Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Real Sociedad - 25. února 2021   21:00

Manchester Utd.
0:0
(0:0)
Real Sociedad
D. Henderson – Wan-Bissaka (46. Williams), Bailly, Lindelöf, Telles – Fred (46. Tuanzebe), N. Matić – Greenwood (76. Shoretire), B. Fernandes (C) (46. Rashford), D. James (59. A. Diallo) – Martial.
Visser – Nijssen, Vanyzere (BEL)
Old Trafford, Manchester
Remiro – Gorosabel (46. Bautista), Zubeldia, Sagnan, Muñoz – Zubimendi, Guevara (72. Guridi), Merino – Januzaj (66. Merquelanz), Isak (46. Portugués), Oyarzabal (C) (46. Barrenetxea).

To už je z mé straně vše. Mějte se hezky!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:13.
Odveta mezi Manchesterem United a Realem Sociedad gól nepřinesla. Ve 13. minutě mohli skórovat hosté, ale jejich kapitán Oyarzabal zahodil penaltu. Na domácí straně pak nastřelil břevno Bruno Fernandes. Po změně stran minul z přímého kopu o centimetry bránu španělského týmu Rashford, hosté kontrovali hlavičkou Isaka do břevna. V 63. minutě pak po rohu poslal míč hlavou do sítě zadák Manchesteru Axel Tuanzebe, ovšem rozhodčí Visser gól po konzultaci se systémem VAR neuznal pro útočný faul Lindelöfa. Red Devils si tak v poklidu dokráčeli pro postup, na který si zadělali už vítězstvím 4:0 v prvním duelu.
90+4'
90+2'
Už se opravdu jen dohrává. Nikomu se nechce moc dopředu.
90+1'
No, tak ještě čtyři minuty!
90'
Blíží se konce řádné hrací doby. Nemyslím si, že sudí bude mít důvod nastavovat nějaký delší časový úsek.
89'
Marcus Rashford byl ještě na vlastní polovině faulován Barrenetxeou. Míč uvedou do hry domácí fotbalisté.
88'
Jon Guridi zůstal ležet na hřišti po souboji s Sholou Shoretirem. O faul se nejednalo, sudí ale raději hru přerušil.
87'
Nemanja Matić podpořil domácí ofenzivu a z pravé strany přihrával před bránu, kde byl Anthony Martial. Před ním odkopl míč do autu bránící hráč.
85'
Na pas z vlastní poloviny si naběhl Martin Merquelanz. Ten si míč navedl na levačku a postaral se o vůbec první střelu hostů mezi tyče. Brankář Henderson balón nadvakrát ztlumil v náručí.
83'
Cristian Portugués postupoval dopředu na pravé straně. Nakonec odcentroval, jeho spoluhráč Merino však fauloval bránícího Tuanzebeho.
82'
Tempo hry už poměrně hodně opadlo. Domácí střídáními omladili sestavu a nikam se neženou. To samé se dá říci i o Realu Sociedad.
80'
Slavia vede v Leicesteru už 2:0 a směřuje za postupem! Její náskok navýšil Abdallah Sima.
79'
Hosté teď drží míč na své útočné polovině. Zatím se jim ale nedaří nic nebezpečného vymyslet.
78'
Domácím nyní nevyšla rozehrávka. Míč skončil v autu a Real Sociedad tak bude vhazovat.
76'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Mason Greenwood, přichází Shola Shoretire.
76'
Další rohový kop hostí. Guridi ho zahrál přímo do rukavic brankáře Hendersona.
75'
A ten domácí obrana přestála.
74'
Bautistův dobrý centr z pravé strany. Před bránou si hledal prostor k hlavičce Ander Barrenetxea, nakonec z toho bude jen roh.
73'
Domácí nyní kontrolují míč na kopačkách. Drží ho ve středu hřiště.
72'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Jon Guridi.
71'
Dvacet minut nám schází do konce řádné hrací doby. Regulérní gól jsme stále neviděli.
69'
Axel Tuanzebe přišel o svou premiérovou trefu v dresu Manchesteru United. Faul spoluhráče ho tedy jistě mrzí.
67'
Anthony Martial se dostal ke střele zpoza šestnáctky a mířil velmi dobře. Míč, který směřoval pod břevno, vytáhl konečky prstů nad bránu Alex Remiro!
66'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Martin Merquelanz.
65'
Victor Lindelöf k tomu jako bonus obdržel žlutou kartu!
63'
