Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Brøndby - 21. října 2021   21:00

Rangers
Rangers
18' Balogun (Tavernier) • 30' Roofe
2:0
(2:0)
Brøndby
Brøndby
Rangers
McGregor – Tavernier (C), Goldson, Balogun (64. Bassey), Barišić – Aribo, Lundstram (78. Arfield), S. Davis – Roofe (78. J. Bacuna), Morelos (71. F. Sakala), Hagi (78. S. Wright).
Jović – Radić, Pušic (všichni CRO)
Ibrox Stadium, Glasgow
Brøndby
Mikkelsen – Heggheim, Maxsö (C), Rosted – Gammelby, Cappis (81. Greve), Frendrup (73. Börkeeiet), Slimane (46. Radošević), Mensah (62. B. Riveros) – Uhre (63. Hedlund), Pavlović.

Rangers si dnes připisují první tři body do tabulky Evropské ligy. Fotbalisty Brøndby dnes zcela po zásluze porazili 2:0 díky brankám Baloguna a Roofea z prvního poločasu. Také ve druhém dějství byl skotský celek aktivnější, další gól však nepřidal. Po třech zápasech základní skupiny jsou Rangers třetí o bod za Spartou. Brøndby se nachází s jedním bodem na čtvrté příčce.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. Na počtenou!
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 5:5. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:6.
90+4'
90+3'
Arfieldova přihrávka přesná nebyla. O chvíli později se Aribo dostal ke střele, ale znovu žádný problém pro Mikkelsena.
90+2'
Je zcela evidentní, že dnešní utkání se už z obou stran pouze dohrává. Ibrox Stadium už slaví.
90+1'
Domácí i nadále celkem vysoko presují. Hosté nemají na rozehrávku vůbec žádný čas.
90'
Čtvrtý rozhodčí oznámil, že se nad rámec základní hrací doby budou nastavovat 3 minuty.
89'
Dalekonosná rána Jamese Taverniera z velké dálky zamířila přesně do rukavic brankáře Mikkelsena, jenž si připsal jednoduchý zákrok.
88'
Borna Barišić se chystá na rozehrání autového vhazování. Hráči ve žlutých dresech se snaží hru vytlačit co nejvýše.
87'
Teď je to taková překopávaná ze strany na stranu. Balón se na zem moc často nepodívá.
86'
Simon Hedlund se snažil něco vymyslet na pravé straně, avšak poměrně rychle byl doběhnut poctivě se vracejícím Barišićem.
84'
Skotům byl odpískán útočný faul. Ze své ofenzivní aktivity tak pro pár desítek sekund budou muset ustoupit.
83'
Hosté už zřejmě nemají dostatek sil k tomu, aby s tímto duelem alespoň ještě něco udělali. Rangers hrají závěrečné minuty opravdu zkušeně.
82'
Ani Fashion Sakala pojistku nepřidal. Mířil si to úplně sám na bránu Brøndby, avšak při zakončení napálil jen brankáře Mikkelsena.
81'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Christian Cappis, přichází Mathias Greve.
80'
Kombinace dvou střídajících hráčů málem přinesla třetí gólové ovoce. Scott Wright přihrál úplně volnému Scottu Arfieldovi, jehož střelu vytáhl Thomas Mikkelsen konečky prstů na břevno.
79'
Rangers opět přebírají iniciativu, přičemž se rozhodně nikam neženou. Dalo by se říct, že s přehledem kontrolují průběh dnešního duelu.
78'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází John Lundstram, přichází Scott Arfield.
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Kemar Roofe, přichází Juninho Bacuna.
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Ianis Hagi, přichází Scott Wright.
77'
Hostům se však čas celkem rychle krátí. Nyní si přihrávají mezi stopery, avšak jejich snaha směrem dopředu moc velká v těchto minutách není.
76'
Sigurd Rosted pohotově zastavil Sakalu, který si vedl balón po levém křídle. Fotbalisté v modrém tedy nezahrozili.
74'
Kemar Roofe zatáhl soupeře za dres, tudíž znovu muselo být pískáno. Míč je nařízen na kopačky Brøndby.
73'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Morten Frendrup, přichází Tobias Börkeeiet.
73'
Kombinace dánského mužstva skončila v zámezí. Práci s odkopem tak bude mít Allan McGregor.
72'
Andreas Maxsö neměl komu přihrát směrem dopředu, tudíž zvolil pobídku na pravou stranu, kde však podle všeho pšenka nepokvete.
71'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Alfredo Morelos, přichází Fashion Sakala.
70'
Po špatné rozehrávce hostů se k zakončení dostal Alfredo Morelos, který si všiml, že brankář Brøndby nestojí v ideální pozici. Jeho rána ale nemířila přesně k tyči, a proto gólman Mikkelsen stačil zakročit.
69'
Hagi se posunul na střed hřiště. Poté si vyměnil míč se spoluhráčem, ale okolo Gammelbyho přejít nedokázal. Navíc se domácí fotbalista provinil i faulem.
