Evropská liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eindhoven : Arsenal - 27. října 2022   18:45

Eindhoven
Eindhoven
56' Veerman (de Jong) • 63' de Jong (Gakpo)
2:0
(1:0)
Arsenal
Arsenal
Eindhoven
Benítez – Mwene, Ramalho, Branthwaite (80. Teze), Max – Veerman (81. Til), Sangaré, Gutiérrez – Simons (80. Madueke), El Ghazi (46. de Jong), Gakpo (C) (84. Mauro Júnior).
Drommel, Waterman – Hoever, Obispo, van Ginkel, Bakayoko, Ledezma.
M. Di Bello – A. Tegoni, D. Imperiale (ITA)
PSV Stadion - Eindhoven
Arsenal
Ramsdale – Tierney (74. Gabriel), Saliba, Holding (64. Jesus), Tomijasu (74. White) – Xhaka, Lokonga (56. Partey), Ödegaard (C) (57. Saka) – Vieira – Nketiah, Martinelli.
Hein – C. Soares, Nelson, Cirjan, Smith, Ibrahim.

Eindhovenu se dnes podařila odplata za minulou porážku, kdy v Anglii prohrál 1:0.
Druhý poločas přinesl rozhodně atraktivnější hru, kdy se oba celky dostávaly častěji do útočení. PSV nakonec dokázalo vstřelit dvě branky. Celkem však pětkrát dostal míč do sítě, ale třikrát to bylo z ofsajdové pozice. Arsenal se snažil ještě něco s výsledkem udělat, ale PSV už si dokázalo bezpečně hlídat svůj náskok a taky hrozit z protiútoků .
Oba celky před posledními zápasy ve skupině mají jistý postup ze skupiny. Ovšem rozdíl mezi oběma je jen dvou bodový a PSV ještě má možnost zabojovat o první místo! V posledním zápase má norský Bodo/Glimt, kde bude jistě favoritem. Arsenal narazí na Curych, kde bude taky favoritem.
90+3'
Zákroky brankáře Walter Benítez:3.
Zákroky brankáře Aaron Ramsdale: 2.
90+2'
Ovšem ani tento centr nepřinesl nic zajímavého a Walter Benítez už může pomýšlet na čisté konto.
90+2'
Po skrumáži se nakonec míč dostává na další roh, tentokrát z druhé strany.
90+1'
Arsenal si vypracoval ještě jeden roh...
90'
Tři minuty nastavuje hlavní sudí. O osudu dnešního zápasu je s největší pravděpodobností rozhodnuto.
88'
Arsenalu už se rapidně krátí čas, navíc se jim nedaří usadit na polovině soupeře, potažmo před jeho šestnáctkou.
87'
Centr byl hodně přetažený, k míči si nabíhal Luuk de Jong, který nepříjemně dopadl na svou nohu. Nakonec se zvedá, i když s bolestivou grimasou.
86'
Roh pro domácí celek, který nyní může ukrojit další čas poblíž branky Arsenalu.
85'
Domácí celek má hru zcela pod kontrolou. Podařilo se jim otupit předešlý krátký tlak ze strany Arsenalu a nyní se hra hodně kouskuje, což jim jen nahrává.
84'
Střídání v týmu PSV Eindhoven:
ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Mauro Júnior.
83'
Blíží se závěrečné minuty zápasu a podle herního projevu PSV, to vypadá, že se jim odveta za minulé utkání podaří.
82'
Poslední minuty se více nehrálo, než hrálo, což není dobré pro hosty, ale výborné pro domácí.
81'
Emoce na hřišti pracují. Nyní se nesportovně zachoval Xhaka a taky vidí žlutou kartu.
81'
ze hřiště odchází Joey Veerman, přichází Guus Til.
80'
ze hřiště odchází Xavi Simons, přichází Noni Madueke,
ze hřiště odchází Jarrad Branthwaite, přichází Jordan Teze.
80'
Simons držel míč delší dobu a nechtěl jej dát soupeři. To se nelíbilo hostujícím hráčům a poté ani rozhodčímu, který dal Simonsovi žlutou kartu za zdržování hry.
79'
Žlutá karta pro tým Arsenal FC (Gabriel Jesus).
78'
Arsenalu se nedá upřít snaha docílit vyrovnávací branky. Nyní byl k ní blízko Eddie Nketiah, který tečoval střílený centr v blízkosti branky. Walter Benítez však zareagoval a dokázal utlumit míč.
76'
Dobrý centr do vápna, ale sklepnutí na dalšího hráče už nenašlo přesného adresáta.
74'
Onu standardní situaci Arsenal nevyužil k ničemu kloudnému a na hráčích jde vidět, že nejsou aktuálně v nejlepší herní pohodě.
74'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Gabriel,
ze hřiště odchází Takehiro Tomijasu, přichází Ben White.
72'
Po faulu šance pro Arsenal, který bude zahrávat zajímavou standardní situaci.
71'
Hosté to ještě zkouší, ale nyní mají problémy se dostat přes defenzívu soupeře. Domácí jakmile mají míč, vrhají své síly do útoku.
69'
Domácí ukazují svou ofenzívu. Luuk de Jong se dostal po centru k další hlavičce a Aaron Ramsdale musel skokem ke své tyči vyrazit míč. Nakonec pomezní signalizuje ofsajd, nicméně domácí opět ukázali rychlou útočnou akci, kdy obrana Arsenalu neměla šanci.
68'
Standardní situace PSV volalo po brance! Pěkný centr na levou stranu hlavičkoval Luuk de Jong a ten poslal míč jen těsně kolem pravé tyče!
67'
Žlutá karta pro tým PSV Eindhoven (Phillipp Mwene).

