Evropská liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Brøndby - 30. září 2021   18:45

Lyon
Lyon
64' Toko Ekambi (Paquetá) • 71' Toko Ekambi  • 86' Aouar (Toko Ekambi)
3:0
(0:0)
Brøndby
Brøndby
Lyon
A. Lopes – Dubois (C) (83. Gusto), Da Silva, Diomande, Emerson – Caqueret (83. Kadewere), Mendes – Shaqiri (66. Cherki), Paquetá (83. Gusto), Aouar – Toko Ekambi.
Lechner – Heidenreich, Kolbitsch (všichni Rakousko)
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Brøndby
Hermansen – Heggheim, Maxsö (C), Rosted – Bruus, Frendrup, Radošević (84. Börkeeiet), Gammelby (62. Mensah) – Greve (63. Slimane), Pavlović, Hedlund (73. Cappis).

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního večera a u dalšího textového přenosu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 16:5. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 4:6.
Je dobojováno! Lyon se po nevýrazném představení v prvním poločase vzchopil a ve druhém dějství ukázal, kdo byl v tomto utkání považován za favorita na vítězsrví. Po dvou brankách Karla Toka Ekambiho a jedné brance Houssema Aouara si Lyon připisuje další tři body do tabulky.
90+5'
90+4'
Rayan Cherki nasadil jednomu z obránců jesličky, ale bohužel pro něj si poté míč zbytečně moc předkopnul.
90+3'
Hostující brankář si v tomto utkání připsal šest zákroků.
90+2'
Rayan Cherki by rád odpískání nedovoleného zákroku na jeho osobu, ale rozhodčí je jiného názoru.
90+1'
Rozhodčí prodloužil tento zápas o čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Tobias Börkeeiet protáhnul domácího brankáře svou střelou, která skončila těsně nad horní tyčkou domácí branky.
89'
Míč se opět stěhuje na kopačky francouzského týmu, který si nerušeně přihrává na polovině hřiště.
88'
Kevin Mensah zkusil kličku na jednoho z domácích hráčů, který ho následně dokázal čistým způsobem obrat o míč.
87'
Hostující tým si teď může trochu užít s míčem, domácí tým se zatáhnul a už jen vyčkává na konec zápasu.
86'
Lyon právě vstřelil branku!
Tohle byl nádherný gól z domácí dílny. Toko Ekambi našel svým krásným centrem nabíhajícího HOUSSEMA AOUARA, který se do své hlavičky položil a posléze i překonal hostujícího brankáře – 3:0. Asistence: Karl Toko Ekambi.
84'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Josip Radošević, přichází Tobias Börkeeiet.
83'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxence Caqueret, přichází Tino Kadewere.
83'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Malo Gusto.
83'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Léo Dubois, přichází Malo Gusto.
82'
Houssem Aouar se dostal ke střele, ale tu poslal vysoko nad branku. V ohrožení byli opět jenom fanoušci.
81'
Domácí hráči drží míč pod svou kontrolou a kombinují po celé šířce hřiště. Dnešní zápas se bude jenom dohrávat.
79'
Lyon bude na polovině hřiště vhazovat míč zpátky do hry. Dokonce si zahraje i domácí brankář.
78'
Lucas Paquetá se snažil vybojovat pro svůj tým výhodu rohového kopu, ale to se nakonec nepodařilo.
77'
Andrija Pavlović se dostal k míči, který ovšem nepřesně rozehrál. Kulatý nesmysl opět putuje na domácí kopačky.
76'
Lyon se už nemusí nikdy tlačit. Stačí mu, že drží míč a nepouští svého soupeře k ohrožení vlastní branky.
75'
Další domácí akce skončila u rozhodčího, který odpískal ofsajdové postavení jednoho z hráčů Lyonu.
