Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eindhoven : Granada - 22. října 2020   18:55

Eindhoven
Eindhoven
45+1' M. Götze (Dumfries)
1:2
(1:0)
Granada
Granada
57' J. Molina  (Puertas) • 66' Machís
Eindhoven
Mvogo – Dumfries (C), Baumgartl, Boscagli, Max – M. Götze (46. Viergever), I. Sangaré, Hendrix – Ihattaren, Malen, Mauro Júnior (73. Madueke).
F. Zwayer – T. Schiffner, M. Achmüller (všichni GER)
PSV Stadion Eindhoven
Granada
Rui Silva – Foulquier, Sánchez (C), J. Vallejo, Neva – Milla (81. Eteki), Y. Herrera – Machís (81. Soro), Gonalons (35. Montoro), Puertas – J. Molina (69. Charris).
A. Escandell, Fabrega – N. Pérez, Montoro, Kenedy, Soro, Eteki, Charris.

Eindhoven nakonec prohrává tento zápas, ač se v závěru prvního poločasu dostal do vedení. Granada však v průběhu druhé půle dokázala otočit hru ve svůj prospěch a nakonec i v závěru ubránit snahu soupeře o vyrovnání. Granada si tedy hned v prvním zápase v novém ročníku EL připisuje plný počet bodů!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:17.
90+5'
Zákroky brankáře Rui Silva: 2
Zákroky brankáře Yvon Mvogo: 1.
90+5'
Žlutou kartu dostává Luis Javier Suárez Charris (Granada CF).
90+4'
Další úspěšný výběh Silvy a už to pro Granadu vypadá hodně nadějně.
90+4'
Rui Silva si pohlídal míč mířící do jeho vápna a ihned jej lapil.
90+3'
Rui Silva vidí žlutou kartu za zdržování hry.
90+2'
...až nyní došlo k pokusu o střelu, která byla před hranicí šestnáctky zastavena. Následoval útočný faul.
90+2'
Domácí se postupně přibližují k brance Silvy...
90+1'
Granada je zatažena na vlastní polovině a snaží se nyní bránit kombinaci soupeře.
90'
Ve druhém poločase je nastaveno celkem pět minut, což je ještě hodně času pro PSV.
88'
Granada nyní útočila do otevřené obrany PSV. Míč táhl Luis Javier Suárez Charris, kterému na levé straně nabíhal spoluhráč. Nicméně Suárez se rozhodl o individuální průnik, který mu nevyšel.
87'
Nyní se faulu dopustili hosté a soupeř bude rozehrávat z poloviny hrací plochy.
86'
Denzel Dumfries nedokázal odcentrovat z pravé strany, navíc mu pomezní rozhodčí odmával útočný faul.
85'
Čas se pro domácí celek rapidně krátí. Nicméně Granada se již spíše snaží poctivě bránit, což evidentně znamená, že PSV bude mít nyní často míč v kombinaci.
83'
Dobře vypadající centr dokázal obránce Granady odhlavičkovat mimo pokutové území. Následně je míč u Silvy a ten uklidňuje hru.
82'
Nepřesný odkop obránce domácích a ihned se omlouvá svým spoluhráčům. Míč mu evidentně nesedl na kopačce.
81'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Alberto Soro.
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Yan Eteki.
80'
PSV nyní dokázalo zahrozit, jeden z hráčů dostal míč před branku. Nicméně akce je přerušena, neboť hráč PSV již byl s míčem za brankovou čarou.
78'
Domácí dokázali roh ubránit bez větších obtíží a pokouší se zaútočit.
77'
Avšak nyní se museli opět bránit. Granada ukázala další ze svých přímočařejších útoku, kdy zakončoval Darwin Machís, jehož pokus byl sražen na roh.
76'
Domácí mají zhruba čtvrt hodiny hry k tomu, aby dokázali vyrovnat a získat nějaké první body do tabulky.
75'
Luis Javier Suárez Charris si nabíhal centr, dokázal se dostat přes obránce a z úhlu ještě zakončit. Sice mimo branku, ale nyní defenzíva PSV trochu zaspala.
74'
Domácí se nadechovali k útoku, ale rozhodčí vrací hru, neboť odpískal nedovolený zákrok jednoho z domácích hráčů.
73'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Mauro Júnior, přichází Noni Madueke.
71'
Donyell Malen dostal míč do vápna a ihned vystřeli. Jeho rána šla přesně doprostřed branky, kde byl připraven Rui Silva. Tomu však míč vypadl a měl co dělat, aby jej zastavil ještě před brankovou čarou! No, PSV mohlo zničehonic vyrovnat a dostat se zpět do zápasu.
69'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Jorge Molina, přichází Luis Javier Suárez Charris.
67'
Darwin Machís ukázal precizní držení míče, aniž by se na něj díval a ještě preciznější nenadále zakončení, které rozhodně překvapilo i brankáře Mvoga.
66'
Granada právě vstřelila branku!
Zatímco Granada je v útočení přímočařejší,což nyní ukázal DARWIN MACHÍS. Ten po celou dobu sledoval komu, by přihrál a zničehonic napřáhl ke střele a umístil míč k pravé tyčce. Pěkná branka v podání Machíse!
