Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Záhřeb : Tottenham - 18. března 2021   18:55

Záhřeb
Záhřeb
62' Oršić (Majer) • 83' Oršić (Atiemwen) • 106' Oršić
3:0
(0:0)
Tottenham
Tottenham
Záhřeb
Livaković – Ristovski (90. Stojanović), Lauritsen, Théophile-Catherine, Franjić (81. Leovac) – Majer (81. Gavranović), Jakić (75. Atiemwen), A. Ademi (C) (118. Perić) – Ivanušec, B. Petković (90. Mišić), Oršić.
Massa – Meli, Alassio
Stadion Maksimir, Záhřeb
Tottenham
Lloris (C) – Aurier (107. Bergwijn), D. Sánchez, Dier, B. Davies (91. Reguilón) – Moussa Sissoko, Winks (68. Ndombèlé) – Lamela (60. Bale), Alli (68. Lo Celso), Lucas Moura (85. Vinícius) – Kane.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 7:7. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 21:12.
Je konec! GNK Dinamo Záhřeb naprosto senzačně postupuje přes Tottenham Hotspur, když v prvním zápase prohrálo v Londýně 0:2, ale dnes vítězí 3:0 po prodloužení! Ve 35. minutě mohl poslat domácí celek do vedení Majer, ale ten zakončil pouze těsně vedle levé tyče. Před poločasem mohl otevřít brankový účet Kane, ale neprostřelil domácího gólmana. Dinamo Záhřeb předvedlo skvělý druhý poločas, když nejprve v 62. minutě otevřel brankový účet dnešního utkání Mislav Oršić a v 83. minutě to byl rovněž Mislav Oršić, který poslal Záhřeb do vedení 2:0. Ve 106. minutě nakonec rozhodl o postupu Záhřebu hattrickem Mislav Oršić. Ve 116. minutě sice mohl poslat Tottenham do čtvrtfinále Harry Kane, ale zákrok Dominika Livakoviče byl jako z jiné planety.
120+3'
120+3'
Poslední volný kop Tottenhamu po faulu domácího hráče!
120+2'
Gareth Bale se patičkou snažil prodloužit míč do vápna na Sissoka, ale k míči se jako první dostal brankář Dominik Livaković! Dinamo je velmi blízko k postupu.
120+2'
Sergio Reguilón sice svým centrem našel ve vápně Kanea, ale ten nedokázal zakončit a posléze Rasmus Lauritsen odkopl balón.
120+1'
Luka Ivanušec mohl definitivně rozhodnout, když se dostal do úniku a snažil se obejít brankáře Llorise, ale ten jej vychytal!
120'
Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.
120'
Eric Dier se sice diví, ale jeho faul na soupeře byl patrný a může být rád, že neuviděl žlutou kartu.
119'
Po chvíli se Mario Gavranović ocitl pouze v ofsajdovém postavení a kohouti bude u balónu.
119'
Domácí se nyní sice dostali dopředu, ale centr Iyayiho Atiemwena skončil pouze na hlavě soupeře.
118'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Arijan Ademi, přichází Dino Perić.
116'
Fantastickoexcelentní zákrok Dominika Livakoviče! K Harrymu Kaneovi se dostal odražený míč, který už putoval do prázdné svatyně, ale na poslední chvíli jej dokázal vyrazit před brankovou čárou domácí gólman! To je neskutečný závěr prodloužení!
116'
Obrovská šance na gól hostů, ale střela Garetha Balea skončila na skvělém zákroku Dominika Livakoviče!
115'
Záhřeb už nyní pouze odkopává míče a to je šance pro Tottenham.
114'
Domácí dokázali dostat míč do zámezí a Tottenham má k dispozici autové vhazování.
113'
Steven Bergwijn to vzal na sebe, ale jeho pokus zpoza vápna skončil jen vedle pravé tyče.
112'
Čerstvý Steven Bergwijn nasadil housle Atiemwenovi, ale posléze už se nedostal přes Josipa Mišiče a nakonec je z toho jen odkop od svatyně Livakoviče.
111'
Sergio Reguilón se snažil svým centrem najít ve vápně spoluhráče, ale obrana Dinama zblokovala balón.
110'
A další obrovské problémy hostů, když se Ericu Dierovi zamotal míč pod nohy a následuje rohový kop domácího mužstva.
