Evropská liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ferencváros : Trabzonspor - 8. září 2022   21:00

Ferencváros
Ferencváros
5' Nguen (Vécsei) • 29' A. Traoré (Nguen) • 44' Nguen
3:2
(3:1)
Trabzonspor
Trabzonspor
39' M. Gómez  (Bakasetas) • 71' Bozok  (M. Gómez)
Ferencváros
Dibusz (C) – Wingo, S. Mmaee, Knoester, Ćivić – Bešić (90. Kovačević), Vécsei (76. Lajdúní) – Nguen (76. Gojak) – Zachariassen, Boli (20. Botka), A. Traoré.
Bogdán, Mergl – Mercier, R. Mmaee, Esiti, Marquinhos, Lisztes, Pászka.
Maresca – Baccini, Imperiale (ITA)
Groupama Arena, Budapešť
Trabzonspor
Tepe – Larsen, Bartra, Hugo (46. Elmali), Denswil (72. Djaniny) – Gbamin (46. Hamšík) – Ömür (C) (60. Bozok), Bakasetas, Bardhi (46. Yazıcı), Trézéguet – M. Gómez.
Çakır, Moradaoğlu – Siopis, Ünüvar, Erdoğan, Haspolat, Lahtimi.

Fotbalisté Ferencvárose vítězí po heroickém výkonu nad Trabzonsporem 3:2! Pro domácí jsou tři body o to cennější, že hráli od 17. minuty bez vyloučeného Ćiviće.

