Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Ferencváros - 25. listopadu 2021   18:45

Real Betis
Real Betis
5' Tello (Bellerín) • 52' Canales (Bellerín)
2:0
(1:0)
Ferencváros
Ferencváros
Real Betis
C. Bravo (72. Rui Silva) – Bellerín, Bartra, González (67. Guardado), Miranda – G. Rodríguez, Canales – Joaquín (C) (72. D. Lainez), Rober, Tello – Iglesias.
Buquet – Debart, Mungier – Willy (VAR).
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Ferencváros
Dibusz (C) – Botka, Blažič, S. Mmaee, A. Kovačević, Čabraja – Zachariassen (89. Gavrić), Vécsei (71. Laïdouni), Stjepan Lončar, Nguen (89. Szánthó) – R. Mmaee (71. Mak).
Mergl, Bogdán – Wingo, Gavrić, Mak, Laïdouni, Szánthó.

Děkuji vám za pozornost, přeji klidný víkend a všem Kateřinám vše nejlepší k svátku!

Fauly: 14:11
Jeden gól v každém poločase stačí k vítězství, pokud nepustíte soupeře do velké šance. Přesně to dnes dodrželi hráči domácího Realu Betis, pro které tohle nebyl nejtěžší zápas. Ferencvárosi rozhodně nehrál ostudně, to ani zdaleka, jen zkrátka nedokázal najít recept na pozornou obranu, a tak mu zůstává v kolonce bodů ve skupině G číslo 0. V souběžně hraném utkání Leverkusen otočil na 3:2, což znamená, že je o konečném pořadí této skupiny rozhodnuto. Leverkusen ji vyhraje, Real Betis bude druhý, Celtic půjde do Konferenční ligy ze třetího místa a Ferencvárosi bude poslední.
90+3'
90+2'
Domácí hráči už jen drží míč na vlastní polovině, utkání co nevidět skončí.
90+1'
Rozhodčí nastavuje 2 minuty.
90'
Bravo se musel rychle natáhnout k tyči pro pěknou střelu z uctivé vzdálenosti. Tohle pro něj byl možná dnes nejtěžší zákrok.
89'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Kristoffer Zachariassen, přichází Željko Gavrić.
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Tokmac Nguen, přichází Regő Szánthó.
88'
To ale neznamená, že by už nechtěli vstřelit gól. Cristian Tello se uvolnil na levé straně, už před ním stál jen gólman, jenže Tello nabral míč levačkou nad bránu.
87'
Teď už nicméně hráči Realu Betis v pohodě drží balón uprostřed hřiště a budou chtít dohrát utkání bez vyhrocených emocí.
86'
Ke konci zápasu se aspoň párkrát hra rychle přelila od brány k bráně, takže i gólmani ještě musí být pozorní.
85'
Diego Lainez se krásně uvolnil kličkou zprava směrem do šestnáctky, těsně jeho akci zblokoval poslední obránce, Dibusz poté míč sebral.
84'
Přímo z rohu sice Bravovu svatyni nikdo neohrozil, krátce poté však z velké dálky tvrdě vypálil Marijan Čabraja. Mířil doprostřed brány, a tak chilský gólman zakročil.
83'
Hosté se sympaticky ještě snaží se zápasem něco udělat, přestože jim o nic nejde. Přízemní nákop zprava odklízí Guardado na další roh.
82'
Zachariassen se k hlavičce dostal, na bránu ovšem nezamířil. Bravo bude odkopávat.
81'
Edgar González odhlavičkoval centr jen za vlastní bránu, takže budou hosté moci zahrozit z rohového kopu.
80'
Iglesiasovo útočné snažení rozhodčí zastavil odpískáním hry rukou. Španělský forvard ukazoval, že ji měl u těla, to mu ale není nic platné.
79'
Žlutou kartu dostává Aïssa Laïdouni (Ferencvárosi TC).
78'
Hráči Ferencvárosi se rozhodli rozehrát standardní situaci signálem nakrátko, to se jim ale nevyplatilo, soupeř úmysl přečetl, okamžitě obrátil a zastavil ho až faul ve středovém kruhu.
77'
Hosté vybojovali volný přímý kop ze solidní vzdálenosti napravo. Rozehrávat ho bude Marijan Čabraja, před bránou už je připravených několik spoluhráčů.
