Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sofia : AS Řím - 10. prosince 2020   18:55

Sofia
Sofia
5' Rodrigues (Sankharé) • 34' Sowe (Geferson) • 53' Sowe
3:1
(2:1)
AS Řím
AS Řím
22' Milanese  (B. Mayoral)
Sofia
Busatto – Antov, Mattheij, Zanev (C) – Jomov (63. Vion), Youga (74. Galabov), Geferson, Mazikou – Rodrigues (81. Henrique) – Sowe (74. Ahmedov), Sankharé (63. Beltrame).
Irfan Peljto – Senad Ibrisembegović, Davor Beljo (vš. Bosna a Hercegovina)
Nacionalen Stadion Vasil Levski, Sofia
AS Řím
Boer – Kumbulla (46. Smalling), Fazio (C), Juan Jesus – Peres (82. Tripi), Milanese (62. Villar), Diawara, Bamba (62. Karsdorp) – C. Pérez, Pedro – B. Mayoral.
Pau López, Berti – Karsdorp, Smalling, Villar, Bove, Ciervo, Tripi.

S konstatováním, že CSKA Sofiasi při svém posledním vystoupení v letošní Evropské lize připisuje výhru 3:1 nad vítězem skupiny A a postupujícím AS Římem, se s Vámi loučí a hezký fotbalový čtvrtek přeje Tomáš Lysý.
Červené karty: 0-0.
Ačkoliv CSKA Sofia obrala AS Řím v obou případech o body (ve věčném městě remízou 0:0, dnes výhrou 3:1), končí ve skupině poslední s pěti body a Římané jdou z první pozice a se třinácti body dále.

Ve druhém utkání skupiny přišlo pořádné drama. Kluž potřebovala na hřišti Young Boys Bern vyhrát, aby postoupila dále. V 84. minutě vstřelila kýženou vedoucí branku, jenže stejně v Evropské lize končí. V 90. minutě totiž gólman Kluže netrefil míč, ale zasáhl soupeře, dostal červenou a nařízenou penaltu proměnil ve třetí minutě nastavení Nsamé. Poté následovala červenka pro domácí, gól Bernu na 2:1 a ještě jedna červená, tentokrát opět na straně Kluže. Spolu s AS Řím tak jde dále Young Boys Bern, byť s hodně odřenými uši, a pro Kluž Evropská liga končí.
Domácí položili základ svému vítězství v prvním poločasu. V páté minutě se po nepovedené střele prosadil Tiago Rodrigues a i když AS Řím za dalších sedmnáct minut vyrovnal mladíkem Tommasem Milanesem, šli domácí do kabin spokojenější. Ve 34. minutě totiž Ali Sowe využil chybné rozehrávky Diawary, naběhl si rychle na přihrávku od Gefersona a propálil dalšího debutanta v sestavě AS, gólmana Boera.

