Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Barcelona - 23. února 2023   21:00

Manchester Utd.
47' Fred (B. Fernandes) • 73' Antony
2:1
(0:1)
Barcelona
Barcelona
18' Lewandowski
de Gea – Wan-Bissaka (66. Dalot), Varane, L. Martínez, Shaw – Casemiro, Fred – B. Fernandes (C), Weghorst (46. Antony), Sancho (67. Garnacho) – Rashford (88. McTominay).
Heaton – Elanga, Lindelöf, Maguire, Mainoo, Malacia, Pellistri, Sabitzer.
Turpin – Danos, Pages (FRA)
Old Trafford, Manchester
Barcelona
ter Stegen – Balde, A. Christensen, Araújo (82. Alonso), Koundé – Kessié, Busquets (C), F. de Jong – Roberto (70. F. Torres), Lewandowski, Raphinha (75. Fati).
I. Peña, Tenas – Alba, Casadó, E. García, Torre.

Z tohoto napínavého utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a těším se zase někdy příště u dalších přenosů. Napočtenou! Hezký zbytek dne.
Utkání je za námi. Manchester United dokázal ve druhé půli otočit po brankách Freda a Antonyho. Barcelona si poté vytvořila několik šancí, ale vyrovnat nedokázala. V závěru mohl střelou do prázdné brány srovnat Lewandowski, ale celou situaci zachránil skvělým zákrokem na brankové čáře Raphael Varane. Manchester United tak pokračuje v EL do dalšího kola play-off, Barcelona po vypadnutí v Lize mistrů končí i v Evropské lize.
90+5'
90+4'
Lewandowski dostal parádní nahrávku za obranu. Obešel de Geu a už zakončoval do prázdné brány, ale na brankové čáře celou situaci zachránil Varane.
90+3'
Fati se dostal k hlavičce před brankou de Gey, ale nebyl v ideální pozici, a tak míč netrefil ideálně.
90+2'
ter Stegen vypomáhá svému týmu s rozehrávkou, nyní vyběhl až ke středovému kruhu.
90+2'
Teď pro změnu faulován Lewandowski.
90+1'
Lewandowski fauloval Fernandese a píská se faul.
89'
Shaw trefil jednoho z hráčů Barcelony, což znamená aut pro domácí.
88'
Střídání v týmu Manchester United:
ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Scott McTominay.
87'
Dlouhá přihrávka, která mířila na Kessiého nakonec skončila v zámezí a de Gea bude rozehrávat odkopem od své brány.
86'
Casemiro srazil k zemi Lewandowskiho, což rozhodčí Turpin ohodnotil žlutou kartou.
85'
Garnacho po faulu od Busquetse musel být ještě ošetřen, ale vše je nakonec v pořádku a Garnacho je zpět na nohách.
83'
Busquets zastavil sprintujícího Garnacha, za což dostává žlutou kartu.
82'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Ronald Araújo, přichází Marcos Alonso.
81'
Na hřišti zůstává ležet Rashford, který musí být ošetřován.
79'
Rashford se dostal s míčem do vápna, odkud vypálil, ale trefil jen boční síť ter Stegenovy brány.
79'
Barcelona dvakrát posílala míč do vápna, ale v obou případech balon odvrátil Martínez skvělými obrannými zákroky.
77'
Garnacho za svůj faul na Koundého u postranní čáry dostává žlutou kartu.
75'
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Ansu Fati.
73'
Manchester United právě vstřelil branku! United otáčí skóre! Míč se dostal do pokutového území. Garnacho vypálil, ale trefil jen Baldeho. Poté střílel ještě Fred, který trefil Christensena. Od něj se míč dostal na kopačku ANTONYHO, jenž přesnou střelou mířil přesně k bližší tyči.
71'
Lewandowski se srazil s Casemirem a rozhodčí přerušuje hru.
70'
ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Ferrán Torres.
69'
Antony vybojoval pro svůj tým autové vhazování.
68'
Fredův centr letící do vápna si bez problémů sebral do rukavic ter Stegen.
67'
ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Alejandro Garnacho.
66'
ze hřiště odchází Aaron Wan-Bissaka, přichází Diogo Dalot.
66'
Balde už se chtěl v pokutovém území dostat k míči, ale Antony dobrým obranným zákrokem míč poslal k de Geovi.
64'
Koundé se v pokutovém území dostal k zakončení. Jeho pokus hlavou skvělým zásahem vytáhl de Gea nad břevno.
63'
Balón mířil na Rashforda, ale ten se k němu nakonec nedostal, protože přihrávka byla příliš dlouhá a míč tak skončil u ter Stegena.
62'
Antony se vřítil do pokutového území a zakončení vzal na sebe, ale trefil jenom bránícího hráče Barcelony.
60'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Franck Kessié).
60'
Žlutá karta pro tým Manchester United (Bruno Fernandes).
59'
de Jong zůstal po faulu Wan-Bissaky ležet na hrací ploše a Fernandes ho posléze míčem trefil mezi nohy a na hřišti se strhla menší strkanice, kterou musí řešit Turpin.
58'
Balde odcentroval do pokutového území, aleMartínez jeho centr stihl odvrátit.
55'
Míč se po odvráceném míči z centru odrazil k Antonymu, který zpoza vápna praštil do míče. Mířil jen do rukavic připraveného ter Stegena.
55'
Lewandowski fauloval a United mají výhodu volného přímého kopu.
54'
Fernandes vhazuje míč z autu.
53'
