Evropská liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Linz : Antverpy - 26. listopadu 2020   18:55

Linz
Linz
0:2
(0:0)
Antverpy
Antverpy
53' Refaelov   • 83' Gerkens  (J. Lukaku)
Linz
A. Schlager – Wiesinger, Trauner (C), Filipović (73. Potzmann) – Ranftl, Madsen (53. Andrade), Michorl, Renner – Gruber (60. Goiginger), J. Eggestein, Balič.
Rumšas – Radius, Sužiedėlis (všichni Litva)
TGW Arena, Linec
Antverpy
Butez – Mijoši (80. J. Lukaku), Seck, Batubinsika, De Laet, Jukleröd (80. Buta) – Gerkens, Haroun (C), Hongla, Refaelov (88. Benson) – Benavente (66. Ampomah).
Baíranvánd, Chevaughn – Boya, Ampomah, Gelin, Benson, Buta, Mbokani, J. Lukaku.

Ode mě je to pro dnešek vše. Někdy zase na počtenou!
Utkání rozhodlo vyloučení Gernota Traunera, který se musel pakovat ze hřiště v 50. minutě. Standardku nařízenou po jeho faulu proměnil v gól Lior Refaelov a výhru svého týmu zpečetil necelých deset minut před koncem řádné hrací doby Pieter Gerkens.

Tato dvojice tak Antverpy přiblížila k postupu do vyřazovací fáze Evropské ligy.
Tabulka skupiny J

