Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Beitar Jerusalém - 6. července 2017   20:30

0:3
(0:1)
Beitar Jerusalém
10' Ezra   • 61' Ezra   • 90+1' Varenne
Nagy – Burmeister, Vaskó, Ristevski – Kleisz, Vida, Murka (68. Szivacski), Hangya – Kulcsár, Pavlov, Remili (C) (72. Ádám).
Póser – Debreceni, Szivacski, Ádám, Király, Ferenczi.
Verissimo – Pereira, Felisberto (všichni POR)
Ferenc Szusza Stadion, Budapešť
Kleyman – Conte, Khila, Mori, Heister – Claudemir (74. Benayoun), Keltjens, Sabo – Vered (82. Varenne), Shechter (C), Ezra (62. Georginho).
Shoshan – Agajev, Georginho, Benayoun, Dilmoni, Seroshtan, Varenne.

Z tohoto utkání je to vše, přeji Vám příjemný zbytek čtvrtečního večera.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 6:1. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 17:18.
Je dobojováno! Vasas v právě skončeném střetnutí neodvedl špatný výkon, jenže kvůli bídné efektivitě se s Evropskou ligou loučí ještě dřív, než do ní stihli zasáhnout čeští obránci Vít Beneš a Jan Šimůnek. Klub z Jerusaléma po domácím obratu z 1:3 na 4:3 naopak vstřelil další tři góly z osmi střel na branku a může slavit postup do druhého předkola Evropské ligy.
90+4'
90+4'
Martin Ádám tradičně hledal urostlého Tamáse Vaska, který jen lehce lízl balón a ten skončil v autu. Utkání skončí po posledním odkopu Borise Kleymana.
90+3'
Dost možná poslední standardní situace pro Vasas. Rozhodčí ji nařídil po faulu Georginha na Szilvesztera Hangyu.
90+2'
Mezitím se už dávno rozběhl nastavený čas, který bude celkově trvat čtyři minuty.
90+1'
Beitar Jeruzalém právě vstřelil branku!
Domácí převaha se ukazuje být jako úplně zbytečná, neboť Beitar z ojedinělého útoku zvyšuje na 3:0. Yossi Benayoun nejprve vhodil balón zpět do hry, poté se k němu v pokutovém území vrátil a přihrávkou k vzdálenější tyči oslovil střídajícího GAETANA VARENNEHO, na kterého zbylo už jenom jednoduché doklepnutí za Nagyho záda.
90'
Keltjens přebral míč od Saba a pohotově jej posunul do běhu Heisterovi, po jehož centru z levé strany se bude kopat další z celé řady rohových kopů.
89'
Tamás Vaskó se snad počtvrté prezentoval hlavičkou po standardní situaci, jenže teď po centru Ádáma potřetí vůbec netrefil branku Beitaru.
88'
Další roh pro Vasas...
87'
Ani ten Vasasu k ničemu nepomohl, hosté se po delší době zmocnili míče a šetří cenné sekundy okolo půlící čáry, kde byl navíc faulovaný slovenský legionář Erik Sabo.
86'
Pavlov chytře sklepl míč pro Burmeistera, který při střele z dvaceti metrů trefil předním stojícího obránce. Pokračovat se bude rohovým kopem.
85'
Maďarský tým se sympaticky snaží a v posledních minutách svého soupeře jasně přehrává, jenže k postupu stále potřebuje vstřelit tři góly.
84'
Pavlov dostal od Ádáma přihrávku na paty, čímž slibně se rozvíjející domácí brejk rychle skončil.
83'
Conteho faul na Ádáma předcházel centru před hostující branku, kde si obrana Beitaru nepočínala úplně ukázkově, ale nakonec nečelila žádnému zakončení ze strany Vasasu.
82'
Střídání v týmu Beitar Jerusalém FC: ze hřiště odchází Idan Vered, přichází Gaetan Varenne.
80'
Georginho ukončil sevření hostujících hráčů a potáhl míč na útočnou půlku, kde ho nedovoleně podrazil Vaskó.
78'
Domácí obléhali pokutové území tak dlouho, až zpoza pokutového území vyslal tečovanou střelu Máté Vida a Kleyman měl co dělat, aby pravou rukou vyrazil míč do strany.
75'
Vracející se Szivacski zakřižoval Marcela Heistera a sebral mu balón ještě předtím, než se stihl přiblížit velkému vápnu.
74'
Střídání v týmu Beitar Jerusalém FC: ze hřiště odchází Claudemir, přichází Yossi Benayoun.
73'
Za nedovolený zákrok na Schechtera dostává napomenutí žlutou kartou domácí zadák Tamás Vaskó.
72'
Střídání v týmu FC Vasas Budapešť: ze hřiště odchází Mohamed Remili, přichází Martin Ádám.
70'
Do konce zápasu zbývá posledních dvacet minut. Vasas Budapešť aktuálně potřebuje neinkasovat a navíc přidat hned tři góly.
69'
Claudemir si neporozuměl se spoluhráčem na opačné straně a míč tak skončil v autu. Hosty to ale mrzet nemusí, neboť v zápetí došlo k faulu Vaska na Shechtera.
68'
Střídání v týmu FC Vasas Budapešť: ze hřiště odchází Benedek Murka, přichází Donát Szivacski.
67'