Žlutá karta pro tým Arsenal FC (Gabriel Martinelli).
66'
Další míč v síti Arsenalu, ovšem opět si hráč PSV nepohlídal těsný ofsajd. Každopádně Eindhoven opět ukázal, že jakmile je obrana Arsenalu rozhozená, tak dokáže pořádně zahrozit!
64'
Hosté nyní už nemají na co čekat a musí své síly vrhnout jen do útočení.
64'
ze hřiště odchází Rob Holding, přichází Gabriel Jesus.
63'
PSV právě vstřelilo branku!
To se podívejme. Gakpo poslal míč do ohně, Aaron Ramsdale se snažil míč vyboxovat, ale netrefil míč. Za ním si šikovně na hlavičku naběhl LUUK DE JONG a ten navyšuje vedení pro Eindhoven. Asistence: Cody Gakpo.
62'
Domácí nyní čistě dokázali sebrat soupeři míč a ihned zaútočit. Výsledkem je jejich druhý roh v dnešním zápase.
60'
Uplynula hodina hry a hosté se svou další kombinací snaží překonat obranu soupeře, který nyní může vyčkávat na nějaké rychlé protiakce.
59'
Arsenal tedy inkasoval teprve druhou branku v letošním ročníku a uvidíme, zda se i oni dokážou prosadit.
58'
Kieran Tierney se postaral o první žlutou kartu v tomto zápase. Dopustil se podražení Simonse, který se rozbíhal k protiútoku.
57'
ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Bukayo Saka.
56'
ze hřiště odchází Albert Sambi Lokonga, přichází Thomas Partey.
56'
Tato branka už bude platit! De Jong si dobře pokryl centrovaný míč a následně jej přiklepl na nabíhajícího JOEYHO VEERMANA, který přesnou ranou rozvlnil síť za Ramsdalem. Asistence: Luuk de Jong.
55'
Simons vyslal Cody Gakpa, který si šikovně naběhl na tuto přihrávku a z levé strany zakončoval. Ovšem netrefil branku.
54'
Rob Holding měl nyní ruce na zádech soupeře a provinil se tímto útočným faulem.
53'
Fábio Vieira byl nyní zezadu sražen Maxem, čehož si rozhodčí ihned všimnul a odpískal míč pro hosty.
52'
Hodně nepřesný centr, nyní si hráči Arsenalu vůbec nerozuměli. Eindhoven následně spíše odevzdal míč na polovinu soupeře dlouhým a nepřesným odkopem.
51'
Minutová kombinace Arsenalu nevedla téměř k ničemu. Autové vhazování pro PSV na jejich polovině.
50'
Domácí se však nechtějí zahanbit. Aaron Ramsdale nyní musel čelit dvěma střelám na branku. Tu první vyrazil jen před sebe, druhý pokus už udržel ve své moci!
49'
Na druhé straně si prostor ke střele vytvořil Kieran Tierney, ten poslal míč nad branku. Londýnský celek začal hodně aktivně druhý poločas. V krátké době dva pokusy, které mířily mimo branku.
48'
Ramsdale musel nyní rychle k míči, aby jej odkopl před dotírajícím soupeřem. Nakonec vše zvládl.
47'
Centr z rohu byl odvrácen, ovšem hosté dostali rychle míč zpět do vápna, odkud přišlo zakončení, které šlo mimo pravou tyč!
46'
Ihned z prvního útoku si Arsenal vybojoval rohovou příležitost.
46'
ze hřiště odchází Anwar El Ghazi, přichází Luuk de Jong.
46'
V prvním poločase jsme viděli dvakrát míč v brance Arsenalu. Avšak vždy VAR zhatil radost domácích, neboť daným příležitostem předcházelo ofsajdové postavění.
Arsenal měl jinak více míč na svých kopačkách, ale šancí poskrovnu – tu největší měl Martin Ödegaard před koncem prvního poločasu. PSV se dostává čas od času do slibných rychlých protiútoku, ale technika je zatím proti nim.
45'
45'
V poslední minutě zápasu se z prostoru vápna ke střele dostal Martin Ödegaard a ten vyzkoušel reflex Beníteze, který na středu branky vyrazil tvrdou ránu!
43'
A máme tu další branku, která neplatí pro ofsajd. Anwar El Ghazi hrudí sklepl míč na Simonse, který se jak buldok prohnal obranou a dostal míč od branky. Nicméně VAR odhalil ofsajd a ve tváři Simonse se zračí velký smutek.
42'
Po faulu zůstali domácí u míče a snaží se něco vymyslet.
41'
Ani tentokrát se domácím nepodařilo dostat přes pozičně postavenou obranu soupeře a zkouší to znovu od poloviny hřiště.
38'
Náznak útoku ze strany PSV, nakonec nic složitého pro gólmana Arsenalu. Oba celky hrají hodně ze zabezpečeného obrany.
37'
Míč se nyní vzduchem dostal do pokutového území a dopadl do prostoru, kde byl volný Gabriel Martinelli, ten nenechal míč zcela dopadnout a z první jej poslal na branku. Ovšem míč zamířil hodně vysoko nad brankovou konstrukci.
35'
