Slovan Liberec si 4. předkolo Evropské ligy nezahraje. Nad jeho síly byl rumunský klub Astra Giurgiu, který ovládl oba zápasy. V Rumunsku zvítězil 0:3, tady pod Ještědem 2:3 a zaslouženě postupuje do dalšího kola.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám hezký zbytek večera a brzy u dalších on-line přenosů brzy na počtenou.
90+3
90+2
Šural dostává za svůj faul žlutý trest.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
90
Diváci mohli vidět i šestou branku! Hadaščok se krásně opřel do balonu a ten skončil až na tyči Lungovy svatyně.
89
Giurgiu právě vstřelilo branku!
Slovan si v závěru koledoval o další branku a ta také přišla. Odepsaná obrana nechala prosadit SADATA BUKARI – 2:3.
87
Na domácích je vidět, že vyrovnávací branka je položila. Hráči v bílých dresech jsou bez jiskry a elánu.
85
Astra se čím dál více dostává před Hrošša a domácí si musí dát pozor, aby neinkasovali potřetí.
84
Útočný náboj Slovanu rázem opadl. Je jasné, že Severočeši si 4. předkolo s největší pravděpodobností nezahrají.
83
Liberec byl v poslední minutách lepší, jenže zapomněl bránit! Astra předvedla pohlednou přízemní akci, kterou zakončil LAURENTIU RUS přesně k tyči – 2:2.
Dnešní utkání sleduje 2 500 diváků.
81
Mudra si na pravé straně doslova pohrál hned s dvojicí bránících obránců. Na toho třetího už ale nevyzrál.
80
Luckassen toho zatím příliš nestihl. Do sešitku rozhodčího se však zapsat stačil.
80
Liberecký Slovan má posledních deset minut nato, aby svůj náskok ještě navýšil. Na postupové tři branky už to zřejmě nevypadá.
79
Hadaščok z pravé strany odcentroval a před brankou hledal někoho ze svých spoluhráčů. Nikdo v bílém si však na přetažený centr nenaběhl.
78
Střídání v týmu AFC Astra Giurgiu: ze hřiště odchází Fatai, přichází Bukari.
77
Rus se už dostal s míčem za postranní lajnu. Fleišman okamžitě vhazuje míč do hry.
75
Oba týmy se teď zrovna ideálně nepopasovali s rozehrávkou, která byla hodně nepřesná.
74
Střídání v týmu AFC Astra Giurgiu: ze hřiště odchází Enache, přichází Rus.
73
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Frýdek, přichází Luckassen.
71
Fleišman čistým způsobem odstavil od balonu Enacheho a sklidil zato potlesk tribun.
70
Severočeši jsou nadále aktivnější a nebezpečnější. Astry si ale náskok z prvního zápasu hlídá.
69
Nakonec z toho byl signál, který málem Slovanu vyšel. Šural přesně našel Rajnocha, který se dostal k hlavičce. Jenže už přitom stál v ofsajdu.
68
Rajnoch vybojoval na útočné polovině standardní situaci, kterou se snažili hráči okamžitě rozehrát.
67
Sám faulovaný hráč se ujal následné exekuce. Přímá rána byla zdařila, leč jen doprostřed branky, kde stál připravený domácí brankář.
66
Mudra fauloval Budesca, který si na trávníku zřejmě chvilku poleží a nasbírá drahocenné vteřiny.
65
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Obročník, přichází Delarge.
64
Severočeši jsou v druhém poločase jasně lepší. Rumunský celek se zmohl zatím jen na dlouhé odkopy z vlastní poloviny.
63
Slovan měl k dispozici další roh. Ďubekův centr byl ale laskominou pro obránce hostů.
62
Také Liberec se dočkal své první gólovky ve druhém poločase! Šural posadil míč na hlavu Rajnocha, kterého ale vychytal pohotový Lung.
61
Prvním potrestaným hráčem je hostující Morais.
60
Už mohlo být srovnáno! Enache upláchl Fleišmanovi a sám postupoval ze strany na Hrošša, ten ale nemusel zasahovat. Záložník Astry totiž branku přestřelil.
59
Severočeši se připravili o další útočnou možnost. Hadaščok se sice nejdřív zbavil dvou bránících obránců, následně ale špatně přihrál.
58
Hroššo musel hodně rychle z branky před dotírajícím Fataiem, který měl k míči přeci jen o trochu dál.
57
Sackey ale ztratil balon na středu hřiště a tak z ataku Liberce nebude zatím nic.
56
Domácí se usadili na útočné polovině. Astra se musí usilovně bránit.
55
Ďubek přetáhl balon až na zadní tyč, kde ale nestál nikdo z jeho spoluhráčů.
54
Kapitán Slovanu to zkusil z úctyhodné vzdálenosti a pro svůj tým vybojoval rohový kop.
53
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Hamuľak, přichází Hadaščok.
52
Rozhodčí Kuchin tak musí opět hru přerušit. Hráč Slovanu už je na nohou, tomu v červeném dresu se al vůbec nechce.
51
Na zemi teď zůstávají ležet dva hráči. Za hosty je to Fatai, v domácím dresu zase Ďubek.
50
Hosté ale pomalu začíná přidávat na obrátkách. Fatai si položil Obročníka a pak vypálil do boční sítě.
49
Enache se pokoušel odcentrovat do šestnáctky. Nepovedený centr ale končí jen u Hrošša.
48
Slovan je v úvodu druhého poločas aktivnější. Zatím se hra odehrává převážně na polovině Astry.
47
Fleišman se dostal až ke střele, kterou ale poslal až na střechu jedné z tribun.
46
Liberec se ujal v druhém poločase rozehrávky a ihned míří na útočnou polovinu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
První poločas mezi Slovanem Liberec a Astrou Giurgiu je u konce. Diváci viděli v závěru hned tři branky a tak musí být spokojeni. Severočeši se prosadili v rozmezí dvou minut hned dvakrát a nepříznivý výsledek otočili. Doufejme, že jim střelecký prach do druhého dějství nevyschne a že nějaké branky ještě uvidíme.
