Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Eindhoven : Olympiacos - 25. února 2021   21:00

Eindhoven
Eindhoven
23' Zahavi (Thomas) • 44' Zahavi
2:1
(2:0)
Olympiacos
Olympiacos
88' Kouka  (El Arabi)
Eindhoven
Mvogo – Teze, Boscagli, Viergever – Dumfries, Rosario, Götze (90. Mauro), Thomas, Max – Zahavi, Malen (90. Vertessen).
Unnerstall, Muller – Baumgartl, Fein, Ihattaren, van Ginkel, Piroe, Gutiérrez.
Turpin – Danos, Gringore (FRA)
Philips Stadion, Eindhoven
Olympiacos
Sá – Lala (80. Androutsos), Semedo, Ba, Reabciuk – M'Vila, Camara, Bouchalakis (46. Fortunis) – Bruma (80. Kouka), El Arabí (90. Papastathopoulos), Valbuena (46. Masouras).
Tzolakis – Androutsos, Dräger, Holebas, Sourlis, Randjelović

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:8.
Domácí popadali na trávník, s evropskými poháry se pro letošek loučí. Ztrátu z Pirea zlikvidoval již v prvním poločase hlavičkou po rohu a trestným kopem do šibenice Eran Zahavi, ale Olympiakos se nevzdal. Po přestávce trefil Bruma tyč a Fortunis břevno, ale za svou houževnatost se hosté postupové trefy přece jen dočkali. Paradoxně poté, co tyč orazítkoval také domácí Malen, následoval rychlý brejk a hlavička El Arabího, kterou dorazil skluzem ze dvou metrů střídající Kouka.
90+4'
90+4'
Mvogo upaluje zpět do svého prostoru, brejk řeckého mistra mezitím zastavuje taktický faul.
90+4'
Ještě poslední rohový kop, na který běží přes celé hřiště i domácí brankář Mvogo. Drama vrcholí.
90+3'
Střídající Mauro Júnior obral PSV o cenné vteřinky faulem na Fortunise.
90+2'
Zahavi se uprostřed šestnáctky dostal jen ke slabé hlavičce, se kterou neměl José Sá žádné potíže.
90+1'
Nastavují se 4 minuty.
90'
Střídání v týmu Olympiakos Pireus: ze hřiště odchází Júsuf El Arabí, přichází Sokratis Papastathopoulos.
90'
Dvojí střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odcházejí kvapem Donyell Malen a Götze, přicházejí Yorbe Vertessen a Mauro Júnior.
88'
Olympiakos právě vstřelil branku!
Obrovská exploze nadšení v řeckém táboře. Střídající Egypťan AHMAD HASAN KOUKA dorazil skluzem pod břevno hlavičku Júsufa El Arabího po Fortunisově famózním centru. Postupku drží náhle v rukou hosté!
86'
Tak nejenom na domácí straně duní branková konstrukce. Také Donyell Malen napálil zpoza velkého vápna parádní střelou z plného běhu tyč!
85'
Georgios Masouras zakončil skákavou střelou z 20 metrů velmi nepřesně.
84'
Hostující Camara ostřeloval domácí svatyni zpoza šestnáctky, oba pokusy mu však eindhovenská obrana zblokovala.
84'
Žlutou kartu dostává Donyell Malen (PSV Eindhoven).
83'
Dnes prakticky neviditelný Júsuf El Arabí teď vybojoval faul na Viergeverovi.
82'
Po vyhraném souboji na půlce vyrazil do volného prostoru Zahavi, elegantní zadovkou pak nabídl míč na roh šestnáctky Malenovi, jenže ten se přes dvojici modrých neprobil.
80'
Další dvě změny v sestavě Olympiakosu Pireus: hřiště opouštějí Lala a Bruma, přicházejí Thanasis Androutsos a Ahmad Kouka.
79'
Žlutou kartu dostává Kenny Lala (Olympiakos Pireus).