To se jim však nemuselo nyní vyplatit. Cody Gakpo se hnal za odraženým míčem a obránce Arsenalu měl co dělat, aby jej udržel za sebou. Poté se míče zmocnil Aaron Ramsdale.
34'
Opět je tu pasáž hry, kdy si hráči Arsenalu užívají míče a jejich kombinace byla vytlačena až k jejich brankáři.
33'
Domácí své odkopy od branky zahrávají velmi zajímavě. Již podruhé byl na blízku hráč, který dostal míč od brankáře. Následovala špatná rozehrávka a byl z toho protiútok Arsenalu, kterému chybělo lepší zakončení.
32'
Dobrých deset minut nesledujeme na hřišti nic zajímavého. Dlouhý centr skončil mimo hrací plochu a Walter Benítez bude rozehrávat od své branky.
31'
Xavi Simons přihrál na spoluhráče, ale ten než stačil poslat míč dál, byl o něj připraven. Hráči Arsenalu bleskurychle dostupují svého soka.
30'
Aaron Ramsdale doběhl až k hranici pokutového území a pomáhá s rozehrávkou.
29'
Snad poprvé v zápase se PSV dostalo k delší kombinaci, která trvala více než minutu. Ale ani to nestačilo, aby se dostalo z vlastní poloviny hřiště. Arsenalu se zatím daří bránit, až na výjimku, útočné pokusy soupeře.
27'
Xavi Simons nedokázal lépe zpracovat přihrávku, nakonec hráč Arsenalu taktéž nedokázal zpracovat míč a je z toho aut pro domácí celek.
26'
Sledujeme víceméně vyrovnanou hru od začátku zápasu, s tím, že Arsenal má častěji míč, nicméně zatím se nedokáže dostat do velkých šancí.
25'
Centr na levou stranu byl zamýšlený dobře, ovšem hráč PSV nedokázal míč včas doběhnout a pokračovat v útočné akci.
24'
Nakonec nikoliv. Centr šel přímo do připravených rukou Beníteze.
23'
Gunners si vybojovali další roh, uvidíme, zda nyní dokážou lépe zakončit směrem na branku.
21'
Centr od rohového praporku šel na přední tyč, kde se k hlavičce dostal hráč Arsenalu, ale poslal jej mimo tři tyče.
20'
Nepříjemná střela z pravé strany, kterou Walter Benítez vyrazil nad svou horní tyčku.
19'
Arsenal opět u míče a trpělivě se snaží najít cestu k brance Eindhovenu.
18'
Cody Gakpo se dostal zpoza obránce do úniku a lobem překonal vybíhajícího Ramsdaleho. Nicméně nakonec předčasná radost pro domácí, Gakpo vybíhal z těsného ofsajdu!
17'
Prudký centr vyrazil Walter Benítez a jeho spoluhráči se nadechovali k rychlému protiútoku, který nakonec vracející se hráči Arsenalu zastavili.
16'
Gabriel Martinelli se rozhodl vystřelit, ovšem Érick Gutiérrez tečoval jeho pokus nad horní tyčku. První roh pro londýnský celek.
15'
Úvodní čtvrt hodinka je za námi. PSV se prezentovalo jednu dobrou šancí. Na větší šanci jejich soupeře stále čekáme. Arsenal opět u míče a diktuje tempo hry.
14'
Už nějakou dobu se hostům daří kombinovat, ale nakonec nedokázali dostat míč mezi tři tyče.
13'
Arsenal má sice více míč ve své kombinaci, ale PSV je nebezpečnější, pokud se dokáže dostat do blízkosti branky. Arsenal zatím hraje v uctivé vzdálenosti od Beníteze.
11'
Další zajímavý pokus ze strany PSV, kdy musel brankář Arsenalu opět zasahovat, když si stáhl míč ze vzduchu.
10'
První roh domácí rozehráli na krátko a nakonec z něj nedokázali nic zajímavého vymyslet.
9'
První střelecký pokus PSV! Xavi Simons měl dostatek prostoru před sebou a napřáhl k přízemní ráně. Aaron Ramsdale dokáza vyrazit míč mimo tři tyče!
8'
Domácí brankář sice dostal zpět míč do hry, nicméně Arsenal se jej velmi rychle zmocnil a kombinuje na své polovině.
7'
Dlouhý míč sebral na hranici poutového území Walter Benítez a vyčkává s rozehrávkou na své spoluhráče.
6'
Zatím spíše sledujeme hru mezi oběma šestnáctkami. Oba týmy mají problémy na delší dobu podržet míč a kombinovat.
5'
Hostům se podařilo vykombinovat hru až do malého vápna. Všemu už chybělo jen potřebné zakončení. Obrana PSV se na poslední chvíli dokázala ubránit a dostat míč mimo šestnáctku.
4'
Martin Ödegaard zbrzdil hru a dává míč do kombinace. Hráči Arsenalu se postupně snaží dostat poprvé k brance soupeře.
3'
Po špatné přihrávce se domácí rychle dostali směrem k brance. Ovšem centr byl hodně nepřesný. Auto pro hosty.
2'
Útok Arsenalu se nepodařil a míče se rychle zmocnil soupeř. Ten však taky dlouho míč neudržel a opět jej má Arsenal.
1'
Domácí celek zahájil svůj první útok. Na pěkný centr si doběhl Aaron Ramsdale, který ukryl míč ve své náruči.
1'