Domácí se radovali z gólu, ale ten nakonec neplatí! Po rohovém kopu si nejvýše vyskočil Axel Tuanzebe, který nekompromisní hlavičkou poslal míč do sítě. Jeho spoluhráč Victor Lindelöf však mimo hru zboural bránícího Bautistu a právě tento zákrok řešil sudí Visser s kolegy u videa. Následně se sám podíval na monitor a gól Manchesteru odvolal!
61'
I po hodině hry stále čekáme na první gól zápasu. Na postupu Manchesteru United se už asi nic nezmění.
59'
Ano. Diallovi uvolnil místo na trávníku Daniel James, který byl ošetřován. Nevypadalo to na nic vážného, zřejmě se jedná o preventivní střídání.
58'
Do hry brzy půjde Amad Diallo. Jeden z mladíčků, které má domácí manažer Solskjaer připravené na střídačce.
56'
Mason Greenwood přebral míč na pravé straně šestnáctky, dokázal se uvolnit a snažil se zakončit k bližší tyči. Zamířil do boční sítě.
54'
Střely na bránu – 4:0
53'
Mason Greenwood prověřil Alexe Remira nepříjemnou střelou zpoza šestnáctky. Míč směřoval k tyči po levé ruce brankáře Realu Sociedad, ten ho dokázal vyrazit.
52'
Brandon Williams zajel do Mikela Merina a pořádně si koleduje. Žlutou kartu už před chvílí viděl!
51'
Výtečná zpráva přišla z Leicesteru, kde se pražská Slavia ujala na začátku druhé půle vedení 1:0. Trefil se Lukáš Provod!
50'
Teď měli hosté smůlu! Po závaru v domácí šestnáctce hlavičkoval do břevna Alexander Isak!
49'
Domácí mladík Brandon Williams fauloval Portuguése a krátce po příchodu na trávník si vysloužil žlutou kartu.
48'
Marcus Rashford to zkusil přímo a velice chytře! Brankář Remiro si ukročil za zeď, ale domácí útočník mířil do jeho protipohybu. Balón minul tyč jen těsně!
47'
Po faulu na Anthonyho Martiala budou domácí zahrávat standardní situaci tak 27 metrů od brány soupeře.
46'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Jon Bautista.
46'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Ander Barrenetxea.
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Cristian Portugués.
46'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Marcus Rashford.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Aaron Wan-Bissaka, přichází Brandon Williams.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Fred, přichází Axel Tuanzebe.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 57 % : 43 %
Střely na bránu – 3:0
Střely mimo – 1:2
Rohové kopy – 3:2
První poločas gól nenabídl, byť skórovat mohly oba týmy. Aktivní začátek Realu Sociedad vyvrcholil ve 13. minutě, kdy hosté zahrávali pokutový kop, se kterým ale naložil prachbídně jejich kapitán Oyarzabal. Poté měli několik šancí Red Devils, Bruno Fernandes dokonce nastřelil břevno, ovšem ani anglický celek nedokázal se stavem nijak pohnout.
45+1'
45'
První poločas se už spíše dohrává. Uvidíme, zda rozhodčí ještě něco přidá.
43'
Adnan Januzaj si nabíhal před bránu na centr Muñoze. Při snaze hlavičkovat ale vrazil do Alexe Tellese, což mu u rozhodčího neprošlo.
42'
Daleko to ale hosté nedotáhli. Dopředu naopak vyrazil Anthony Martial, jehož centr odvrátil do autu Zubeldia.
42'
Alex Telles pokazil na útočné polovině přihrávku. Míč zachytil Merino, který může rozjet protiútok Realu Sociedad.
40'
Unikajícího Adnana Januzaje zezadu fauloval Fred. Záložník Manchesteru za to obdržel žlutou kartu.
38'
Po něm se dopustil útočného faulu Victor Lindelöf. Ten si dělal nedovoleným způsobem prostor na vzdálenější tyči.
37'
Alex Telles získal pro United rohový kop.
36'
Bruno Fernandes našel naprosto přesným obloučkem před bránu nabíhajícího Daniela Jamese, který se dostal k velmi nebezpečné hlavičce. Hosty ze San Sebastianu podržel reflexivním zákrokem Alex Remiro!