V té době už 1:0 vedli po gólu Tokmace Nguena. Ve 29. minutě navíc stejný hráč připravil šanci pro Adamu Traorého a ten zvýšil domácí náskok. Teprve poté se prosadil i turecký mistr, na rozdíl jednoho gólu snížil Maxi Gómez. Ještě před přestávkou však přišla ruka Vitora Huga v pokutovém území a z penalty se nemýlil Tokmac Nguen. Po změně stran pak nejprve lízla břevno domácí brány hlavička Trézégueta. Na druhé straně pak orazítkoval horní tyč Harry Wingo. Ferencváros se dlouho snažil hrozit i o deseti, dobrou příležitost měl ještě Traoré. Postupem času už však přeci jen ofenzivním hráčům domácích začaly docházet síly a nápor Trabzonsporu sílil. V 71. minutě tak snížil na rozdíl jediného gólu Umut Bozok. V 87. minutě se už hosté dokonce radovali z vyrovnání. VAR ale odhalil, že efektním nůžkám Yazıcıho předcházelo ofsajdové postavení. Ferencváros tak výsledek 3:2 již udržel.
90+6'
90+5'
Domácího brankáře Dibusze, který boxoval centr, nedovoleně atakoval Marc Bartra. Maďaři už jsou hodně blízko!
90+4'
Gojak tentokrát dobře zapracoval v obraně, když přerušil narážečku mezi Trézéguetem a Yazıcım.
90+3'
Nic z toho. Hostující obraně pak naopak málem unikl Amer Gojak. Dvojice protihráčů ho nakonec zastavila včas.
90+2'
Mats Knoester vyfasoval žlutou kartu. Hosté navíc zahrávají přímý kop ze zajímavé pozice.
90+1'
Rozhodčí nastaví pět minut!
90'
Střídání v týmu Ferencvárosi TC:
ze hřiště odchází Muhamed Bešić, přichází Adnan Kovačević.
88'
Po konečném verdiktu sudího vypukla o ochozen velká radost. Ferencváros stále sahá po třech bodech.
87'
Hostující gól není uznán! Trézégueta vychytal Dibusz, Yusuf Yazıcı pak dorazil míč do sítě efektními nůžkami. VAR však rozklíčoval, že hráč hostí těžil z ofsajdového postavení!
87'
Hosté dali gól, ale situaci ještě bude posuzovat systém VAR! Ve hře je ofsajd.
86'
Domácí gólman Dénes Dibusz dostal žlutou kartu za zdržování. Dlouho čekal s výkopem od brány.
83'
Po rohovém kopu se dostal k odraženému míči Henry Wingo. Jeho rána skončila vedle vzdálenější tyče.
82'
Amer Gojak mohl rozhodnout, ale jeho střelu na bližší tyč vyrazil na roh Tepe!
81'
Je tu už závěrečných deset minut řádné hrací doby. Žlutou kartu dostal domácí Henry Wingo.
79'
Amer Gojak tentokrát táhl nebezpečný protiútok domácích. Nabídl se mu ještě Kristoffer Zachariassen, jenž také míč dostal, ale střelu mu zablokoval obránce. Norský fotbalista pak zůstal ležet na trávníku, zřejmě ho postihla křeč. S protažením mu pomohl i hostující brankář Tepe.
78'
Gojak se ocitl na trávníku. Sudí ho však gestem zvedá ze země. Žádný faul na jeho osobu neviděl.
76'
ze hřiště odchází Bálint Vécsei, přichází Ajsa Lajdúní,
ze hřiště odchází Tokmac Nguen, přichází Amer Gojak.
75'
Domácí už jen brání. Nyní odkopli míč na útočnou polovinu, kam nikdo z nich ani neběžel. Utkání je pro ně samozřejmě fyzicky velmi náročné.
73'
Djaniny se dopustil útočného faulu na Winga. Rozehrávat mohou domácí.
72'
Střídání v týmu Trabzonspor AŞ:
ze hřiště odchází Stefano Denswil, přichází Djaniny.
71'
Trabzonspor právě vstřelil branku!
Hosté se vracejí do utkání! Maxi Gomez našel obloučkem nabíhajícího UMUTA BOZOKA, který se z levé strany šestnáctky trefil na zadní tyč. Pro Dibusze nechytatelné – 3:2.
70'
Hosté jsou nastěhováni na útočné polovině a pokračují ve snaze něco vymyslet.
68'
Ze střední vzdálenosti napřáhl Yusuf Yazıcı a ukázat se musel také Dibusz, který míč směřující k levé tyči vytáhl na roh!
66'
Do šance se dostali naopak domácí! Bešićův pas si v šestnáctce zpracoval na prsa Adama Traoré. Poté se dokázal odpoutat od bránícího hráče a ranou do levého horního rohu pořádně protáhl Muhammeta Tahu Tepeho, který ještě udržel Trabzonsporu nějakou naději na zvrat!
63'
Hosté jsou zatím ve druhém poločase poměrně bezradní. Proti deseti se stále nemohou prosadit.
62'
Wingo vhodil aut na Zachariassena, kterému míč skočil na ruku. Píská se tedy proti domácím.
62'
Z něho nic nevytěžili. Budou ale vhazovat.
61'
Dobrá práce Muhameda Bešiće. Po jeho sražené střele budou domácí zahrávat roh.
60'
ze hřiště odchází Abdülkadir Ömür, přichází Umut Bozok.
59'
Trézéguet chycen v ofsajdu. Hosté budou počtvrté střídat.
57'
Po rohovém kopu Nguena hlavičkoval na zadní tyči Kristoffer Zachariassen. Mířil však moc vysoko.
57'
Tokmac Nguen je dnes hodně aktivní. Jeho průnik na levé straně domácím přinesl rohový kop.
56'
Rohové kopy – 2:4
55'
Tokmac Nguen bude v pořádku. Penaltu si nevykoledoval. Denswill hrál i balón.
54'
Nyní vyrazilo dopředu duo Adama Traoré – Tokmac Nguen. Pro domácí škoda, že druhý jmenovaný nedostal o něco lepší přihrávku a Denswil ho stačil atakovat. Domácí hráč zůstává ležet na hrací ploše.
53'
Domácí mohli ještě navýšit svůj náskok! Z nějakých 20 metrů vypálil Henry Wingo a jeho krásný projektil zastavilo břevno!
52'
Domácí v deseti zaútočili a chvíli podrželi míč u šestnáctky soupeře. Traoré nyní vybojoval autové vhazování.
50'
Na rohový kop Bakasetase si naběhl Trézéguet. Jeho hlavička olízla břevno!
49'
Samy Mmaee zůstal ležet v domácím pokutovém území a rozhodčí raději přerušil hru. Stoper maďarského mistra by ale měl být v pořádku.
