosadili Edin Džeko a Borja Mayoral.

Forma (EL): V – V – P – V – V