65'
PSV nyní kombinuje poblíž půlící čáry a jejich snaha je dost daleko od branky Silvy.
64'
Průběh druhého poločasu je hodně vyrovnaný, ač Granada dokázala vyrovnat a před malou chvíli měla poměrně slušnou šanci k další brance.
63'
Yvon Mvogo již podruhé významně podržel svůj tým. Nyní vychytal nepříjemnou střelu z pravé strany, kterou vyslal Dimitri Foulquier!
62'
Nizozemskému celku se nyní dařilo držet delší dobu soupeře před jeho brankou, ale nevytěžili z toho žádné zakončení.
60'
Hodina hry je již minulostí a v posledních třiceti minutách zápasu máme rozhodně zajímavou zápletku a vše je otevřeno.
59'
No a vypadá, že hosty branka určitě nakopla. Nyní ukázali další útok, který vypadal nebezpečně. PSV je nyní hodně dole.
58'
Branka nejspíše Granadu hodně nakopne a uvidíme, jestli se dostane i k otočení skóre.
57'
Granada rozehrála standardní situaci na krátko, následně přišel centr na pravou stranu, kde byl připravený Puertas a ten čepoval míč k levé tyčce, kde si naběhl JORGE MOLINA a i za přispění horní tyčky srovnává stav zápasu. Asistence: Antonio Puertas.
55'
Carlos Neva byl tvrdě faulován a najednou se k rozhodčímu seběhli téměř všichni hráči Granady, kteří mu hodně spílají.
53'
Zaměstnat defenzívu Granady se nyní pokoušeli zase domácí, ale slibná kombinace nakonec končí nevyužitá.
52'
...roh domácí dokázali ubránit a je tu záběr na Molinu, který ví, že před malou chvílí měl na kopačce vyrovnání!
52'
Granada pokračovala v tlaku a po střele končí míč na rohovém kopu...
51'
A nakonec to v defenzívě PSV pořádně hořelo! Před Molinou už byla jen prázdná branka, ale míč do ní nedokázal nakonec dostat!
50'
Sympatická kombinace Granady a uvidíme, jestli nám něco přinese.
49'
Montoro fauloval nabíhajícího Hendrixe. Vše započalo zbytečnou ztrátou míče Granady na polovině hrací plochy.
48'
Yvon Mvogo si pohlídal přízemní centr z pravé strany a chytá tento míč.
47'
Stejně jako v úvodu zápasu, tak i v úvodu druhého poločasu je slyšet krátký ohňostroj v zázemí stadiónu.
46'
Jorrit Hendrix dostal menší facku od svého soupeře, kterou utrpěl v souboji.
46'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Nick Viergever.
46'
Po celý první poločas jsme mohli vidět vyrovnaný průběh hry, který nám nenabízel příliš mnoho šancí. Nicméně závěr prvního poločasu nám přinesl hodně. Nejprve neuznanou branku Granady, kdy po standardní situaci hlavičkoval Herrea, ale byl v ofsajdu. Následně se dokázal prosadit nizozemský celek a to v podání Maria Götzeho. Granada měla větší držení míče, nicméně ve druhém poločase bude dohánět jedno brankové manko.
45+3'
Zákroky brankáře Rui Silva: 1.
45+3'
Žlutou kartu dostává Mauro Júnior (PSV Eindhoven).
45+2'
Žlutou kartu dostává Luis Milla (Granada CF).
45+1'
Jorge Molina dostává žlutou kartu za nesportovní chování a je tu první žlutá karta zápasu.
45+1'
PSV právě vstřelilo branku!
PSV zahrávalo dlouhý míč, který na střed hřiště hlavičkoval Dumfries, kde si do volného prostoru naběhl MARIO GÖTZE a ten přesnou ranou překonal Silvu. Asistence: Denzel Dumfries.
45'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Střela na branku, kterou hlavičkoval Yangel Herrera a míč končí v síti. Avšak pomezní rozhodčí ihned signalizoval ofsajd!
44'
Standardní situace pro Granadu a to z vcelku dobré pozice!
43'
Útok PSV nyní skončil rychle, když soupeř zastavil jejich akci hned na půlce hřiště.
42'
Na druhé straně se v šanci ocitl Mauro Júnior, kteýr střílel z pravého úhlu a poslal míč mimo tři tyče. I u této šance byl Mario Götze, který vyslal hezkou přihrávku do běhu!
40'
Yvon Mvogo nyní reflexivně vychytal Angela Montora, který z první střílel, poté co z pravé strany hezky centroval Dimitri Foulquier! Brankář PSV nyní zachránil svůj tým!
39'
Blíží se nám závěr prvního poločasu a lze konstatovat, že sledujeme poměrně vyrovnané utkání od obou stran. Zápasu však chybí šance.
37'
Jorrit Hendrix se nyní dostal do ofsajdové pasti, když si na pravé straně nabíhal na dlouhý míč. Z opakovaného záběru bylo zřejmě, že se jednalo opravdu o těsnou hranici.
36'