47'
Hosté vstoupili do druhého poločasu aktivně. Brankář Dibusz měl plné ruce práce aby vyboxoval centrovaný míč ven z pokutového území.
46'
ze hřiště odchází Vitor Hugo, přichází Eren Elmali,
ze hřiště odchází Jean-Philippe Gbamin, přichází Marek Hamšík,
ze hřiště odchází Enis Bardhi, přichází Yusuf Yazıcı.
46'
První poločas přinesl hodně zajímavou podívanou. Ferencváros vede nad Trabzonsporem 3:1, přestože hraje od 17. minuty, kdy se nechal vyloučit Eldar Ćivić, o deseti. Červená karta přišla za stavu 1:0, už v 5. minutě se totiž prosadil Tokmac Nguen. V početní výhodě pak mohl srovnat Maxi Gómez, jehož však hned dvakrát vychytal brankář Dibusz. Ve 29. minutě tak hosty vytrestali nahrávající Nguen a zblízka zakončující Adama Traoré – 2:0. Teprve poté se konečně prosadil i Maxi Gómez, jenž další souboj s Dibuszem již vyhrál. Ve 44. minutě ale domácí dostali možnost zahrávat penaltu po ruce Huga a tu proměnil Tokmac Nguen. Ferencváros to má tedy rozehrané hodně dobře, ale ještě musí zvládnout celý druhý poločas v oslabení.
45+5'
45+5'
Hosté ještě rozehráli roh. Po exekuci nakrátko to zkoušel Enis Bardhi, jenž ale netrefil bránu.
45+3'
Hosté obléhají šestnáctku soupeře a snaží se ještě něco vymyslet. Součansý stav jim samozřejmě vůbec nevyhovuje.
44'
Ferencváros právě vstřelil branku!
Pokutový kop s přehledem proměnil TOKMAC NGUEN, který poslal míč do protipohybu brankáře. Domácí tak opět vedou o dva góly – 3:1.
43'
Penalta pro domácí! Centr Zachariassena zablokoval Vitor Hugo rukou!
42'
Hostující Enis Bardhi dostal žlutou kartu za faul na Zachariassena.
41'
Žlutá karta pro tým Ferencvárosi TC (Bálint Vécsei).
40'
Domácí ještě reklamovali, že gólové akci předcházel faul. Rozhodčí byl v komunikaci s kolegy u VARu, ovšem po krátké konverzaci dal pokyn k rozehrávce ze středového kruhu.
39'
Je sníženo! Domácí propadli ve středu hřiště a výsledkem bylo přečíslení čtyř útočících hráčů proti dvěma obráncům. Tasos Bakasetas nahrál doprava MAXIMU GÓMEZOVI, který už měl před sebou jen vybíhajícího Dibusze a obloučkem přes padajícího gólmana poslal balón do sítě.
39'
Adama Traoré hledal Tokmaca Nguena. Ten byl v šestnáctce rychle dostoupen a vystřelit tak nemohl.
38'
Domácí získali rohový kop. Diváci to nadšeně kvitují. Jsou rádi za každý náznak šance svého týmu, který hraje o deseti a zatím si vede výborně.
36'
Hosté tentokrát rozehráli nakrátko. Bakasetas poté odcentroval a odražený míč si našel Enis Bardhi, jenž střílel z levého rohu šestnáctky vedle bližší tyče.
36'
Rohový kop. Míč poslal do šestnáctky Enis Bardhi, pak tam byla hlavička vedle. Sudí ovšem těsně před ní přerušil hru, protože se mu nelíbilo počínání hráčů v pokutovém území a tak nechává roh opakovat.
34'
Hra pokračuje i se Zachariassenem na hřišti.
32'
Domácí Kristoffer Zachariassen se srazil hlavou s jedním z protihráčů a musí být ošetřen. Je tam krvavé zranění. Zdá se, že to spraví obvaz.
30'
Domácí si museli na definitivní potvrzení gólu počkat. VAR zřejmě posuzoval případný ofsajd. Vše ale bylo v pořádku.
29'
Hosté své šance neproměnili a tak přichází trest! Zachariassen získal míč ve středu hřiště. Akci Ferencvárose následně táhl Tokmac Nguen, který pak balón předložil před bránu nabíhajícímu ADAMOVI MALOUDOVI TRAORÉMU a ten ho přes padajícího brankáře Tepeho poslal do sítě – 2:0.
26'
Opět Maxi Gómez! Ten tentokrát napřáhl kousek za pokutovým územím. Míč prošel vedle bránícího hráče a směřoval k levé tyči. Dénes Dibusz se však blýskl tygřím skokem a levou rukou balón vytěsnil na roh!
25'
Velká šance hostí na vyrovnání! Míč za obranu dostal Maxi Gómez. Dénes Dibusz ale rychle vyběhl a útočníka Trabzonsporu vychytal!
24'
Rohový kop měli k dispozici i domácí. Nguenův centr odvrátila obrana Tramzonsporu.
22'
Hosté zahrávali rohový kop. Šanci z něj nevytěžili.
22'
Nguen rozehrál na levé křídlo, kde byl Adama Traoré. Jeho přízemní centr pokryl Tepe.
21'
Domácí reagovali na vyloučení Ćiviće střídáním. Obětovali útočníka Boliho a na plac přišel obránce Botka.
20'
ze hřiště odchází Franck Boli, přichází Endre Botka.
20'
Z dálky to zkoušel Marc Bartra. Balón, který zřejmě směřoval vedle brány, pojistil Dénes Dibusz, který míč lapil do rukavic.
17'
Tak to je pro domácí velká nepříjemnost. Eldar Ćivić je totiž skutečně vyloučen a Ferencváros tak bude dohrávat o deseti!
15'
Domácí Eldar Čivić ostře dohrál šlapákem Jense Strygera Larsena. Rozhodčí dostává signál od kolegů u systému VAR. Ve hře je zřejmě červená karta!
10'
Trézéguet byl při přebírání míče na levém křídle faulován Wingem. Rozehrávat tak budou hosté.
8'
Hráči Ferencvárose tedy velmi dobře vstoupili do utkání. Ujali se vedení a odpovědět bude muset mistr Turecka.
5'
Domácí jdou rychle do vedení! Bálint Vécsei poslal do šestnáctky krásný pas, na který si naběhl TOKMAC NGUEN. Toho nezachytili stopeři Bartra s Hugem a domácí fotbalista ve skluzu uklidil balón za záda bezmocného brankáře Tepeho.
2'
Jako první se osmělili hosté. Na křídle operoval Trézéguet, s jeho centrem si však obrana Ferencvárose poradila.
1'