45+4
45+4
Liberec právě vstřelil branku!
To je parádní závěr prvního poločasu v podání Slovanu. Odražený balon ukořistil MICHAL OBROČNÍK a tvrdou ranou poslal míč přesně k pravé tyči Lungovy branky – 2:1.
45+3
Slovan po vyrovnávací brance ožil. Po nepřesné rozehrávce už toho ale příliš nestihne.
45+1
První poločas bude nastaven o 3 minuty.
45
Hned je to pod Ještědem o něco veselejší. Ďubek krásným centrem našel osamoceného JOSEFA ŠURALA, který hlavou překonává bezmocného Lunga – 1:1.
45
Domácí budou v samotném závěru poločasu ještě jednu možnost, jak vyrovnat. Ďubek rozehraje přímý volný kop z levé strany.
44
Liberec ale nebyl u míče příliš dlouho. Pokračovat budou hráči v červeném, kteří nikterak nespěchají.
43
Fatai si nepohlídal obrannou linii soupeře a byl odmáván a posléze i odpískán ofsajd.
42
Severočeši se mohli dočkat vyrovnání! Ďubek posadil míč přesně na hlavu Pimpary, který ale branku Astry o malý kousek minul.
41
Šural se snažil chytře získat rohový kop. Nic z toho však nebude. Pro balon si došel gólman Lung.
40
Před námi je posledních pět minut prvního poločasu. Slovan toho zatím příliš nepředvedl a k postupu musí dát minimálně pět branek.
38
Liberečtí se snažili okamžitě odpovědět. Po nepřesné střele z dálky to ale rozhodně nebude.
37
Liberecká obrana pozapomněla na pravé straně na GABRIELA ENACHE, který dostal kousek volného prostoru a přesnou křižnou ranou otevírá skóre dnešního utkání – 0:1.
37
Střídání v týmu AFC Astra Giurgiu: ze hřiště odchází Laban, přichází Seto.
35
Kolorit dnešního zápasu zatím pokračuje. Další hráč rumunského celku leží na trávníku a hra se proto musí přerušit.
34
Laban nabil přímo od rohového praporku Budescovi. Tomu ale rána z první vůbec nesedla.
33
Vzdušný souboj Fatai – Rajnoch dopadl lépe pro domácí. Stoper Slovanu přehlavičkoval o hlavu menšího útočníka hostí.
32
Podobně nepovedenou kombinací se prezentovala také Astra. Hrát tak budou opět fotbalisté v bílém.
30
Nepřesná rozehrávka Libereckých končí až za brankovou čarou. Lung s rozehrávkou nijak nespěchá.
29
Nic hrozného to ale pro hráče z Nigerie nebude. Také dostal při odchodu ze hřiště pořádně vyčiněno od kapitána Slovanu Fleišmana.
28
Útoční Fatai zůstává ležet na trávníků a tak Sackey odkopává sportovně míč do zámezí.
27
Severočeši tak znovu kopali od rohového praporku. Zatím to však dnes není jejich silná disciplína.
26
Také Liberečtí poprvé zahrozili! Se skrytou Frýdkovou ranou měl Lung pořádné problémy a nakonec ji vytěsnil na rohový kop.
25
Vysoký centr byl ale snadnou kořistí pro Orose, který posílá míč mimo pokutové území.
24
Na druhé straně se ke střele dostal jeden z hráčů Slovanu. Ani jeho rána však k Lungovi nedoputovala. Bude z toho jen roh pro Liberec.
22
Velmi pohledná akce hostí mohla mít gólové parametry! Pliatsikas ideálně našel Budesca, kterého ale na poslední chvíli zblokovala pohotový stoper Rajnoch.
21
Kapitán Astry je dnes střelecký při chuti. Ani jeho druhý pokus ale v síti Liberce nekončí.
20
Slovan měl další možnost tentokrát z druhé strany hřiště, jenže ani Ďubekův pas se neujal.
19
Frýdek poslal do šestnáctky hodně ostrý centr, který ale dokázal stoper Gaman odvrátit.
18
Tentokrát zůstal ležet na zemi Šural, který se ale musí rychle zvedat. Žádný faul se totiž nepíská.
17
Liberečtí zatím často faulují. Proto se hra dost kouskuje a neustále přerušuje.
16
Slabá rána Yahaya nebyla pro domácího gólmana žádný problém.
15
Další z rumunských hráčů zůstává ležet na zemi, což se pochopitelně nelíbí libereckým fanouškům.
14
Hosté musí chvilku pokračovat v deseti. William už se však hlásí u postranní lajny o zapojení do hry.
13
Po krátké pauze se opět začalo hrát. Aktuálně jsou u míče hráči v bílých dresech.
12
William zůstává ležet na trávníku. Sudí Kuchin raději přerušil hru a dává prostor pro ošetření.
11
Pimpara na postu stopera při odkopu podklouzl. Žádné větší následky však z toho nebyly. Dotírající Enache totiž zaváhání nevyužil.
10
Úvodní desetiminutovka nám toho příliš nenabídla. Oba týmy zatím hrají poměrně opatrně a na první vážnější šanci tak stále čekáme.
9
Lungův dlouhý nákop končí až na druhé straně u kolegy Hrošša, který rozehraje další libereckou akci.
8
Domácí z následného rohu nic nevytěžili. Astra se v poklidu ubránili a odkopává do bezpečí.
7
Po dlouhém Frýdkově autu se do zajímavé pozice dostával Šural, tomu ale na poslední chvíli ukopli balon bránící obránci.
6
Slovan toho ale směrem dopředu příliš nepředvedl a tak se musí rychle vracet zpět.
5
Severočeši se pomalu přesouvají na útočnou polovinu, kde budou také vhazovat.
4
Budescu vyzkoušel pozornost libereckého brankáře, který se střelou doprostřed branky neměl problém.
3
Rumunská Astra už se chystala do útoku. William si ale při svém zpracování pomohl rukou.
2
Humuľák to se svým napadáním přehnal a může být rád, že hned v úvodu neviděl žlutou kartu.
1
Hosté se ujali rozehrávky a okamžitě se vydali dopředu. Dlouhá rozehrávka ale končí až u Fleišmana.
1
Obě mužstva již nastupují na hrací plochu. Liberec se představí v bílých dresech, rumunská Astra v červených.