74'
Houssem Aouar se prokličkoval do zakončení, které musel vyrazit až samotný hostující brankář.
73'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Simon Hedlund, přichází Christian Cappis.
71'
Rayan Cherki si krásně naběhnul na levé straně, dostal se do vápna a vystřelil. Brankář dokázal jeho střelu vyrazit pouze do míst, kde byl připraven KARL TOKO EKAMBI. Ten poté měl jednoduchou práci se zakončením a připsal si svůj druhý gól v zápase – 2:0. Bez asistence.
68'
Po rozehrávce rohového kopu se dostal k hlavičce Damien Da Silva, ale ten míč nasměroval pouze nad branku.
67'
Rayan Cherki se hned po svém příchodu zapsal do zápasových análů svou zajímavou střelou. Lyon bude mít rohový kop.
66'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Rayan Cherki.
65'
První branka v zápase musela projít ještě přes VAR, ale rozhodčí u videa nenašel nic závažného, proč by branka neměla platit.
64'
Přetažený centr Mendese našel na zadní tyči volného Paquetu, který nebyl sobec a vrátil míč před branku na KARLA TOKA EKAMBIHO, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil a otevřel brankový účet tohoto klání – 1:0. Asistence: Lucas Paquetá.
63'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Mathias Greve, přichází Anis Slimane.
62'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Jens Martin Gammelby, přichází Kevin Mensah.
61'
Domácí obrana začíná dělat chyby, ale dánský útok nedokáže tyto chyby potrestat ve svůj prospěch.
60'
Thiago Mendes se ujal tohoto přímého kopu, ale míč poslal vysoko nad branku. Ani po této šanci se stav utkání nemění.
59'
Sigurd Rosted poslal Aouara na trávník. Rozhodčí neváhal odpískat přímý kop ze zajímavé střelecké pozice.
58'
Mathias Greve se prodral do pokutového území, ale ke střele se už nedostal.
57'
I domácí trenér začíná být hrubě nespokojen a na rozcvičení poslal několik jeho hráčů. V budoucích minutách můžeme očekávat střídání.
56'
V Lyonu se začíná ozývat pískot z domácích tribun. Lyon dnes nehraje úplně povedené utkání.
55'
Ojedinělá šance hostujícího týmu skončila hvizdem rozhodčího. Dánský tým byl nachytán v ofsajdu.
54'
Byl to centr nebo střela? To ví jenom Houssem Aouar, který schovává obličej v dlaních.
53'
Mads Hermansen musel rychle z branky, aby míč schoval do rukavic před dotírajícím útočníkem.
52'
Lucas Paquetá neměl komu přihrát, proto zvolil střelecký pokus. Míč skončil z jeho kopačky mimo branku.
50'
Domácí Karl Toko Ekambi by potřeboval větší podporu od svých spoluhráčů. Útočník je v početní nevýhodě.
49'
Thiago Mendes vypálil zpoza šestnáctky. Jenže jeho střela neměla potřebnou razanci, aby mohla branku soupeře ohrozit.
48'
Domácí rozehrávka byla vytlačena až na polovinu hrací plochy. Míč je u domácích stoperů, kteří nespěchají s následnou rozehrávkou.
47'
Zápas byl na malý moment přerušen kvůli jednomu z fanoušků, který se vydal na výlet.
46'
Domácí tým začal tam, kde v prvním poločase skončil. Hned v úvodu druhého poločasu je dánský tým pod velkým tlakem.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:45.
V prvním poločase jsme se úvodní branky nedočkali, a tak si budeme muset počkat do druhého dějství. Lyon byl sice aktivnějším týmem, ale nedokázal svou aktivitu přetavit v branku. Brøndby hrají to, co potřebují a drží nadějnou remízu.