PSV Eindhoven: Benítez – Mwene, Ramalho, Branthwaite, Max – Veerman, Sangaré, Gutiérrez – Simons, El Ghazi, Gakpo (C).
Náhradníci: Drommel, Waterman – Hoever, Teze, Obispo, van Ginkel, de Jong, Madueke, Mauro Júnior, Til, Bakayoko, Ledezma.

Arsenal FC: Ramsdale – Tierney, Saliba, Holding, Tomijasu – Xhaka, Lokonga, Ödegaard (C) – Vieira – Nketiah, Martinelli.
Náhradníci: Hein – White, Partey, Gabriel, Saka, Jesus, C. Soares, Nelson, Cirjan, Smith, Ibrahim.

Rozhodčí: M. Di Bello – A. Tegoni, D. Imperiale (ITA).

PSV Eindhoven

Nizozemský zástupce v EL se drží v tabulce na druhém místě, kdy dokázal nasbírat celkem sedm bodů. PSV je týmem, který má rozhodně ambice postoupit do play off a to je s největší pravděpodobností nemine. Šance postoupit z prvního místa je minimální, neboť PSV by muselo zvítězit v obou posledních zápasech a čekat na zaváhání Arsenalu v jeho posledních dvou zápasech.
Nizozemský celek dal ve své skupině nejvíce branek, tj celkem 11 zásahů ve čtyřech zápasech! Pro srovnání, první Arsenal má o čtyři trefy méně.

Arsenal FC

Arsenal je zatím neporaženým týmem v letošním ročníku! Po právu se vyhřívá na první pozici, kterou už si zřejmě dokáže pohlídat. V prvním vzájemném zápase Gunners porazili PSV těsným výsledkem 1:0, kdy se v 71. minutě zápasu prosadil Xhaka. Arsenal tedy dokázal eliminovat ofenzivní nizozemský celek, který jinak se střílením branek problémy rozhodně nemá. Nicméně Arsenal ve čtyřech zápasech obdržel jen jednu branku a to hned v prvním zápase proti Curychu (2:1 pro londýnský velkoklub). V dalších třech zápasech se brankář radoval z čistého konta.
Těžko říci, kdo je v dnešním zápase favoritem. Arsenal už má postup v kapse, zatímco PSV ještě musí nějaký ten bod přidat, aby mělo úplnou jistotu. Navíc PSV bude chtít odčinit těsnou porážku z prvního měření sil a taky jim do karet bude hrát domácí prostředí, kde by se obávaní střelci měli ukázat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.