Čas letí jako voda a stále více to vypadá, že se z postupu bude radovat klub z Izraele. Vasas zřejmě bude hodně mrzet zpackaný závěr prvního zápasu, kdy lacino přišel o vedení 3:1 a nakonec prohrál 3:4.
65'
Antoine Conte si křikl Veredovi o přihrávku do druhé vlny a ostrou ranou z necelých pětadvaceti metrů prověřil schopnosti Nagyho, který se pověsil do vzduchu a balón vyrazil.
64'
Márk Kleisz si ublížil při skluzu proti rozběhnutému Sabovi a bude muset být ošetřen.
63'
Domácí mohli rychle odpovědět a vstřelit hodně potřebnou branku. V hlavní roli byl Pavlov, jenž dostal od obránců Beitaru hodně prostoru, ale slabou střelou doprostřed branky Kleymana nepřekonal.
62'
Střídání v týmu Beitar Jerusalém FC: ze hřiště odchází Hen Ezra, přichází Georginho.
61'
Hosté podruhé skórují a dělají mílový krok k postupu do druhého předkola! Vasasu se nepovedlo založit útok a ve středu hřiště přišel o míč. Idan Vered s ním prošel až do vápna, kde sice nezvládl souboj s dvěma obránci, jenže volný balón si přivlastnil přibíhající HEN EZRA a střelou k levé tyči nedal Nagymu možnost zasáhnout.
60'
Jeho rozehrávka se hostům příliš nepovedla, a tak už se znovu hraje v bezpečné vzdálenosti od obou gólmanů.
60'
Vaskó dobře vystoupil a zastavil Heistera, který zleva velmi snadno prošel do vápna. Je z toho rohový kop.
58'
Pavlov posunul míč k levé autové čáře, kde Remili přenechal centr Hangyovi. Kleyman ale zasahovat nemusel, protože právě prvně jmenovaný Pavlov zaznamenal útočný faul.
57'
Dlouhý Conteho aut z pravé strany přistál až u Tamáse Vaska, který razantním odkopem vrátil míč do zámezí.
56'
Na nákop z hostující obranné poloviny zareagoval pouze Burmeister a hlavičkou přesunul míč do rukavic Gergely Nagyho.
55'
O jeho exekuci se postaral aktivní Hen Ezra, nicméně muži v tmavě fialových dresech Nagyho ve štychu nenechali.
54'
Ani další standardka z osy hřiště ale domácím šanci nepřinesla. Beitar naopak rychle otočil hru a po přesměrované přihrávce Ezry na Vereda bude kopat roh.
53'
Din Mori hasil požár faulem na Pavlova, který si jinak výborně naběhl mezi stopery a málem upaloval úplně sám na hostující branku.
52'
Remili našel jen hlavy soupeřů, kteří velmi rychle dostali míč alespoň doprostřed hřiště, odkud Kleymanovi nebezpečí nehrozí.
51'
Z rychlé akce po levé straně resultuje rohový kop v domácí prospěch.
50'
Boris Kleyman podle názoru rozhodčích tak moc dlouho váhal s odkopem, až od nich inkasoval žluté napomenutí.
49'
Pavlov se znovu ocitl u balónu, ale kvůli ofsajdu jej musel odevzdat. Conte vzápětí po přenesení hry nezpracoval míč a do hry znovu míří hráči Vasasu.
48'
Jevgen Pavlov si uprostřed pokutového území učebnicově zalepil míč po přihrávce z hloubi pole, obtočil se okolo stopera, ale nakonec rovněž netrefil prostor branky.
47'
Schechterovo napadání vedlo k zisku balónu a možnosti pro Vereda, jenž si po přihrávce na pravý kraj velkého vápna zasekl míč na levačku a z kroku vypálil asi metr nad branku Vasasu.
46'
Portugalský rozhodčí nenastavil ani minutu a ukončil divoký první poločas za stavu 0:1 pro Beitar. Tomu mnohem lépe vyšel vstup do zápasu, kdy sice Shechter neproměnil pokutový kop, ovšem o pár sekund později ho dostal do vedení Hen Ezra. Domácí si poté vytvořili několik šancí, jenže míč do branky nedostali ani jednou a po změně stran budou muset dát dva góly, aby si zajistili postup do druhého předkola.
45'
45'
V závěru první půle Remilimu nevyšel centr z rohového kopu, Conte po něm bezpečně vyvezl míč k půlící čáře.
44'
Dnes už potřetí poměrně dobře zafungovala spolupráce mezi rozehrávajícím Remilim a hlavičkujícím Vaskem. Ten zády k brance prodloužil míč naslepo za sebe, ale tam byl dobře postavený Boris Kleyman.
43'
Marcel Heister to hodně přehnal ve středovém kruhu, kde zezadu sestřelil Murku. Na konto levého zadáka Beitara zaslouženě putuje žlutá karta.
42'
Idan Vered nedostal po zpracování ani centimetr volného místa, sudí však posoudili Ristevského zákrok jako faul, po němž centrující Heister nenašel nenašel žádného svého spoluhráče.
41'
Domácí jsou v posledních minutách poměrně často nastěhovaní před brankou Kleymana. Ten ale stále čeká na nějaký vážnější ostrý zákrok.
39'
Antoine Conte vedle vlastní šestnáctky zakopl míč do autu. Rozhodčí k nelibosti fanoušků ale viděli teč, takže hrát budou hosté.
