Evropská liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sturm Graz : Real Sociedad - 21. října 2021   21:00

Sturm Graz
Sturm Graz
0:1
(0:0)
Real Sociedad
69' Isak  (Sörloth)
Sturm Graz
Siebenhandl – Gazibegović (73. Jäger), Affengruber, G. Wüthrich, Dante – Kuen (66. Geyrhofer), Stankovič (C), Prass (38. Hierländer) – Niangbo (66. Ljubic) – Yeboah (73. Sarkaria), Jantscher.
UPC-Arena, Graz
14809 diváků
Remiro – Gorosabel (61. Zaldúa), Zubeldia, Le Normand, Muñoz – Januzaj (77. Turrientes), Zubimendi (19. Guevara), Merino (C), D. Silva (61. Sörloth) – Isak (77. Lobete), Portu.

Real Sociedad vyválčil důležité tři body v boji o postup v Alpách, když o osudu tohoto zápasu proti Sturmu Graz rozhodla obrovská chyba domácího Jörga Siebenhandla po přestávce. Brankář domácího týmu neudržel střelu Alexandera Isaka, jehož šťastný gól rozhodl. Konečný výsledek duelu v Grazu. Sturm Graz 0 Real Sociedad 1.
90+5'
90+5'
Sturm Graz už to má v oslabení velice složité a složité to bude mít také ve zbytku základní skupiny. Benat Turrientes navíc střelou zpoza vápna trefil břevno! Nádherná tečka za zápasem.
90+2'
Portu se ocital uprostřed šestnáctky ve slibné šanci, z které navíc mohl přihrávat, jenže nakonec se nestalo ani jedno, protože se ocitl mezi trojicí protihráčů.
90'
Nad rámec dnešního zápasu bylo nastaveno 5 minut.
87'
Jon Gorenc Stankovič sestřelil ostrým skluzem Julena Lobeta a po druhé žluté byl vyloučen!
85'
Alexander Sörloth si dokázal na pravé straně šestnáctky prohodit míč mezi nohama protihráče do pohybu, jenže si ho dal příliš daleko a do zakončení se pak nedostal.
84'
Sturm Graz se ještě snaží se zápasem něco udělat, jelikož prohrává pouze o gól, jenže ve finální fázi mu to hodně vázne a jen s velkou stěží se dostává ke střele.
80'
Do konce utkání zbývá odehrát deset minut a Real Sociedad sahá po velice důležité výhře v boji o postup.
77'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Julen Lobete.
77'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Benat Turrientes.
76'
Stefan Hierländer mohl skórovat na levé straně šestnáctky, jenže z úhlu zamířil doprostřed brány a náruče připraveného Álexe Remira! Stále 0:1.
73'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Kelvin Yeboah, přichází Manprit Sarkaria.
73'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Jusuf Gazibegović, přichází Lukas Jäger.
71'
Rozhodčí ještě zkoumal video kvůli případnému faulu před gólem, který mohl přijít během napadání hostů na levé straně hřiště, jenže se o něj nejednalo. Skóre 0:1.
69'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
ALEXANDER ISAK skóroval po přízemní střele z levé strany šestnáctky, která sice nebyla prudká, jenže mezi nohama Jörga Siebenhandla prošla do brány! Je to 0:1. Asistence: Alexander Sörloth.
66'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Anderson Niangbo, přichází Ivan Ljubic.
66'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Andreas Kuen, přichází Niklas Geyrhofer.
65'
Ander Guevara fauloval v blízkosti vlastní šestnáctky a viděl žlutou kartu. Následný centr vyboxoval Álex Remiro.
63'
Portu mohl po několika tečích a centru z rohového kopu skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže i kdyby se mu to podařilo, gól by neplatil kvůli ofsajdovému postavení.
61'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází David Silva, přichází Alexander Sörloth.
61'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Joseba Zaldúa.
60'
Žlutá karta vzápětí přišla také na opačné straně, když Igor Zubeldia sestřelil v souboji pětek Kelvina Yeboaha.
59'
Mikel Merino se ocitl na ose hřiště pod tlakem, přesto udržel míč na svých kopačkách, což neunesl Jon Gorenc Stankovič, a nepříjemně mu došlápl na nohu. Karta.
