Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lutych : Benfica - 10. prosince 2020   18:55

Lutych
Lutych
12' Raskin (Jans) • 60' Tapsoba (Fai)
2:2
(1:1)
Benfica
Benfica
16' Everton  (Taarabt) • 67' Pizzi
Lutych
Bodart – Jans, Bokadi, Laifis, Gavory – Cimirot, Bastien (C), Raskin (80. J. Carcela-González), Shamir (59. Fai) – Balikwisha (59. Muleka), Tapsoba (72. Oularé).
Kulbakov – Žuk, Masljanko
Stade Maurice Dufrasne, Lutych
Benfica
Leite – N. Tavares (80. Cervi), Vertonghen (C), Jardel, João Ferreira – Pedrinho (64. R. Silva), Weigl (80. Gabriel), Taarabt (83. Seferović) – Everton, Núñez, Waldschmidt (64. Pizzi).

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 4:6. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 13:11.
Benfica Lisabon i přes svou velkou herní převahu nedokázala porazit bohovný Standard Lutych a utkání končí remízou 2:2. Konkurent Benficy skotský Glasgow Rangers vyhrál v Polsku 2:0. Benfica tak končí druhá v tabulca, Standard Lutych díky dnešní remíze končí na třetí nepostupové pozici. Mějte hezký zbytek večera.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Franco Emanuel Cervi (Benfica Lisabon).
90+3'
Cervi tvrdě zkosil Obbiho Oularého.
90+2'
Krásný míč za obranu našel rozběhnutého Pizziho, který bez přípravy napálil míč rovnou do břevna!
90'
Sudí nastavuje 3 minuty!
90'
Joachim Carcela-González se ukázal jako nepříliš úspěšný exekutor přímého kopu.
90'
Rafa Silva fauloval přišlápnutím zezadu poblíž pokutového území rychlejšího Collinse Faie.
89'
Rohový kop Pizzi zatočil šikovně za první tyč, kde však Núněz hlavičkoval nad branku soupeře.
88'
A domácí brankář Bodart likviduje i velmi povedený, střelecký pokus aktivního Evertona – rohový kop!
87'
Centr zleva proletěl pouze napříč pokutovým územím Lutychu, aniž by nalezl někoho v červeném dresu.
85'
Po cetru z přímého kopu, střelecký pokus Muleky kryje pohotový brankář Helton Leite.
84'
Jardel si v souboji s Bastienem pomohl pouze pomocí nedovoleného zákrroku.
83'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Adel Taarabt, přichází Haris Seferović.
83'
Everton u postranní čáry nedokázal zpracovat velmi těžký míč od spoluhráče.
81'
Fai se dopustil faulu na Rafa Silvovi.
80'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Nicolas Raskin, přichází Joachim Carcela-González.
80'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Nuno Tavares, přichází Franco Emanuel Cervi.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Julian Weigl, přichází Gabriel.
78'
Oularé byl osloven po krásném individuální akce svého spoluhráče, vše končí pouze autovým vhazováním.
77'
Dlouhá kombiance Benficy Lisabon na krásu k ničemu užitečnému nevedla.
76'
Nicméně i tak Benfica chystá dvojí střídání.
76'
Hráč Benficy Lisabon je ošetřován na hrací ploše.
75'
Míč zprava sice mířil na lépe postaveného Oularého, ale až k adresátovi nedoputoval.
74'
Gojko Cimirot levačkou vyslal slibnou střelu a ta končí těsně vedle pravé tyče!
73'
Oularé sice dokázal trefit vysoký nákop, ale odražený míč sbírá pohotový brankář Leite.
72'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Abdoul Tapsoba, přichází Obbi Oularé.
71'
Collins Fai svedl tvrdý souboj s Rafou Silvou.
69'
Bnefica Lisabon i nadále drží tempo hry a jistě se pokusí vydolovat v tomto utkání tři body.
67'
Benfica právě vstřelila branku!
Autorem branky z pokutového kopu je PIZZI, který to provedl velmi mazácky a dloubáčkem ze svého pohledu k pravé tyči vyrovnává na 2:2!
66'
Konstantinos Laifis v pokutovém území fauloval Joao Ferreiru a rozhodčí nařizuje pokutový kop!
65'
Žlutou kartu dostává Gojko Cimirot (Standard Lutych).
65'
Tapsoda se provinil faulemm proti Rafovi Silvovi.
65'
Další ofsajdové postavení hráče Standardu Lutych.
64'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pedrinho, přichází Rafa Silva.
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Gian-Luca Waldschmidt, přichází Pizzi.
62'
Tapsoba se provinil ofsajdem.
61'
Núněz sice dokázal obejít i brankáře Bodarta, jenže z ostrého úhlu trefuje pouze levou tyč!
60'
Standard právě vstřelil branku!
Bnefica Lisabon bohorovně kombinovala s míčem za polovinou hřiště, po nepřesné nahrávce tři hráči Lutychu šli do brejku a po dvou přesných přihrávkách, poměrně z velké dálky vystřelil ABDOUL TAPSOBA a skákavá střela se k překvapení všech aktérů zápasu třepotá v síti – 2:1! Asistence: Collins Fai.
59'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází William Balikwisha, přichází Jackson Muleka.
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Eden Shamir, přichází Collins Fai.
56'
Fessal Tapsoba se ocitl v ofsajdu, který byl záhy odpískán.
55'
Everton v souboji nedovoleně uzemnil Janse.
54'
Centr Konstantinose Laifise našel v pokutovém území pouze rukavice brankáře Leita.
54'
Žlutou kartu dostává João Ferreira (Benfica Lisabon).
53'
Fereira před pokutovým územím nedovoleně při bránění zastavil Gavoryho.
52'
Následný střelecký pokus, který vyslla Everton nezamířil do brankového prostoru.
52'
Střelu Pedrinha dle svých zvyklostí lapil brankář Bodart.
51'
Nicolas Raskin se provinil nedovolenou hrou rukou.
49'
Střelu kterou vyslal Tapsoba zablokoval obětavě obránce Benficy Jardel.
47'
Raskin za hranicí fotbalových pravidel dojel skluzem v souboji Nuno Tavarese.
46'
Julian Weigl si ve středu hřiště nedovoleně vyšlápl na Bastiena.
46'