34'
Alexander Isak zakombinoval s Januzajem a z ostrého úhlu vyzkoušel pozornost Hendersona. Domácí brankář míč snadno chytil do rukavic.
33'
Utkání teď trochu postrádá tempo. Domácí po chvilce, kdy začali soupeře přehrávat, zase trochu ubrali z plynu.
32'
31'
Za námi je půlhodina hry. Šance ke skórování měly oba týmy. Hosté už neproměnili penaltu, Red Devils zase nastřelili břevno.
29'
Z pravé strany centroval Aaron Wan-Bissaka a balón odvrátil do zámezí Sagnan. Roh pro domácí.
28'
Mikel Oyarzabal se probíjel dopředu na levém křídle. Z jeho práce mohl těžit Mikel Merino, jehož střelu ale zablokoval Nemanja Matić.
26'
Domácí přebírají iniciativu. Za obranu si opět nabíhal Anthony Martial, který tentokrát nestihl míč na hřišti.
24'
Teď byli domácí zatím nejblíže gólu! Fred obešel vybíhajícího Remira, ale už se dostal do ostrého úhlu balón tak vrátil před pokutové území Brunovi Fernandesovi, jehož lob skončil na břevně hostující svatyně!
23'
Daniel James se uvolnil na levé straně pokutového území. Levačkou však odcentroval do náruče Remira.
22'
Anthony Martial se dostal k prudké střele z levé strany šestnáctky a své kvality musel poprvé ukázat Alex Remiro. Hostující brankář míč letící na bližší tyč vyrazil.
21'
Domácí zahráli roh nakrátko. Bruno Fernandes si několikrát vyměnil míč s Alexem Tellesem a nakonec odcentroval. Na zadní tyči byl Lindelöf, který chtěl balón ještě vracet do ohně, narazil však na připravenou obranu soupeře.
19'
Na konci kombinace Basků se ocitl levý bek Aihen Muñoz. Jeho přízemní centr odvrátila obrana Manchesteru.
17'
Je znát, že domácí mají nahráno a nikam nepospíchají. Nechávají hrát soupeře.
15'
Po rohovém kopu se domácí ubránili. Real Sociedad však zahrozil hned z další akce. Tu táhl na pravém křídle Januzaj. Ten pak oslovil zpětnou přihrávkou Andera Guevaru, který střílel z hranice šestnáctky mimo.
14'
Hosté pokračují v aktivní hře. Přízemní centr z levé strany na malm vápně téměř zasáhl Alexander Isak. Těsně před ním však zakročil Victor Lindelöf, který balón odehrál na roh.
13'
K exekuci pokutového kopu se postavil hostující kapitán Mikel Oyarzabal. Toho možná rozhodil i ledově klidný brankář Henderson, který zůstal stát v prostředku brány a Oyarzabal míč poslal vedle tyče!
12'
Penalta pro hosty! Daniel James si počínal neopatrně v souboji s Andonim Gorosabelem, kterého zezadu fauloval.
10'
Wan-Bissaka poslal výborný pas za hostující obranu. Tam si naběhl Bruno Fernandes. Ten ze vzduchu netrefil míč ideálně a umístil ho jen do rukavic brankáře Álexe Remira.
7'
Mason Greenwood se vrátil pro míč až k vlastní šestnáctce. Při snaze ho jeho vyvezení dopředu byl faulován Oyarzabalem. Domácí tak budou rozehrávat.
6'
Právě Muñoz hodil do šestnáctky dlouhý míč. Ten odhlavičkoval Wan-Bissaka.
6'
Aihen Muñoz postupoval dopředu podél levé postranní čáry. Pro hosty získal autové vhazování poblíž rohového praporku.
5'
Ten zahrával Adnan Januzaj, jeho centr na přední tyč domácí odvrátili.
5'
Mikel Merino se snažil z levé strany poslat míč do domácí šestnáctky. Nakonec z toho bude roh.
4'
Aaron Wan-Bissaka se musel vracet s Oyarzabalem, před kterým nakonec odkopl míč do autu.
2'
Náběh někdejšího hráče Manchesteru Adnana Januzaje si pohlídal Alex Telles. Hostující hráč reklamuje, že ho levý bek domácích odstavil faulem, sudí má ale jiný názor.
1'
Úvodní výkop zápasu provedli domácí fotbalisté.
1'
Aktéři zápasu už přicházejí na hrací plochu. United nechtějí i přes vysoký náskok z prvního zápasu nic podcenit a nastupují v silné sestavě. V roli kapitána se představí asi hlavní tahoun současného celku Red Devils Bruno Fernandes.