Na začátku druhé poloviny měli Římané obrovský tlak, jenže překonat brankáře Busatta se jim nepodařilo. Přišel tak trest. Jen se domácí dostali za půlku, dal zkušený kapitán Federico Fazio otřesnou malou domů. Nahrál přímo na nohy Ali Soweho a ten obstřelil brankáře Boera. CSKA Sofia se poté dobře zaměřila na bránění a hráči AS Řím se k vážnějšímu ohrožení branky soupeře nedostali. Snad jen Mayoral měl dvě slibné šance, ale v 73. minutě ani v nastavení se neprosadil – 3:1.
90+3'
90+3'
Výborný zákrok Gustava Busatta. Z levé strany šel do vápna přízemní centr, který si našel Mayoral, ale gólman domácích skvěle zabránil gólu. A když vzápětí lapil i střelu Carlese Péreze, bylo jasné, že zápas skončí 3:1.
90+3'
AS končí utkání s míčem na kopačkách. V poměrně kombinované sestavě dnes Římané, kteří již měli postup zajištěn, proti bulharskému týmu neuspěli.
90+1'
Bradley Mazikou svým pokusem nevystrašil debutanta v sestavě AS Pietra Boera, míč mířil hodně vedle.
90'
Ve druhém poločasu se bude hrát o 3 minuty navíc.
90'
Carles Perez sice dal míč přes zeď, ale až příliš ho zvedl a kulatý nesmysl prolétl pět metrů nad břevnem.
89'
Valentin Antov předvedl těsně před vápnem ukázkové sáňky, když zajel do nebohého Pedra Rodrígueze, jenž už se připravoval ke střele. Jasná žlutá karta a dobrá pozice hostí ke snížení stavu.
88'
Kdepak, domácí se zatím brání skvěle a až na jednu výjimku pracují v obraně velmi dobře. Je to paradox. AS Řím, který vyhrál skupinu, ztratil doposud body pouze s CSKA za domácí remízu 0:0. Nyní to vypadá, že Sofia, jenž po tomto zápasu v Evropské lize skončí, nad Italy rovnou vyhraje.
87'
Karsdorp místo centru do vápna volil přihrávku do středu hřiště, kde bylo území přehuštěné hráči. Naopak po levé straně byl útok AS nebezpečnější a Carles Pérez jde na roh.
86'
Utkání se pomalu blíží ke svému konci a zdá se, že se jen dohrává. AS se zatím k žádné velké otočce nemá, dvoubrankový náskok Sofie není v ohrožení.
83'
To je hodně rychlé, po faulu na Antova dostal Filippo Tripi žlutou kartu. Na placu byl sotva půl minuty.
82'
Střídají také hosté. Bruno Peres dohrál, na deset minut si trávník v hlavním městě Bulharska vyzkouší Filippo Tripi.
81'
Další hrdina dnešního mače v podání domácích, Tiago Rodrigues, jde dolů. Místo něj přichází Henrique.
78'
Smalling našel na chvilku volného Fazia, který ještě přiťukl balon pro Villara. Jeho dlouhý centr na levou stranu pro Bruna Perese ale nebyl přesný a právě tento hráč AS se nyní musí rychle vracet po lajně zpět.
77'
Za poměrně nepříjemného deště zbývá Římanům už jen něco kolem patnácti minut na srovnání stavu. Stejnou dobu jsou Bulhaři k získání první výhry v tomto ročníku Evropské ligy a k tříbodovému rozloučení. Postup už totiž ztratili.
75'
Po rohovém kopu Carlese Péreze žádné ohrožení branky Busatta nenastalo.
74'
Hrdina domácích, dnes dvoubrankový Ali Sowe, jde z placu. Škoda pro bulharský tým, že nezačal dávat branky dříve. Na hřiště za něj vbíhá Ahmed Ahmedov. A čerstvým mužem je také Plamen Galabov, který si zahraje místo Amose Yougy.
73'
Borja Mayoral dnes nemá v zakončení zcela štěstí. Na pravé straně vápna si obhodil soupeře a zkusil vystřelit na vzdálenější tyčku, ale bleskově k němu přistoupil obránce Mattheij a pomohl svému brankáři, Brazilci Busattovi, zabráněním střely. Opět dobré zblokování pokusu.
73'
Ačkoliv hráči Sofie občas jen bezhlavě odkopávají, na platonické útočení jejich italského soupeře to zatím stačí.
72'
Gonzalo Villar zachytil odkop domácích. Jenže kombinace AS za vápnem není pro domácí žádným nebezpečím.
70'
