Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Rangers - 17. února 2022   18:45

Dortmund
Dortmund
51' Bellingham (Guerreiro) • 82' Guerreiro (Bellingham)
2:4
(0:2)
Rangers
Rangers
38' Tavernier   • 41' Morelos  (Aribo) • 49' Lundstram  (Kent) • 54' Zagadou (vl.)
Dortmund
Kobel – Akanji (55. N. Schulz), Hummels, Zagadou, Guerreiro – Dahoud, Witsel (46. Reyna) – Brandt (46. Moukoko), Reus (C) (82. Reinier), Bellingham – Malen (68. Tigges).
C. Turpin – N. Danos, C. Gringore (všichni FRA)
Signal Iduna Park, Dortmund
Rangers
McGregor – Tavernier (C), Goldson, Bassey, Barišić – Jack (86. Kamara), Lundstram – Kent, Arfield (66. Sands), Aribo (86. Ramsey) – Morelos (90+5. S. Wright).
Robby McCrorie, Hogarth – King, S. Davis, Kamara, Ramsey, S. Wright, Sands, Diallo Traoré.

Děkuji za pozornost a přeji hezký večer.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 7:1. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:6.
Zpočátku to vypadalo, že tento duel moc branek nepřinese, ale opak byl nakonec pravdou. Pomohl k tomu první vstřelený gól, po kterém se začalo více hrát, druhá polovina byla na góly opravdu bohatá, padly v ní hned čtyři. Hosté se ujali vedení 3:0 a 4:1, domácí dokázali vždy jen korigovat, ale zdramatizovat duel se jim už nepovedlo. Pořád ale mají do odvety díky novým pravidlům naději, stačí aby ve Skotsku vyhráli jakkoliv o dvě branky a zápas půjde do prodloužení.
90+6'
90+6'
Mats Hummels ještě mohl vykřesat svému celku lepší výchozí pozici, ale jeho nebezpečná střela z pravé strany letí příliš vysoko nad.
90+5'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Alfredo Morelos, přichází Scott Wright.
90+5'
Nico Schulz střílel za hranicí velkého vápna, ale trefil pouze před sebou stojícího protihráče.
90+4'
Hodně nepovedený pokus vyslal na bránu soupeře Jude Bellingham, míč letí vysoko nad.
90+3'
Trochu zbytečný faul domácího mužstva, po kterém může soupeř šetřit čas.
90+2'
Hostům se povedlo vymanit ze sevření a odvést míč od své brány.
90+1'
Nastavuje se ještě pět minut.
89'
Reinierovi se nepovedlo vybojovat rohový kop a Allan McGregor může natahovat čas.
89'
Míč končí u Kobela, který pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
88'
Giovanni Reyna poslal centr na vzdálenější tyč, kde se málem dostal do zakončení jeden z jeho spoluhráčů, ale míč tečoval jen do zámezí.
86'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Ryan Jack, přichází Glen Kamara.
86'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Joe Aribo, přichází Aaron Ramsey.
85'
Faulu se žlutý tým nedovolal a opět tak přichází o balón.
84'
Domácí pokračují v tlaku, Borna Barišić však odkopl balón do bezpečí.
82'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Reinier.
82'
Dortmund právě vstřelil branku!
Dortmund přeci jen ještě snižuje stav utkání. RAPHAËL GUERREIRO dostal přihrávku na pravou stranu, poté potáhl míč více na střed a levačkou vyslal na bránu Rangers krásnou střelu, po které se Allan McGregor jenom podíval.
80'
Alfredo Morelos hledal přihrávkou na střed Kenta, ovšem k tomu míč nedoputoval a hráč hostů se tak do zakončení nedostal.
79'
Žlutou kartu dostává Allan McGregor (Rangers FC) a to zcela po zásluze za zdržování.
78'
Rohový kop si domácí nevybojovali a hra se otáčí.
77'
Nico Schulz nepříliš prudkým zakončením levačkou gólmana hostů moc nevystrašil. Ten celkem snadno uklidil míč do rukou.
76'
Dortmund kombinuje na své straně, čas mu ubíhá.
74'
Borna Barišić trefil pouze dobře postavenou zeď, domácí poté odpalují balón do bezpečí.
73'