Manchester United: D. Henderson – Wan-Bissaka, Bailly, Lindelöf, Telles – Fred, N. Matić – Greenwood, B. Fernandes (C), D. James – Martial.
Náhradníci: de Gea, Grant, Bishop – Maguire, Rashford, A. Diallo, Shaw, Williams, Tuanzebe, Shoretire, Galbraith.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Sagnan, Muñoz – Zubimendi, Guevara, Merino – Januzaj, Isak, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Marrero, Zeberio – Portugués, Guridi, Merquelanz, Monreal, Barrenetxea, Bautista, Roberto López, González.

Rozhodčí: Visser – Nijssen, Vanyzere.
1. zápas:
První utkání se odehrálo na neutrálním hřišti v italském Turíně. Lidé přijíždějící z Velké Británie totiž musejí po příjezdu do Španělska absolvovat přísnou karanténu a ani celek Manchesteru United by nedostal výjimku. Real Sociedad tak přišel o výhodu domácího stadionu a i toho možná United využili. V zápase dominovali, soupeře načali dvěma zásahy Bruna Fernandese a debakl domácích pak ještě završili Marcus Rashford a Daniel James. Odveta už by tak měla být spíše formalitou.

Real Sociedad – Manchester United 0:4 (0:1)
Branky:
27. B. Fernandes (Rashford), 58. B. Fernandes (D. James), 65. Rashford (Fred), 90. D. James
Manchester United:
Rudí ďáblové se nacházejí na druhé příčce tabulky Premier League. Na městské rivaly City ale ztrácejí už 10 bodů. V lize naposledy zvítězili doma 3:1 nad Newcastlem. Stále ve hře jsou také v FA Cupu, v jehož pátém kole nedávno udolali 1:0 v prodloužení West Ham. Do odvety proti Realu Sociedad tak mohou jít svěřenci Oleho Gunnara Solskaera s čistou hlavou.

Posledních 5 zápasů Man. Utd.:
Man. Utd. – Everton 3:3
Man. Utd – West Ham 1:0 po prodl. (FA Cup)
WBA – Man. Utd. 1:1
Real Sociedad – Man. Utd. 0:4 (EL)
Man. Utd. – Newcastle 3:1
Real Sociedad San Sebastian:
Realu Sociedad se ve španělské La Lize daří velice slušně. V tabulce se nachází na pátém místě a opět směřuje do evropských pohárů. V neděli celek z Baskicka přehrál jasně 4:0 Alavés. K hladkému triumfu přispěl hattrickem švédský útočník Alexander Isak. Hráči Realu Sociedad si tak spravili chuť po nepovedeném prvním utkání proti Manchesteru a zároveň se pozitivně naladili na odvetu.

Posledních 5 zápasů Realu Sociedad:
Villarreal – Real Sociedad 1:1
Real Sociedad – Cádiz 4:1
Getafe – Real Sociedad 0:1
Real Sociedad – Man. Utd. 0:4
Real Sociedad – Alavés 4:0
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V odvetě prvního vyřazovacího kola Evropské ligy hostí Manchester United španělský Real Sociedad. O postupu anglického velkoklubu pravděpodobně rozhodl už první zápas, Red Devils si totiž z neutrální půdy v Turíně odvezli jasné vítězství 4:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.