Když už se zdálo, že v pevné defenzívě CSKA by mohlo být okénko, nepohlídal si Borja Mayoral ofsajdovou pozici. Bylo to ale jen o pár centimetrů a tyhle věci by se asi měly pouštět.
70'
V devíti hráčích jsou nyní postavení domácí před velkým čtvercem a snaží se vytvořit neprostupnou hráz.
70'
Chris Smalling přebral míč přesně na středu útočné poloviny svého týmu. Ačkoliv si snažil balon navést na střelu, nedostal k ní dostatečný prostor. Přenesl tak hru na pravou stranu pro Fazia.
68'
Diawara zakombinoval na levé straně s Mayoralem, jehož následná přihrávka na Karsdorpa byla znovu sražená.
67'
Klub Romula a Rema samozřejmě nic nevzdává a zkouší další útočné věci. Jenže zatím naráží na zformovanou obranu domácích. A když už přijde míč za obranu, jako nyní v podání Diawary, tak hrají prim stopeři domácích. Rick Karsdorp neměl nyní šanci dostat se ve vápně k hlavičce.
66'
Valentin Antov byl lapen v ofsajdové pozici, jenž byla následně i odpískána.
63'
A přichází i dvě střídání v kádru CSKA. Younousse Sankharé, jenž se podílel na první brance utkání, odchází spokojeně z placu a nastupuje místo něj Stefano Beltrame. Odpracováno má také Georgi Jomov, který pouští na plac Thibauta Viona.
62'
Debutant v základní sestavě Tommaso Milanese, jenž vstřelil zatím jedinou branku AS, střídá a přepouští místo na placu pro Gonzala Villara. Dohrál taky další mladíček Mory Bamba, jehož střídá Rick Karsdorp.
62'
A patrně utržil i nějaké to zranění, jelikož si k sobě vyžádal členy realizačního týmu.
61'
Další šance hostů. Borja Mayoral zkoušel z nepřehledné situace ve velkém vápně CSKA vytěžit střelu, což se mu i povedlo, ale Gustavo Busatto na hranici vlastního sebeobětování balon zastavil.
59'
Centr Bradleyho Mazikoua šel na hranici penaltového puntíku přesně mezi Juana Jesuse a Moryho Bambu. Jenže Ali Sowe míč ve skluzu na branku neusměrnil.
58'
Bruno Peres dával jasně najevo, že se pokusí napřímo ohrozit branku Busatta, jenže vystřelil vysoko nad.
57'
Zanev se zhruba třicet metrů před brankou na ose hřiště dopustil faulu na Mayorala a je z toho zajímavý přímý volný kop pro AS.
53'
Tým CSKA Sofia právě vstřelil branku!
Tato branka CSKA je pro domácí z čistého nebe. Řím tlačil a hnal se za vyrovnáním, měl i velkou šanci v podání Mayorala a tři rohy během chvilky. Jenže přišlo selhání Federica Fazia. Kapitán AS dával malou domů z levé strany pro Pietra Boera, jenže nasměřoval míč přesně na nohy ALI SOWEHO, jenž byl zčistajasna sám před brankářem hostí a měl už jednoduchou úlohu. Obstřelil ho na vzdálenější tyčku.
52'
Tlak hostí pokračuje. S dalším rohem přispěchal Carles Pérez. Míč propadl na přední tyč pro Juana Jesuse, jehož rána byla sražena na další roh.
52'
Velká šance Římanů! Borja Mayoral výborně přebral ve vápně míč a dobře se uvolnil. Už mu stačilo jen střelou překonat Bussata, jenže ten ukázal výborný zákrok a míč vyrazil.
50'
Juan Jesus sice rychle rozehrál, nicméně akce AS není úplně nejrychlejší, stejně tak jako přechod Římanů do útoku.
49'
Sankharé si v souboji s Milanesem počínal nedovoleně a musí odevzdat míč.
47'
Hned na úvod druhého poločasu zahrávali hosté roh, po kterém se do střelecké pozice opět dostal Juan Jesus. A po sedmačtyřiceti minutách vidíme první zákrok brankáře. Gustavo Bussato míč lapí.
46'
Maraš Kumbulla po půlce dohrál a na plac jde velká posila AS – Chris Smalling.
46'
Domácí nastupují na travnatý pažit, následují je hosté a druhý poločas co nevidět začne.
Žluté a červené karty: 0-0.