Žlutou kartu dostává za faul Dan-Axel Zagadou (Borussia Dortmund) a hosté rozehrají přímý kop z hodně dobré pozice.
72'
Po ošetření pokračuje brankář hostů dál bez jakékoliv známky handicapu.
70'
Jeden z domácích hráčů se dostával do zakončení, ale hlavou usměrnil míč jen do zámezí. Allan McGregor poté signalizuje zranění, ale spíš je to taktika.
68'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Steffen Tigges.
66'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Scott Arfield, přichází James Hoban Sands.
66'
Hosté vyrazili do přečíslení, Joe Aribo nakonec místo přihrávky volil střelu na vzdálenější tyč, kterou ale minul. Nechybělo však moc a bylo to 5:1.
64'
Stále se hostujícímu celku daří držet balón daleko od své brány a nepouštět soupeře do zakončení.
62'
Nico Schulz nedokázal svou přihrávku prostrčit skrz obrannou hradbu před sebou.
61'
Domácí kombinují u středové čáry, daleko od soupeřovy brány, což Rangers vyhovuje.
59'
Raphaël Guerreiro střílel z pravé strany strany, avšak mezi tři tyče nezamířil.
58'
Domácí reklamovali ruku v pokutovém území, hra pokračuje, ale uvidíme, zda se rozhodčí bude opět radit s VAR, jako tomu bylo v první půli.
55'
Gól nebyl původně pro ofsajd uznán, ale po zásahu VAR je vše jinak.
55'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Manuel Akanji, přichází Nico Schulz.
54'
Rangers právě vstřelili branku!
Rangers je zpátky ve třígólovém vedení. Po pěkné kombinaci zakončoval z levé strany Alfredo Morelos a balón smolně ke vzdálenější tyči tečoval DAN-ALEX ZAGADOU, jemuž je tak připsán vlastní gól.
53'
Manuel Akanji je ošetřován za postranní čárou, hra mezitím pokračuje.
52'
Málem to bylo o jeden gól, Donyell Malen však tečoval balón pouze do zámezí.
51'
Tak to je parádní úvodu druhého poločasu. Hosté odehráli míč pouze ke Guerreirovi na levé straně, ten zachoval chladnou hlavu a místo zakončení přihrál lépe postavenému spoluhráči, kterým byl JUDE BELLINGHAM, jehož pěkná rána do levé části hostující brány skončila v síti.
49'
Hosté vedou už o tři góly. Kent na levé straně odvedl výbornou práci, poté přihrál na střed spoluhráči, tím byl JOHN LUNDSTRAM, jenž zakončil přesně ke vzdálenější tyči svatyně Dortmundu, kam se Gregor Kobel natahoval marně.
47'
Zblokovaná přihrávka hostů končí v zámezí a bude to další roh pro Rangers.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Youssoufa Moukoko.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Axel Witsel, přichází Giovanni Reyna.
46'
Hodně překvapivý výsledek po první půle, leč zřejmě spravedlivý. Dortmund směrem dopředu nic nepředvedl, za zmínku stojí hlavičkový pokus Zagadoua, který ovšem neměl dostatečnou razanci, avšak to bylo vše. Hosté vyčkávali na šanci, která přišla díky penaltě a krátce na to ještě po rohovém kopu. Nutno říct, že i Sparta hrála s Rangers daleko vyrovnanější partii, než německý tým. Ten musí ve druhém poločase hodně přidat, pokud si chce vypracovat slušnou výchozí pozici pro odvetu.
45+2'
45+2'
Po rohovém kopu přišla rána hostů, která byla zblokována na další roh, ale ten už hlavní arbitr nenechává rozehrát a první půli ukončuje.
45+1'
Rangers ještě rozehraje jeden roh.
45+1'
Nastavuje se jenom minuta.
45'
Manuel Akanji tečoval pravačkou střelu spoluhráče pouze do zámezí, Allan McGregor tedy zasahovat nemusel.
43'
Domácí se snaží o rychlou odpověď, ale faul si u hranice velkého vápna nevymohli.
41'
A je to o dvě branky. Aribo tečoval hlavou míč na levou stranu před zcela odkrytou část brány Dortmundu, kam naběhl ALFREDO MORELOS, jenž měl poté už snadnou práci.
40'