Fauly: 7:5
I přes ajsnou aktivitu musela Benfica Lisabon stahovat jednogólové manko což s ejí celkem rychle povedlo zásluhou Evertona. Standard Lutych drží nad vodou perfektně chytající Bodart. Druhý poločas začne cca v 19:57 hodin.
45+1'
45+1'
Parádní střelu po zemi vyslal ze své levé kopačky Luca Waldschmidt, ale Bodart vytáhl další perfektní zásah a balon vyrazil do bezpečí!
45+1'
Kombinace Benficy Lisabon skončila ještě před pokutovým územím.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
44'
Hráč Standardu Lutychu chytře nehrál míč, jelikož se nalézal v ofsajdovém postavení a byl si toho velmi dobře vědom.
43'
Everton si asbsolutně neporozuměl při útoku se svým spoluhráčem Núnězem.
41'
Konstantinos Laifis zpacifikoval Pedrinha v souboji, jak jinak než jen za pomoci faulu.
40'
Nehezky zametl ve středu hřiště Tapsoba se šikovnějším Waldschmidtem a může být rád za pouhé slovní napomínání od rozhodčího.
39'
Ostré souboje se začínají rychle množit, nyní fauloval záložník Raskin.
38'
O chvíli později si Taarabt vypomohl opět nedovoleným prostředkem ve hře.
37'
Adel Taarabt také nedovoleně zahrál v souboji proti Michel Ange Balikwishovi.
36'
Everton se provinil fauulem v souboji kapitánem Standardu Lutych Bastienem.
35'
Po rohovém kopu Jardel při zakončení netrefil branku soupeře.
34'
Núnězova akce nakonec končí odehráním míče na rohový kop pro Benficu s pořadovým číslem pět.
33'
Tentokráte centr zprava belgických fotbalistů, byl ihned odvrácen mimo pokutové území Benficy Lisabon.
32'
Nepřesné zakončení mimo branku zvolil hráč Standardu Lutych Fessal Tapsoba.
31'
Taarabt dohrál důrazně v osobnním souboji Edena Shamira.
30'
Helton Leite musel zasáhnout proti střele Samuela Bastiena, která mířila mezi tři tyče.
28'
Ferreira se provinil faulem v souboji proti Nicolasu Gavorymu.
26'
Před pokutovým územím Lutychu byl k vidění velmi tvrdý souboj.
25'
A brankář Arnaud Bodart velmi dobře zasáhl i proti další střele Adela Taarabta k tyči a vyrazil jí na dalíš rohový kop!
23'
Gojko Cimirot střeodopolař Standardu Lutych se provinil hrou rukou.
22'
Další dva rohy rozehrávala v krátkém časovém sledu Benfica Lisabon, nicméně po druhém z nich Núněz střílel mimo brankový prostor.
21'
Rohový kop rozehrál Everton a následně Pedrinhovu střelu zblokoval na další roh bránící Bastien.
20'
Střelu Darwina Núňeze vyrazil brankář Bodart na rohový kop.
19'
Laurent Jans byl při střeleckém zakončení nepřesný a branku svým pokusem minul.
18'