Rashford se prokličkoval až před bránu ter Stegena, ale míč poslal vedle brány.
52'
Míč v zámezí. Aut pro Barcu.
51'
ter Stegen pošle míč zpět do hry odkopem do brány.
50'
United odmáván ofsajd.
50'
Baldemu odpískán faul.
47'
Manchester United právě vstřelil branku! Manchester hned na začátku druhé půle srovnávají. Barcelona se nedohodla při rozehrávce, čehož využil Fernandes, který narýsoval přesnou nahrávku na FREDA, který si popoběhl a z kraje pokutového území přesnou střelou k tyči srovnává.
47'
Aut bude házet Manchester.
46'
ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Antony.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
První poločas je za námi. Více ze hry má zatím Barcelona, která se dostala do vedení v 18. minutě, kdy penaltu proměnil Lewandowski. Manchester si moc šancí nevytvořil. Největší šanci měl v úvodu Fernandes, ale toho skvěle vychytal ter Stegen. Katalánský tým má tak zatím blíže k postupu, ale Manchester ve druhé půli určitě udělá vše pro to, aby otočil zápas a postoupil.
45+2'
44'
Roh ale ohrožení brány De Gey nepřinesl.
43'
Centr de Jonga odvrátil Casemiro na roh.
43'
Po faulu na Kessiého bude De Jong rozehrávat volný přímý kop.
40'
Raphinha znovu pálil zpoza vápna, ale opět bránu vysoko přestřelil.
39'
Manchester se rychlými přihrávkami snaží dostat na útočnou polovinu Barcelony.
37'
36'
Fred hledal v pokutovém území Weghorsta, ale balon trefil tak nečekaně, že míč málem přeskočil vybíhajícího ter Stegena. Naštěstí pro Barcelonu ale míč skončil na síti nad brankou.
35'
De Jong byl rychlrjší v souboji o míč proti Fernandesovi a dostal se k němu.
33'
Manchester United teď kombinuje na vlastní polovině a zapojuje do kombinace i brankáře De Geu.
32'
Na Sancha mířil krásný balón do vápna, ale v poslední chvíli tomu zamezil Busquets a odkopl balon do bezpečí.
30'
Fred centroval do vápna, ale ter Stegen si naběhl k míči a vyboxoval ho mimo pokutové území.
29'
Casemiro chtěl dlouhým nákopem oslovit Fernandese, ale k tomu nakonec balon nedoletěl a skončil za čarou. Aut pro Barcelonu.
28'
Lewandowski nestihl míč na hřišti. Manchester United bude házet aut.
27'
Kessié dostal pěknou nahrávku do běhu. V pokutovém území ale narazil na Martíneze, jenž mu balon odebral. Kessié ho následně fauloval.
26'
Martínez teď u autové čáry fauloval Lewandowskiho a Turpin zapískal faul.
25'
Faulován teď byl Fernandes a píská se další faul Barcelony.
24'
Kessié nahrál Baldemu, který ale míč nedokázal zpracovat a Wan-Bissaka ho odehrál do zámezí.
23'
Fernandes podruhé prověřil ter Stegena. Po pěkném náběhu z těžké pozice vystřelil, ale mířil jen do rukavic brankáře Barcelony.
22'
Weghorst byl přistrčen a Turpin odpískal Barceloně faul.
21'
Na hřišti byl ošetřován Araújo, který se nakonec zvedl a ještě musí za postranní čáru.
18'
Barcelona právě vstřelila branku! Barcelona penaltu proměnila! K penaltě se postavil ROBERT LEWANDOWSKI, který se při rozběhu zastavil a podíval se na pohyb De Gey. Následně vystřelil do horní části brány. De Gea si na balón sáhl rukavicí, ale míč se od ní stejně odrazil za brankovou čáru.
16'
Fernandes ve vápně zatáhl za dres Baldeho a Barcelona bude kopat penaltu!
14'
Centrovaný míč z rohu končí odkopem obránců Barcelony.
14'
Rashford už chtěl centrovat, ale Busquets se mu vrhl pod nohy a balón odvrátil za čáru. Roh pro domácí.
13'
Roberto se dostal do vápna s míčem, ale posléze fauloval Martíneze a rozhodčí svým hvizdem přerušuje hru.
11'
Raphinha centroval před bránu, ale míč se dostal ke Casemirovi, který míč odkopl do bezpečí.
10'
Balde se hezky protáhl k brance United a vynutil si faul. Volný přímý kop také pro Katalánce.
10'
Fernandes hledal centrem z volného kopu Weghorsta, ale k němu míč nedoletěl.
9'
Turpin poprvé píská faul proti domácím. Faulován byl Casemiro. Manchester United bude rozehrávat volný přímý kop.
8'
Balde vybojoval proti Fernandesovi míč a míří dopředu.
6'
Rashford byl po přihrávce Fernandese těsně před vápnem faulován, ale hlavní sudí faul neodpískal a hraje se dál.
5'
Christensen raději vrací míč ter Stegenovi před dotírajícím hráčem United.
4'
Raphinha se zpoza vápna odhodlal ke střele, ale bránu vysoko přestřelil.
3'
Fernandes dostal krásnou přihrávku do běhu od Casemira a běžel sám na ter Stegena. Fernandes svou střelu poslal jen do připraveného gólmana Barcy.
2'
Koundé se ale zvedl a už je zpět na nohou na trávníku.
2'
Koundé zůstal ležet na hrací ploše po faulu Shawa a rozhodčí přerušuje hru.
1'
Míč v zámezí. Barcelona bude házet aut.
1'
První nákop mířil na Weghorsta, ale ten se k balonu nedostal.
1'
Úvodní výkop obstarají hráči domácích.
Manchester nastoupí v červených dresech, Barcelona nastoupí ve žlutých.

