Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Lutych - 3. prosince 2020   21:00

Rangers
Rangers
39' Goldson (Barišić) • 45+1' Tavernier  • 63' Arfield (Kent)
3:2
(2:2)
Lutych
Lutych
6' Lestienne  (Čop) • 40' Čop  (Fai)
Rangers
McGregor – Tavernier (C), Goldson, Balogun, Barišić (89. Bassey) – Kamara, S. Davis, Arfield (86. Zungu) – Roofe (89. Itten), Morelos (79. Aribo), Kent.
Pandžić – Culum, Wilde (SWE)
Ibrox Stadium, Glasgow
Lutych
Bodart – Dussenne, Bokadi, Laifis – Fai, Jans (86. Gavory), Shamir (71. Raskin), Bastien (C), Lestienne (71. Avenatti) – Čop (46. Balikwisha), Tapsoba.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 3:2.
Skotští Rangers zdolali Standard Lutych 3:2 a definitivně tak potvrdili postup do jarní části Evropské ligy. To Belgičané naopak v soutěži skončí již po skupinové fázi.

Standard dnes musel vyhrát a v prvním poločase vypadal herně lépe. Hned v 6. minutě poslal hosty do vedení Maxime Lestienne a vedoucí tým skotské ligy se pak dlouho trápil. Vysvobození pro Rangers přinesl až rohový kop ve 39. minutě, po němž srovnal hlavou Connor Goldson. Celek z Lutychu si vzal bleskově vedení zpět, když se po centru Faie prosadil i za cenu vlastního zdraví Duje Čop, ovšem ještě před pauzou se Gers podařilo podruhé vyrovnat. Roofeovu střelu zablokoval Lestienne rukou a nařízenou penaltu proměnil James Tavernier.