FC Slovan Liberec: Hroššo – Mudra, Rajnoch, Pimpara, Fleišman "C" – Sackey – Obročník, Šural, Frýdek, Ďubek – Hamuľák.

Náhradníci: Kolář – Coufal, Hadaščok, Luckassen, Kolár, Delarge, Pokorný.

AFC Astra Giurgiu: Lung – Pliatsikas, Gaman, Oros, Júnior Morais – Yahaya, Laban – Enache, Budescu "C", Wiliam Amorim – Fatai.

Náhradníci: Arabatzis – Coman, Seto, Ionita, Cristescu, Bukari, Rus.

Rozhodčí: Kuchin – Belskiy, Khodin (všichni KAZ).
Trenér Liberce Samuel Slovák musí před utkáním navíc řešit problémy se sestavou. Mimo jsou totiž středoví záložníci Jarolím s Pavelkou, což je pro domácí hodně citelná ztráta.
Severočeši si z Rumunska přivezli vysokou porážku 0:3 a dnes budou mít co dělat, aby se pokusili o malý zázrak. Pozor si Slovan musí dát především na útočníka Fataie, který se stal před týdnem jediným střelcem.
Hezký čtvrteční podvečer z města pod Ještědem. Na stadionu U Nisy je na programu odveta 3. předkola Evropské ligy, v níž se představí domácí Slovan Liberec proti rumunskému týmu AFC Astra Giurgiu.