Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CZ Bělehrad : Hoffenheim - 3. prosince 2020   18:55

CZ Bělehrad
Borjan (C) – Gajić, Pankov, N. Milunović, Degenek – Petrović, S. Sanogo, Kanga (80. Nikolić) – Ben Nabouhane (81. Eraković), Spiridonovic (46. Vukanović) – Falcinelli (89. Boakye).
Madden – Roome, Stewart (SCO)
Stadion Rajko Mitić, Bělehrad
Hoffenheim
Baumann (C) – Skov (89. R. Sessegnon), Bogarde, Vogt, Nordtveit, John – Gaćinović (72. Baumgartner), Geiger (58. Grillitsch), Rudy (72. Nuhu), Dabbur (46. Kramarić) – Klauss.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 2:3. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 21:17.
Utkání končí bezgólovou remízou, která dává Crvene Zvezde jistotu postupu a Hoffenheimu zajistila prvenství v tabulce skupiny. Blíže k výhře měli hosté. Srbskému celku však výtečně zachytal brankář Borjan, který dokázal zneškodnit nebezpečné střely Dabbura, Skova či Klausse. Rána Gaćinoviće pak prosvištěla těsně nad. Domácí si za celé utkání žádnou větší možnost nevytvořili.
90+3'
90+3'
Hosté dohrávají zápas s míčem na kopačkách. Zvezda se už ani nežene do napadání.
90+2'
Kramarić si naváděl míč do šestnáctky z levé strany a poté ho připravil proti noze Bogardemu. Jeho ránu domácí obránci zablokovali.
90+2'
Míč má hostující brankář Baumann a vůbec s rozehrávkou nepospíchá. Hoffenheimu i remíza zajistí první místo v tabulce skupiny.
90+1'
Rozhodčí nastaví utkání o tři minuty!
90'
Střídající Sessegnon si poradil s Erakovićem a hosté budou vhazovat
89'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Diego Falcinelli, přichází Richmond Boakye.
89'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Ryan Sessegnon.
87'
Právě Robert Skov zahrával standardní situaci. V pokutovém území si balón srovnal k pohotové střele João Klauss, ovšem domácí podržel dalším výborným zákrokem Milan Borjan!
87'
Nemanja Milunović šel do souboje s Robertem Skovem vysokou nohou. Za to dostal žlutou kartu.
85'
Vukanovićovi na levém křídle utekl míč až za brankovou čáru. Bude se kopat od brány Hoffenheimu.
85'
Přízemní centr Skova si našel Christoph Baumgartner. Zakončení mu ale nesedlo a brankář Borjan se příliš vzrušovat nemusel.
84'
Rozehrával ho Nikolić, nic nebezpečného z toho nebylo.
83'
Domácí teď dlouho obléhali šestnáctku soupeře. Nakonec z toho byla střela Diega Falcinelliho, která byla tečována obráncem mimo bránu. To znamená roh pro Crvenou Zvezdu.
81'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází El Fardou Ben Nabouhane, přichází Strahinja Eraković.
80'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Guélor Kanga, přichází Veljko Nikolić.
80'
Baumgartner se snažil narazit míč do běhu Skovovi. Přehnal to ale s razancí a balón doputoval až k brankáři Borjanovi.
78'
Po Skovově rohu odvrátila domácí obrana míč do bezpečí. Stále trvá bezgólový stav.
78'
Robert Skov vyslal z hranice šestnáctky povedenou střelu na zadní tyč. Borjan však předvedl tygří skok a vytěsnil míč na roh!
76'
Odražený míč vracel hlavou do šestnáctky Vogt. Dral se k němu Andrej Kramarić, Borjan byl u něj ale jako první.
75'
Po sraženém centru Skova budou hosté zahrávat roh. Tomu už brankář Borjan zabránit nestihl.
73'
Tentokrát byl na půlce faulován Klaussův spoluhráč Melayro Bogarde.
73'
Faul na Klausse ve středu hřiště. U míče hosté.
72'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Mijat Gaćinović, přichází Christoph Baumgartner.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Sebastian Rudy, přichází Kasim Nuhu.