Po změně stran promarnili hosté dvě velké příležitosti a za to je v 63. minutě potrestal Scott Arfield, který byl na konci krásné akce týmu z Glasgowa. Domácí se poté uklidnili, podnikali rychlé kontry do otevřené obrany soupeře a také hrozili ze standardních situací. Brankář Lutychu Bodart si připsal několik výborných zákroků, ovšem spoluhráči jeho podporu nevyužili a s výsledkem již nic udělat nedokázali. Body tak zůstávají ve Skotsku.
90+4'
90+4'
Ten přišel z kopačky brankáře Bodarta, ale domácí obrana si to pohlídala. Je konec!
90+3'
Po ofsajdu Kamary mají hosté čas asi na poslední nákop...
90+2'
Ryan Kent výborně zapracoval. Nechal se faulovat a Collins Fai za to navíc dostal žlutou kartu. Domácí u míče a mohou šetřit další sekundy.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty!
89'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Borna Barišić, přichází Calvin Bassey.
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Kemar Roofe, přichází Cédric Itten.
88'
Joe Aribo se snažil zbavit protihráče na pravé straně a byl faulován. Domácí budou střídat...
86'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Laurent Jans, přichází Nicolas Gavory.
86'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Scott Arfield, přichází Bongani Zungu.
85'
Žlutou kartu dostává Kemar Roofe (Rangers FC).
85'
Kemar Roofe utíkal z pravé strany sám na hostující bránu, neprostřelil však brankáře Bodarta, který se v průběhu druhé půle rozchytal a předvedl několik výborných zákroků. Frustrovaný Roofe pak gólmana Standardu dojel a za to dostal žlutou kartu.
84'
Domácí Roofe těžil z ofsajdové pozice a praporek pomezního to také signalizoval.
82'
Domácí mají velmi nebezpečné standardní situace! Hlavičku Connora Goldsona po rohovém kopu vytěsnil nad břevno Bodart.
81'
Roofe nyní získal pro domácí celek rohový kop.
80'
Domácí mohli zvýšit z přímého kopu! Krásnou střelu Borny Barišiće, která mířila do šibenice, vytěsnil Bodart skvělým zákrokem na břevno a dobíhající Kemar Roofe balón nedokázal dorazit do prázdné brány!
79'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Alfredo Morelos, přichází Joe Aribo.
78'
Z nějakých 23 metrů to zkusil levačkou Scott Arfield. Střela mu ale nesedla podle představ a točila se směrem od vzdálnější tyče.
76'
Po rohovém kopu hosté se dostával do zakončení Samuel Bastien. Dobře však zapracoval stoper Balogun, který střelu zablokoval.
75'
Hosté se nevzdávají a aktuálně drží míč v blízkosti šestnáctky svého soupeře.
73'
Domácí kapitán James Tavernier nyní zajel do Balikwishi a za to dostal žlutou kartu.
72'
Přímý kop zahrával James Tavernier, který přes zeď mířil k bližší tyči. Arnaud Bodart hosty podržel a vyrazil balón zpět do pole!
71'
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Maxime Lestienne, přichází Felipe Avenatti.
Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Eden Shamir, přichází Nicolas Raskin.
71'
Ryan Kent byl těsně před pokutovým územím faulován Noëm Dussennem, který dostal žlutou kartu.
69'
Kamara táhl brejk do otevřenější obrany Standardu. Následně se pokusil vysunout Alfreda Morelose, ale Bodart dobře vyběhl a byl u míče jako první.
68'
U střídačky Lutychu se chystá hned dvojité střídání. K němu dojde zřejmě při nejbližším přerušení hry...
66'
Po rohu Balikwishi byl někomu z hostujících hráčů odpískán útočný faul.
66'
Jans doběhl míč u brankové čáry a posílal ho před bránu. Po zásahu domácí obrany z toho bude roh.
65'
Hosté jsou i přes sympatický herní projev v nepříjemné situaci. Pokud dnes nevyhrají, tak definitivně přijdou o naději na postup.
63'
Rangers právě vstřelili branku!
Domácí jsem před chvílí za jejich výkon kritizoval, ale tuhle akci sehráli fantasticky! Na konci krásné kombinace, kdy míč putoval mezi hráči na jeden – dva doteky, poslal Kamara balón do šestnáctky na Ryana Kenta. Ten našel zpětnou přihrávkou SCOTTA ARFIELDA, jenž z penaltového puntíku zamířil k levé tyči z pohledu zcela bezmocného Bodarta – 3:2.
61'
Držení míče – 53 % : 47 %
59'
Rangers zůstávají v dnešním zápase herně za očekáváním. Ano, i remíza by pro ně asi byla solidním výsledkem vzhledem k situaci ve skupině, ale s tímhle projevem není jisté, že alespoň na bod dosáhnou.
57'
Následoval rohový kop. Po něm se už Standard do dalšího zakončení nedostal.
56'
Šance hostí! Lestienne vysunul Abdoula Tapsobu, který si zaběhl za záda Goldsona a z levé strany utíkal na bránu Rangers. Vybíhajícího McGregora však neprostřelil!
55'
Lestienne byl na levém křídle v ofsajdu. Akce Lutychu tak byla pomezním rozhodčím ukončena.
53'
Shamir fauloval Davise a rozehrávat tak bude domácí celek.
50'
Hosté si na Rangers věří a jsou aktivní. Nyní zahrávali další roh. Balikwishův centr si obrana domácích pohlídala.
47'
Obrovská příležitost hostí po rohovém kopu! Brankář McGregor podběhl centrovaný míč a ten propadl na zadní tyč, kde byl Maxime Lestienne. Ten měl před sebou prázdnou bránu, nedokázal však balón protlačit za brankovou čáru přes jednoho z protihráčů!
46'
Hostujícího Dujeho Čopa stál jeho gól na 1:2 opravdu zdraví. Alespoň do té míry, že už nemůže v dalším průběhu utkání pokračovat. Do druhého poločasu ho nahradil William Balikwisha.
46'
