Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Young Boys - 3. prosince 2020   21:00

AS Řím
AS Řím
44' B. Mayoral  • 59' Calafiori  • 81' Džeko
3:1
(1:1)
Young Boys
Young Boys
34' Nsamé  (Lefort)
AS Řím
Pau López – Ibañez (46. Spinazzola), Cristante (65. Fazio), Juan Jesus – Peres, Villar (60. Lorenzo Pellegrini), Diawara, Calafiori – C. Pérez, Pedro (46. Mchitarjan) – B. Mayoral (60. Džeko).
Berti, Mirante – Ciervo, Džeko, Fazio, Karsdorp, Kumbulla, Milanese, Mchitarjan, Lorenzo Pellegrini, Spinazzola, Bove.
F. Jović (Chorvatsko)
Stadio Olimpico, Řím (Itálie)
Young Boys
Von Ballmoos – Hefti, M. A. Camara, Zesiger, Lefort – Rieder (58. Sierro), Aebischer (68. Gaudino), U. García (68. Elia) – Fassnacht, Nsamé (75. Siebatcheu), Ngamaleu (76. Mambimbi).
Faivre, Neuenschwander – Bürgy, Gaudino, Maceiras, Maeir, Mambimbi, Elia, Siebatcheu, Sierro, Sulejmani.

AS Řím vyhrává zápas v poměru 3:1. Ve druhém poločase se jasně ukázala kvalita a domácí přidali ještě dva góly, které byly opravdu nádherné! Po dnešní výhře AS má před posledním zápasem jisté první místo ve skupině, naopak druhý Bern bude muset s kluž bojovat o postup v posledním zápase.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 11:1.
Střely mimo: 3:4.
Rohy: 7:3.
Ofsajdy: 1:5.
Fauly: 8:13.
90+3'
90+1'
As Řím kombinuje na útočné polovině, ale už to moc nevypadá, že by se hráčům ještě nějak chtělo se snažit o další branku. Spíše už jen rychle dohrát zápas.
90'
Nastavují se ještě tři minutky do konce zápasu.
88'
Konečně se švýcarští fotbalisté pokusili o nějaký útok a vybojovali alespoň rohový kop. Po něm však nepřišlo žádné ohrožení branky.
87'
Hosté už si s míčem jen přihrávají v rámci své defenzivní liniie plus s brankářem. Nevypadá to na nějaký útok a pokus o zvrat.
86'
Domácí přinutili Young Boys zakopnout míč do autu. Následně vhodili míč do hry a zatáhli ho na svojí obrannou polovinu do své defenzívy.
85'
Pellegrini centroval na Mchitarjana, ten krásnou patičkou ve vápně ještě prodloužil na Džeka, jenže bosenský snajpr se neodvážil vypálit a míč mu byl po chvíli odebrán.
84'
Opaření švýcaři už chtějí do kabin. Je to na nich jasně znát. Jejich hra je pomalá, nesnaží se napadat, ani s míčem nic vymyslet. Zápas už je rozhodnutý.
83'
Červenou kartu dostává Mohamed Ali Camara (BSC Young Boys).
81'
AS Řím právě vstřelil branku!
A je pravděpodobně definitivně rozhodnuto! EDIN DŽEKO obdržel dlouhý centr, který k němu prodloužil jeden z hostů a z voleje na místě poslal míč k pravé tyčce do branky. Další krásný gól v podání římanů. Bez asistence
79'
Tentokrát to hostům málem vyšlo. Chyběl kousek. Fassnacht byl v náběhu a pálil kousek vedle pryvé tyčky!
77'
Dva rychlé cenry mířily do středu vápna na Edina Džeka. Nejdříve zleva, následně zprava od Perese. Ale Džeko nezachytil ani jeden.
76'
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Nicolas Moumi Ngamaleu, přichází Felix Mambimbi.
75'
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Jean-Pierre Nsamé, přichází Theoson Jordan Siebatcheu.