68'
Na lavičce Rangers je znovu rušno. Steven Gerrard vyšle už za pár chvil na trávník dalšího střídajícího hráče.
67'
Simon Hedlund se poprvé pomazlil s míčem. Jeho nadýchaný centr levou nohou ale všechny hráče v pokutovém území přeletěl.
66'
Lavina v modrých dresech se znovu tlačila dopředu. Ránu Davise z uctivé vzdálenosti ale zastavil hostující stoper Henrik Heggheim.
65'
Ianis Hagi zazdil protiútok čtyř proti třem. Morelosovi nabídl míč na paty.
64'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Leon Balogun, přichází Calvin Bassey.
63'
Pro střelce prvního gólu Leona Baloguna utkání skončilo. Stoper Rangers má problémy se svalem. Bude muset střídat.
63'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Mikael Uhre, přichází Simon Hedlund.
62'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Kevin Mensah, přichází Blás Riveros.
61'
Dostáváme se pomalu ale jistě do závěrečné třetiny tohoto zápasu. Rangers stále drží dvoubrankové vedení.
60'
Alfredo Morelos si zpracovával míč na prsa, avšak hrací předmět mu nakonec odskočil daleko od nohy. Snadná práce pro brankáře Thomase Mikkelsena, jenž včas vyběhl.
58'
Až nyní je hra přerušena, ale vypadá to, že pokyn od videorozhodčího nepřichází. Penalta se tedy kopat nebude.
57'
Domácí reklamovali penaltový zákrok, ale píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá. Nicméně je vysoce pravděpodobné, že se celá situace ve vápně Brøndby bude ještě jednou prozkoumávat.
56'
Alfredo Morelos dostal znovu hodně prostoru. Přihrávku na spoluhráče Hagiho ale nenačasoval úplně ideálně.
55'
Aktivita Kevina Mensaha na levém křídle vyšla vniveč. Za pár sekund bude Allan McGregor vykopávat od své svatyně.
55'
Domácí si nyní přihrávají na obranné polovině. Po delší době získali míč pevně pod kontrolu.
53'
Morelos se snažil vracet míč na malé vápno, ale v jeho snaze mu zamezil Gammelby. Ten byl trefen do obličeje balónem, proto je mírně otřesen.
52'
Oživit útočnou snahu Rangers se pokusil Kemar Roofe. Krajní hráč s číslem 25 na zádech vybojoval pro domácí rohový kop.
51'
Morelos se omlouvá za nepřesnou přihrávku. Ze druhé půle máme odehraných pět minut a Brøndby je zatím lepším celkem.
50'
Jens Martin Gammelby se dostával do kvalitní střelecké pozice, jenže na poslední možnou chvíli před ním zasáhl Borna Barišić. Dánové se budou muset spokojit jen s rohem.
49'
Leon Balogun stačil odkopnout přihrávku hostů, která mířila na malé vápno.
47'
Brøndby ale vstoupilo do druhé půle slušně. I nadále se snaží tlačit na útočné polovině.
46'
Po mizerné zpětné přihrávce Barišiće se do obrovské šance dostal Mikael Uhre. Útočník hostů ale tlačil míč k tyči až příliš, branku o několik málo centimetrů netrefil.
46'
Střídání v týmu Brøndby IF: ze hřiště odchází Anis Slimane, přichází Josip Radošević.
46'
Je za námi první poločas utkání mezi Rangers a Brøndby. Daleko blíže k vítězství jsou domácí fotbalisté, kteří po poločase vedou díky brankám Baloguna a Roofea 2:0. Skotové byli lepším celkem, naopak hosté se dostali pouze do jedné příležitosti. Jak Brøndby zareaguje na nelichotivý průběh klání?
45+2'
45+1'
Ještě jeden centr Taverniera zakončil v pádu Roofe. Thomas Mikkelsen si připsal důležitý zákrok.
45'
Parádní střela Alfreda Morelose z hranice šestnáctky skončila na tyči. Nechybělo moc a domácí by vedli už o tři góly.
44'
Mikael Uhre vůbec nezvládl centr z pravého křídla. Balón se mu svezl po nártu a následně zamířil daleko na tribunu.
43'
Roofe prostrkával míč na Hagiho, který ale sprintérský souboj s bránícím hráčem nezvládl. Obránce hostů poté poslal míč k Mikkelsenovi, jenž zažehnal nebezpečí odkopem.
42'
Pravý bek Tavernier se dostal k rozehrání standardní situace. I tentokrát si ale defenzíva Brøndby poradila.
41'
Žlutou kartu dostává Morten Frendrup (Brøndby IF).
40'
Znovu to domácí obehrávají poblíž šestnáctky hostů. James Tavernier se ovšem zatím k dalšímu centru neodhodlal.
39'
Aribo uvolnil Taverniera, jehož centr z prvního doteku skončil na hlavě prvního bránícího hráče.
38'
Gammelby uklidnil hru na pravé straně, ale hostům to v těchto chvílích není co platné. Rangers jsou na tom pohybově lépe, takže veškeré situace včas dostupují.
37'
Kemar Roofe získal pro svůj tým autové vhazování v okolí půlící čáry.
36'
