Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lok. Moskva : Galatasaray - 21. října 2021   21:00

Lok. Moskva
Lok. Moskva
0:1
(0:0)
Galatasaray
Galatasaray
82' Aktürkoğlu  (Moruțan)
Lok. Moskva
Guilherme (C) – Tiknizjan, Pablo, Jedvaj, Rybus (90. Živogljadov) – Maradišvili, Barinov, Beka Beka – Kerk, Smolov, Žemaletdinov.
Lechner – Heidenreich, Kolbitsch
Stadion Lokomotiv, Moskva
Galatasaray
Muslera (C) – Yedlin, Nelsson, Marcão, van Aanholt (90. Ö. Bayram) – Antalyalı, Kutlu – Yılmaz (67. Aktürkoğlu), Cicâldău (90. Luyindama), Babel (76. Moruțan) – Mohamed (76. Diagne).

Je konec! Galatasaray Istanbul si odváží z Moskvy vydřené vítězství a připisuje si do tabulky cenné tři body. Urputný zápas plný šancí na obou stranách rozhodl jedinou brankou až střídající Aktürkoğlu. Já se s vámi loučím a budu se těšit u dalších přenosů.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 8:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 12:5.
90+4'
90+3'
Poslední nákop Guilhermeho je odvrácen a hosté se pomalu radují.
90+2'
Galatasaray už si jen hlídá své vedení a důsledně brání.
90+1'
Diagne mohl definitivně potvrdit vítězství svého celku, ale v další tutovce selhal.
90+1'
Žlutou kartu dostává Olimpiu Moruțan (Galatasaray Istanbul).
90'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Patrick van Aanholt, přichází Ömer Bayram.
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Alexandru Cicâldău, přichází Christian Luyindama.
90'
Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Maciej Rybus, přichází Dmitrij Živogljadov.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
88'
Aktürkoğlu mohl přidat další branku. Dostal ideální pas do běhu uvnitř šestnáctky a vypálil. Trefil jen připravené rukavice Guilhermeho.
86'
Smolov mohl vyrovnat, ale nesrovnal si míč na své noze nejlépe a nevystřelil.
84'
Lokomotiv se snaží o odpověď. Nemá však prostor pro kombinaci.
82'
Galatasaray právě vstřelil branku!
Autorem branky je KAREM AKTÜRKOĞLU. Turecký hráč své předchozí zaváhání rychle napravuje a posílá svůj tým do vedení. Morutan ho brilantním pasem vyslal do úniku, který vyřešil střelou na zadní tyč a nedal Guilhermemu žádnou šanci. Asistence: Olimpiu Morutan.
81'
Aktürkoğlu spáli nemožné. Úplně sám před Guilhermem trefil pouze jeho tělo.
80'
Beka Beka byl nachytán v ofsajdu. Jinak by měl ideální šanci na skórování.
79'
Lokomotiv aktivním tlakem získává míč.
78'
Muslera vykopává balón co nejdále.
77'
Na standartku z dlouhé vzdálenosti si naskočil Kutlu. Z blízka Guilhermeho neprostřelil.
76'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Ryan Babel, přichází Olimpiu Moruțan.
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Mostafa Mohamed, přichází Mbaye Diagne.
75'
Žemaletdinov měl ideální střeleckou pozici. Dostal se k odraženému míči a rychlým manévrem se uvolnil na hranici pokutového území. K gólové střele chyběla hlavně přesnost, mířil vedle.
74'
Mohamedovu přihrávku skvěle vystihl Jedvaj a přihrává dopředu.
73'
Lokomotiv si vybojoval držení na svou stranu a rozvíjí další akci.
73'
Žlutou kartu dostává Mostafa Mohamed (Galatasaray Istanbul).
72'
Muslera si našel dlouhý pas za obranu a drží míč ve svých rukavicích.
71'
Van Aanholt je v pořádku, ale musí opustit hrací plochu.
70'
Rybusův centr byl příliš dlouhý a dlouhá pasáž bez zastavení se na chvíli přerušuje, protože van Aanholt se svírá v bolestech na place.
68'
Hrubku Maradašviliho mohl potrestat Cicâldău. Ve středu hřiště se zmocnil chybného pasu záložníka soupeře a dlouhým sprintem se hnal do zakončení. Jeho pokusu chyběla větší razance.
67'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Barış Yılmaz, přichází Karem Aktürkoğlu.
66'
To je fotbal. Oba týmy chtějí vyhrát a dávají tomu naprosto vše. Jen gól tomu chybí.
65'
Barinov se snažil potrestat vyběhnutí Muslery a obstřelem z uctivé vzdálenosti to poslal směrem k jeho bráně. Minul.
64'
Lokomotiv je nyní ten, kdo na place vládne.
63'
Škoda lepší reakce Smolova a Lokomotiv mohl jít do vedení. Rus byl zcela sám na zadní tyči a nepřesná střela Barinova mířila přesně na jeho nohu. Nedokázal však usměrnit míč mezi tři tyče.
62'
Nyní to je Lokomotiv, kdo tlačí, co mu síly stačí. Defenziva hostí neví, kde jim hlava stojí.
60'
Tentokrát tlak na druhé straně. Útočné trio domácích se řítilo do přečíslení, ale soupeř vše přečetl a znemožnil jim zakončení.
58'
Další pokus těsně vedle! Mostafa Mohamed se ve vápně vyšplhal nejvýše ze všech a hlavou jen o kous minul, zdá se, že prokletou levou tyč.
56'
Lokomotiv nyní přežil dvě tutovky soupeře a stále se mu nedaří dostat se zpět do sedla.
55'
A o chvíli později další velká šance hostí. Tentokrát si domácí obrana nepohlídala Babela, který svou hlavičkou jen těsně minul levou tyč brány soupeře.
54'
Obrovská příležitost Viktora Nelssona. Švédský stoper nikým nehlídán vyplaval zcela osamocený ve vápně po rohovém kopu. Tvrdě zakončil, ale jen do středu brány Guilhermeho, který si jeho střelu našel a vyrazil ji.
53'
Babel vybojoval rohový kop.
52'
Lokomotiv výrazně aktivnější a Galatasarayi zatím nenabídl delší držení míče.
51'
Na hřišti se výrazně přitvrzuje a vášnivé chování obou celků víří vody.
50'