109'
Tottenham Hotspur je nyní naprosto mimo hru a Dinamo Záhřeb získalo autové vhazování na polovině soupeře.
107'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Serge Aurier, přichází Steven Bergwijn.
106'
Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku!
Tak tohle je naprosto něco neskutečného, neboť domácí celek jde do vedení 3:0 a máme tady dokonce hattrick! V Chorvatsku se nyní musí fanoušci u televizí zbláznit. MISLAV ORŠIĆ předvedl fantastické sólo mezi dvěma hráči a následně zakončil excelentně k levé tyči. Obrovská škoda, že na stadionu nejsou diváci, neboť by zbořili tento stánek.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105'
První poločas prodloužení skončil.
104'
Giovani Lo Celso opět nedokázal najít spoluhráče ve vápně a pomalu se schyluje k pokutovým kopům.
102'
Gareth Bale měl před sebou otevřený prostor a následně vypálil z nějakých dvaceti metrů, ale pouze vedle pravé tyče!
101'
Mislav Oršić neposlal dobrou přihrávku a balón končí pouze v zámezí.
100'
Giovani Lo Celso nyní byl zfaulován a u míče bude Tottenham.
99'
V prodloužení se zatím hraje spíše opatrněji, ale o něco málo lepším týmem je ten domácí.
98'
Giovani Lo Celso si nedokázal zpracovat míč uvnitř vápna soupeře a Rasmus Lauritsen odkopl balón do bezpečí.
97'
Balón opět skončil pouze v zámezí a Hugo Lloris se postará o odkop od své svatyně.
96'
Marin Leovac se sice dostal ke střele po fantastické kombinaci Dinama, ale tu poslal daleko vedle brány Llorise.
95'
Davinson Sánchez se dopustil velké chyby, ale té Mario Gavranović nedokázal využít a Tottenham tak rovněž se štěstím nečelil nějaké nebezpečné střele.
94'
Serge Aurier nedokázal něco vymyslet na pravé straně, ale k jeho štěstí získal pro svůj celek alespoň autové vhazování.
93'
A právě Petar Stojanović posléze zajel soupeře a uviděl kartu žluté barvy.
92'
Petar Stojanović se snažil něco vymyslet po pravé straně Admim, ale nakonec se k míči dostal soupeř.
91'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Ben Davies, přichází Sergio Reguilón.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Základní hrací doba je u svého konce, ale o vítězi tohoto dvojzápasu stále není rozhodnuto a následuje tak prodloužení! Dinamo Záhřeb předvedlo skvělý druhý poločas, když nejprve v 62. minutě otevřel brankový účet dnešního utkání Mislav Oršić a v 83. minutě to byl rovněž Mislav Oršić, který poslal Záhřeb do vedení 2:0.
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Harry Kane sice hledal svým centrem ve vápně Balea, ale míč skončil v moci brankáře.
90+2'
Gareth Bale vzal volný kop na sebe, ale jeho pokus letěl pouze mimo domácí svatyni.
90+1'
Arijan Ademi se tentokrát dopustil faulu a následuje standardní situace Tottenhamu.
90'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.
90'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Stefan Ristovski, přichází Petar Stojanović.
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Bruno Petković, přichází Josip Mišić.
90'
Následně přichází další nedovolený zákrok Moussy Sissoka.
89'
Ovšem Gareth Bale se nedostal k nakopnutému míči, ale Spurs pokračují v nátlaku.
88'
Harry Kane vypomohl své obraně a Tottenham se může pokusit rozhodnout toto utkání v základní hrací době.
87'
Hosté po druhé obdržené brance rapidně zvýšili své tempo, ale nyní se Moussa Sissoko dopustil jen faulu.
85'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lucas Moura, přichází Carlos Vinícius.
85'
Obrovská šance Tottenhamu nekončí gólem! Gareth Bale skvělým centrem našel na zadní tyči Harryho Kanea, ale jeho hlavičku fantasticky vychytal Dominik Livaković!
83'
Tak tohle je neskutečné, jelikož domácí celek dává gól na 2:0 a srovnává tak ztrátu z prvního utkání! Arijan Ademi posunul míč na pravou stranu Iyayu Atiemwenovi, který našel ve vápně nepohlídaného MISLAVA ORŠIĆE a ten zakončil nechytatelně do levé části branky. Asistence: Iyayi Atiemwen.