74'
Žlutou kartu dostává Meschak Elia (BSC Young Boys).
73'
Peres byl adresátem dlouhého centru do obrany, ovšem místo toho, aby rozehrál v klidu dopředu, tak nechtěně poslal míč do autu.
72'
Následný centr z rohového kopu nebyl vůbec dbrý. Hráč hledal Džeka kousek od malého vápna, ale centr přeletěl i to velké vápno.
71'
Bruno Peres předal míč do běhu Carlesi Pérezovi, který vypálil z vápna, ale jeho střelu zablokoval Gaudino a poslal míč na rohový kop.
70'
Pérez zkusil poslat nebezpečný centr před branku Von Ballmoose, ovšem nevyšlo mu to a míč v pohodě přebrala obrana Young Boys.
68'
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Michel Aebischer, přichází Gianluca Gaudino.
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Ulisses García, přichází Meschak Elia.
66'
Young Boys se snažili kombinovat ve středu hřiště a postupnou kombinací se dostávat dopředu, ovšem spíše si zavařili a máem pustili AS do přečíslení.
65'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Bryan Cristante, přichází Federico Fazio.
64'
Pellegrini poslal po levé straně míč Calafiorimu, který z hranice vápna vypálil, ale jeho ránu zablokovali rovnou dva hráči soupeře.
63'
Vincent Sierro poslal míč z rohového kopu na hranici malého vápna, jenže tam se k němu nedostal nikdo z jeho spoluhráčů, ale pouze gólman Pau López.
60'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Lorenzo Pellegrini.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Edin Džeko.
59'
Tak tohel byla absolutní paráda! Po centru z trestného kopu hráči Young Boys vykopli míč. Ten se dostal k RICCARDU CALAFIORIMU, který asi tak z 8 mětrů před vápnem napřáhl a poslal brutální dělovku do pravé šibenice! Bez asistence.
58'
Střídání v týmu BSC Young Boys: ze hřiště odchází Fabian Rieder, přichází Vincent Sierro.
57'
Young Boys se po delší době dostali na druhou stranu hřiště k nějaké zajímavější kombinaci, ovšem nenašli pozici, ze které by mohli pálit.
56'
AS získalo po zásahu brankáře rohový kop. Toho se ujal Mchitarjan, ovšem římané si míč stále posunovali zpátky, až se dostali skoro ke svému vápnu.
55'
Villar se protáhl kolem soupeřova hárče a naservíroval míč do půlkruhu před vápnem Mchitarjanovi. Ten vypálil do středu, ale Von Ballmoos míč pokryl skvělým zákrokem.
53'
Pérez si zaběhl pro míč až k rohovému praporku, ovšem soupeř k němu přiběhl a odkopl mu ho do autu. Z následného vhazování navíc vznikl brejk, protože míč z rukou Péreze si získali hosté.
52'
Bruno Peres s i s míčem došel až do vápna a následně vypálil, ovšem jeho rána mířila hodně mimo. Míč proletěl několik metrů nad horní tyčkou.
51'
García propasíroval míč do pokutového území, jeho spoluhráč si ho pak přebral před gólmanem, ale Pau López si pro míč skočil.
49'
Nsamé dostal od Cristanteho ve vzdušném souboji ránu loktem. Svalil se k zemi, ale za chvíli by měl být schopen pokračovat.
48'
Diawara poslal míč do úniku Mchitarjanovi, ovšem ten neměl dostatečnou rychlost na to, aby se úplně odprostil obránci Camarovi.
47'
AS Řím zatím drží míč na svých kopačkách, ovšem vyměňuje si ho jen v rámci své obrany a zálohy na své polovině.
46'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Roger Ibañez, přichází Leonardo Spinazzola.
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Pedro, přichází Henrich Mchitarjan.