38'
Opět to byl Hangya, který tentokrát centroval, ale Khila s Morim Pavlova k hlavičce nepustili.
37'
Vasas v držení míče vydržel jen pár sekund, ovšem po Veredově špatném zpracování hrudníkem může opět vhazovat.
36'
Hostující rychlý protiútok ztroskotal na zlém přenesení hry. Zpět do hry pošle míč domácí křídelník Szilveszter Hangya.
35'
Hen Ezrovi se úplně nevyvedl centr z pravé strany, tříčlenná obranná řada Vasasu si před Nagym v pohodě poradila.
34'
Remiliho další centr Kleyman zkušeně vyboxoval mimo šestnáctku a dopředu naopak vyráží klub z Jerusaléma.
33'
Márk Kleisz využil volnějšího prostoru ke střele z pětadvaceti metrů. Ta byla lehce tečovaná těsně vedle pravé tyče, a tak Vasas bude rozehrávat roh.
32'
Domácí kapitán Mohamed Remili tentokrát neprokázal své kvality při rozehrávkách přímých kopů a trefil pouze jednoho z hráčů v dobře postavené zdi.
31'
Idan Vered hodně neohrabaně fauloval pronikajícího Hangyu a daroval tím Vasasu přímý kop z dobré palebné pozice. Pro hráče Beitaru je navíc přichystaná žlutá karta.
30'
Sabo moc dobře věděl o rozběhnutém Contem, který zprava ještě přihrál lépe postavenému Shechterovi. Tomu ale zatím není přáno a i teď nastřelil jen brankáře Nagyho, když měl před sebou víceméně celou prázdnou branku.
28'
Shechter přenechal balón Claudemirovi, který se také k ničemu neodhodlal a přenesl hru na levou stranu, kde se k míči dostali domácí obránci.
27'
Claudemir potáhl míč po pravé straně a přes dalšího spoluhráče ho dostal na Saba. Ten na kraji šestnáctky ale promáchl a vůbec netrefil balón.
26'
Mohamed Remili vystartoval za odraženým balónem z ofsajdové pozice, a tak musel zapomenout na ohrožení Klemana.
25'
Hen Ezra si šlápl na míč, přičemž ale byl faulován, takže udržel míč na hostujících kopačkách.
24'
Kleymanův dlouhý odkop nezachytil žádný z hráčů v poli a skončil až v rukavicích jeho brankářského protějšku na druhém konci hřiště...
23'
Remili přetáhl svůj rohový kop, ke kterému se u vzdálenější tyče sice dostal Vaskó, ale v těžké pozice neposlal míč směrem na branku.
22'
Za aktuálního stavu domácí jedenáctka potřebuje vstřelit dvě branky, aby mohla pomýšlet na postup z prvního předkola Evropské ligy.
21'
Hosté z Jerusaléma jsou stále aktivnějším týmem a skoro nepouští Vasas do blízkosti Klemanovy branky.
19'
Jeden z hostujících fotbalistů nebezpečně pláchl po levém křídle. Nagy proti němu vyběhl a to se ukázalo být jako klíčové, neboť zakončení prošlo kolem něj i celé branky.
17'
Felix Burmeister si na kraji hřiště pomohl faulem na Ezru a jako první hráč dnes dostává žlutou kartu.
16'
Domácí kontrolují balón, ale přes zataženou jedenáctku v černožlutých dresech se nemohou přiblížit pokutovému území.
14'
Remili podruhé rozehrál výbornou standardní situaci, po níž ale Vaskó hlavičkoval těsně vedle branky Beitaru!
12'
Pro domácí tým mohlo být ještě hůř, dalšího nedorozumění v obraně Vasasu mohl využít Etey Shechter, ovšem Nagy tentokrát nepustil míč za svá záda.
10'
Hosté sice neproměnili pokutový kop, ale krátce poté se přesto dostávají do vedení! Vered rozehrál rohový kop a našel v pokutovém území HENA EZRU, který se perfektně zorientoval mezi několika soupeři a překvapivě vystřelil do protipohybu gólmana Nagyho!
9'
Gergely Nagy ale uchránil domácí tým od inkasované branky, když skokem k levé tyči vystihl špatně kopnutou penaltu Eteye Schechtera a vytěsnil balón do bezpečí!
8'
Pokutový kop pro Beitar! Contehu štiplavou střelu Nagy jenom vyrazil k Veredovi, kterého fauloval Hangya.
5'
Hosté vyrazili do protiútoku, ale Nagy mohl zůstat v klidu, neboť Etey Shechter byl v momentě únikové přihrávky v těsném ofsajdu.
4'
Velké štěstí pro Beitar! Mohamed Remili zakroutil míč do bližší tyče, od které se odrazil do ruky přibíhajícího brankáře Kleymana a ten je hodně rád, že se od něj nešel balón za brankovou čáru!
3'
Dalším faulovaným hráčem se stal Ristevski, kterého poslal k zemi Vered a je z toho už velmi slibně vypadající přímý kop.
2'
Otáčejícího kapitána Vasase Mohameda Remiliho podrazil Keltjens. Kopat se tak bude proti brance Borise Kleymana.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v tmavě fialových, zatímco hosté v černožlutých dresech.
1'