Balikwisha dohrál v osobním souboji obránce Jardela více než by bylo zdrávo.
16'
Benfica po pravé straně rozenrala domáíc obranu do posledního šroubku! Taarbat v záklonu poslla míč před branku do druhé vlny, kde si ho hlavou našel EVERTON střelou doprostřed branky vyrovnává i přes snahu bránících hráčů na brankové čáře – 1:1! Asistence: Adel Taarabt.
14'
Jans ukázal, že kromě asistencí umí zahrát i pořádně od podlahy, přesvědčil se o tom Everton.
12'
Ojedinělá akce Standardu Lutych vyšla na výtečnou! Po pravé straně po narážečce se spoluhráčem potáhl míč Jans, přesně odcentroval a v pokutovém území hlavou umístil NICOLAS RASKIN balon přesně do sítě – 1:0! Asistence: Laurent Jans.
10'
Evertonovo zakončení akce končí mimo tři tyče branky soupeře.
9'
Michel Ange Balikwisha se v souboji provinil útočným faulem proti bránícímu Jardelovi.
8'
Núněz je další z hráčů chycen do ofsajdové pasti. Nicmémě převaha favorizované Benficy Lisabon v úvodu utkání je zřejmá.
7'
Benfica je velmi aktivní další, ostrý pokus vyslal na branku soupeře Adel Taarabt, ale míč před dobíhajícím Waldschmidtem uzmul opět brankář Bodart.
5'
Luca Waldschmidt obdržel parádní výzvu přesně za obranu soupeře, ale jeho střelecký pokus vyražením míče do bezpečí likviduje perfektně brankář Bodart!
4'
Centr zprava bez problémů v pokutovém území zpacifikovala obrana Standardu Lutych.
4'
Ale ani následná protiakce Benficy Lisabon nebyla zdaleka nebezpečná.
3'
Od pravé rohové zástavy rozehraje první rohový kop v utkání Standard Lutych.
1'
Kapitán týmu Standard Lutych, Bastien se velmi brzy hned na začátku utkání nechal chytit do ofsajdové pasti.
1'
Před utkáním byl minutou ticha uctěn zesnulý fotbalista Paulo Rossi z Itálie.
Standard Lutych bude hrát v modrých dresech, Benfica Lisabon nastoupí v červenobílé kombinaci.

Standard Lutych: Bodart – Jans, Bokadi, Laifis, Gavory – Cimirot, Bastien (C), Raskin, Shamir – Balikwisha, Tapsoba.
Náhradníci: J-F. Gillet, Henkinet – Sissako, Fai, Siquet, M. Carcela-González, J. Carcela-González, Sylvestre, Muleka, Boljević, Avenatti, Oularé.

Benfica Lisabon: Leite – N. Tavares, Vertonghen (C), Jardel, João Ferreira – Pedrinho, Weigl, Taarabt – Everton, Núñez, Waldschmidt.
Náhradníci: Svilar – F. Ferreira, Otamendi, Grimaldo, R. Silva, Cervi, Pizzi, Gabriel, Chiquinho, Ramos, D. Gonçalves, Seferović.

Rozhodčí: Kulbakov – Žuk, Masljanko.
Předpokládané absence:

Standard Lutych

Amallah, Boljević (oba nespecifikované zranění)