Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  PAOK : Eindhoven - 5. listopadu 2020   18:55

PAOK
PAOK
47' Schwab (A. Živković) • 56' A. Živković (Schwab) • 59' Tzolis (El Kaddouri) • 66' A. Živković (Tzolis)
4:1
(0:1)
Eindhoven
Eindhoven
20' Zahavi
PAOK
Ž. Živković – Soares, Varela, Crespo, D. Giannoulis (71. Lyratzis) – Schwab, Augusto, El Kaddouri (81. Tsingaras) – A. Živković (85. Murg), Čolak (46. Świderski), Biseswar (46. Tzolis).
D. Stefaski (Polsko)
Toumba Stadium, Soluň (Řecko)
Eindhoven
Mvogo – Teze, I. Sangaré (84. Ledezma), Boscagli, Max – Thomas (58. Madueke), Rosario (46. Fein), M. Götze (83. Saibari) – Ihattaren (58. Mauro Júnior), Zahavi, Malen.
Unnerstall – Fein, Felipe, Mauro Júnior, Kjølø, Ledezma, Saibari, Madueke.

Máme za sebou i druhý poločas. Ten byl výrazně zajímavější, než ten první. Viděli jsme v něm nečekaně až čtyři góly, všechny na straně domácího PAOKu. A všechny padly během prvních dvaceti minut druhé části hry. Nejdříve se trefil už ve 47. minutě Schwab a srovnal. Na něj navázal v 65. minutě Živković, který předtím asistoval, nyní mu asistoval střelec předchozí branky. V 59. minutě ještě nyvýšil Tzolis a na konečných 4:1 upravil opět Živković. PSV se dokázalo trefit jen v první půli z penalty a 3 body tak zaslouženě zůstávají doma
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:2.
Střely mimo: 1:3.
Rohy: 1:5.
Ofsajdy: 3:0.
Fauly: 13:16.
90+5'
90+4'
Hráči už utkání spíš dohrávají. S výsledkem se tak pravděpodobně již nic nestane. PAOK je pasivní směrem dopředu, PSV už s výsledkem stejně nic neudělá, takže taky stagnuje.
90+3'
Tohle vypadalo zajímavě. PAOK si vytvořil zajímavou šanci, kterou ale ukončil sudí svým razantním fouknutím do píšťalky. Ofsajd
90+1'
Ještě jeden roh hostů. Tenotkrát to vypadalo zajímavěji. Na míč si vyskočil jeden hráč v bleděmodrém, ale nedokázal ho usměrnit do branky.
90'
Nastavuje se až pět minutek nad rámec základní hrací doby.
89'
Teze opět vyslal nebezpečný centr do velkého vápna, ale ani nyní nenašel žádného ze svých spoluhráčů. Soupeř brání velice dobře, inkasovat již nechce.
88'
Další rohový kop pro PSV skončil stejně, jako ty předtím. Míč si převzai soupeřovi obránci, kterří skvěle vyskočili a hlavičkovali
87'
Madueke vyslal zajímavý centr do šestnáctky, ovšem na míč si nečekaně vyskočil jeden z hráčů soupeře před jeho spoluhráče a odvrátil ho.
86'
PSV si na útočné polovině vybojovalo rohový kop, ale nedokázalo ho využít ke skórování. Míč letěl na hlavy hráčů PAOKu Soluň.
85'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Andrija Živković, přichází Thomas Murg.
84'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Ibrahim Sangaré, přichází Richard Ledezma.
83'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Isamel Saibari.
81'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Omar El Kaddouri, přichází Charis Tsingaras.
80'
PSV se konečně dostalo k nějaké kombinaci před vápnem, ale opět nenašlo žádnou pozici ke střele. A nedostalo se ani do vápna.
78'
Žlutou kartu dostává Ibrahim Sangaré (PSV Eindhoven).
77'
PAOK opět na útočné polovině. Dlouho zde kombinoval, ovšem následně se jeden z hráčů pokusil o kličku a rychlý únik po pravém křídle a to mu nevyšlo. O míč přišel.
76'
Nějaké problémy měl brankář domácího ámu Živkocić, ten si totiž vyžádal lékařskou pomoc. Už je ale ošetřen a pokračuje se dále.
75'
PAOK se dostal do nebezpečného útoku. Ohrožení branky PSV ale nakonec nepřišlo. Tzolis si totiž přebral míč, jenže vypálil hodně vysoko nad branku.
73'
Další faul, opět na straně PAOKU. Tzolis měl opravdu štěstí, že sudí nebyl tolik přísný a za jeho faul nevytáhl žlutou kartu, který by možná byla na místě.
71'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Dimitris Giannoulis, přichází Leftheris Lyratzis.
70'
Další faul. Tentokrát se provinil střelec dvou gólů v dnešním zápase – Andrija Živković. Jeho zákrok byl opravdu za hranicí pravidel a Stefanski to musel odpískat.
69'