Barinovovi se přímák vůbec nepovedl a nepotrestal tak nabídnutou příležitost.
49'
Velkou chybu obrany hostí mohl potrestat Žemaletdinov. Naběhl si ke střele, ale nedovolený zákrok soupeře ruší jeho akci. Je z toho přímý kop z ideální vzdálenosti.
48'
Lokomotiv drží balón a jeho kombinaci přerušuje až faul na Žemaletdinova.
47'
První pokus domácích o šanci zpacifikován důslednou defenzivou soupeře.
46'
Lokomotiv zahajuje druhou půli opatrně a nikam se nežene.
46'
Úvodní část utkání je minulostí. Mohli jsme vidět velmi aktivní fotbal s obou stran, ale minimum šancí. Vyrovnanou bitvu v závěru poločasu překlopili na svou stranu hráči Lokomotivu Moskva, kteří svého soupeře začali přehrávat. Snad se ve druhé půli dočkáme i nějaké branky.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Babel se zničehonic dostal ke střele ze střední vzdálenosti, napřáhl, ale mohutně přestřelil.
45'
Hosté raději v klidu dohrají první půli na své polovině.
44'
Yılmazovi tentokrát jeho kouzla nevyšla a ztratil lacino míč na lajně.
43'
Žlutou kartu dostává Taylan Antalyalı (Galatasaray Istanbul).
42'
Mohamed už už hlavičkoval, na poslední chvíli ho předskočil Jedvaj a znemožnil mu zakončení.
41'
Roh domácím nevyšel podle představ a vyhnali se do ústraní.
40'
Lokomotiv Moskva přidal na tempu a v závěru první půle je rozhodně lepším týmem.
39'
Další akce domácích. Tentokrát se dral do zakončení Žemaletdinov. Byl však na poslední chvíli zastaven.
38'
Krásnou individuální akci vyšperkoval Kerk ještě přihrávkou na Maradišviliho. Ten napřáhl ke střele, která mu nesedla a končí vedle.
37'
Na standartku si sběhl Marcão a rovnou pálil, ovšem kousek od levé tyče.
36'
Žlutou kartu dostává Ryan Babel (Galatasaray Istanbul).
35'
Hosté se zlobí na hlavního rozhodčího, kvůli nepísknutému zákroku soupeře.
34'
Roh ruského celku odvrácen.
33'
Hostům se nepodařilo využít lépe špatné zformování obrany soupeře. Smolov ztratil balón.
32'
Ruský záložník je v pořádku a můžeme pokračovat ve hře.
31'
Barinov leží po zákroku soupeře na hrací ploše a žádá si ošetření.
30'
Tiknizjan vybídl k zakončení Žemaletdinova. Ruský útočník v obtížné situaci zády k bráně zakončil hlavou mimo tři tyče.
29'
Beka Beka si sběhl pro míč do středu pole a rozváží útočnou akci.
28'
Lokomotiv tentokrát volí rozvážnější způsob mezihry od stoperů.
27'
Sledujeme velmi rychlý a aktivní fotbal z obou stran se spoustou nepřesností.
26'
Yılmaz se efektivně zbavil protihráče a hledal Mohameda ve vápně. Jeho pas byl odvrácen.
25'
Výborný blok Nelssona! Obránce Lokomotivu si našel dalekonosný pokus Maradišviliho a zblokoval ho mimo ohrožení klece Muslery.
24'
Yedlin se toho nebojí a na pravé straně si nyní dovolil parádičku, za kterou by se nemusel stydět ani slavný Zidenine Zidane.
24'
Kerk nachytán v ofsajdu.
23'
Dlouhým aut van Aanholta skončil jen na hlavě Pabla.
22'
Muslera podržel míč a rozdává pokyny svým spoluhráčům.
21'
Marcão si s obtížnou situací poradil navýbornou a tělem si odstavil Smolova.
20'
Babel kouzlil s míčem, obešel jednoho protivníka, ale na druhého už si nepřišel.
18'
Galatasarayi protiútok nevyšel a míč je v moci domácích.
16'
Mohlo to být 1:0! Kerk byl vyslán do úniku krásným pasem za obranu, avšak nevyšlo mu zpracování a špatným prvním dotykem dal šanci gólmanovi soupeře doběhnout balón a vypíchnout ho mimo jeho dosah.
16'
Jedna akce za druhou z obou stran, tak zatím vypadá úvod utkání.
15'
Zajímavě rodící se příležitost Moskevských pokazila až na poslední chvíli nepřesná přihrávka Barinova. Hra se přesouvá na druhou polovinu.
14'
První rohový kop utkání od domácích bezpečně zastaven defenzivou soupeře.
14'
Aktivní pressing nadělal Marcãovi spustu problémů a musel odkopnout míč do zámezí.
13'
Velmi opatrně vyčkává Lokomotiv se svou rozehrávkou.
12'
Yedlin byl tvrdě sestřelen ve středu hřiště. Turecký obránce se nakonec zvedá bez ošetření.
11'
Velký zmatek po přímém kopu ve vápně Lokomotivu skončil zblokovanou střelou Cicâldăuho.
10'
Babel byl vybídnut vysokým centrem směřujícím do vápna, ale stoperská dvojice domácích – Pablo, Jedvaj si tuto situaci pohlídala.
9'
Množství chyb zatím poznamenává úvod dnešního střetnutí.
8'
Hraje i brankář na druhé straně, tudíž uruguyajský reprezentant Fernando Muslera.
7'
Avšak přišla chyba, ze které plynul protiútok vedený Yilmazem, ale pas tureckého záložníka nebyl přesný.
6'
Do kombinace domácího celku se zapojuje i gólman Guilherme. Moskevští se nikam neženou a v klidu kombinují na své polovině.
6'
Nedovolený zákrok Jedvaje znamená přímý kop pro hosty.
5'
Barinov se k pasu nedostal a hosté pokračují v kombinaci.
4'
Poprvé v souvislejší akci hráči Istanbulu. Van Aanholt po levé straně větrá obranu soupeře.
2'
První vážnější situace utkání. Kerk se dral do zakončení a byl zastaven na hranici faulu. Hlavní sudí penaltu nenařizuje a nechá hru dál plynout.
2'
Žemaletdinov kombinuje ve středu pole s Bekou.
1'
První akce hostí neměla dlouhého trvání a Lokomotiv okamžitě zastavil rodící se přečíslení.
1'
Úvodního výkopu se ujali hráči Galatasaraye, kteří vyhráli los a ihned nakopávají míč na útočnou polovinu.
1'
Domácí publikum bouří a zápas může začít.
Vše je připraveno a oba týmy vstupují za hymny Evropské ligy na trávník.