První poločas je minulostí a bylo vidět, že jde o souboj dvou týmů, jejichž postavení bylo před závěrečným kolem naprosto jasné. Postupující AS brzy prohrával, když v páté minutě sice nedokázal vystřelit na branku po dobrém centru Sankharé, ale míč se dostal k Tiagu Rodriguesovi a ten se střelou z hranice vápna nemýlil. Ve 22. minutě bylo srovnáno, když Mayoral ve vápně přiklepl míč pro Tommasa Milaneseho a osmnáctiletý debutant v sestavě AS zakončil tak, jak se sluší a patří. Jenže za dvanáct minut později zaváhali hosté v rozehrávce. Špatnou přihrávku Diawary zachytil Geferson, vyslal bleskový pas na Ali Soweho a ten nedal mladíčkovi Boerovi v brance hostí šanci – 2:1.
45+1'
45'
Milanese to zkusil ještě s jednou rychlou akcí. Místo pasu nalevo pro Bambu tentokrát volil přihrávku středem, která skončila v pasti hráčů v červeném.
44'
Milaneseho pas na pravou stranu pro spoluhráče byl až příliš prudkým a domácí si mohou oddechnout. Zdá se, že se tlaku soupeře do konce prvního poločasu již ubrání a odnesou si do kabin jednobrankové vedení.
43'
A tentokrát šlo o výborný centr do vápna. Po nacvičeném signálu si seběhl na hranici pokutového území Juan Jesus a opřel se do míče. Touto střelou by zřejmě Gustavu Busattovi nadělal řádné problémy, ale Geferson ho zastoupil dobrým blokem.
43'
Domácí se znovu ubránili jen za cenu rohového kopu, který porvede Carles Pérez.
41'
Po sražené střele Carlese Péreze bude mít AS rohový kop. Tlak Římanů se stupňuje.
40'
U pravé strany šel do pokutového území ostrý centr. Ovšem celou situaci vyřešil Jurgen Mattheij, jenž vyskočil nejvýše a míč poslal razantní hlavičkou za levou lajnu. AS bude mít jen aut.
38'
Přichází další faul domácích, tentokrát schytal pár ran Bruno Peres.
37'
Po faulu Soweho, hrdiny předchozího okamžiku, na Juana Jesuse, bude rozehrávat právě tento hráč Římanů.
34'
Tak dlouho si hosté svými přihrávkami koledovali o ztrátu míče, až přišla. Maraš Kumbulla neměl komu nahrát, tak poslal míč na Amadou Diawaru. Ten chtěl balon vytáhnout, jenže ho výborně napadal Sowe a i on způsobil, že přihrávku hostí zachytil Geferson. Brazilský štít rychle vrátil přihrávku ALI SOWEMU, jenž si právě přes Diawaru naběhl za obranu a v zakončení nedal Boerovi žádnou šanci. Asistence: Geferson.
34'
Jesusovi se po přihrávce na střed hřiště míč rychle vrátil, tak po levé straně zkusil zaútočit sám. Nicméně finální přihrávka o vysunutí Mayorala mu nevyšla.
33'
Juan Jesus má míč na polovině hřiště a rozhlíží se, přes koho povede další útočnou akci svého týmu.
32'
Potřetí během krátkého času je zde faul za hraní rukou. Tentokrát se provinil Georgi Jomov.
31'
Bruno Peres také míč pohladil rukou, takže se ho musí rychle vzdát a vrátit se z poloviny hřiště na plnění defenzívních úkolů.
30'
Prakticky na středu hřiště vyhrál důležitý Mazikou důležitý souboj o míč a rychle jej posunul dopředu. A to tak dobře, že Tiago Rodrigues mohl postupovat sám na branku. Ve finále akce byl sice stínován dvěma obránci AS, tak si míč posunul trošku doprava. Poté vystřelil, ale při snaze obstřelit brankáře Pietra Boera mířil vedle.
29'
Valentin Antov na levé straně dobře zabojoval, když nepustil dále rozběhnutého Amadou Diawaru.
27'
Faul také na druhé straně, Diawara si pomohl v souboji se Sankharém nedovoleným zákrokem.
25'
A znovu v akci holandský obránce CSKA. Ten nyní fauloval Mayorala a znovu tak dává míč pro soupeře.
23'
Domácí musí odevzdat míč, jelikož Jurgen Mattheij zahrál rukou.
22'
AS Řím právě vstřelil branku!
Po sedmnácti minutách od vedoucí branky domácích je stav srovnán. A jak je to jednoduché – rychlým protiútokem. Juan Jesus zatáhl míč po levé straně blíže k vápnu a nacentroval do velkého čtverce. Míč přebral Borja Mayoral, ale host z Realu Madrid nestřílel. Naopak přiťukl míč pro TOMMASA MILANESEHO, jenž ve svých osmnácti letech ve třetím letošním startu za AS Řím dává svojí první branku. Asistence: Borja Mayoral.