81'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Bartol Franjić, přichází Marin Leovac.
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Mario Gavranović.
80'
Zbývá už pouze deset minut základní hrací doby plus nějaké to nastavení a Záhřeb musí vstřelit branku.
79'
Rasmus Lauritsen posléze uviděl žlutou kartu, když stáhl k zemi unikajícího Harryho Kanea.
78'
Kohouti se nyní musí bránit velkému tlaku Záhřebu, který sype míče do vápna.
77'
Mislav Oršić se fantasticky dostal z levého křídla přes Sáncheze a posléze poslal přízemní centr do vápna, kde dokázal jako poslední odkopnout balón Davies.
76'
Chorvatský celek se rozhodně nevzdává, ale poslední minuty se nemůže nějak přiblížit k bráně soupeře.
75'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb: ze hřiště odchází Kristijan Jakić, přichází Iyayi Atiemwen.
74'
Lucas Moura dostal skvělou přihrávku do vápna, ale jeho následné zakončení z úhlu trefilo pouze boční síť.
73'
Tottenham Hotspur se snaží nyní převzít kontrolu nad hrou, kdy drží míč na svých kopačkách.
72'
Posléze centroval z levé strany také Ben Davies, ale jeho míč našel jen soupeře.
71'
Lucas Moura našel z levé strany na hranici vápna Giovaniho Lo Celsa, který následně vystřelil z otočky a jeho pokus lehce tečoval Rasmus Lauritsen, ale Dominik Livaković si poradil!
70'
Ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího a míč se postupně dostal do zámezí, kde ale právě Záhřeb bude mít autové vhazování.
69'
Davinson Sánchez zblokoval centr Kristijana Jakiče a Dinamo Záhřeb má k dispozici další rohový kop.
68'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Dele Alli, přichází Giovani Lo Celso.
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Harry Winks, přichází Tanguy Ndombèlé.
66'
Lucas Moura nyní byl zfaulován soupeřem ve středu hrací plochy a Tottenham tak bude u míče.
65'
Kristijan Jakić mohl srovnat stav dvojzápasu, ale zpoza vápna po přihrávce od Petkoviče vystřelil hodně mimo.
64'
Nakonec byla standardní situace rozehrána nakrátko a Lovro Majer posléze našel ve vápně Rasmuse Lauritsena, který ale zakončil nad bránu Llorise.
63'
Dinamo Záhřeb pokračuje v nátlaku a nyní získalo také rohový kop.
62'
Nyní už tady máme úvodní branku utkání a domácí celek vede 1:0, čímž snižuje celkový stav na rozdíl jediného gólu! Lovro Majer posunul míč na levou stranu, kde si ho převzal MISLAV ORŠIĆ, který následně vypálil kolem Auriera fantastickou střelu do pravé šibenice. Asistence: Lovro Majer.
60'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Gareth Bale.
60'
Hodina hry už je minulostí, ale stále jsme se na Stadionu Maksimir v Záhřebu nedočkali ani jednoho gólu.
57'
Mislav Oršić se dostal do zakončení, ovšem to zblokoval Davinson Sánchez. Posléze přišla ještě jedna rána domácího hráče, ale ta letěla nad svatyni Llorise.
56'
Arijan Ademi skluzem zajel Harryho Winkse, ale vše se obešlo bez žlutého varování.
55'
Serge Aurier skvěle ukopl míč Mislavu Oršičovi, ale následně Dinamo vybojovalo autové vhazování.
53'
Po centru Lovro Majera se dostal ke hlavičce osamocený Arijan Ademi, ale jeho zakončení bylo bez razance a letělo doprostřed brány, kde byl připraven Hugo Lloris.
52'
Stefan Ristovski poslal z pravé strany nebezpečný centr do vápna, který ale obrana anglického celku odvrátila do zámezí a následuje rohový kop.
51'
Balón tentokrát šel pouze do zámezí a následovat bude také odkop od svatyně Dominika Livakoviče.
50'
Bruno Petković se snažil vystřelit, ale jeho pokus byl pouze zblokován obranou soupeře.
48'
Záhřeb se sice snaží něco vymyslet, ale kohouti zatím velmi dobře a poctivě brání.
47'
Mislav Oršić se snažil si sklepnout míč se spoluhráčem, ale nakonec je z toho pouze autové vhazování pro Tottenham.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:56.