57'
Real Sociedad během posledních okamžiků klepe na dveře úvodního gólu, jenže zatím si je nedovolil otevřít. Sturm Graz je navíc drží zavřené, stejně jako bránu.
54'
Portu byl na pravé straně pokutového území sám a mohl se pokusit vystřelit, jenže na vzdálenější levou tyč poslal ještě centr, s kterým nikdo nepočítal. Stav 0:0.
52'
Aihen Muñoz si naběhl na levé straně šestnáctky na kolmou přihrávku a střelou bez přípravy mířil z úhlu pod břevno, Jörg Siebenhandl ale vytáhl skvělý zákrok a míč teď vyrazil na rohový kop!
50'
Andreas Kuen měl na levém křídle obrovský prostor a čas na to, aby dobře odcentroval, jenže výsledek byl úplně opačný a Álex Remiro odkopával od své brány.
47'
Mikel Merino skvěle tečoval Januzajův centr ze standardní situace na přední pravé tyči a od vzdálenější levé tyče se míč odrazil zpět do hry!
46'
Real Sociedad sice během úvodních dvou zápasů v základní skupině nevyhrál, ale na druhou stranu ani neprohrál, a stále živí šanci na postup do další fáze.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:06.
Real Sociedad dnes vstoupil do zápasu skvěle a během úvodních deseti minut měl dvě velké příležitosti, jenže střela Davida Silvy do prázdné brány byla zablokována, zatímco Alexandera Isaka vychytal Jörg Siebenhandl. Diváci v Alpách gól zatím neviděli. Skóre po prvním poločase tohoto zápasu. Sturm Graz 0 Real Sociedad 0.
45+4'
45+4'
Alexander Isak se nádherně uvolnil na levém křídle a do šestnáctky poslal centr, po kterém mohl skórovat David Silva, to by ale nesměl vysoko přestřelit bránu Sturmu.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 4 minuty.
45'
Střídající Stefan Hierländer se málem ocitl na levé straně šestnáctky ve velké šanci, jenže mu nevyšlo zpracování, po kterém míč odskákal do zámezí. Odkop.
43'
Domácí útočník už je zpět na nohou a vypadá to, že bude moci v dnešním zápase s Realem pokračovat.
42'
Kelvin Yeboah si zpracovával míč v blízkosti šestnáctky a nepříjemně mu odskočil. Navíc si během pohybu přivodil zranění kolena a zůstal ležet na hrací ploše. Přerušení.
40'
Robin Le Normand si na vzdálenější pravé tyči naběhl na odvrácený míč ze standardní situace a z ostrého úhlu pohotově vypálil vysoko nad domácí bránu. Stále 0:0.
38'
Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Alexander Prass, přichází Stefan Hierländer.
37'
Real Sociedad předvedl pěknou kombinaci a Adnan Januzaj vypálil zpoza šestnáctky pouze doprostřed brány, kde byl připravený Jörg Siebenhandl a míč lapil.
36'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát deset minut a po úvodních dvou šancích Realu Sociedad je vývoj zápasu velice vyrovnaný. Více ze hry má ovšem Sturm.
32'
Jakob Jantscher rozehrál na pravé straně hřiště další standardní situaci a Gregory Wüthrich hlavičkoval na vzdálenější levé tyči po jeho pěkném centru vedle.
31'
Sturm Graz rozehrál rohový kop a centr z levé strany hřiště byl nebezpečný, jenže hosté ho opět dokázali odvrátit a Jusuf Gazibegović poté vhazoval. Stav 0:0.
29'
Mikel Merino před pár okamžiky viděl žlutou kartu a nyní mohl skórovat po rohovém kopu, jeho hlavička na přední pravé tyči ale byla zablokována Jonem Gorencem Stankovičem. Zatím stále čekáme na úvodní branku.
28'
Fotbalisté Realu Sociedad na levé straně hřiště rychle rozehráli standardní situaci a na vzdálenější pravou tyč poslali pěkný centr, který byl odvrácen na rohový kop.
26'
Mikel Merino udeřil jednoho z domácích hráčů mimo hru a hlavní rozhodčí mu to s protesty sečetl. Žlutá karta.