78'
Skvěle zahraným trestným kopem z 24 metrů nastřelil Kostas Fortunis břevno! Nizozemci mají po přestávce už podruhé obrovské štěstí.
77'
Příležitost standardky ze zakončitelné pozice dostává také Olympiakos, když dost nečistě hrající Boscagli zajel do Brumy.
76'
Eindhoven získal přímý kop u postranní čáry a i když to bylo dost daleko od brány, dokázal Max poslat dobře zatočený centr, který hosté uskákali s největší námahou.
74'
Fortunisovu průnikovou přihrávku vystihl Dumfries a vyzval vpřed Thomase. Nakonec Nizozemci celou akci zbrzdili a soustřeďují se na další tahání času.
72'
Za půlící čarou fauloval Semedo a hosté musejí znovu couvat do obrany.
70'
Trenér hostů Pedro Martins si na lavičce po předchozí akci zaťukal na čelo...
69'
Řecký mistr se konečně vymanil z presinku, jenže co zamýšlel Bruma na konci svého dlouhého sóla, je záhadou. Míč prostrkával na levé křídlo, kde neměl žádného spoluhráče.
67'
Nepovedl se roh, protiútok hostů ani následný nákop domácích do zámezí.
66'
Max skvěle zakroutil trestný kop ze strany k zadní tyči, Sá se vrhl po míči a robinzonádou vyškrabuje na roh.
65'
Ba sestřelil ramenem do hlavy při výskoku nic netušícího Zahaviho a je s podivem, že rozhodčí neuděluje žlutou kartu.
64'
Olympiakosu utíkají minuty rychleji, znovu musí do rozehrávky pod tlakem zapojovat i brankáře Sá.
63'
Dva fauly krátce po sobě jsou odpískány domácímu Boscaglimu.
61'
Dumfries našel Malena, který ve výskoku v hodně krkolomné pozici posouvá míč patičkou ze vzduchu mimo tyče.
60'
Camara si pomohl nedovoleně proti Malenovi, je z toho trestný kop pro nizozemský klub.
57'
V 57. minutě registrujeme první zákrok brankáře. José Sá chytá Malenovu střelu.
55'
Hru kouskují vhazování, s nimiž červenobílí příliš nepospíchají.
52'
Do Götzeho střely vložil včas nohu Semedo.
51'
Žlutou kartu dostává Georgios Masouras (Olympiakos Pireus).
50'
Následný roh poslal před bránu Fortunis, ale hosté se ve vápně dopustili faulu.
50'
Dobře postavená tyč drží Eindhovenu postupový stav! Zblízka ji orazítkoval z voleje Bruma, Lalovu dorážku poté přesměroval nad břevno Viergever.
48'
Roh se Maxovi příliš nevydařil, hosté vyrazili do brejku a Mvogo musel vyrazit až za velké vápno, aby odkopl míč na tribunu.
47'
Na druhé straně to po dlouhém výkopu zkusil Donyell Malen, jehož křížnou střelu přesměrovala za čáru lehká teč jednoho z fotbalistů v modrém.
47'
Útočit teď musí řecký mistr, ovšem Camara ranou z 30 metrů vedle brány jen odevzdává míč gólmanovi PSV.
46'
Olympiakos Pireus vstoupil do druhého poločasu se dvěma změnami v sestavě. Místo Valbueny a Bouchalakise vyběhli na hřiště Masouras a Fortunis.
46'
Manko z Pirea zlikvidoval nizozemský celek hned v prvním poločase a drží postupové skóre 2:0. Stejně jako v Řecku se již dvakrát trefil izraelský kanonýr Zahavi, v obou případech po standardních situacích – nejprve protlačil míč za brankovou čáru hlavičkou po rohu, v předposlední minutě pak krásně zavěsil z trestného kopu.