Stefanski musí pískat faul z frustrace, kterého se dopustil jeden z fotbalistů hostujícího celku v půlícím kruhu.
68'
Hráči PSV jsou jako opaření. Během deseti minut se jim absolutně rozpadnul sen o bodech z dnešního zápasu a nyn nemají motivaci dále hrát.
66'
PAOK právě vstřelil branku!
Taktoto je destrukce! ANDRIJA ŽIVKOVIĆ využil parádního pasu na hranici vápna, kde měl hodněn prostoru. Míč si připravil a poslal další míč za záda Mvoga. Je to jeho druhý dnešní gól. Asistence: Christos Tzolis.
59'
Další branka pro domácí! CHRISTOS TZOLIS ještě na své polovině přebral míč a pokračoval s ním až na hranici velkého vápna. Z ní následně poslal parádné ránu na vzdálenější tyčku. Brankář neměl nárok. Asistence: El Kaddouri.
58'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Mohammed Ihattaren, přichází Mauro Júnior.
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Ryan Thomas, přichází Chukwunonso Madueke.
56'
A máme tu otočku! Postarali se o ní dokonce dva stejní hráči, jako při prvním gólu PAOKU, ale v opačných rolích. Po chybě obrany se míč dostal ke Schwabovi, ten lehce posunul na ANDRIJE ŽIVKOVIĆE, který rychle zasekl a parádně poslal míč na bližší tyčku. Asistence: Stefan Schwab.
53'
Mvogo velmi chyboval při rozehrávce a poslal míč na kopačky přímo k protihráči. Svoji chybu ale následně napravil, když vychytal tvrdou střelu.
52'
Soluň se ujala diktování tempa zápasu. Odhodlání a rychlý fotbal PSV z první poloviny se ztratil a nyní nizozemci pouze brání.
50'
Domácí vybojovali rohový kop. Ten pro ně ale nedopadl moc dobře, protože centrovaný míč zamířil přímo na hlavu hostujícího obránce, který ho odvrátil.
49'
PAOK je nakopnut vstřelenou brankou. Nyní v pohodě kombinuje na polovině soupeře a dostává se taky do nebezpečných pozic uvnitř šestnáctky.
47'
Máme srovnáno! To byl vstup do druhého poločasu! PAOK měl k dispozici volný přímý kop. Míč byl nacentrován do chumlu hráčů, odkad ho pryč od brány hlavičkoval Živković, ovšem přesně na kopačky STEFANA SCHWABA, který poslal přízemní ránu a podařilo se mu všechny propálit. Asistence: Andrija Živković.
46'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Diego Biseswar, přichází Christos Tzolis.
46'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Pablo Paulino Rosario, přichází Adrian Fein.
46'
Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Antonio Čolak, přichází Karol Świderski.
46'
V prvním poločase, který právě skončil, jsme viděli jen jediný gól. O ten se postaral Zahavi, ovšem jen z penalty po zákroku na Rosaria. Ve velké šanci byl ke koni poločasu ještě tentýž hráč, ale proti němu se postavil gólman Živković a ještě obránce Varela, kteřá společnými silami míč zlikvidovali.
45+1'
45'
K poločasu se bude nastavovat je jediná minutka.
44'
Biseswar si přiťukl se svým spoluhráčem a dostal se do vápna, kde mohl být v obrovské šanci, kdyby se dostal k míči. To se ale díky zkvělému zhodnoení situace od brankáře Mvoga nestalo. Hostující gólman vystartoval proti míči a skočil pro něj pod Biseswarovy nohy.
42'
Irahim Sangare se tentokrát neukázal v nejlepším světle, když podrazil svému soupeři v souboji nohy. Stefanski okamžitě odpískal nedovolený zákrok.
40'
Velká šance hostů! Zahavi se dostal do samostatného úniku na gólmana Živkoviće, ten ale proti jeho střele zakročil a připsal si úspěšný zákrok, ovšem míč nezastavil úplně. Ten směřoval dále k brance, ale na rezervního gólmana si zahrál Varela a ještě před brankovou čárou míč odkopl.
39'
Diego Biseswar se tentokrát dostal do střelecké pozice a pořádně se opřel do míče. Před něj se ale rychle dostal jeden z hráčů PSV a střelu svým tělem zablokoval.
37'
Sudí přerušuje hru. Tentokrát se nikdo neprovil faulem, jako v předchozích případech, ovšem Ryan Thomas se dotkl míče rukou.
36'
Zahavi se dostal do vápna po přihrávce jeho kolegy z útoku – Malena. Chtěl tam provést kličku a uvolnit se před gólmanem, ale místo toho mu byl míč odkopnut.
35'
Jeden z hráčů PSV s míč nešťastně zakopl a vší silou narazil do hrotového útočníka Čolaka. Ten se svalil k zemi i se soupeřem a sudí musel pískat, byť neúmyslný faul.