46'
První poločas je za námi. V prvních dvaceti minutách AS ve hře dominovalo. Následně se ale Young Boys vzchopilo a dostalo se do hry. Po velmi dobrém úniku Nsammého dokonce vsítilo jako první. AS Řím si ale opět začal tvořit šance a nakonec se mu podařilo minutu před koncem základní hrací doby poločasu srovnat.
45+2'
45+1'
Aebischer si nyní nepřipsal zrovna čistý zákrok. No, tento zákrok by se dal spíše označit jako ostrý faul a hráč Young Boys může být rád, že sudí zatí mse žlutýma kartama šetří.
45'
Nastavovat se budou ještě dvě minutky nad standardní hrací dobu.
44'
Srovnáno! Pedro se na levé straně dostal k tvrdé střele, Von Ballmoos sice parádně vyrazil míč, ovšem přímo k dobíhajícímu BORJOVI MAYORALOVI, který ho hlavičkou rychle namířil do branky. Bez asistence.
43'
Domácí se snaží dostat do tempa, které měli prvních patnáct, možná dvacet minut zápasu. Opět se snaží o rychlou kombinaci s množstvím přihrávek.
41'
Villar del Fraile vybojoval míč v souboji jeden na jednoho, ale následně mu sudí odpískal útočný faul a hra se tak zastavila. S ní i šance AS.
41'
39'
Fran Jović odpískal další zákrok Young Boys. Tentokrát se bude kopat volný přímý ko. Je to ale až moc daleko na nějaké ohrožení branky.
38'
Ngoumo Ngamaleu není dnes moc disciplinovaný a měl by si vážit toho že mu dnes sudí lecos odpustil. Nyní se opět prezentoval velmi tvrdým zákrokem za hranicí pravidel.
37'
Young Boys je nakopnuto vstřeleným gólem a drží míč mnohem víc. Pomocí kolotoče krátkých přihrávek taktéž skvěle kombinuje, ale zatím se ještě nedostalo ke střele.
36'
AS Řím vybojoval rohový kop. který si na starost vzal Carles Perez, jenže jeho centr nebyl moc přesný a žádný z fotbalistů římského mančaftu nemohl branku ohrozit.
34'
Young Boys právě vstřelil branku!
Navzdory tomu, že Young Boys byli v zápase zatím mnohem horším týmem, se nyní ujímají vedení! JEAN-PIERRE NSAMÉ dostal dlouhý pas za obranu, pohlídal si ofsajd a následně běel až ke gólmanu. Pohlídal si i dotírajícího obránce a střelou na vzdálenější tyč, který se otřela o gólmana, poslal hosty do vedení. Asistence: Jordan Lefort.
29'
Žlutou kartu dostává Riccardo Calafiori (AS Řím).
28'
Diawara se pustil do souboje o míč a do soupeře šel velmi tvrdě. Sudí Jović okamžitě píská a přerušuje hru. Kartu zatím neuděluje.
27'
Pedro šel do šance, když dostal parádní přihrávku před brankáře, jenže jeho silná rána mířila doprostřed branky a brankář švýcarského celku si připisuje lehký zákrok.
26'
Další ofsajd v podání Young Boys. Christian Fassnacht byl v ofsajdovém postavení a nejdříve se nezdálo, že by měl v úmyslu hrát, ale následně se dotkl míče a okamžitě se pískalo.
25'
Tentokrát Ngamaleu opět neuspěl. Vyžádal si míč a vyběhl za obranu, ale byl až příliš rychlý a pískal se ofsajd.
24'
Ngoumo Ngamaleu se snažil poslat dlouhou přihrávku na Mayorala, kterou by ho poslal do úniku. Jenže do toho dal až přílišnou razanci a míč tak utekl za čáru.
22'
Hosté si vybojovali za svou útočnou snahu alespoň rohový kop. Ten se jim ale moc nepovedl a míč byl rychle odvrácen obranou.