První poločas je u svého konce a bohužel jsme se zatím nedočkali ani jedné branky. Moc šancí rovněž k vidění také nebylo, ale alespoň něco málo ano. Ve 35. minutě mohl poslat domácí celek do vedení Majer, ale ten zakončil pouze těsně vedle levé tyče. Před poločasem mohl otevřít brankový účet Kane, ale neprostřelil domácího gólmana.
45+1'
45+1'
Lucas Moura si sice přehodil míč na levačku, ale následně se dopustil jen faulu.
45'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.
44'
Harry Kane se po skvělé přihrávce Lucase dostal do zakončení uvnitř vápna, ale Dominik Livaković předvedl důležitý zákrok!
43'
Serge Aurier se po centru ze standardní situace snažil dostat ke hlavičce, ale tu poslal jen nad bránu Dinama.
42'
Posléze navíc přišel faul Kévina Théophile-Catherina a Tottenham má k dispozici volný kop.
41'
Hosté se snaží něco vymyslet na pravé straně, kde nakonec Érik Lamela vybojoval autové vhazování.
39'
Rasmus Lauritsen se snažil vypálit z dálky, ale jeho rána mu vůbec nesedla, ovšem Dinamo zůstalo u míče i nadále.
38'
V souboji o míč se Stefan Ristovski zranil ve střetu proti Moussu Sissokovi a je ošetřován.
37'
Následně přišla střela z volného kopu, ale ta trefila pouze hostujícího hráče.
36'
Chorvatský celek zvýšil svou aktivitu a nyní má k dispozici volný kop po faulu Erica Diera.
35'
Tak tohle byla obrovská šance Dinama Záhřeb! Lovro Majer se snažil na hranici vápna ještě posunout míč spoluhráči, ale ten se odrazil od Sáncheze zpět k jeho nohám, ovšem následná střela domácího hráče skončila těsně vedle levé tyče!
34'
Posléze musel být právě Lucas Moura ošetřován, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.
33'
Lucas Moura prověřil domácího brankáře Dominika Livakoviče, který si ale bez problémů poradil.
32'
Kristijan Jakić naprosto úmyslně zastavil Lucase Mouru, který se už řítil do brejku.
30'
Půl hodina utkání je minulostí a bohužel je zatím tato odveta zklamáním.
29'
Tottenham Hotspur získal rohový kop, po kterém sice domácí obrana vyhlavičkovala míč do bezpečí, ale následně přišel centr Kanea, jenž skončil v rukou brankáře Dominika Livakoviče.
28'
Lucas Moura sice našel Dele Alliho na hranici vápna, ale tomu se nepodařilo zpracování a posléze se dopustil faulu na Kévina Théophile-Catherineho.
27'
Harry Kane se nyní už dostal k míči uvnitř vápna, ale nevytvořil si místo pro střelu na bránu Livakoviče.
25'
Harry Kane nedokázal zachytit přihrávku svého spoluhráče a dnes se zatím tento anglický kanonýr snad nedostal do hry.
24'
Opět byl ve středu dění Bruno Petković, který se ale nyní dopustil jen nedovoleného zákroku na Bena Daviese.
23'
Domácí se posléze dostali ke střele, ale Bruno Petković ani nyní neprostřelil blok hráčů anglického celku.
22'
Máme tady první žlutou kartu, kterou uviděl hostující hráč Érik Lamela, ale nyní přesně nevíme jestli za faul nebo následné řeči.
21'
Bruno Petković byl nyní zfaulován Moussa Sissokem a Dinamo Záhřeb má k dispozici volný kop.
20'
Prvních dvacet minut se zatím na hrací ploše nic moc neudálo, když se hraje převážně ve středu hřiště.
18'
Opět končí míč jen v zámezí a Dominik Livaković se tak postará o odkop od své svatyně.
17'
Svěřenci trenéra Mourinha nyní zkouší něco vymyslet po levé straně, ale přihrávka Dele Alliho byla zblokována.
15'
Luka Ivanušec předvedl pěkné sólo na pravé straně, kde následně pálil zpoza šestnáctky, ale jeho rána byla zblokována.
14'
Kristijan Jakić sice nepropasíroval míč mezi nohy soupeře, ale Dinamo zůstalo u míče.
13'
Následně to byl Lucas Moura, jenž se dostal k míči na hranici vápna, ale jeho pokus o centr zblokoval domácí obránce.