Statistiky prvního poločasu
Držení míče: 69% – 31%
Střely na branku: 5 – 0
Rohové kopy: 3 – 0
Ofsajdy: 1 – 2
Fauly 4 – 2
45+1'
45'
Hostující tým měl výhodu autového vhazování, ale než hosté rozehráli, tak to trochu trvalo. Rozhodčí je musel vrátit o pár metrů dozadu.
44'
Lucas Paquetá vyskočil ze všech hráčů nejvýš, ale míč z jeho hlavičky skončil mimo branku.
43'
Andreas Maxsö vybojoval čistým způsobem míč pro svůj tým a následně přihrál na volného spoluhráče.
42'
Xherdan Shaqiri se úplnou náhodou dostal k míči, který propadnul celou obranou. Jenže domácí hráč byl v ofsajdu.
41'
První poločas se pomalu blíží do svého závěru a my v Lyonu stále čekáme na vhodnou brankovou příležitost.
40'
Shaqiri to myslel dobře, ale jeho úmysl skvěle přečetl hostující brankář, který vyběhnul z branky a míč chytil do rukavic.
39'
Thiago Mendes si naběhnul na přední tyč, kde se dostal k míči a patičkou ohrozil hostujícího brankáře.
38'
Právě Toko Ekambi se snažil napravit předchozí zaváhání a vybojoval pro svůj tým výhodu rohového kopu.
37'
Útok do otevřené obrany soupeře se domácím poměrně nevydařil. Karl Toko Ekambi chtěl chytře přihrát, ale míč mu sjel z kopačky mimo dosah.
36'
Domácí tým se pro tuto chvíli ubránil, ale útok hostujícího týmu nekončí. Dánský tým bude mít autové vhazování poblíž pokutového území.
35'
Žlutou kartu dostává Maxence Caqueret (Olympique Lyon).
34'
Emerson hraje pod hrozbou vyloučení, ale to mu vůbec nevadí. U rohového praporku zbytečně fauloval.
33'
Dánský tým se snaží svého soupeře něčím překvapit, ale moc jim to v prvním poločase nejde.
32'
Xherdan Shaqiri nevystrašil svou střelou hostujicího brankáře, ale pouze fanoušky sedící za jeho brankou.
31'
Simon Hedlund nestihnul míč na hrací ploše, což znamená, že to bude Lyon, který bude mít k dispozici autové vhazování.
30'
Hostující tým se snaží držet míč, ale proti skvělě fungující hře svého soupeře to mají dost těžké.
29'
Mads Hermansen je zatím hrdinou svého týmu. Jeho zákroky zatím drží dánský tým nad vodou.
27'
Hostující brankář měl obrovské štěstí, že se míč od něj neodrazil do branky. Stále pokračujeme za nerozhodného stavu.
26'
Hostující trenér není spokojen s předváděnou hrou svého týmu, který tlačí aspoň v tuto chvíli do napadání.
25'
Rychlý přechod do útoku překazil hostům hvizd rozhodčí. Ten odpískal ofsajdové postavení jednoho z nich.
24'
Lyon s přehledem kombinuje, jejich soupeř se nemá ani k napadání, což dává domácím hráčům volné pole působnosti.
23'
Shaqiri si nepohlídal své útočné postavení a byl mu odpískán ofsajd. Hostující hráči se aspoň na malý moment potkají s míčem.
22'
Lyon měl k dispozici dva rohové kopy, ale ani jeden nedokázal využít ve svůj prospěch.
21'
Právě Houssem Aouar se dostal po přistrčení míče do zajímavé situace. Domácí tým ale z toho vybojoval pouze rohový kop.
20'
Houssem Aouar se chtěl ukázat divákům ve své inviduální akci, kterou ovšem nedotáhnul do úspěšného konce a o míč přišel.
19'
Karl Toko Ekambi málem dosáhnul na centr Shaqiriho z pravé strany. Tohle byla první slibná příležitost v zápase.
18'
Lyon se nastěhoval na polovinu svého soupeře. Brøndby jako celek se zatáhnul před vlastní branku, odkuď budou bránit.
16'
Anthony Lopes se zlobí na své spoluhráče před sebou, jelikož nedokázali ubránit pronikajícího útočníka, který posléze dokázal i zakončit.
15'
Mads Hermansen si připsal jednoduchý zákrok proti nepřesné hlavičce domácího útočníka.
14'
Hráči Lyonu se snaží zrychlit kombinaci, ale jejich přihrávky nejsou přesné. Pro obranu dánského týmu je to zatím snadná práce.
13'
Hosté chtěli vrátit úder, ale proti skvělé hrající obraně Lyonu to byl obtížný úkol.
12'
Karl Toko Ekambi se prokličkoval do zakončení, ale jeho střele chyběla potřebná razance.
11'
Léo Dubois přerušil postup soupeře a fauloval. Rozhodčí ihned odpískal a ukázal proti brance Lyonu.
10'
Andreas Bruus si skvěle naběhnul na útočnou polovinu, svou následnou střelu poslal pouze do boční sítě.
9'
Xherdan Shaqiri dostal nádhernou přihrávku na hranici vápna, odkuď i vystřelil. Jeho střela prolétla kolem tyčky.
8'
Tento zápas postrádá zatím nějaké závratnější tempo. Ani jeden tým se bezhlavě netlačí do útoku.
7'
Thiago Mendes sice o míč přišel, ale ihned ho vybojoval zpátky. Lyon zůstává na míči a pokračuje vstříc brance.
6'
Tým z Kodaně rozehrál standardní situaci, která byla ovšem dost nepřesná. Domácí brankář se protáhne odkopem od branky.
5'
Žlutou kartu dostává Emerson (Olympique Lyon).
4'
Karl Toko Ekambi vykozkoušel pozornost brankáře, který ale nemusel zasahovat. Domácí střela skončila vysoko nad brankou.
3'
Domácí tým drží míč na svých kopačkách a postupnou kombinací se dostává na dostřel branky soupeře.
2'
Andrija Pavlović se tlačil k míči, ale k tomu si pomohl nedovoleným zákrokem. Rozhodčí musel odpískat jeho faul.
1'
Hostující tým se ujal úvodního výkopu tohoto utkání a ihned nakopává míč na útočnou polovinu.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois (C), Da Silva, Diomande, Emerson – Caqueret, Mendes – Shaqiri, Paquetá, Aouar – Toko Ekambi.
Náhradníci: Pollersbeck, Bonnevie – Lukeba, Kadewere, Henrique, Gusto, Keita, Cherki, B. Barcola, Guimarães.