Ferencvárosi TC: Dibusz (C) – Wingo, S. Mmaee, Knoester, Ćivić – Bešić, Vécsei – Nguen – Zachariassen, Boli, A. Traoré.
Náhradníci: Bogdán, Mergl – Mercier, R. Mmaee, Esiti, Gojak, Kovačević, Botka, Marquinhos, Lajdúní, Lisztes, Pászka.
Trenér: Stanislev Čerčesov

Trabzonspor AŞ: Tepe – Larsen, Bartra, Hugo, Denswil – Gbamin – Ömür (C), Bakasetas, Bardhi, Trézéguet – M. Gómez.
Náhradníci: Çakır, Moradaoğlu – Siopis, Hamšík, Elmali, Djaniny, Ünüvar, Erdoğan, Haspolat, Lahtimi, Bozok, Yazıcı.
Trenér: Abdullah Avcı

Rozhodčí: Maresca – Baccini, Imperiale (ITA).
Ferencvárosi TC:
Nejúspěšnější maďarský celek historie vyhrál domácí soutěž v posledních čtyřech ročnících. V sezóně 2020/21 dokonce postoupil do skupinové fáze LM, na což ale v posledních dvou případech nedokázal navázat. Letos Ferencváros ztroskotal ve 3. předkole na ázerbajdžánském Karabachu. V play-off o Evropskou ligu pak přehrál irský Shamrock po výsledcích 4:0 doma a 0:1 venku. V maďarské lize si celek z Budapešti zatím počíná s velkým přehledem. Z pěti utkání neztratil ani bod a naposledy deklasoval Újpest na jejím hřišti 6:0.

Posledních 5 zápasů Ferencvárose:
Ferencváros – Shamrock 4:0 (play-off o EL)
Shamrock – Ferencváros 1:0 (play-off o EL)
Ferencváros – Honvéd 3:1
Vasas – Ferencváros 0:1
Újpest – Ferencváros 0:6
Trabzonspor AŞ:
Tabzonspor je úřadujícím tureckým šampiónem. V nové sezóně Süper Lig odehrál tento celek 5 zápasů, z nichž vytěžil 10 bodů a v tabulce se nachází na osmém místě. Ztráta na čelo je ale minimální. Na vedoucí Besiktas jen tříbodová. Naposledy zvítězil 1:0 na půdě Ümraniyesporu. Do Ligy mistrů se svěřenci kouče Abdullaha Avcıho neprobojovali. V play-off nestačili na Kodaň, se kterou prohráli 1:2 venku a doma hráli bez gólů. Za vděk tak musejí vzít účastí v Evropské lize.

Posledních 5 zápasů Trabzonsporu:
Kodaň – Trabzonspor 2:1 (play-off o LM)
Antalyaspor – Trabzonspor 5:2
Trabzonspor – Kodaň 0:0 (play-off o LM)
Trabzonspor – Galatasaray 0:0
Ümraniyespor – Tabzonspor 0:1
Hezký den všem fanouškům fotbalu. Vítame vás u sledování zápasu 1. kola Evropské ligy, ve kterém vám přiblížíme zápas mezi maďarským Ferencvárosi TC a tureckýmTrabzonspor AŞ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.