12'
Tottenham se snažil něco vymyslet po levé straně, ale centr Daviese skončil mimo vápno.
11'
Úvod utkání je zatím ze strany hostů velmi opatrný. Chorvatský celek se snaží rychle napadat soupeře, ale anglický celek si ví rady.
9'
Bruno Petković sice reklamoval možnou ruku soupeře Erica Diera, ale sudí do píšťalky nefoukl.
8'
Dele Alli ještě ve vápně propouštěl míč mezi nohy, ale tam už se nenacházel žádný z jeho spoluhráčů.
6'
Harry Kane nedokázal zpracovat přihrávku na něj a Dinamo Záhřeb tak vybojovalo autové vhazování.
5'
Balón zavítal pouze mimo hrací plochu a kohouti mají k dispozici autové vhazování.
4'
Lovro Majerovi se nepodařilo přenést hru na pravou stranu a Tottenham Hotspur tak získal autové vhazování na své polovině.
3'
Nyní se sice dopustili faulu domácí hráči, kterým se to zrovna dvakrát nelíbí, protože se už hnali do protiútoku.
2'
Bruno Petković to zkusil z dálky, ale jeho pokus nebyl nijak moc nebezpečný a Hugo Lloris si bez problémů poradil.
1'
Ben Davies se dopustil faulu na soupeře a následuje tak odkop od brány Dinama Záhřeb.
1'

GNK Dinamo Záhřeb: Livaković – Ristovski, Lauritsen, Théophile-Catherine, Franjić – Majer, Jakić, A. Ademi (C) – Ivanušec, B. Petković, Oršić.
Náhradníci: Zagorac, Josipović – Atiemwen, Burton, Čabraja, Gavranović, Leovac, Kastrati, Perić, Mišić, Stojanović, Tolić.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier, D. Sánchez, Dier, B. Davies – Moussa Sissoko, Winks – Lamela, Alli, Lucas Moura – Kane.
Náhradníci: Hart – Alderweireld, Vinícius, Bergwijn, Bale, Doherty, Lavinier, Lo Celso, Ndombèlé, Reguilón, Tanganga, Scarlett.

Rozhodčí: Massa – Meli, Alassio.
Tottenham Hotspur

Celek portugalského kouče Mourinha do vyřazovací fáze postoupil ze skupiny J, kterou ovládl o bod před Antverpami. Tottenham si následně musel v dvojutkání poradit s rakouským celkem Wolfsberger AC a o postupu rozhodl již na soupeřově půdě, kde vyhrál 4:1. Odveta tak již byla formalitou, kterou i tak celek z Londýna suverénně zvládl – 4:0. V Premier League Tottenham najdeme na průběžné osmé příčce, když se chvíli týmu příliš nedařilo, ovšem s návratem Harryho Kanea do sestavy přišel obrat, ale v posledním zápase přišla prohra na půdě Arsenalu.
GNK Dinamo Záhřeb

Chorvatský celek reprezentoval svou zemi v základní skupině K, kde mu soupeře tvořily celky CSKA Moskva, Feyenoord Rotterdam, a Wolfsberger AC, který se ve vyřazovací fázi utkal s Tottenhamem. Z toho je zřejmé, že se spolu s Chorvaty z postupu radoval rakouský tým. Dinamo Záhřeb ve skupině ani jednou neprohrálo a dostalo jedinou branku. Ve vyřazovací fázi se pak Záhřeb popasoval s ruským Krasnodarem a po výhře 3:2 v Rusku porazil soupeře i 1:0 v odvetě. V ligové soutěži Dinamo vede o dva body před Osijekem, na který má navíc jeden zápas k dobru, takže je na dobré cestě za dalším titulem.
V osmifinále Evropské ligy se proti sobě utkají týmy GNK Dinamo Záhřeb a Tottenham Hotspur. První zápas se hrál na Tottenham Hotspur Stadium v Londýně. Už ve 25. minutě poslal domácí celek do vedení Harry Kane. Mourinhův tým pokračoval také ve druhé polovině zápasu, kdy zvýšil vedení v 70. minutě Harry Kane a Tottenham vyhrál 2:0. Dnešní zápas bude řídit hlavní rozhodčí Massa a jeho asistenti Meli a Alassio. Úvodní výkop je naplánován na 18:55.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.