FC Vasas Budapešť: Nagy – Burmeister, Vaskó, Ristevski – Kleisz, Vida, Murka, Hangya – Kulcsár, Pavlov, Remili (C).
Náhradníci: Póser – Debreceni, Szivacski, Ádám, Király, Ferenczi.

Beitar Jerusalém FC: Kleyman – Conte, Khila, Mori, Heister – Claudemir, Keltjens, Sabo – Vered, Shechter (C), Ezra.
Náhradníci: Shoshan – Agajev, Georginho, Benayoun, Dilmoni, Seroshtan, Varenne.

Rozhodčí: Ferenc Szusza Stadion, Budapešť.
1. zápas

Úvodní střetnutí mezi Vasasem a Beitarem bylo dost možná tím nejzajímavějším, které se v rámci prvního předkola Evropské ligy odehrálo. Do zápasu na izraelské půdě lépe vstoupili domácí, když v 19. minutě skóroval Brazilec Georginho. Další tři góly pak vstřelil maďarský Vasas, nicméně mužstvo z Jerusaléma se ještě nadechlo k mohutnému finiši a v nastaveném čase senzačně otočilo zápas na 4:3. Vstřelenými góly tomu napomohl i slovenský legionář Erik Sabo či bývalý hráč Chelsea nebo Liverpoolu, Yossi Benayoun.
Beitar Jerusalém FC

Šestinásobný izraelský mistr se do Evropské ligy kvalifikoval díky konečnému třetímu místu v tamní nejvyšší soutěže, kde zaostal jen za mistrovským Hapoelem Be´er Sheva a druhým Maccabi Tel Aviv. Klub z Jerusaléma se v pohárové Evropě ukázal i minulý rok. V prvním předkole tehdy vyřadil bosenskou Slobodu Tuzlu, načež poradil i s kyperskou Omonií a lotyšskou Jelgavou a došel tak až do play-off. V něm už ale Beitar těsně prohrál s francouzským velkoklubem Saint-Étienne.
FC Vasas Budapešť

Celek z hlavního města Maďarska se po postupu do nejvyšší soutěže mezi elitou rychle zabydlel a hned ve druhé sezóně skončil na výborném třetím místě. K tomu Vasas přidal další úspěch v podobě finálové účasti v maďarském poháru, kde po penaltách padl s Ferencvárosem. V pohárové Evropě se nový zaměstnavatel českých obránců Víta Beneše a Jana Šimůnka naposledy představil v roce 2005, když hned v prvním kole vypadl se slovenskou Dubnicou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.