20'
Ngamaleu chtěl uniknout, ovšem nevyzrál na poosledního obránce soupeře. Ten mu míč odkopl a nadějná šance skončila.
18'
Další pokus Mayorala. Tentokrát se zkusil prosadit z hranice vápna. Jeho střela nabrala směr do levého dolního rohu, ale von Ballmoos byl opět proti.
17'
Mayoral zkusil provést velmi zajímavý útočný výpad, jenže si míč hodně předkopl a ten mu utekl nakonec až k brankáři švýcarů.
16'
Von Ballmoos si připisuje další parádní zákrok, protože se ve vápně dostal k míči Pedro, který vypálil nebezpečnou střelu doprostřed branky.
15'
AS Řím sehrává další parádní kombinaci a hráči Yong Boys jako by vůbec nevěděli, která bije. Jejich pohyb není dobrý a vůbec se jim nedaří vybojovávat míče.
13'
Velmi dobrá kombinace dostala žlutočervené do vápna, kde ale selhala finálni přihrávka. Soupeř získal míč do svého držení a rychle přešel do protiútoku.
12'
Další velká šance vlků! Peres dostal dlouhý centr a sprintoval k brance. Jeho konečná střela proskákala jen kousíček vedle levé tyčky.
11'
Římané hrají velice dobře. Skvěle pressují a míč mají velkou část hry na kopačkách právě oni. Jejich kompinace dělají soupeři velké nepříjemnosti.
9'
Domácí AS si po zákroku mohlo zahrát rohový kop. Míč byl nacentrován do velkého vápna, odkud ale nikdo z římanů nedokázal hlavičkovat ani míč získat do svého držení.
8'
Velká šance Bruna Perese! Ten se postavil k míči, který byl přichystán na volný přímý kop. Peres poslal zatočenou ránu do střední výšky, ale von Ballmoos ho krásným zákrokem vychytal.
7'
Nyní už lékaři odsouhlasili návrat na trávník i Jeanu Pierru Nsamemu, který si taktéž nepřipsal žádné vážnější zranění a bude moc pokračovat ve snažení Young Boys.
6'
Gonzalo Villar del Fraile, který hájí barvy římanů, už byl dostatečně ošetře a je připraven k návratu na trávník.
5'
Tak nakonec přiběhli týmové lékaři i k Nsamemu. Oba hráči jsou již odváděni do zámezá na další ošetření a bude se pokračovat ve hře v deseti na obou stranách.
4'
V pokutovém území hostů se při pokusu o hlavičku srazili Nsame a Villar. Oba následně padli k zemi a minimálně hráč AS bude potřebovat lékařské ošetření.
3'
AS Řím nastupuje v klasických červených dresech a Young Boys zase dneska zvolili žlutou variantu dresů.
2'
Jen chvíli po začátku utkání se Young Boys dostali k první střele. Ta však nebyla moc zdařilá a proskákala kolem tyčky.
1'
BSC YOUNG BOYS

Young Boys jsou v jiné pozici, než dnešní soupeř. Na jistý postup potřebují vyhrát ještě alespoň jednou. Teoreticky by jim mohlo stačit i nezískání žádného bodu, ale to by se museli spoléhat na výsledky ostatních týmů. Nyní jsou švýcaři na druhém místě tabulky se sedmi body. Za čtyři zápasy vstřelili šest branek, dostali o polovinu méně.

AS ŘÍM

AS Řím má již jasný postup ze skupiny. Záleží pouze na tom, zda půjde z prvního, nebo ze druhého místa. Za čtyři zápasy inkasoval pouze jednu branku, naopak dokázal jich vstřelit devět. Kromě jedné remízy vyhrál všechny tři další zápasy a na prvním místě tabulky kraluje s deseti body. Proti Young Boys hrál v historii pouze jeden zápas, a to zápas v rámci této skupiny v říjnu. Ve Švýcarsku brali Římané výhru 1:2.

Forma (EL): V – V – R – V