1. Antverpy – 9 bodů (5:2)
2. Tottenham – 6 bodů (6:2)
3. LASK – 6 bodů (5:8)
4. Ludogorec – 0 bodů – (5:9)

Zápas Tottenham – Ludogorec začne za okamžik.
Antverpy porazily Linec na jeho půdě 2:0 a minimálně do večera se osamostatnily na čele skupiny J.
90+5'
90+5'
Hosté už s úsměvem čekají na závěrečný hvizd.
90+4'
Ampomah (Antverpy) neriskoval a místo centru, který by mohl vyrezultovat v nebezpečný brejk, raději volil menší riziko v podobě přihrávky na kratší vzdálenost.
90+3'
Hosté drží balon daleko od vlastní branky. A navíc budou kopat roh. To je voda na jejich mlýn.
90+1'
V první z pěti nastavených minut Antverpy kontrolují náskok. Za této konstelace, kdy vedou o dva góly a ještě k tomu hrají v přesile, o jejich výhře nepochybuji.
89'
Výměna post za post. Autora úvodní trefy nahradil méně zkušený útočník Benson.
88'
Střídání v týmu Royal Antverpy FC: ze hřiště odchází Lior Refaelov, přichází Manuel Benson.
86'
Ještě jednou Ampomah (Antverpy). Ve světle kamer se tentokrát objevil jen na chvíli, protože si opomněl vyrovnat svá mířidla.
84'
S domácím celkem mohlo být ještě hůře! Ampomah totiž ve vápně ukličkoval obránce a pak zamířil jen těsně vedle tyče!
83'
Antverpy právě vstřelily branku!
Zřejmě je rozhodnuto! Lukaku posadil svůj kvalitní centr na hlavu PIETERA GERKENSE a ten střelou mimo Schlagerův dosah zvýšil antverpský náskok. Ten už oslabený Linec asi nedožene.
80'
Střídání v týmu Royal Antverpy FC: ze hřiště odchází Kodži Mijoši, přichází Jordan Lukaku.
80'
Střídání v týmu Royal Antverpy FC: ze hřiště odchází Simen Jukleröd, přichází Aurélio Buta.
79'
Zatažené Antverpy brání těsný náskok. A nejen ten. Tým z Belgie teď musel ubránit i standardku. Šlo to snadno, jelikož Michorl bránu přestřelil.
77'
Ranftl (LASK) dostal balon do běhu a ze střední vzdálenosti se nebál to vyzkoušet. Jeho přízemní střela zaplula sotva metr vedle pravé tyče.
76'
Asistent rozhodčího zvedl praporek. Postřehl totiž, že Ampomah (Antverpy) je v ofsajdu.
75'
Statistika držení míče: 55% : 45%.
73'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Petar Filipović, přichází Marvin Potzmann.
73'
Johannes Eggestein (LASK) popotáhl za dres Harouna a za faul na antverpského kapitána ho Donatas Rumšas karetně pokáral.
71'
Michorlův centr ze strandardky Goiginger (LASK) hlavou prodloužil do náruče Buteze.
68'
Pokus o průnikovou přihrávku se nezdařil. Trauner (LASK) příště bude muset vymyslet něco jednoduššího.
66'
Střídání v týmu Royal Antverpy FC: ze hřiště odchází Cristian Benavente, přichází Nana Opoku Ampomah.
64'
V poslední době je hra hodně rozkouskovaná.
63'
Thomas Goiginger (LASK) se v běhu chytil De Laeta a toho stáhl k zemi. Od žluté karty ho samozřejmě neuchránila ani rychlá omluva.
61'
Balić (LASK) se zapomněl v ofsajdu.
60'
Statistika držení míče: 57% : 43%.
60'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Andreas Gruber, přichází Thomas Goiginger.
58'
V početní výhodě hrající Antverpy drží míč. Zatímco domácí tým čeká, kdy bude moci vystřídat.
56'
V chumlu hráčů nejvýše vyskočil De Laet (Antverpy), aby odhlavičkoval míč do bezpečí.
55'
Oslabený Linec vystrčil drápky. Po Ranftlově sražené střele rozehraje domácí tým roh.
53'
Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Mads Emil Madsen, přichází Andrés Andrade.
53'
Z přímáku nařízeného půl metru před šestnáctkou Royal udeřil! Byl to LIOR REFAELOV, kdo se exekuce ujal. Míč kopl nad obrannou zeď a s přispěním její teče překonal bezmocného Schlagera. Ten se za střelou jen ohlédl.
50'
Na začátku druhé půle hráči rozehráli mariáš. Gernot Trauner (LASK) v něm trumfnul Harouna, ale radost z toho nemá. Za to, že De Laetovi faulem zabránil ve volné cestě k bráně, je bez milosti vyloučen! A to má ještě kliku, že nezavinil penaltu.
48'
Také druhý trest je za šlapák. Faris Haroun (Antverpy) jím přimáčkl nárt Filipovićovi.
46'
Zběsilá úvodní půle skončila navzdory snaze obou stran bez gólů. Blízko k otevření skóre mělo přitom hned několik hráčů. Za Linec třeba Michorl nebo Ranftl, za Antverpy Refaelov či De Laet. Šlo zkrátka vidět, že se hraje o hodně a nejinak tomu bude i po změně stran.
Držení míče: 51% : 49%.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 3:2.
Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:5.
45'
44'
Tím však domácí s aktivitou neskončili. Ještě jednu střelu před přestávkou stihl vyslat Eggestein, na rozdíl od spoluhráče ji ale neumístil přesně.
43'
Dvacet metrů od brány se k volnému míči dostal Gruber (LASK) a bez rozpaků vystřelil. Butez byl na brankové čáře připraven.
40'
Rychlou protiakci zhatil ofsajd, do něhož se smolně chytil Benavente (Antverpy).
39'
Linec vybojoval aspoň roh. Ten mu ale k ničemu nebyl, protože centr soupeř odvrátil.
38'
To změnil až Eggestein (LASK). Při samostatné akci zvolil drzý průnik do pravé části šestnáctky, následná přihrávka na lépe postaveného spoluhráče neprošla.
36'
Po předchozí šanci se hra ustálila do středu hrací plochy.
33'
De Laet (Antverpy) měl blízko k otevření skóre! Na přední tyči si naskočil na centr z rohového kopu a zmíněnou konstrukci brány jen o kousek minul!
31'
Nešika Filipović (LASK) zahrál na vlastní půlce rukou.
30'
Statistika držení míče: 52% : 48%.
28'
A možná by ji našli, kdyby Martin Hongla (Antverpy) neatakoval Wiesingera šlapákem. Tento bolestivý zákrok ocenil Litevec Rumšas zaslouženou žlutou kartou.
26'
Ve vlastním území kombinující Linec opět hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.
24'
Gólman Butez pokazil výkop, čehož se rychle snažil využít Ranftl (LASK). Ten střílel zpoza vápna, jenže svůj pokus uspěchal. Balon nabral špatnou faleš a stočil se od brány. Butez si tak mohl oddechnout.
23'
I proto následovala ztráta míče. Ten si pak zpracoval Balić, avšak bohužel pro LASK v ofsajdu.
21'
Hosté mají problém překročit půlící čáru.
20'
Byl to centr. Jeho pomocí hledal spoluhráče ve vápně Renner (LASK), našel ale pouze rukavice gólmana.
19'
Z předchozího nezdaru se domácí poučili a už zase kombinují na útočné polovině. Copak asi vymyslí?
17'
Na druhé straně ofsajd a v něm Ranftl (LASK).
15'
Statistika držení míče: 46% : 54%.
14'
Svou první šanci už měli i hosté! Refaelov se dostal za statickou obranu, ale ani zblízka nedokázal Schlagera pokořit! Hlavně proto, že diagonální přihrávku měl na dlouhou nohu a balon trefil špičkou kopačky.
12'
O chvíli později čelili hosté dalšímu rohu a tentokrát už nechali vystřelit Ranftla. Ten to po odvráceném centru zkoušel střelou k pravé tyči. Avšak minul.
10'
Tomu se Antverpy hravě ubránily.
9'
Přímák nařízený u okraje vápna zahrával Michorl (LASK). Kdekdo očekával centr, ten ale nepřišel. Místo něj to byla přímá střela kolem zdi, kterou Butez s vypětím všech sil vyrazil na rohový kop.
8'
Domácí poté podnikli útok po pravé straně a po Traunerově faulu mají k dispozici standardku.
7'
Jejich rozehrávku se vydal napadnout Benavente (Antverpy), což obránci vyřešili malou domů.
5'
Není divu, že domácí teď raději brzdí tempo.
4'
Tomu se Linec ubránil, jenže akce pokračovala. Zleva pak do vápna přilétl vysoký centr, kterým Gerkens ve vůbec prvním zakončení přehlavičkoval břevno.
3'
Na útočné polovině ale ztratili míč a museli zařadit zpátečku. Jukleröd (Antverpy) si střihl sprintérský souboj s Wiesingerem a vytěžil z něj roh.
1'
Výkop provedli domácí.
1'
Teplota se pohybuje nad bodem mrazu, takže je určitě nečeká jednoduchý zápas.
V chladném počasí vykročili hráči na hřiště a minutou ticha uctili památku včera zesnulého Diega Maradony.
Fotbalisté v tuto chvíli absolvují rozcvičku.