34'
Teze z PSV to nyní udělal velmi nešťastně. V souboji nastrčil nohu pro míč, jenže místo toho podkopl svého soupeře a míče se ani nedotkl.
32'
El Kaddouri byl nyní pod velkým tlakem, protože neměl komu přihrát na své obranné polovině a silně ho začali pressovat hráči soupeře.
31'
Půl hodinku hry máme za sebou. PAOK je lepší a aktivnější, než tomu bylo v úvodních minutách. Paradoxně je asi nakopl inkasovaný gól po penaltě za faul na Rosaria.
30'
Giannoulis chtěl z levého křídla odcentrovat, ovšem trefil nohu obránce PSV přímo předním. Následně se k odraženému míči znovu dostal. Znova se mu nepodařilo odcentrovat.
29'
Velká šance hostů zůstává nevyužita. Jeden z hostů posunul míč do vápna na úplně volného Zahaviho na hranici malého vápna, ovšem ten si ho dobře nezpradvoal a odrazil se mu asi tři metry mimo branku.
28'
Thomas chtěl prodlouži prudkou přihrávku na Malena, jenže míč nasměroal trochu jiným směrem a striker nizozemského celku už míč nezachytil.
26'
Douglas se snažil o průnikový pas středem hřiště. Ten se mu málem povedl, ale na poslední chvíli míč zamířil místo k Čolakovi k jednomu fotbalistovi PSV, který se postavil do trajektorie.
25'
Roh se ale nizozemcům vůbec nepovedl. Centr mířil na hranici malého vápna, ale míč se odrazil od země a při jeho druhém výskoku si pro něj doskočil Živković.
24'
Gotze obdržel míč u brankové čáry. Chtěl vyslat centr, ale ve stresu míč zbrkle odpálil na nohu soupeře. K němcovu velkému štěstí se míč odrazil na rohový kop.
23'
Další faul, tentokrát se viníkem stal Čolak, jenž k zemi poslal jednoho ze záložníků bleděmodrých. Sudí přisoudil míč na kopačky fotbalistů PSV.
21'
Žlutou kartu dostává Stefan Schwab (PAOK Soluň).
20'
PSV právě vstřelilo branku!
ERAN ZAHAVI se postavil k pokutovému kopu a jednoduše míč poslal do protipohybu gólmana! Hosté se ujímají vedení.
20'
Tak pozor! Ve vápnu PAOKu byl k zemi poslán Augusto! Sudí faul jasně viděl a bude pískat penaltu! PSV tak má skvělou možnost ujat se v Řecku vedení.
19'
Čolak si vyžádal dlouhou přihrávku za obranu. Běžel za obranu, ovšem míč by příliš rychlý a gólman Mvogo u něj byl o dost dříve.
18'
Žlutou kartu dostává Douglas Augusto (PAOK Soluň).
17'
Tentokrát fauloval hráč hostí, a přesně Douglas Augusto, který zasáhl soupeře při souboji rukou do obličeje. Stefanski to viděl a faul odpískal.
14'
Boscagli je dalším hráčem z PSV, který se provinil proti pravidlům. Při provádění skluzu nabral místo míče nohy soupeře. Sudí okamžitě fouká do píšťalky.
12'
Ihattaren se nyní opět ukázal v špatném světle, protože jeho další zákrok nebyl úplně v pohodě. Při průchodu obranou soupeře se dopustil dalšího nehezkého faulu, akorát nyní úočného.
10'
Prvních deset minut hry je za námi. Míč drží hlavně nizozemští hráči, kteří tráví velkou část hry na útočné polovině svého soupeře. PAOK se k míči dostává akorát při odkopech.
9'
Rosario dostal míč do středu, následně ho rychle předal soupeři, který mu ho v mžiku vrátil. Jenže v ralším postupu ho zastavil jeden z hostů, který ho s faulem poslal k zemi.
8'
Nyní to po křídle zkusil Ihattaren, ovšem ten se pak snažil projít přes soupeře technickou kličkou. Ta se mu nepovedla a míč ztratil.
7'
Zahavi se snažil proniknout obranou a naběhnout si na dlouhý pas, ovšem k míči se nedostal a ten ujel jen ke kopačkám fotbalistů z Řecka.
6'
PAOK se zatím moc nedostává do útoku. Spíše brání dlouhé nákopy svého soupeře, které jsou vysílané každou chvíli.
5'
Ihattaren se pustil do souboje jako utžený ze řetězu a svého spoluhráče podkopl a požduchl k zemi. Stefanski ještě kartu neuděluje, ale možná by zde byla na místě.
3'
Hosté stále pokračují v útočné hře. Nyní kombinují v těsné blízkosti vápna, ale zatím nenašli odvahu ke střele z dálky a prokombinovat se dovnitř šestnáctky se jím nedaří.
2'
V prvních sekundách hraje spíše PSV, které se pohybuje s míčem v útoku. Nizozemci mají obléknuté bledě modré dresy, zatímco domácí hrají v klasické černo-bílé pruhované variantě.
1'