20'
Jenže se svým provedením nebude vůbec spokojený. Nastřelil totiž prvního bránícího hráče, kterým byl Bradley Mazikou, jenž měl prsty v zatím jediné brance zápasu. Navíc byl za další okamžik faulován.
20'
A nakonec hosté vybojovali i faul, když Petra na pravé straně u lajny složil k zemi Petar Zanev. Následovat bude centr do pokutového území, kterého se chopí Juan Jesus.
19'
Mory Bamba si ve středu hřiště pomohl kličkou a poté předal míč na pravou stranu pro spoluhráče. AS je aktuálně aktivnějším týmem.
19'
Carlesi Pérezovi se ale centr od rohového praporku na přední tyč vůbec nevydařil. Hosté se tak postupně "vykombinovali" až ke svému gólmanovi.
18'
Valentin Anton si situaci v žádném případě nekomplikoval a odkopává míč na levé přední tyči na roh.
18'
Ve druhém utkání skupiny zatím Young Boys Bern doma drží bezbrankovou remízu proti Kluži a virtuálně je tak druhým postupujícím týmem, spolu s AS Řím.
17'
Hráči v bílém – tedy hosté – jsou znovu u míče a kombinují na polovině soupeře.
15'
Naopak mladíček Pietro Boer měl nyní hodně co dělat, aby byl při výběhu z branky u míče dříve než Ali Sowe, jenž ukázal pořádně rychlé nohy. Nakonec ale osmnáctiletý gólman před dotírajícím forvardem CSKA odpálil míč do autu.
15'
Římané v těchto chvílích drží míč výrazně více na kopačkách. Jejich převaha je ale zatím pouze platonická, bez žádných šancí.
14'
Mory Bamba zachytil na středu míč a posunul si ho blíže k vápnu CSKA. Jenže nenabídl se mu žádný ze spoluhráčů, musela tak přijít malá domů.
13'
Hosté se poprvé vážněji usadili na polovině soupeře. Finální přihrávka Pedra dopředu ale neprošla přes Jurgena Mattheije, který ukázal dobrý skluz.
11'
Tiago sice směřoval centr od rohu do vápna, ale tentokrát vše vyřešil jako správný kapitán Federico Fazio.
10'
Jenže vzápětí přišla ztráta míče od hostí. Hráči AS celou situaci zažehnali jen za cenu rohového kopu.
9'
Na pravé straně jsou hráči CSKA zatím hodně silní. Chybou ale bylo, že to nyní přehnal Antov s důrazem a fauloval Pedra Rodrigueze.
8'
CSKA Moskva je při chuti. Další pokus vyslal na branku Zanev, ale přes obránce se nakonec neprosadil.
5'
Domácí podnikli útok z pravé strany, odkud šel přetažený centr nalevo. Tam jej zachytil Bradley Mazikou, jenž hned posílal míč na hranici penalty. Ačkoliv jej Sankharé vůbec netrefil, nemuselo to domácím vadit. Balon se totiž odrazil za něj, kde byl TIAGO RODRIGUES a napálil míč do sítě. Asistence: Younousse Sankharé.
3'
V prvních minutách se hraje fotbal nahoru – dolu. Po rohu Římanů se hnali dopředu hráči CSKA, avšak obrana hostí byla zformována velmi dobře. Maraš Kumbulla tak předal míč na malou domů pro Boera.
2'
I díky Mory Bambovi se hosté dostali bleskově na druhou stranu hřiště a i oni budou kopat roh. Střela Carlese Péreze totiž byla zablokována Antovem.
2'
Ve vápně se k míči dostal Georgi Jomov, ale rychle ho přistoupil Juan Jesus a jeho křižnou přihrávku srazil na roh.
1'
Juan Jesus přihrál míč na Federica Fazia a AS zkouší kombinaci od své branky.
1'
Domácí hráči měli výkop jako první. Hned také zkusili zaútočit, ale Pietro Boer byl na místě a měl s míčem snadnou práci.
1'
Před zápasem ještě bude uctěna minuta ticha za Paolo Rossiho, talkskou fotbalovou legendu a mistra světa z roku 1982. Bohužel, fotbalové nebe se začíná plnit legendami světového fotbalu...
Oba celky právě nyní nastupují n asvatostánek v bulharském hlavním městě.