71'
DOmácí Diego Falcinelli dostal přihrávku za obranu, ale také do ofsajdu.
69'
Hostující Kevin Vogt zezadu fauloval Falcinelliho a dostal za to žlutou kartu.
68'
Domácí se začínají osmělovat. Na centr Milana Gajiće z pravé strany si naběhl El Fardou Ben Nabouhane, který hlavičkoval nad.
67'
Aleksa Vukanović se dopustil útočného faulu vůči Bogardemu. Balón pro TSG.
66'
Ve druhém utkání skupiny L vede Liberec v Gentu 2:1.
64'
Rohový kop hosté přestáli. Následně se míč dostal až k domácímu gólmanovi Borjanovi, který se snažil dlouhým nákopem najít Bena Nabouhanea. Myšlenka dobrá, hráč Bělehradu však balón nedostihl.
63'
Kanga vysouval Bena Nabouhanea, se kterým měl Kevin Vogt velké problémy. Může být rád, že protihráče ustrážil za cenu rohového kopu.
61'
Za námi je hodina hry. Hoffenheim je po změně stran určitě aktivnější, domácí ale dobře brání.
60'
Opět rozehrávka nakrátko. Grillitsch vracel míč do šestnáctky, kde si ho zády k bráně přebral Robert Skov. Ten zkouše střílet z otočky, trefil ale jen protihráče.
60'
Bogarde to zkusil průnikem na pravé straně. Proti Degenekovi vybojoval rohový kop.
59'
Hosté rozehráli roh nakrátko. Míč doputoval k Mijatovi Gaćinovićovi, který vypálil z nějakých 22 metrů a jeho projektil prosvištěl těsně nad břevnem!
58'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Florian Grillitsch.
58'
Tentokrát Klauss zakončoval z dobré pozice. Jeho střela byla sražena na rohový kop...
57'
Robert Skov centroval z pravé strany. Před Klaussem zasahoval Petrović.
56'
Gaćinović poslal na trávník domácího Sanoga. Rozhodčí píská nedovolený zákrok.
54'
Borjan nakopl balón až ke svému kolegovi Baumannovi. Ten míč lapil před dobíhajícím Falcinellim.
52'
Nyní to zkusil ze střední vzdálenosti Robert Skov. Milan Borjan prudký míč, který mířil na střed brány, raději boxoval.
51'
Náznak šance hostí. Po hezké kombinaci nahrával Gaćinović před bránu Klaussovi, jehož zakončení ale stačil zablokovat Pankov!
51'
Kanga fauloval na půlící čáře Bogardeho. Míč pro hosty.
50'
Nákop hostujícího brankáře Baumanna dolétl až do autu. Vhazují tedy hráči Zvezdy.
49'
V úvodu druhé půle se hra odehrává především ve středu hřiště.
46'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Srdan Spiridonovic, přichází Aleksa Vukanović.
46'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Andrej Kramarić.
46'
Solidně má utkání v Gentu rozehrán Liberec, který po poločase vede 1:0 po gólu Mary.
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 45 % : 55 %
Střely na bránu – 1:2
Střely mimo – 0:1
Rohové kopy – 1:4
První poločas mnoho fotbalové krásy nenabídl. Hrálo se téměř bez šancí. V podstatě jedinou větší příležitost si vytvořil hostující Munas Dabbur, jehož pěknou střelu k bližší tyči vyrazil na roh brankář Borjan. Doufejme, že po změně stran nám oba celky nabídnou trochu otevřenější podívanou.
45'
45'
Vůbec první domácí střelu mezi tyče vyslal Guélor Kanga. Jeho dalekonosný pokus ale v pohodě pokryl Oliver Baumann.
44'
Bogarde zezadu přistrčil Kangu, který si před ním dobře pokryl míč. Domácí tedy rozehrávají.
44'
Nákop Pankova dolétl až k hostujícímu brankáři Baumannovi. Ten výhozem zakládá protiakci Hoffenheimu.
43'
Náznak domácího protiútoku zastavil Dennis Geiger, který šel do skluzu a odehrál míč do autu.