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme (C) – Tiknizjan, Pablo, Jedvaj, Rybus – Maradišvili, Barinov, Beka Beka – Kerk, Smolov, Žemaletdinov.
Náhradníci: Chudjakov, Savin – Babkin, Kulikov, Nenachov, Petrov, Rybčinskij, Siljanov, Živogljadov.

Galatasaray Istanbul: Muslera (C) – Yedlin, Nelsson, Marcão, van Aanholt – Antalyalı, Kutlu – Yılmaz, Cicâldău, Babel – Mohamed.
Náhradníci: Çipe – Öztürk, Aktürkoğlu, Ö. Bayram, Moruțan, K. Arslan, Luyindama, A. Babacan, Kılınç, Dervişoğlu, Fígúlí, Diagne.

Rozhodčí: Lechner – Heidenreich, Kolbitsch.
Galatasaray Istanbul se získanými čtyřmi body díky remíze s Marseille a vítězství proti Laziu vévodí skupině E. Turecký celek se po vlažnějším začátku sezóny, vypadá to, konečně dostává do formy. Můžeme se tedy těšit na zajímavý zápas.
FC Lokomotiv Moskva se drží na chvostu své skupiny s jedním bodem po remíze s Marseille a porážce proti Laziu 0:2. Moskevský celek se nenachází v optimálním rozpoložení. Naposledy vyhrál 11. září a ani v ruské Premier Lize se mu nedaří podle představ.
Přeji příjemný den u sledování utkání Evropské ligy. Ve třetím hracím kole skupiny E se proti sobě utkají Lokomotiv Moskva a Galatasaray Istanbul.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.