LASK Linz: A. Schlager – Wiesinger, Trauner (C), Filipović – Ranftl, Madsen, Michorl, Renner – Gruber, J. Eggestein, Balič.
Náhradníci: Gebauer – Karamoko, Reiter, Ramsebner, Potzmann, Plojer, Čeberko, Haudum, Goiginger, Andrade.

Royal Antverpy FC: Butez – Mijoši, Seck, Batubinsika, De Laet, Jukleröd – Gerkens, Haroun (C), Hongla, Refaelov – Benavente.
Náhradníci: Baíranvánd, Chevaughn – Boya, Ampomah, Gelin, Benson, Buta, Mbokani, J. Lukaku.

Rozhodčí: Rumšas – Radius, Sužiedėlis (všichni Litva).
Trenéři obou celků už odtajnili sestavy. Koho Dominik Thalhammer (LASK) a Ivan Leko (Antverpy) nominovali?
LASK si je toho dobře vědom a na vlastním stadionu se chce ukázat v tom nejlepším světle. Vždyť vítěznou přestřelku s Ludogorcem Razgrad má stále v živé paměti. V prozatím jediném domácím zápase vyhrál 4:3. Předtím se Linec utkal s Tottenhamem a velkému favoritovi nedokázal konkurovat, z Londýna si odvezl jasnou prohru 0:3.

Od té doby se však hodně změnilo a LASK je nyní tam, kde je. Kdyby navíc porazil Antverpy i podruhé, měl by do vyřazovací fáze slušně nakročeno. Tomu ostatně věří i sázkové kanceláře, které se pro dnešek přiklánějí na jeho stranu. Jak to ale celé dopadne, je ve hvězdách.
Antverpy chtějí oplatit soupeři těsnou prohru ze začátku měsíce. Nutno ale podotknout, že naprosto zaslouženou. Už první půle byla z jejich strany slabota a ta druhá jakbysmet. Zejména v početní výhodě mělo přijít vyrovnání, jenže nepřišlo. Domácí prostředí? Nebylo to znát. A zahozená šance v závěru tu bezmoc jenom umocnila.

Jak je tedy vůbec možné, že o týden dřív udolaly 1:0 Tottenham? To mi taky vrtá hlavou. Stejně jako úvodní výhra 2:1 na hřišti Ludogorce Razgrad, jež připravila o práci kouče Pavla Vrbu. Antverpy jsou zkrátka týmem, který může překvapit stejně snadno jako selhat.