41'
Rohový kop zahrávali také domácí. Po Kangově centru se míč dostal k Njegošovi Petrovićovi, který netrefil prostor mezi tyčemi.
39'
Další roh hostí. Geigerův centr nebezpečí pro bránu Crvene Zvezdy nepřinesl.
38'
Rohový kop domácí přestáli, krátce poté ale přišlo druhé zakončení Hoffenheimu v krátkém sledu. Po střele Klausse si Borjan tentokrát připsal snadnější zákrok.
37'
Teď ale přišla šance hostí! Munas Dabbur se uvolnil na levé straně pokutového území a pravačkou vypálil k bližší tyči. Milan Borjan předvedl výborný zákrok a vyrazil míč na roh!
37'
Klauss při převzetí míče podklouzl a odevzdal ho domácím. Směrem dopředu je to z obou stran nulové.
36'
Kangův pas byl příliš dlouhý pro Falcinelliho. Míč snadno uzmul brankář Baumann.
33'
Sékou Sanogo zajel skluzem do Rudyho, který v tu chvíli odkopával míč. Zákrok domácího záložníka se obešel bez karetního ohodnocení.
33'
Domácí vysunuli napadání a donutili brankáře Baumanna k nepřesnému nákopu na Rudyho. Toho míč přelétl a skončil v autu.
32'
Ofsajd byl odmáván domácímu Benovi Nabouhaneovi.
31'
Bogarde prošel z pravé strany do šestnáctky přes Kangu a po jeho přihrávce se míč odrazil k Joãovi Klaussovi. Ten domácí blok neprostřelil.
29'
Ben Nabouhane si vyměnil míč s Kangou a z levé strany posílal do šestnáctky přízemní centr. Hostující defenziva byla připravena.
29'
V souběžně hraném zápase této skupiny hraje Gent s Libercem zatím bez gólů.
27'
Klauss při napadání podrazil Pankova. Z klidu budou rozehrávat tentokrát domácí.
27'
Njegoš Petrović si pomohl rukama v souboji s Rudym. Hosté rozehrávají z poloviny hřiště.
25'
Tomuto zápasu zatím schází nějaké vzrušující situace. Je to bez šancí a střelby. Případný gól by mohl úrovni hry pomoci.
24'
Domácí Gajić si zaběhl za obranu na pravém křídle, kam také dostal přihrávku. Jeho přízemní centr už byl ale zbytečný, pomezní mu totiž odmával ofsajd.
22'
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Robert Skov, který balón posílal na vzdálenější tyč, kde číhal João Klauss. Brazilský útočník však zřejmě viděl míč na poslední chvíli a nestačil ho zasáhnout.
21'
Hosté nyní získali alespoň rohový kop...
21'
Německý celek se nastěhoval s míčem na útočnou polovinu a snaží se vymyslet něco, co by mohlo být pro soupeře nebezpečné.
19'
Guélor Kanga se zahnal s míčem do zámezí. Hosté budou vhazovat.
17'
Do prvního zakončení zápasu se dostal hostující Munas Dabbur. Pokusil se o takové polonůžky, kterými ale bránu výrazně minul.
17'
Geiger ho zahrál na bližší tyč. Domácí se ubránili.
17'
Centr Johna odvrátila obrana domácího týmu do zámezí. Je z toho roh...
15'
Sékou Sanogo fauloval na útočné polovině Dabbura. Míč pro Hoffenheim.
14'
Žádnou šanci jsme v dosavadním průběhu utkání neviděli. Akce obou týmů většinou končí ještě před šestnáctkami.
13'
Skov se snažil přenést hru na levou stranu hřiště. Míč ale nedolétl až k Marcovi Johnovi.
11'
Hosté jsou zatím určitě častěji u míče. Hráči Crvene Zvezdy se snaží dobře bránit a vyrážet do občasných protiakcí.
9'
Skov na pravé straně zakombinoval s Bogardem a poté nahrával Sebastianovi Rudymu. Ten střílel z hranice šestnáctky, jeho pokus ale zablokovala obrana Bělehradu.