PAOK Soluň: Ž. Živković – Soares, Varela, Crespo, D. Giannoulis – Schwab, Augusto, El Kaddouri – A. Živković, Čolak, Biseswar.
Náhradníci: Paschalakis – Esiti, Ingason, Koutsias, Lyratzis, Michailidis, Murg, Ninua, Świderski, Tsingaras, Tzolis, Wagué.

PSV Eindhoven: Mvogo – Teze, I. Sangaré, Boscagli, Max – Thomas, Rosario, M. Götze – Ihattaren, Zahavi, Malen.
Náhradníci: Unnerstall – Fein, Felipe, Mauro Júnior, Kjølø, Ledezma, Saibari.

Rozhodčí: D. Stefaski (Polsko).
PSV EINDHOVEN

PSV je na tom o malinko líp. Za výhru nad poslední Omoniou si nizozemci připsali tři body. Hůř ale dopadl zápas se španělskou Granadou, který prohráli doma 1:2.Za dva zápasy shodně vstřelili i inkasovali tři branky. Drží se zatím na druhé pozici, jeden bod za vedoucí Granadou.

V lize to zatím nevypadá vůbec špatně. Z prvních sedmi zápasů PSV hned pět vyhrálo, zaváhalo akorát při remíze s Heracles a prohře s Vitesse. I tak si ale drží zatím velmi dobrou pozici v Eredivisii. Za vedoucím Ajaxem zaostává o dva body, stejně jako právě za Vitesse na druhé příčce. V sedmi zápasech vstřelilo PSV 16 gólů, dostalo jich pouze pět.

- M. van Ginkel (poranění kolena)
- A. Obispo (blíže nespecifikované zranění)

Poslední zápasy:
Omonia – PSV 1:2
PSV – Granada 1:2
PAOK SOLUŇ

Paok se dnes postavé ke svému třetímu utkání v rámci skupinové fáze Evropské ligy 2020/21. V relativně těžké skupině se mu zatím první dva zápasy moc nevyvedly. Za dva zápasy totiž řekové zapsali dvě remízy a bilanci jednoho vstřeleného a jednoho obdrženého gólu. V tabulce tak jsou až třetí, s dvěma body zaostávají právě za dnešním soupeřem PSV.

V řecké lize je PAOK po česti odehraných zápasech na čtvrté pozici. Připsal si tři výhry a tři remízy, takže celkem získal dvanáct bodů. Za šest zápasů stihl vstřelit devět branek, zatímco inkasoval pouze tři. Jen o bod zaostává za Olympiakosem a AEK na 2. – 3. místě a o tři body za prozatimním lídrem – Aris.

Forma: R – R – x