CSKA Sofia: Busatto – Antov, Mattheij, Zanev (C) – Jomov, Youga, Geferson, Mazikou – Rodrigues – Sowe, Sankharé.
Náhradníci: Jevtimov – Henrique, Carey, Beltrame, Vion, Peñaranda, Turicov, Ahmedov, Galabov.

AS Řím: Boer – Kumbulla, Fazio (C), Juan Jesus – Peres, Milanese, Diawara, Bamba – C. Pérez, Pedro – B. Mayoral.
Náhradníci: Pau López, Berti – Karsdorp, Smalling, Villar, Bove, Ciervo, Tripi.

Rozhodčí: Irfan Peljto – Senad Ibrisembegović, Davor Beljo (vš. Bosna a Hercegovina).
Poslední vzájemný zápas:
AS Řím – CSKA Sofia 0:0 (29.10.2020)

Karty: 41. Peres (ASR), 80. Karsdorp (ASR), 83. Villar (ASR) – 85. Zanev (SOF), 86. Busatto (SOF)

Držení míče: 59 % : 41 %. Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 8:5. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:15.

AS Řím: Pau López – Kumbulla, Fazio, Smalling (57. Juan Jesus) – Peres, Villar, Cristante (C), Spinazzola (46. Karsdorp) – Mchitarjan (46. Pedro) – C. Pérez (75. Lorenzo Pellegrini), B. Mayoral (70. Džeko).

CSKA Sofia: Busatto – Vion (89. Turicov), Antov, Zanev (C), Mazikou – Youga (80. Beltrame), Geferson (80. Rodrigues) – Sankharé (89. Ahmedov) – Sinclair (64. Henrique), Sowe, Jomov.
AS Řím:
Účinkování AS v Evropské lize je zhola jinou písničkou než u jeho dnešního soupeře. V pěti utkáních ztratili Italové pouze jediný bod, když doma ve druhém kole v nepohledném utkání remízovali právě s CSKA Sofia 0:0. Možná i to bude jejich motivací, proč toto utkání vyhrát. Výhru ve skupině mají hráči s Romulem a Remem ve znaku jistý, jelikož na druhý Young Boys mají náskok šesti bodů.

CSKA Sofia:
Bulharský tým nebude na letošní vystoupení v Evropské lize vzpomínat v dobrém. Doposud si totiž zapsal pouhé dva body za dvě remízy a na svou první výhru teprve čeká. A čeká i na první vstřelenou branku, jelikož skóre 0:6 vypadá opravdu hrozivě. Reálnou šanci na postup ztratila Sofia prakticky po čtyřech kolech, kdy měla na kontě jediný bod.

Zápasy CSKA Sofie v Evropské lize:
Kluž – Sofia 0:0
Sofia – Bern 0:1
Bern – Sofia 3:0
AS Řím – Sofia 0:0
Sofia – Kluž 0:2.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu posledního kola základních skupin Evropské ligy. Ve skupině A se utkají CSKA Sofia proti AS Řím a v souboji těchto dvou týmů už je jasno. Pro bulharský tým končí tímto zápasem letošní účinkování v evropských pohárech, naopak Italové jsou již jasnými vítězi před Young Boysem nebo Kluží, jenž si to rozdají o druhé postupové místo. Utkání začíná v 18:55 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.