Nedávno ošetřovaný Gonalons nakonec nemůže pokračovat ve hře a host museli sáhnout k vynucenému střídání.
35'
Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Maxime Gonalons, přichází Angel Montoro.
33'
Antonio Puertas fauluje ve snaze získat napadáním míč. Poměrně zbytečný útočný faul Puertase.
32'
Jorge Molina takovými polo nůžkami poslal míč před branku, kde byl připraven hráč PSV a ten odráží míč.
31'
Ošetřován byl Maxime Gonalons, který nejspíše špatně došlápl a snaží se nyní za postranní čarou rozchodit svou pravou nohu.
30'
Hra je nyní přerušena. Jeden z hráčů Granady potřebuje ošetření.
29'
Zatím největší možnost pro domácí, jak se dostat do vedení. Mario Götze vyslal nadýchaný centr do vápna, kde si dobře nabíhal Jorrit Hendrix, kterému chyběl kousek, aby míč z první tečoval do branky.
28'
Poměrné prudký centr do vápna vyslal Mario Götze a pro míč si došel Rui Silva.
27'
PSV vybojovalo svůj první rohový kop, udeří nyní?
26'
Luis Milla se ujal centru do vápna. Míč propadl až na druhou stranu, kde byl nejdříve hráč Granady. Hosté následně znovu posílali centr před branku, kde si nejvýše vyskočil Yvon Mvogo a ten chytá míč do svých rukavic.
25'
Olivier Boscagli se provinil faulem u postranní čáry a nabízí soupeři standardní situaci z pravé strany.
24'
Nyní se o něco pokouší domácí celek, který se však nedostal do blízkosti branky Granady.
23'
Rychlý útok Granady nejprve přinesl centr do vápna, kde se pokoušel hlavičkovat jeden z hráčů. Následně střílel Yangel Herrera, který poslal míč nad branku.
22'
Dimitri Foulquier se pokoušel projít z pravé strany, ale nepřišel si na obránce, který jej ubránil a ještě vybojoval autové vhazování.
20'
Eindhoven sympaticky nyní držel kombinaci, ale nakonec přišla nepřesná přihrávka a jejich akce pro tentokrát končí. Granada však brání hodně na těsno a nedává soupeři mnoho prostoru k nějakým útočným manévrům.
19'
Nyní se otevíral prostor pro útok PSV. Avšak Philipp Max danou situaci vyřešil nejhůře jak mohl. Míč mu nejspíše nesedl na kopačce a poslal míč hodně mimo branku.
18'
Další postupný útok hostí končí odehraným míčem do autu. Po autovém vhazování soupeř zahustil prostor a dostává míč k polovině hrací plochy.
17'
Míč míří k brankáři Granady, aniž by musel nějak zasahovat. Silva rozehrává krátkou přihrávkou na svého obránce.
16'
U míče opět španělský celek, který vhazuje aut na polovině PSV. Granada má sice míč více na svých kopačkách, ale to je tak vše.
15'
Donyell Malen se dostal s míčem do pokutového území a nakonec zpoza obránce vystřlelil. Jeho pokusu však chyběla větší razance a Rui Silva se stačil přemístiti ke své levé tyčce.
13'
Nad stadionem jsme mohli vidět krátký ohňostroj. Možná nějaká podpora fanoušků PSV, kteří nemohou přímo na stadion, vzhledem k pandemii koronaviru.
12'
V následujících dvou minutách jsme nebyli svědky ničeho zajímavého. Míč si nyní oba celky půjčovaly mezi sebou poblíž půlící čáry.
10'
Nakonec z toho nebylo žádné zakončení. Snaha o střelu však k vidění byla, ale míč byl ihned zablokován.
9'
Domácí nyní dobře roztáhli hru a okupují nyní prostor před brankou Granady.
8'
Zatím sledujeme opatrný úvod zápasu. Granada se jeví jako aktivnější tým. Uvidíme, jestli se jim jako první podaří skórovat.
7'
Nyní míč zasáhl rozhodčího, který tak zmařil evidentní přihrávku Granady. Rozhodčí přerušuje hru a nechává hosty znovu rozehrát.
6'
Donyell Malen se rozběhl po levé straně a hned předložil míč před branku. Zde měl jednoduchou pozici Carlos Neva, ale ve snaze odpálit míč minul. Vše za něj nakonec vyřešil Rui Silva.
5'
Eindhoven má problémy s rozehrávkou a Granada toho využívá a ihned napadá. Nyní se snaží něco vykombinovat na pravé straně hřiště.
4'
Mauro Júnior se snažil napadat, ale bylo již předem jasné, že obránce zachová klidnou hlavu a odehraje míč na svého brankáře, který měl dostatek času k odkopu.
3'
PSV kombinuje na své vlastní polovině a hledá cestu k útoku. Granada je dobře pozičně rozestavená.
2'
Maxime Gonalons na polovině hřiště dobře zastavil počínající útok PSV.
1'
Hned v první minutě tu mámě možnost Granady, kdy se jeden z hráčů dostal ke střele z penaltového puntíku, když se k němu odrazil míč. Střelu zastavil jeden z obránců.
1'