Dánové jsou z inkasovaného gólu poměrně zaskočeni. Nyní se celkem obtížně dostávají do jakékoliv kombinace.
34'
Domácí tým je při chuti. Znovu se tlačil směrem dopředu středem hřiště, ale tentokrát ztroskotal na přihrávce do strany.
30'
Rangers právě vstřelili branku!
Kuriózní moment. Nejprve přišel centr ze strany, který zakončoval Morelos. Ve chvíli, kdy Mikkelsen vyrazil míč před sebe, to vypadalo, že dorážející KEMAR ROOFE stojí v ofsajdu. Branka tedy nejprve neplatila, ale po zásahu VARu byl původní verdikt sudích nakonec změněn. Rangers tedy vedou už o dva góly. 2:0.
29'
John Lundstram nebyl spokojen s verdiktem chorvatského sudího, jenž přisoudil aut hostům. Za řeči tedy inkasoval první žlutou kartu tohoto utkání.
28'
Svou zatím největší šanci hosté neproměnili. Po akci na levém křídle se úplně sám na malém vápně objevil Andrija Pavlović, jehož zakončení zaplulo pár centimetrů nad bránu. Velká škoda pro Brøndby.
27'
Borna Barišić zvládl u zadní tyče hlavičkový souboj. Hosté se dostali k odraženému míči a i nadále to poblíž branky Rangers zkouší.
26'
Poblíž šestnáctky Rangers operoval s míčem na kopačce Mikael Uhre. Forvard Brøndby byl ale zdvojen, tudíž nic velkého vymyslet ani nemohl.
25'
Domácí už znovu získali klid a kontrolu nad míčem. Nyní se snaží do hry dostat co nejvíce svou záložní trojici.
24'
Přízemní centr do pokutového území Rangers dokázal Connor Goldson okamžitě odkopnout. Žádná potíž pro obránce skotského celku.
23'
Ianis Hagi se snažil prosmýknout mezi dvěma bránícími hráči, avšak poslední dotek si dal až příliš daleko od nohy.
22'
Útočná dvojice hostů je zatím až příliš osamocena. Vůbec nemá podporu záložníků.
20'
Rangers i o dvě minuty později pobývají na útočné polovině. První gól přišel pro svěřence Stevena Gerrarda pochopitelně vhod.
18'
Ibrox Stadium je na nohou! Fotbalisté z Glasgow se v 18. minutě ujímají vedení. Skvěle kopnutý rohový kop Taverniera zapadl na hlavu stopera LEONA BALOGUNA, jehož hlavička zamířila do brankového prostoru. Mikkelsen si na míč sáhl, avšak vyrazit jej nedokázal. 1:0. Asistence: James Tavernier.
17'
Brøndby zatím nezvládá finální přihrávky na útočné polovině. Nutno podotknout, že obrana Rangers zatím funguje skvěle.
16'
Barišić se sice rychle rozběhl po levém křídle, avšak na obránce Gammelbyho vyzrát nedokázal. Bek s číslem 2 na zádech situaci výborně zakřižoval.
15'
Ani domácí gólman Allan McGregor si situaci nechtěl komplikovat, odražený míč ihned odkopl do zámezí.
14'
Jens Martin Gammelby dlouho váhal s přihrávkou. Posléze míč napálil do bránícího hráče, tudíž na řadu přichází autové vhazování.
13'
Teď už ale Dánové bojují u půlící čáry o odražený balón. Je však sympatické, že jakmile oba celky získají míč, tak okamžitě pádí kupředu.
12'
Brankář Thomas Mikkelsen vůbec nezvládl rozehrávku. Míč poslal do autu.
11'
Sigurd Rosted přistrčil Morelose, který ihned spadl na zem. Chorvatský arbitr foukl do píšťalky, čímž nařídil standardní situaci pro Rangers.
10'
Nákop směrem dopředu si Kemar Roofe zpracovat nedokázal. Žádná větší potíž pro stopera Heggheima.
9'
Centr ze strany na útočníka Morelose přesný nebyl. Záhy se kupředu dostali hosté, avšak dvojice útočníků byla na ofenzivní polovině až příliš osamocená.
8'
Rangers nyní nikam nespěchají. Přihrávají si zhruba na polovině hrací plochy.
7'
Joe Aribo si na středu hřiště navedl míč na levou nohu, se kterou okamžitě střílel směrem na bránu. Horní tyč hostující svatyně zhruba o metr přestřelil.
6'
Domácí se dostali do chvilkového tlaku, ale Brøndby už je z nejhrošího venku. Míč vyvezl Uhre.
5'
Borna Barišić poslal přízemní přihrávku do vápna. Následně se ke střele dostal středopolař Lundstram, jehož zakončení bylo zablokováno.
4'
Skotové to tentokrát rovnou do pokutového území soupeře nezkusili. James Tavernier raději přihrál brankáři.
3'
Domácí se dostávali do kloudné střelecké pozice, jenže nakonec je zastavil ofsajd. Prostrkávačka na Roofea přišla o chlup později.
2'
Od jednoho z domácích hráčů se míč odrazil do autu. Brøndby zůstane u balónu.
1'
Hosté se hned po pár vteřinách dostali do zajímavé akce. Na dlouhý pas stopera si seběhl Mikael Uhre, jehož rána skončila vysoko nad bránou Rangers.
1'
Oba týmy už jsou na trávníku. Rangers budou hrát v modrých dresech, zatímco Brøndby v dresech žlutých.