76'
Diego Lainez se napravo hezky uvolnil a zvládl i odcentrovat na Iglesiase, ten těsně podskočil padající nabídku.
75'
Míč před dopadem nikdo neodhlavičkoval, a tak se odrazil na hlavu Iglesiase. Ten před sebou už nikoho neměl, jenže v rychlosti hlavičku poslal nad bránu.
74'
Tellovi se míč trochu zamotal pod nohy, takže musel střílet levačkou. To se mu podařilo celkem slušně, míč měl razanci, obránce ho přesměroval na rohový kop.
73'
Canales se rozehrál ke skvělému výkonu, naprosto nečekaně mezi obranou poslal před bránu Borju Iglesiase, jenže Dibuzs měl k přihrávce blíž.
72'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Claudio Bravo, přichází Rui Silva.
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Diego Lainez.
71'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Bálint Vécsei, přichází Aïssa Laïdouni.
Střídání v týmu Ferencvárosi TC: ze hřiště odchází Ryan Mmaee, přichází Róbert Mak.
70'
Pokračování akce hosté zvládli, balón se od Mirandy odrazil do zámezí, takže Dibusz bude mít klid na rozehrávku od brány.
69'
Sergio Canales vytvořil další nadějnou příležitost, tentokrát ale podporu neměl, a tak se musel otočit a akci zpomalit.
68'
Domácí se úplně v pohodě prokombinovali celkem hluboko na útočnou polovinu, nakonec se zarputile vrátil Ryan Mmaee, který zároveň vybojoval faul.
67'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Edgar González, přichází Andrés Guardado.
66'
Na druhé straně průniková přihrávka pro Nguena byla příliš prudká a dlouhá, takže skončila za brankovou čárou.
65'
Canales to tentokrát zkoušel pravačkou, možná byl nicméně sám překvapený, kolik má místa na hranici pokutového území. Zamířil ovšem doprostřed brány, kde byl Dibusz připravený.
64'
Sám Tello se po rohu dostal ke střele zpoza šestnáctky, poslal ji však o kousek nad bránu.
63'
Cristian Tello měl před sebou spoustu volného prostoru, kterého chtěl využít na maximum, takže doběhl s míčem hodně blízko k bráně a levačkou i solidně vypálil. Dibusz vyráží na rohový kop.
61'
Konečně se jim podařilo alespoň dostat míč do míst, kde by se podle nich měl pohybovat. Claudio Bravo je ale při vybíhání zatím dnes bezchybný, a tak i teď ukryl míč v náručí.
60'
Právě teď jednoduše poslal míč do zámezí uprostřed trávníku Miha Blažič. Hosté si se situací opravdu neví rady.
59'
Nemělo by to být příliš složité, protože hráči Ferencvárosi sami odevzdávají balóny a nijak nenapadají.
58'
Betis bude vhazovat na vlastní polovině, s čímž vůbec nepospíchá. Sice ještě zbývá odehrát spousta času, ale domácí budou chtít šetřit co nejvíce sil.
57'
Cristian Tello rozjel z poloviny slibný protiútok, dostal se až k vápnu, ovšem střelu napálil do blokujícího obránce.
56'
V souboji hráčů s číslem 19 na dresu to udělal dobře Bálint Vécsei, takže ho Héctor Bellerín fauloval.
55'
Rodící se akci zastavuje zbytečný faul Tokmace Nguena na Marca Bartru.
54'
Těžko si představit, že by s tímto skóre hosté ještě něco udělali. Útočníci se sice nastěhovali na útočnou polovinu, jenže obránci bezradně kombinují vzadu.
52'
Real Betis právě vstřelil branku!
Tato asistence byla pro Héctora Bellerína mnohem snazší než ta první. Celkem daleko od brány totiž jednoduše předal míč SERGIU CANALESOVI, jenž si míč o kousek posunul a překrásně zakroutil míč technicky na zadní tyč. Asistence: Héctor Bellerín.
51'
Na Mirandu k postranní čáře mířil i další balón, Endre Botka odhlavičkoval do zámezí.