Statistiky první půle:
Držení míče 56% – 44%, střely na bránu 2:0, střely mimo 2:3, rohy 5:1, fauly 9:2, ofsajdy 1:1.
45'
44'
PSV právě vstřelil branku!
Trestný kop z 18 metrů zakroutil nádherně do šibenice ERAN ZAHAVI a za tohoto stavu Eindhoven postupuje do osmifinále!
43'
Rozběhnutého Boscagliho podrazil ze strany El Arabí. Domácí dostávají jedinečnou možnost přímého kopu dva metry před velkým vápnem.
42'
Maxův centr nic nebezpečného pro řecký klub neznamenal.
41'
VAR zkoumal případný faul v šestnáctce hostů, ale vše bylo v mezích pravidel. Eindhoven bude kopat pouze roh.
39'
Malenův pokus o dloubnutí do pokutového území obrana Olympiakosu přečetla.
38'
PSV se po delším čase dostal na polovinu hostů, jenže Maxova přihrávka na Götzeho mezi modré zadáky neprošla.
36'
Olympiakos Pireus drží míč na kopačkách a soupeře mimo dostřel.
34'
Brumova kolmá přihrávka na Valbuenu nabrala na mokrém trávníku přílišnou rychlost, francouzský forvard ji nestihl na hřišti.
32'
Bruma si na hranici šestnáctky hezky obhodil v plné rychlosti Dumfriese a při jeho přízemní ráně stál Mvogo jako přimražený. Naštěstí pro něj se míč sklouznul těsně vedle tyče.
31'
Philipp Max svůj únik po levém křídle znehodnotil centrem do náruče Josého Sá.
30'
Na trávníku se svíjí Semedo, kterého bolestivě udeřil do žeber domácí Malen.
29'
Laciná ztráta Pabla Rosaria stála PSV pouze autové vhazování.
28'
Thomas tentokrát žádnou hrozbu obraně pirejského celku přetaženým rohem nepřinesl.
27'
Domácí obléhají soupeřovo území a neudržitelný Zahavi pálí jako rozený kanonýr z každé pozice. Rúben Semedo ovšem za cenu rohu nepouští jeho střelu na bránu.
24'
Hosté se hned vydali na zteč, Bruma však z dálky minul bránu PSV.
23'
Třetí roh za tři minuty už Eindhoven podle starého pravidla využil. Na centr Ryana Thomase vyskočil v tlačenici nejvýše ERAN ZAHAVI a prudká hlavička prošla brankáři hostů smolně za čáru, přestože ji bokem a rukou výrazně ztlumil.
33letý izraelský útočník má tedy z dvojzápasu nepravý hattrick!
23'
Nápor PSV bude mít pokračování, třetí roh v krátkém sledu. Rúben Semedo uklidil míč skluzem z malého vápna.
21'
A druhý roh v krátkém sledu končí odpískaným faulem na brankáře.
21'
Z neurovnaného překopávání po odvráceném rohu náhle vyplul míč před Malena, který se už řítil do šance, ale střelu z mírného úhlu mu v posledním zlomku vteřiny srazil Ba skluzem na roh.
20'
Donyell Malen dostal krásně podebraný míč z první do šestnáctky, rozhlížel se, co s ním a sám asi tuší, že z nadějné pozice šlo vytěžit víc než centr, zblokovaný na roh.
18'
Valbuenův nákop do šestnáctky PSV domácí obrana zvládla, Viergever nepustil k míči Camaru.
18'
Bruma si vynutil faul na Tezem, rozehrává Olympiakos.
16'
Hosté si pečlivě všímají nebezpečného Zahaviho, další střelu ze střední vzdálenosti mu po Götzeho přistrčení zablokoval Ousseynou Ba.
15'
Hostující kanonýr Júsuf El Arabí přeskočil obránce na zadní tyči a Valbuenův centr hlavičkoval těsně vedle.
14'
Moldavský obránce Reabciuk zblokoval Dumfriesovu střelu.
12'
Dlouhý nákop hostů končí jen u brankáře Mvoga.
10'
Nebezpečný projektil z kopačky Erana Zahaviho po Malenově úniku a skvělé zpětné přihrávce mezi beky se jen těsně nevešel pod břevno.
9'
Mohamed Camara si u rohového praporku vychutnal zasekávačkou dva protihráče, pak zbytečně váhal s centrem a o míč nakonec přišel.
7'
Domácí Viergever rozehrával trestný kop z hloubi pole, akci vzápětí přerušil další hvizd francouzského rozhodčího, který viděl naopak faul útočícího Pabla Rosaria. Za břicho se drží udeřený M´Vila.
5'
V ofsajdu se ocitl hostující Kenny Lala.
3'
Žlutou kartu dostává Philipp Max (PSV Eindhoven).
3'
Autor dvou gólů z Pirea Zahavi si udělal prostor, svým projektilem však jen na velkém vápě bolestivě sestřelil obránce Bu (upřímně řečeno si nejsem jistý skloňováním příjmení Ba).
2'
Valbuenův centr proletěl vápnem až k opačné postranní čáře, nakonec byli hosté vytlačeni až ke svému brankáři.
1'
Výkop měli domácí, ale hostující fotbalisté se dostali rychle k míči a brzy vybojovali první roh. Pod tlakem přihrával naslepo za sebe Götze.
1'
V Nizozemsku prší, na prázdném stadiónu poslouchají znělku Evropské ligy domácí v červenobíle pruhovaných dresech a černých trenýrkách. Hosté oblékli modré úbory.