Další příležitost hostů, Scott Arfield trefil jen protihráče, krátce na to střílel Alfredo Morelos, ovšem Gregor Kobel jeho pokus na bližší tyč dokázal vytěsnit na roh.
38'
JAMES TAVERNIER to udělal velmi zkušeně, k míči se rozbíhal pomalu, z nijak velké dálky, a pravačkou jej poslal přesně k pravé tyči. Gregor Kobel čekal druhou stranu.
37'
Je to pokutový kop a zahrávat jej bude hostující tým.
37'
Ovšem nyní se řeší, zda nebylo předtím zahráno rukou v pokutovém území, rozhodčí se jde podívat na video.
36'
Alfredo Morelos střílel před hranicí velkého vápna, ale trefil jen nohy protihráče.
36'
Ani rohový kop skotského týmu k šanci nevedl, domácí vyvádí balón do bezpečí.
35'
Borna Barišić poslal centr na úroveň penalty, ale našel pouze hlavu protihráče.
34'
Manuel Akanji se provinil faulem na obranné polovině, soupeř z toho může těžit.
33'
Marco Reus přihrával patičkou před zcela prázdnou bránu Rangers, ovšem tam úřadoval Borna Barišić, jenž odkopl míč do bezpečí. Hosté měli štěstí.
31'
Alfredo Morelos se málem dostal v pokutovém území ke střele, ale míč si nedokázal dobře zpracovat.
30'
John Lundstram fauloval soupeře na útočné straně, zápas tak pokračuje ve stejném trendu, kdy mnoho šancí k vidění opravdu není, prakticky žádné.
27'
Přihrávka z levé strany projela kolem odkryté brány Rangers, ovšem žádný z hráčů ve žlutém dresu míč nestihl tečovat.
26'
Ryan Kent dobře zapracoval v obraně a zkazil soupeři jeho kombinaci. Zatím to není moc pohledná podívaná.
25'
Marco Reus se autového vhazování u postranní čáry nedovolal, míč získává protivník.
24'
Domácí rozehráli rohový kop, ovšem přetažený centr nepřinesl bráně Ragners žádné nebezpečí.
23'
Hodně dlouhý nákop hostů letí přímo do rukavic brankáře německého mužstva.
21'
Julian Brandt hodně špatně přihrával k postranní čáře, jeho spoluhráč na balón nedosáhl a hosté budou vhazovat.
19'
Volný míč doputoval k McGregorovi, ten na nic nečekal a odkopl jej daleko od své svatyně.
18'
Alfredo Morelos nedokázal nepřesný pas dostihnout včas, u míče byl jako první brankář Dortmundu.
17'
Avšak rozehrávka mu vůbec nevyšla, míč končí v zámezí.
16'
Hosté se sice rozčilují, ale není jim to nic platné. Soupeř rozehraje další roh.
15'
Dan-Axel Zagadou zůstal úplně volný na malém vápně, avšak hlavou netrefil míč úplně dobře, poslal jen do země, od níž se balón odrazil do rukou připraveného gólmana. Lépe trefit a byl to gól.
15'
Místo přímé střely následoval centr na pravou stranu, který hosté odvrátili na roh.
14'
Snad vůbec poprvé se faul provinil i skotský tým, jenž bude čelit nepříjemné standardce Dortmundu.
12'
Hosté při další útočné snaze přišli o míč a domácí kombinují na své polovině.
10'
Borna Barišić se dostal do obrovské příležitosti, kdy se protlačil až do zakončení, ovšem jeho pokus levačkou dokázal Kobel výtečně vyrazit do zámezí. Už to mělo být 0:1. Sám hráč dobře ví, že takovou šanci měl proměnit v gól.
8'
Ofsajd domácího týmu, který zatím směrem dopředu nic nepředvedl.
7'
Marco Reus v situaci jeden na jednoho přes obránce nepřešel a z šance tak nebylo nic.
6'
Ryan Kent se málem dostal před malým vápnem do zakončení, avšak balón pouze lehce tečoval k domácímu gólmanovi.
5'
Teď už se hosté hvizdu nedočkali, Alfredo Morelos skončil na trávníku, ale dle sudího bylo vše v rámci pravidel.
4'
Hlavnímu arbitrovi chvíli trvalo, než odpískal faul ve prospěch skotského týmu, ten rozehraje kousek za středovou lajnou.
2'
Scott Arfield si v útoku zpracoval míč, ten mu ale poté utekl a hráč hostů se provinil faulem. Se spoluhráči se tak musí stáhnout.
1'