Brøndby IF: Hermansen – Heggheim, Maxsö (C), Rosted – Bruus, Frendrup, Radošević, Gammelby – Greve, Pavlović, Hedlund.
Náhradníci: Mikkelsen – Lumb, Mensah, Tshiembe, Cappis, Fallenius, Divković, Slimane, Singh, Pyndt, Kvistgaarden, Börkeeiet.

Rozhodčí: Lechner – Heidenreich, Kolbitsch (všichni Rakousko).
Vzájemné zápasy

30. září 1997 | Brøndby – Lyon 2:3
16. září 1997 | Lyon – Brøndby 4:1
Brøndby IF (3. místo, 1 bod, skóre 0:0)

Tým z hlavního města Dánska je úplný opak jejich čtvrtečního soupeře. Tento tým sice vyhrál poslední dva zápasy, ale v lize podává stále průměrné výkony, což se odráží i v tabulce. V prvním zápase skupiny se tým utkal s pražskou Spartou. Zápas byl poměrně vyrovnaný a oba týmy si tedy rozešly po bodu.

Poslední zápasy

26. září 2021 | Brøndby – Aalborg 2:1
23. září 2021 (pohár) | Allerod – Brøndby 1:8
19. září 2021 | SønderjyskE – Brøndby 1:0
16. září 2021 (EL) | Brøndby – Sparta Praha 0:0
10. září 2021 | Brøndby – Silkeborg 1:1
Olympique Lyon (1. místo, 3 body, skóre 2:0)

Francouzský tým nezačal letošní sezónu dobře, ale postupem času se už dostává do tempo a pokud nepočítáme zápas s PSG, tak jsou zatím bez porážky v posledních šesti zápasech. Na druhou stranu se jim povedl vstup do této soutěže, když přehráli skotský Rangers poměrem 2:0.

25. září 2021 | Lyon – Lorient 1:1
22. září 2021 | Lyon – Troyes 3:1
19. září 2021 | PSG – Lyon 2:1
16. září 2021 (EL) | Rangers – Lyon 0:2
12. září 2021 | Lyon – Štrasburk 3:1
Hezký čtvrteční večer, Evropská liga má na programu své druhé hrací kolo skupinové fáze a my u toho nemůžeme chybět. V tomto textovém on-line přenose se podíváme na zápas skupiny A, kde se utká francouzský Olympique Lyon s dánským Brøndby IF. Zápasem vás provede Radim Polák, který přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.