První poločas nakonec nabídl hned čtyři góly! Hned v 6. minutě poslal hosty do vedení Maxime Lestienne a vedoucí tým skotské ligy se pak dlouho herně trápil. Vysvobození pro Rangers přinesl až rohový kop ve 39. minutě, po němž srovnal hlavou Connor Goldson. Celek z Lutychu si vzal bleskově vedení zpět, když se po centru Faie prosadil i za cenu vlastního zdraví Duje Čop, ovšem ještě před pauzou se Gers podařilo podruhé vyrovnat. Roofeovu střelu zablokoval Lestienne rukou a nařízenou penaltu proměnil James Tavernier.
45+2'
45+1'
JAMES TAVERNIER se z penaltového puntíku nemýlil! Zvolil prudkou střelu do středu brány, zatímco brankář Bodart skočil ke své levé tyči – 2:2.
45'
Kamara v šestnáctce sklepl míč Kemarovi Roofeovi, jehož střelu tečoval Lestienne a Bodart musel reagovat na poslední chvíli, aby balón u bližší tyče vyrazil. Blokující Lestienne se však míče dotkl rukou a rozhodčí nařizuje po krátkém váhání poutový kop pro Rangers!
43'
Ze střední vzdálenosti to zkoušel Scott Arfield. Jeho střela prosvištěla nad bránou hostí.
42'
Čop musel podstoupit lékařské ošetření, ale zdá se, že bude moci pokračovat.
40'
Standard právě vstřelil branku!
Hosté si velmi rychle berou vedení zpět! Od pravé postranní čáry odcentroval Collins Fai. Balón přeskočil nabíhajícího Tapsobu, ovšem na zadní tyči si ho našel DUJE ČOP, který ho stehnem zblízka uklidil do volné brány. Následně chorvatský útočník narazil do brankové konstrukce a zůstává ležet na trávníku.
39'
Domácí srovnávají po rohovém kopu! Ten rozehrával Borna Barišić, na jehož povedený centr si naskočil CONNOR GOLDSON a jeho hlavička zamířila k pravé tyči z pohledu brankáře Bodarta.
36'
Tavernier s Roofem se hostující obranou neprokombinovali. Dopředu vyrážejí bíločerní.
35'
Domácí s míčem na vlastní polovině. Mají problém dostat se kombinací do finální třetiny hřiště.
34'
Ryan Kent se snaží rozhýbat domácí hru a střídavě se pohybuje na levém a pravém křídle. Tentokrát to zkoušel odchovanec Liverpoolu zprava, obrana Lutychu si ho ale pohlídala.
32'
Střely na bránu – 1:1
31'
Tohle už nebylo z domácí strany zlé. Goldsonovu přihrávku pustil Arfield na Alfreda Morelose, který se na hranici šestnáctky s míčem otočil a po zemi vystřelil. Jeho pokusu ale scházelo více razance a Bodart byl na trávníku včas.
30'
Barišić poslal z levé strany do hostující šestnáctky dobrý centr. Alfredo Morelos si před bránou hledal pozici, obrana Standardu ho však zakončovat nenechala.
29'
Tapsoba sklepl hrudí míč pro Maximeho Lestienneho, který střílel z první vysoko nad. Hosté působí živějším dojmem.
28'
Ryan Kent neměl šanci vyhrát hlavičkový souboj s hostujícími obránci. Domácí musejí hrát více po zemi.
28'
Collins Fai nezpracoval balón na pravé straně. Míč mu utekl do autu.
27'
Čop zahrál roh na vzdálenější tyč. Tam vyplaval Abdoul Tapsoba, který ale nedokázal zakončit.
27'
Z levé strany si naběhl dopředu Jans, který získal pro domácí rohový kop...
26'
Morelos se dopustil útočného faulu a ani tahle snaha Rangers tak nic nepřinese.
25'
Hostující stoper Bokadi dobře vystoupil k levé postranní čáře a přerušil akci Rangers.
24'
Z pravé strany nyní odcentroval James Tavernier. Arnaud Bodart si míč před nabíhajícím Kentem stáhl do rukavic.
22'
Davis hledal zajímavým pasem Morelose. Vzhledem k tomu, že se brankář Bodart nedohodl s obránci a vyběhl do prázdna, mohl z toho být pro hosty problém. Vše ale vyřešil Morelosův ofsajd, který viděl pomezní.
21'
Na hřišti se toho nyní moc neděje. Hráči Lutychu využívají, že se Rangers zatím neženou do napadání a drží míč na svých kopačkách.
20'
Alfredo Morelos se snažil dostat před bránícího Bokadiho. V souboji však použil i ruce, což se sudímu nelíbilo. Domácímu hráči byl odpískán útočný faul.
19'
Tapsoba byl přistižen v ofsajdu. Hosté tedy přicházejí o míč.
18'
Balogun v hlavičkovém souboji naskočil do protihráče. Po odpískaném faulu rozehrávají hosté.
16'
Goldsonův nákop hledal Alfreda Morelose. Kolumbijského útočníka si ale pohlídal obránce, který míč odhlavičkoval do náruče gólmana Bodarta.
14'
Ryan Kent to vzal na sebe. Přes několik hráčů pronikl až do pokutového území, nakonec ho však zastavil čistým obranným zákrokem Bokadi.
13'
Domácí působí zaskočeným dojmem. Jako by nevěděli, co na taktiku Standardu s rozestavením 3 – 5 – 2 hrát.
12'
Hosté zahrávali standardní situaci. Pomezní viděl ofsajd, který odmával a jeho kolega hlavní sudí následně odpískal.
11'
Hosté jsou při chuti. Fai hledal přihrávkou z pravé strany Samuela Bastiena, jehož střela z hranice šestnáctky byla zablokována.
8'
Tohle je tedy skvělý začátek pro hosty. Ti potřebují v Glasgow vyhrát, pokud si chtějí udržet naději na postup do vyřazovacích bojů.
6'
Tohle hosté sehráli skvěle! Po přenesení hry na levou stranu sklepl Laurent Jans míč z první do běhu Dujemu Čopovi. Chorvatský útočník následně utekl Tavernierovi a poslal před bránu přesný centr, který zblízka uklidil za nereagujícího brankáře McGregora MAXIME LESTIENNE.
5'
Abdoul Tapsoba sprintoval dopředu za dlouhým nákopem. Borna Barišić ho však zakřižoval a byl hostujícím útočníkem faulován.
4'
Utkání se rozjíždí postupně. Oba týmy volí postupnou kombinaci, když mají na kopačkách míč.
2'
Domácí hrají v tradičních modrých dresech. Hráči Standardu mají bílá trička.
1'