50'
Juan Miranda se vydal do útoku, kam směřoval nákop z obranných řad. Miranda ale dostatečně rychlý nebyl, Dibusz bude odkopávat od brány.
49'
Žlutou kartu dostává Bálint Vécsei (Ferencvárosi TC).
48'
Nguen má stále dost energie, takže dosprintoval pro dlouhý míč a vybojoval rohový kop.
47'
Canales posunul k postranní čáře Tellovi, jehož dlouhý centr stáhl ze vzduchu Dénes Dibusz.
46'
Nguen byl uprostřed hřiště faulovaný, hosté se přesto vrátili až k vlastní bráně, odkud Dibuz vykopl nepřesně do zázemí.
46'
Opticky hra byla po většinu času vyrovnaná, hostující Ferencvárosi neměl špatné momenty, ale žádné nebezpečné šance si nevytvořil. Naopak domácímu Betisu stačilo na gól 5 minut a i poté několikrát zahrozil. V souběžně hraném utkání skupiny G je to po poločase mezi Leverkusenem a Celticem remíza 1:1, což by teoreticky udržovalo pro Betis šanci celou skupinu vyhrát.
45+1'
45'
Čabraja ještě stihnul poslat jeden centr od pomezní čáry do rukou Claudia Brava.
44'
Ryan Mmaee chtěl pláchnout po pravé straně, znovu Rodríguez ho potáhnul za ruku. Útočníci Ferencvárosi jsou ale na vše sami.
43'
Nguen zpracovával vysoký výkop u půlicí čáry, kolem něj byla skupinka hráčů Betisu, z nichž Guido Rodríguez také nefauloval vůbec hezky. To se však obejde bez karty.
42'
Žlutou kartu dostává Endre Botka (Ferencvárosi TC).
41'
Byl to jako obvykle Borja Iglesias, kdo hrozil při rychlém přechodu vpřed. Balón sice neudržel, avšak hosté museli zastavit akci bezohledným faulem.
40'
Teď už jim to ale trvalo příliš dlouho, hosté ztratili trpělivost a vlétli do protiútoku. Čabraja posílal před bránu dlouhý centr, nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
39'
Narážečky v trojúhelníku blízko pomezní čáry celkem proti hostům fungují, i tak se ale domácí neukvapují, jen si užívají míč na kopačkách.
38'
Betis zase postupuje na druhou stranu podél levé čáry. Nikam ale nespěchá, akci chce vybudovat postupně.
37'
Po dlouhé době se hosté drží na útočné polovině, jenže jak bylo naznačeno, nevytvářejí si tam opravdové šance.
36'
Tokmac Nguen zpracovával hezkou narážečku, jenže vybíhal z ofsajdu.
35'
Samy Mmaee na vlastní polovině jednoznačně fauloval, objal zezadu Borju Iglesiase a hodil ho na zem. Rozhodčí to ale viděl jinak, odpískal volný kop pro maďarský tým.
34'
Gonzalez si naváděl míč zleva do střelecké pozice, obrana hostů se ale dost zahustila, takže na poslední chvíli blokuje možné cesty pro míč.
33'
Real Betis zvyšuje tlak, drží míč na útočné polovině a především tam dokáže být mnohem nebezpečnější, než soupeř na druhé straně.
32'
Canales si v pokutovém území chystal míč na střelu, k té se nedostal, takže chtěl penaltu. Vystřelil nicméně za ním Iglesias, jenže nastřelil jen svého spoluhráče.
30'
Skvělý signál sehrál Bravo, který nečekaně nakopl míč daleko na Iglesiase. Ten se prodral až do vápna, kde přetlačil Samy Mmaeeho a dokázal i zakončit. Dibust však včas vyběhl a výborným zákrokem udržel svůj celek na dostřel.
29'
Bravo odhodlaně vyběhl a vyboxoval balón alespoň ke vzdálenějšímu soupeři, jenž nezvládl zkrotit míč a poslal ho do outu.
28'
Po tvrdém zákroku z druhé strany bude Marijan Čabraja rozehrávat nadějný volný kop zleva vedle šestnáctky.
27'
Kristoffer Zachariassen uprostřed hřiště tvrdě fauloval, za což mu sudí Buquet pořádně vyčinil. Kartu ovšem zatím nevytahuje.
26'