PSV Eindhoven: Mvogo – Dumfries (C), Baumgartl, Boscagli, Max – M. Götze, I. Sangaré, Hendrix – Ihattaren, Malen, Mauro Júnior.
Náhradníci: Unnerstall, Muller – Viergever, Fein, Madueke, Piroe, de Haas, Felipe, Sambo, Matuta, Ledezma.

Granada CF: Rui Silva – Foulquier, Sánchez (C), J. Vallejo, Neva – Milla, Y. Herrera – Machís, Gonalons, Puertas – J. Molina.
Náhradníci: A. Escandell, Fabrega – N. Pérez, Montoro, Kenedy, Soro, Eteki, Charris.

Rozhodčí: F. Zwayer – T. Schiffner, M. Achmüller (všichni GER).

PSV Eindhoven
V minulém ročníku se nizozemský celek nedostal v Evropské lize do vyřazovacích bojů. Překvapivě skončil ve skupině a to v poměrně lehké skupině – LASK, Sporting a Rosenborg. Letošní skupina vypadá také nadějně pro PSV, kdy se postupně utká ještě s Omoniou a s řeckým PAOKEM.
Ve své domácí soutěži zatím Eindhoven nepoznal hořkost porážky, navíc v posledních dvou soutěžních zápasech jejich defenzíva ani jednou neinkasovala.

Granada CF
Španělský celek, který ještě nedávno hrál druhou nejvyšší soutěž, dokázal v minulém ročníku získat celkovou šestou pozici a vysloužili si kvalifikaci o Evropskou ligu. Ta se jim podařila a jako odměnou za jejich snahu, je možnost si v letošním ročníku zahrát skupinovou fázi druhé nejprestižnější evropské soutěže.
I v aktuální sezóně se Granadě daří a po pěti odehraných kolech má na svém kontě jen jednu vysokou porážku s Atletikem Madrid, čtyři výhry a jednu remízu.
V oné kvalifikaci si Granada postupně poradila s Teutou (4:0), Loco Tbilisi (2:1) a se švédským Malmö (3:1). Kvalifikace se kvůli pandemii koronaviru hrála jen na jeden vítězný zápas, tedy jednokolově.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.