Rangers FC: McGregor – Tavernier (C), Goldson, Balogun, Barišić – Kamara, S. Davis, Arfield – Roofe, Morelos, Kent.
Náhradníci: McLaughlin – Hagi, Itten, Zungu, Patterson, Aribo, Barker, Stewart, Barjonas, Dickson, King, Bassey.

Standard Lutych: Bodart – Dussenne, Bokadi, Laifis – Fai, Jans, Shamir, Bastien (C), Lestienne – Čop, Tapsoba.
Náhradníci: J-F. Gillet, Henkinet – Sissako, Sylvestre, Gavory, Avenatti, Raskin, Balikwisha, Pavlovic, Landu, Siquet.

Rozhodčí: Pandžić – Culum, Wilde (SWE).
Rangers FC:
Rangers v EL nasbírali ze čtyř utkání osm bodů a v tabulce skupiny jsou druzí jen o skóre za vedoucí Benficou. Případné vítězství – a za určitých okolností i remíza – by již glasgowskému celku zajistilo postup do jarní části soutěže. Svěřenci Stevena Gerrarda si vedou skvěle také v domácí Premiership. Tu po letech nadvlády Celticu v tomto ročníku vedou s 11 bodovým náskokem na svého městského rivala. O víkendu zvládli zápas 2. kola Ligového poháru na hřišti Falkirku, kde zvítězili 4:0.

Standard Lutych:
Standard má na kontě tři body za jednu výhru a tabulku skupiny D uzavírá. Stále ale má naději na postup, k tomu ale musí vyhrát oba zbývající zápasy. V belgické lize se celek z Lutychu snaží atakovat čelní příčky v tabulce. Momentálně je šestý, ale na vedoucí Genk ztrácí jen čtyři body. Naposledy uhráli fotbalisté Standardu bezgólovou remízu na hřišti Anderlechtu.

Posledních 5 zápasů Standardu:
Poznaň – Standard 3:1 (EL)
Antverpy – Standard 1:1
Standard – Eupen 2:2
Standard – Poznaň 2:1 (EL)
Anderlecht – Standard 0:0
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V 5. kole skupinové části Evropské ligy se utkají také skotští Rangers a belgický Standard Lutych. Celek z Glasgow dosud v soutěži neprohrál a postup do další fáze má ve svých rukách. To Standard musí zvítězit, aby si ještě uchoval naději.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.