Bránění přímo před vlastní klecí ale dělá hostům problém. Míč spadnul k nepokrytému Guidu Rodríguezovi. Kdyby se mu podařilo dát hlavičce větší razanci, klidně mohla ohrozit Dibusze.
25'
Bellerín utekl stejně jako při prvním gólu po pravé straně, k přihrávce se však tentokrát ani nedostal, míč je zblokován na roh.
24'
Maďarský celek se vrací až k Dibuszovi a zatím kromě inkasovaného gólu je velmi vyrovnaným soupeřem.
23'
Uprostřed hřiště na několika metrech se domácí uvolnili přihrávkami na jeden dotek, následné nepřesnosti ale uvolnily míč pro Ferencvárosi.
22'
Samy Mmaee doběhl do levého rohu pro přetažený balón, na Cristiana Tella ovšem nevyzrál dobře myšlenou kličkou, míč mu utekl za brankovou čáru.
21'
Útěk po pravé straně se hostům povedl slušně, obrana Betisu zblokovala centr jen na rohový kop.
20'
Na druhé straně balón v šestnáctce vyletěl vysoko do vzduchu, když dopadal, tak se o něj prali Bellerín a Lončar. Právě Lončar si však počínal nedovoleně.
19'
Tellovi uprostřed na hranici pokutového území míč o kousek utekl, za ním se ale přihnal Sergio Canales, jenž se nerozpakoval a napálil míč vší silou po zemi jen těsně vedle vzdálenější tyče.
18'
I přesto se domácí k míči dostali a dokázali se postupně usadit na útočné polovině.
17'
Iglesias ve středovém kruhu získal balón a chtěl otočit do protiútoku. Akci mu ale zastavilo písknutí rozhodčího kvůli faulu na Nguena.
16'
Oba týmy se po první čtvrthodince rozkoukaly, takže je hra vyrovnaná, útočníci obou stran se snaží aktivně napadat.
15'
Těžko říct, co teď Iglesias zamýšlel. Z půlicí čáry poslal balón až za soupeřovu bránu, přitom před ni nikdo nenabíhal a překvapit Dibusze žádným způsobem nešlo.
14'
Tello posílal oblouček do vápna, tam ale dobíhal jen samostatný Borja Iglesias, který proti přesile neměl šanci.
13'
Hráči Ferencvárosi vytáhli napadání dost natěsno, takže domácím nezbylo nic jiného, než se vrátit až k vlastnímu brankáři. Rozehrávka je pro ně čím dál těžší.
12'
Další takový protiútok hosté zastavili a raději si užijí delší chvíli s míčem na kopačkách na útočné polovině.
11'
Ferencvárosi ovšem po prvním gólu zpevnil obranné řady a teď se mu daří odebírat soupeři míče i hrozit z protiútoků.
10'
Zelenobílí nechtějí nechat nikoho na pochybách, a tak se zase probíjejí dopředu po Bellerínově pravé straně.
9'
Domácí ale jednoduchou kombinaci pokazili, takže dopředu s balónem pospíchal Ryan Mmaee. Střílel skoro ze stejného místa jako před chvílí Nguen, navíc lépe. Bravo se musel položit a podržet balón.
8'
Betis ve spolupráci s Claudiem Bravem v poklidu kombinuje a čeká na okénko v soupeřově obraně.
7'
Stále jsme ale na začátku a času je spoustu. Dobře o tom ví Tokmac Nguen, jenž se probojoval až na hranici šestnáctky a z krkolomné pozice střílel svou slabší levou nohou mimo bránu.
5'
Tak to je bleskový začátek španělského celku. Hostující gólman Dibusz se natahoval po Bellerínově nabídce před bránu, jenže na ni nedosáhl. Míč proto prošel až ke CRISTIANU TELLOVI, na něj čekala odkrytá brána. Asistence: Héctor Bellerín.
4'
Poprvé se maďarskému týmu podařilo přejít polovinu, ovšem jen nakrátko. Obránci Betisu ihned míč převzali.
3'
Edre Botka fauloval uprostřed své poloviny, takže bude Betis nakopávat před bránu.
2'
Hned na začátku druhé minuty hezky zpracoval daleký míč Cristian Tello a vybojoval rohový kop. Z toho ale domácí nevytěžili nic.
1'
Domácí Real Betis rozehrává dnešní utkání kombinací na obranné polovině.
1'