8'
Domácí opět v útoku. Centr Milana Gajiće ale neměl kvalitu na to, aby obranu Hoffenheimu zaskočil.
6'
Guélor Kanga, kterého známe z působení v pražské Spartě, přihrával za obranu Benovi Nabouhanemu. Domácí útočník byl v těsném ofsajdu.
5'
Vypadalo to, že hostující Mijat Gaćinović měl nějaké problémy s kontaktní čočkou. S řešením mu pomohli rozhodčí a jeden z protihráčů.
3'
Robert Skov se rozběhl na pravé straně. Dobře si ale počínal bránící Milos Degenek, po jehož kvalitní defenzivní práci se bude kopat od brány Crvene Zvezdy.
2'
Vogtovu kolmou přihrávku zachytil Gajić. Domácí stoper napoprvé přisvítil, na druhý pokus už míč odkopl do bezpečí.
2'
Hosté jsou od začátku utkání zatím na míči. Soupeři ho dosud nepůjčili.
1'
Zatímco tribuny stadionu jsou pochopitelně prázdné, v jeho okolí je veselo. Fanoušci Crvene Zvezdy odpalují v ulicích Bělehradu ohňostroje.
1'

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan (C) – Gajić, Pankov, N. Milunović, Degenek – Petrović, S. Sanogo, Kanga – Ben Nabouhane, Spiridonovic – Falcinelli.
Náhradníci: Popović, Ćopić – Pavkov, Boakye, V. Simić, Nikolić, Gavrić, Eraković, Radulović, Gobeljić, Vukanović, Krstović.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Skov, Bogarde, Vogt, Nordtveit, John – Gaćinović, Geiger, Rudy, Dabbur – Klauss.
Náhradníci: Pentke – Bebou, Grillitsch, Baumgartner, Nuhu, R. Sessegnon, Akpoguma, Kramarić, Beier.

Rozhodčí: Madden – Roome, Stewart (SCO).
FK Crvena Zvezda Bělehrad:
Crvena Zvezda nestačila v Evropské Lize pouze na Hoffenheim, na jehož hřišti padla 0:2. Zbylé tři zápasy vyhrála a v tabulce skupiny je tak druhá hned za německým soupeřem. Srbský celek navíc dominuje v domácí soutěži. Tu vede po 16 kolech s devítibodovým náskokem na městského rivala Partizan. O víkendu Zvezda přehrála na domácím hřišti Rad 3:0.

Posledních 5 zápasů Crvene Zvezdy:
Crvena Zvezda – Inđija 3:2
Crvena Zvezda – Cajetina 4:2 (Srbský pohár)
Vojvodina – Crvena Zvezda 0:2
Gent – Crvena Zvezda 0:2 (EL)
Crvena Zvezda – Rad 3:0
TSG 1899 Hoffenheim:
Bundesligový celek vyhrál všechny čtyři zápasy ve skupinové fázi Evropské ligy a postup do jarní části soutěže už má jistý. O dominanci Hoffenheimu svědčí i celkové skóre 13:1. Svěřenci kouče Sebastiana Hoeneße jistě budou chtít udržet v tabulce skupiny první místo, které si mohou definitivně zajistit jakýmkoliv bodovým ziskem z Bělehradu. V Bundeslize se naopak hráči Hoffenheimu trápí. V tabulce soutěže jim patří až dvanácté místo. V prvních dvou kolech přitom dokázali zvítězit, dokonce zaskočili mistrovský Bayern, na další plný bodový zisk však čekají už sedm utkání. Naposledy remizovali 1:1 na hřišti Mohuče.

Posledních 5 zápasů Hoffenheimu:
Hoffenheim – Liberec 5:0 (EL)
Wolfsburg – Hoffenheim 2:1
Hoffenheim – Stuttgart 3:3
Liberec – Hoffenheim 0:2
Mohuč – Hoffenheim 1:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V Evropské lize se v liberecké skupině L utkají její lídři. Crvena Zvezda Bělehrad přivítá vedoucí Hoffenheim. Hosté z Německa už mají postup jistý, srbskému celku by dal definitivu zisk bodu. Navíc se hraje také o první místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.