Rangers FC: McGregor – Tavernier (C), Goldson, Balogun, Barišić – Aribo, Lundstram, S. Davis – Roofe, Morelos, Hagi.
Náhradníci: Robby McCrorie, McLaughlin – Bassey, Patterson, J. Bacuna, S. Wright, Kelly, F. Sakala, Arfield.

Brøndby IF: Mikkelsen – Heggheim, Maxsö (C), Rosted – Gammelby, Cappis, Frendrup, Slimane, Mensah – Uhre, Pavlović.
Náhradníci: Aegidius – Greve, Bruus, B. Riveros, Tshiembe, Fallenius, Divković, Radošević, Bjur, Hedlund, Börkeeiet, Singh.

Rozhodčí: Jović – Radić, Pušic (všichni CRO).

Rangers FC

Skotský mistr vede domácí soutěž i v těchto dnech. V devíti zápasech získal 20 bodů a na druhé Hearts drží jednobodový náskok. Svěřenci Stevena Gerrarda z posledních pěti ligových klání třikrát vyhráli a dvakrát remizovali, naposledy tedy poznali hořkost porážky na hřišti pražské Sparty, kde ve druhém utkání základní skupiny EL prohráli 0:1. Prohráli také doma s Lyonem, tudíž na své první body v této soutěži stále čekají. Nejvíce branek z týmu nastřílel Kemar Roofe, do střelecké listiny se zapsal třikrát.

Brøndby IF

Dánové se v tabulce domácí soutěže pohybují na šestém místě. Ve dvanácti dosud odehraných duelech získali 15 bodů. V Evropské lize na úvod remizovali 0:0 se Spartou a ve druhém utkání nestačili poměrem 0:3 na francouzský Lyon. V domácí soutěži o víkendu vyhráli, na domácím hřišti si poradili s Vejle 3:2. Nejlepším střelcem týmu je sedmigólový Mikael Uhre.
Přeji příjemný čtvrteční večer při sledování textového přenosu z Evropské ligy. Fotbalisté Rangers FC dnes změří síly s dánským Brøndby IF. Začínáme ve 21:00. Hezkou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.