Real Betis: C. Bravo – Bellerín, Bartra, González, Miranda – G. Rodríguez, Canales – Joaquín (C), Rober, Tello – Iglesias.
Náhradníci: Rebollo, Rui Silva – Moreno, V. Ruiz, Akouokou, D. Lainez, Ruibal, Guardado, José, Juanmi.
Trenér: Manuel Pellegrini.

Ferencvárosi TC: Dibusz (C) – Botka, Blažič, S. Mmaee, A. Kovačević, Čabraja – Zachariassen, Vécsei, Stjepan Lončar, Nguen – R. Mmaee.
Náhradníci: Mergl, Bogdán – Wingo, Gavrić, Mak, Laïdouni, Szánthó.
Trenér: Peter Stöger.

Rozhodčí: Buquet – Debart, Mungier – Willy (VAR).
Vzájemné zápasy

30.09.2021 Ferencvárosi – Real Betis 1:3
Ferencvárosi TC

Naopak maďarskému týmu už v letošním ročníku Evropské ligy nejde vůbec o nic. Všechny čtyři zápasy v základní skupině prohrál, a tak nemůže být na jiném než posledním místě skupiny G. Nelze už pomýšlet ani na přechod do Konferenční ligy ze třetího místa, protože na něm je Celtic, který oba vzájemné duely těchto týmů vyhrál. V domácí soutěži se ovšem budapešťský tým cítí určitě skvěle. Tam se vyhřívá na prvním místě s tříbodovým náskokem na Puskas Akademii, takže má nakročeno ke čtvrtému titulu v řadě.

Dosavadní zápasy ve skupině EL:

Ferencvárosi – Celtic 2:3
Celtic – Ferencvárosi 2:0
Ferencvárosi – Real Betis 1:3
Leverkusen – Ferencvárosi 2:1
Real Betis

Tým ze Sevilly je favoritem na výhru v dnešním zápase a také na postup ze skupiny. V minulém zápase EL sice nejspíš přišel o šanci celou skupinu vyhrát, ovšem pokud dnes získá 3 body a zároveň Leverkusen v souběžně hraném utkání vyhraje nad Celticem, bude postup Realu Betis jistý. V domácí španělské lize na tom není vůbec špatně, se 24 body mu tam patří 5. místo. Dnes by se domácí hráči měli vyvarovat tvrdších zákroků, protože v posledních dvou zápasech pokaždé někdo z nich červenou kartu. Do Evropské ligy se samozřejmě nezapočítávají, ale určitě bude příjemnější dohrát utkání v plném počtu.

Leverkusen – Real Betis 4:0
Real Betis – Leverkusen 1:1
Real Betis – Celtic 4:3
Zdravím všechno zájemce o evropský fotbal! Ve skupinové fázi Evropské ligy zbývají odehrát dvě kola, nyní se v tom předposledním střetne Real Betis s Ferencvárosi TC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.