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Varane, L. Martínez, Shaw – Casemiro, Fred – B. Fernandes (C), Weghorst, Sancho – Rashford.
Náhradníci: Heaton – Antony, Dalot, Elanga, Garnacho, Lindelöf, Maguire, Mainoo, Malacia, McTominay, Pellistri, Sabitzer.
Trenér: Ten Hag

FC Barcelona: ter Stegen – Balde, A. Christensen, Araújo, Koundé – Kessié, Busquets (C), F. de Jong – Roberto, Lewandowski, Raphinha.
Náhradníci: I. Peña, Tenas – Alba, Alonso, Casadó, Fati, E. García, Torre, F. Torres.
Trenér: Xavi.
Úvodní zápas

Úvodní duel se před týdnem odehrál na Camp Nou. Domácí poslal po přestávce do vedení Alonso, ale o rychlé vyrovnání se postaral Rashford a United poslala do vedení vlastní branka Koundého. Remízu vystřelil Barceloně patnáct minut před koncem Raphinha.
Manchester United

Manchester United prošel obrovskou obměnou. Domácí celek vyměnil trenéra, zbavil se hvězdného Ronalda a zpevnil defenzivu. Ve skvělé formě navíc hraje Marcus Rashford. Manchester United tak bez problémů zvládl podzimní základní skupinu a zajistil si jarní fázi. V domácí Premier League mu po dvaceti čtyřech odehraných duelech patří třetí místo jen pět bodů za vedoucím Arsenalem. O víkendu doma přehrál 3:0 Leicester. V neděli navíc odehraje finále Carabao Cupu s Newcastlem.
FC Barcelona

Barcelona na podzim hrála základní skupinu Ligy mistrů, kde sice skončila před Plzní, jenže nestačila na Inter Milán a Bayern Mnichov. Katalánský celek tak v jarní fázi musí bojovat v Evropské lize, kde hned v úvodu narazil na těžkého soupeře. V lize ale Barcelona šlape fantasticky a po dvaceti dvou odehraných kolech vede o osm bodů před Realem Madrid. Od konce října navíc Barcelona nepoznala hořkost porážky. O víkendu doma přehrála 2:0 Cádiz.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z odvetného utkání mezi Manchesterem United a FC Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.