Borussia Dortmund: Kobel – Akanji, Hummels, Zagadou, Guerreiro – Dahoud, Witsel – Brandt, Reus (C), Bellingham – Malen.
Náhradníci: Unbehaun, Hitz – N. Schulz, Pongračić, Reyna, Reinier, Passlack, T. Hazard, Moukoko, Tigges.
Trenér: M. Rose.

Rangers FC: McGregor – Tavernier (C), Goldson, Bassey, Barišić – Jack, Lundstram – Kent, Arfield, Aribo – Morelos.
Náhradníci: Robby McCrorie – King, S. Davis, Kamara, Ramsey, S. Wright.
Trenér: G. van Bronckhorst.

Rozhodčí: C. Turpin – N. Danos, C. Gringore (všichni FRA).
Vzájemné zápasy

Dortmund – Rangers 2:0 (Pohár UEFA, 7. prosince 1999)
Rangers – Dortmund 2:0 (Pohár UEFA, 25. listopadu 1999)
Dortmund – Rangers 2:2 (LM, 6. prosince 1995)
Rangers – Dortmund 2:2 (LM, 27. září 19995)
Rangers FC

Skotský tým postoupil do 1/16 finále díky 2. pozici ve skupině A, kde se mj. střetl i s pražskou Spartou. Právě na její úkor postoupil, neboť zaznamenal osm bodů, zatímco český tým o jeden bod méně. Moc střelecky se jeho hráčům nedařilo, skórovali jen v šesti případech, zato pouze pět gólů inkasovali.
Ve skotské lize, jak už to bývá zvykem, se přetahuje o prvenství s rivalem Celticem, který vede o jeden bod před Rangers. Také jim generálka na dnešní duel vyšla, neboť porazili 2:0 Hibernian.
Jejich hráč Alfredo Morelos z Kolumbie navíc vede s jedenácti góly ligovou tabulku střelců.
Borussia Dortmund

Německý tým hodně smolně nepostoupil do osmifinále Ligy mistrů. Ve skupině C skončil třetí, když získal devět bodů, stejně jako druhý Sporting, avšak vzhledem k horším vzájemných zápasům (doma 1:0, venku 1:3), postupoval dál na jeho úkor právě portugalský tým. Borussia bude jistě patřit k největším favoritům na celkové prvenství v EL.
V Bundeslize se Dortmundu daří, vyhrál čtyři z posledních pěti zápasů, v generálce zvítězil na hřišti Unionu Berlín 3:0.
Postrádat ovšem bude zřejmě svého nejlepšího střelce, šestnáctigólového Nora Erlinga Haalanda.
Dámy a pánové, vážení fotbaloví fanoušci. Nejen Liga mistrů, ale i Evropská liga má dnes na programu 1. kolo vyřazovacích bojů. V tomto přenosu budeme sledovat německo-skotský souboj mezi Dortmundem a Rangers. O favoritovi nemůže být pochyb a zřejmě mu bude fandit i spousta fanoušků z ČR.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.