PSV Eindhoven: Mvogo – Teze, Boscagli, Viergever – Dumfries, Rosario, Götze, Thomas, Max – Zahavi, Malen.
Náhradníci: Unnerstall, Muller – Baumgartl, Fein, Ihattaren, Vertessen, van Ginkel, Piroe, Gutiérrez.

Olympiakos Pireus: Sá – Lala, Semedo, Ba, Reabciuk – M'Vila, Camara, Bouchalakis – Bruma, El Arabí, Valbuena.
Náhradníci: Tzolakis – Androutsos, Dräger, Fortunis, Kouka, Holebas, Sourlis, Randjelović, Papastathopoulos, Masouras.

Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore (FRA).
V prvním vzájemném zápase se řecký celek se hned třikrát v utkání dostal do vedení. Dvakrát vyrovnával Izraelec Zahavi, přičemž nebyla daleko ani třetí vyrovnávací branka. Olympiakos však nápor soupeře dokázal přečkat a v závěru zápasu zpečetil vítězství 4:2 Masouras.
Dnes tedy potřebuje nizozemský klub k postupu zvítězit 2:0, 3:1 nebo třígólovým a vyšším rozdílem
PSV Eindhoven

Nizozemský soupeř okupuje druhou pozici tamní Eredivisie. Eindhoven má na svém kontě 50 bodů a na vedoucí Ajax jich ztrácí šest. Hostující mužstvo má slušnou formu a doma v lize zvítězilo třikrát po sobě, naposledy v neděli po předchozí remíze 2:2 v Haagu zvítězil Philips Sport Vereinigen nad Vitesse Arnhem 3:1.
Nizozemcům chybí v odvetě trojice hráčů základní jedenáctky – obě křídla Gakpo a Madueke a ofenzivní záložník Ihattaren.

Nejlepší střelci:
22 – Malen, 10 – Zahavi, 9 – Gakpo.
Olympiakos Pireus

Fotbalisté Olympiakosu jsou jasným vládcem řecké ligy, na druhý Aris Soluň mají dvanáctibodový náskok, přestože z posledních dvou duelů s nejtěžšími soupeři vybojovali jen bod. Po první porážce v sezóně na půdě nevyzpytatelného Panathianaikosu 1:2 remizovali právě se Soluní 1:1. Předtím ztratil obhájce titulu body jen ve třech případech, pokaždé se jednalo o nerozhodné výsledky.
Do Evropské ligy přešel Olympiakos z Ligy mistrů, kde mu ke 3. místu před Marseille stačila pouhá jediná výhra a pět porážek.

19 – El Arabí, 10 – Hassan, 9 – Masouras.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.