25'
Sturm Graz rozehrál na levé straně hřiště standardní situaci a na přední tyč přilétl nepříjemný střílený přízemní centr, Real Sociedad si ale poradil a míč dokázal odvrátit. Domácí fotbalisté začínají zlobit.
24'
Kelvin Yeboah odvedl na levém křídle fantastickou práci, když dokázal přeběhnout dvojici hostujících hráčů a Andoni Gorosabel ho po zaseknutí míče fauloval. Karta.
22'
Fotbalisté Sturmu Graz se pokusili v blízkosti šestnáctky o pěknou kombinační akci, jenže finální kolmá přihrávka do pokutové území šla do ofsajdu. Praporek šel nahoru.
21'
Amadou Dante se ocitl na vlastní polovině hřiště v blízkosti půlící čáry pod tlakem a raději si pomohl dlouhou zpětnou přihrávkou na Jörga Siebenhandla.
20'
Andoni Gorosabel využil volného prostoru na pravém křídle a přes clonu před sebou dokázal odcentrovat, jenže na přední tyči byl pouze jeden z domácích hráčů.
19'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Martín Zubimendi, přichází Ander Guevara.
18'
Hra je v úvodu zápasu často kouskována a po dvou velkých šancích Realu Sociedad nesledujeme příliš pohledné utkání. Sturm Graz hraje zatím hodně tvrdě.
14'
Hra byla na několik okamžiků přerušena, protože na hrací ploše zůstal ležet Robin Le Normand, který utrpěl nepříjemný úder do obličeje a začal krvácet z nosu.
11'
Jakob Jantscher si naběhl na levé straně šestnáctky na kolmý pas za obranu a na vzdálenější pravou tyč poslal nebezpečný centr, na který spoluhráč těsně nedosáhl.
9'
Adnan Januzaj poté vysunul nádhernou kolmou přihrávkou Alexander Isaka, který se ocitl na pravé straně šestnáctky úplně sám a z ostrého úhlu napřáhl k prudké střele, kterou poté Jörg Siebenhandl na přední tyči vyrazil, a následná dorážka byla zablokována! Druhá šance hostí.
5'
Portu vracel míč na pravé straně šestnáctky po přetaženém centru z levého křídla do ohně a Jörg Siebenhandl ho nedokázal zachytit, čehož mohl využít David Silva! Bývalý záložník Manchesteru City nebo Valencie udělal brankáři kličku a poté by skóroval do prázdné brány, jenže před ní byla trojice domácích hráčů a David Affengruber ve skluzu jeho pokus zablokoval! Obrovská šance!
2'
Jakob Jantscher rozehrával na pravé straně hřiště standardní situaci, jeho následný centr ale nic kloudného nepřinesl a Real Sociedad se také úspěšně ubránil.
1'
Utkání bylo zahájeno a Real Sociedad mohl po necelých dvaceti sekundách skórovat, když se na levé straně šestnáctky ocitl sám Alexander Isak, poté byl ale dostižen a do zakončení se vůbec nakonec nedostal.
1'

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Gazibegović, Affengruber, G. Wüthrich, Dante – Kuen, Stankovič (C), Prass – Niangbo – Yeboah, Jantscher.
Náhradníci: Marič, Schützenauer – Borkovic, Sarkaria, Schendl, Jäger, Stückler, Hierländer, Lang, Ljubic, Geyrhofer, Trummer.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Muñoz – Januzaj, Zubimendi, Merino (C), D. Silva – Isak, Portu.
Náhradníci: Ryan, Marrero – Zaldúa, A. Elustondo, Guevara, Sörloth, J. Pacheco, Turrientes, Navarro, Lobete, Valera.

Rozhodčí: Tobias Stieler (GER). Asistenti: Christian Gittelmann (GER), Eduard Beitinger (GER). Čtvrtý rozhodčí: Florian Badstübner (GER). VAR: Sascha Stegemann (GER). AVAR: Günter Peri (GER).
Real Sociedad vycestoval do Alp, aby se proti Sturmu Graz pokusil získat důležité tři body v boji o postup. Španělskému týmu jde o hodně a musí vyhrát, pokud si chce v společnosti Monaca a PSV Eindhoven zachovat šanci na postup do další fáze. Dosáhne první výhry v letošním ročníku UEFA Europa League nebo nikoliv?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.