Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  AEK Atény : Club Brugge - 24. srpna 2017   20:00

AEK Atény
AEK Atény
27' Christodoulopoulos  • 39' Simões  • 90+1' Simões
3:0
(2:0)
Club Brugge
Club Brugge
AEK Atény
Anestis – Bakakis, Vranješ, Chygrynskiy, Ćosić, Lopes (61. Johansson) – Galanopoulos, Mantalos (C), Simões – Christodoulopoulos (78. Galo), Klonaridis (67. Almeida).
Tsintotas – Ajdarević, Almeida, Galo, Johansson, Rodríguez, Traustason.
Olympic Stadium, Atény
Club Brugge
Horvath – Palacios (46. Cools), Engels, Denswil, De Bock – Vormer (C), Nakamba, Vanaken – Diaby, Vossen (46. Refaelov), Bonaventure (58. Limbombe).
Hubert – Simons, Wesley, Refaelov, Limbombe, Cools, Mechele.

To je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji vám za pozornost a přeji krásný zbytek večera.

Fauly: 18:13.
Je dobojováno!! Domácí se zcela po zásluze radují a slaví postup do skupinové fáze Evropské ligy. Atény od úvodu zápasu dominovaly dnešnímu utkání, zatímco hosté si vypracovali jen minimum šancí ke skórování. Bruggy tak ani dnes nedokázaly navázat na úžasnou formu z belgické Jupiler Pro League, neboť ani tentokrát nevstřelily svému soupeři kýženou branku a jejich letošní působení na evropské scéně je tedy u konce!
90+3'
90+1'
AEK Athény právě vstřelily branku!
Domácí se radují potřetí!! Hosté jakoby už rezignovali a jejich obrana působí dosti vlažným dojmem. Po vyhraném hlavičkovém souboji domácího borce se tváří v tvář Horvathovi ocitl ANDRÉ SIMÕES. Ten se pokusil míč prostrčit okolo gólmana a po odrazu od bránícího hráče se kulatý nesmysl znovu objevil u jeho nohou, takže Portugalec míč dnes již podruhé bez potíží zasunul do prázdné branky!
88'
Ani ze dvou rohových kopů v krátkém časovém sledu bílí nezahrozili a naopak Horvath se blýskl dalším povedeným zákrokem! Rychlý brejk domácích zakončoval Almeida, jehož střelu americký gólman dokázal vyrazit.
87'
Hosté se pokusili o střelu, která však trefila pouze jednoho z bránících hráčů, od něhož se následně odrazila do zámezí.
85'
Po rychlé akci z pravé strany si centrovaný míč ve vápně našel Galanopoulos. Jeho hlavička však potřebné parametry neměla.
84'
Avšak nějaký souvislý tlak si hosté ne a ne vytvořit. Domácí se nenechávají zatlačit a sami kombinují s míčem.
83'
Hosté ještě obléhají šestnáctku domácích. Diabyho centr ale žádného ze spoluhráčů nenašel.
81'
Do konce řádné hrací doby schází už jen poslední desetiminutovka. Hosté potřebují k postupu stále vstřelit dvě branky, každopádně vše nasvědčuje tomu, že Atény si dnešní utkání již pohlídají.
80'
Řekové si doslova pohrávají se svým soupeřem! Míč za brankářova záda už umístil nádhernou hlavičkou střídající Almeida. Ke smůle domácích se však nacházel v ofsajdové pozici.
78'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Christodoulopoulos, přichází Galo.
77'
Naopak domácí hrozí z rychlých protiútoků! Po jednom takovém z nich scházely útočníkovi k zakončení centimetry.
76'
Belgičané uzamkli svého soupeře okolo šestnáctky. Míč putoval z jedné strany na druhou, nicméně do zakončení se hosté nedostali.
73'
Na opačné straně hřiště rozehrávali hráči v bílém rohový kop. Anestis ale zasahovat nemusel, neboť míč do bezpečné vzdálenosti od branky odklidila domácí obrana.
73'
O zakončení zpoza šestnáctky se pokusil Johansson. Jeho slabá střela po parádní akci domácích však mířila pouze doprostřed brány.
71'
Christodoulopoulos se vracel z ofsajdové pozice, což neuniklo pozornosti asistenta na pomezí.
70'
Bruggy zkrátka stále nedokázaly najít recept na obranu domácích. Atény se i v tomto zápase brání skvěle a navíc vyrážejí na zteč do protiútoků.
67'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Klonaridis, přichází Almeida.
66'
De Bock nestíhal v souboji s Christodoulopoulosem, takže mu nezbývalo nic jiného než soupeře faulovat.
63'
Za velmi ostrý zákrok byl hostující Nakamba potrestán kartou žluté barvy.
62'
Ačkoli domácí nevyrážejí směrem vpřed již tak často, jako v první půli, tak jsou i nadále nebezpečnější. Proti centrovanému míči, který plachtil na hlavu útočníka až za Horvatha musel americký gólman vytáhnout další zákrok.
61'
Střídání v týmu AEK Atény FC: ze hřiště odchází Lopes, přichází Johansson.
58'
Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Bonaventure, přichází Limbombe.
57'
Domácí se hnali do přečíslení, když byl o míč připraven nigerijský útočník Bonaventure. Atény však tentokrát další zásah nepřidaly, neboť Lopesův pokus mířil jen vysoko nad branku!
56'
Bonaventure se pokusil o sympatickou individuální akci. Nejprve se zbavil jednoho ze svých strážců, nicméně odcentrovat se mu nepodařilo, protože obrana srazila míč do zámezí.
55'
Kulatý nesmysl se však ocitne u kopaček domácích, poté co byl na polovině hřiště faulován Simões.
53'
Bruggy jsou v prvních minutách druhého poločasu jednoznačně aktivnější. Domácí obrana však prozatím pracuje na výbornou a mnoho prostoru útočníkům nedaruje.
51'
Z výhody volného přímého kopu však vyplynul jen velmi nezdařilý Denswilův pokus o přímé ohrožení Anestisovy brány.
50'
Poprvé se nám žlutí také na druhé straně. Oceněným hráčem za nedovolený zákrok je obránce Bakakis.
48'
Také Anestis si již dnes připsal parádní zákrok, když ránu soupeře zpoza šestnáctky mířící pod břevno vyrazil na roh!
47'
Není na co čekat a hlavní trenér hostujícího celku posílá na hřiště hned dvě čerstvé síly.
46'
Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Palacios, přichází Cools.
Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Vossen, přichází Refaelov.
46'
Úvodní dějství je již minulostí! Domácí dnes hrají vskutku báječně a po zásluze odcházejí do kabin s dvoubrankovým náskokem. Nejprve se prosadil Christodoulopoulos, který bezpečně proměnil pokutový kop. Druhou branku poté přidal Simões, jenž hlavičkou z bezprostřední blízkosti navýšil vedení domácích. Naopak hosté jsou směrem vpřed doposud bezzubí a chtějí-li pomýšlet na postup, budou muset výrazně přidat!
45+1'
45'
Atény jsou stále u míče a svoji akci rozjeli hráči domácích opět po levé straně. Centr Mantalose však spoluhráče nenašel.
43'
Ten rozehráli nakrátko, načež již následoval centr do šestnáctky, který obránce hostů odvrátil pouze na další rohový kop.
42'
Teď už jsou ovšem vepředu opět domácí, kteří ze své útočné snahy vytěžili rohový kop.
40'
Vzápětí mířil nebezpečný centr do vápna Atén. Anestis však parádním výběhem zkrotil míč do své moci.
39'
Domácí zčistajasna přidávají další branku a tohle s hosty nevypadá vůbec dobře! Do vápna směřoval z levé strany nadýchaný centr Lopese, do něhož se nikým nehlídán opřel jeden z domácích borců! Horvath sice skvěle zasáhl, ale od břevna se míč následně odrazil pouze do prostoru, kde se nacházel zcela volný ANDRÉ SIMÕES, který míč bez potíží doklepl do opuštěné branky!
37'
Galanopoulos si v souboji s Denswilem vypomohl faulem, což neuniklo ani pozornosti hlavního rozhodčího.
36'
V posledních okamžicích míč častěji drží Belgičané. K vyložené šanci se však prozatím nepropracovali.
34'
Za současného stavu zápasu by se do skupinové fáze Evropské ligy podívali domácí. Nicméně hostům stačí vstřelit pouze jedinou branku, aby bylo vše jinak.
32'
K centrovanému míči z pravé strany do šestnáctky měl nejblíže Horvath, který taky míč bez problémů před dotírajícími útočníky lapil.
30'
K velké nelibosti Belgičanů hlavní arbitr právě odpískal útočný faul Vossenovi, jenž fauloval bosenského stopera Vranješe.
29'
Hosté se krátce po rozehrávce ze středového kruhu pokoušeli o vyrovnání. Anestis se však na hruškách nachytat nenechal.
27'
Míč si na značku pokutového kopu postavil domácí útočník LAZAROS CHRISTODOULOPOULOS, který s chladnou hlavou přízemní střelou k levé tyči překonal bezmocného Horvatha, jenž se tygřím skokem vrhl k tyči druhé! Domácí tak vedou 1:0!
27'
Byla nařízena penalta!! Simões obdržel parádní míč za obranu a těsně před brankářem si ho posunul do strany. Horvath svému soupeři tedy padl pouze pod nohy a rozhodčí ani na chvíli neváhal a nařídil pokutový kop!
25'
Tohle už mu neprojde. Palacios podruhé v krátkém časovém sledu zastavil Lopese a tentokrát už od rozhodčího dostal žlutou kartu.
24'
Následoval opět kvalitní centr Christodoulopoulose. Útočící hráči, kteří si sbíhali na míč, však byli v ofsajdu.
23'
Hra je v posledních minutách velmi kouskována četnými fauly. Tentokrát byl k zemi sražen Mantalos.
22'
Palacios hasil snahu o rychlý protiútok domácích, když Lopese zastavil nedovoleně. Ani tentokrát však španělský sudí kartu udělovat nebude a uchyluje se pouze k ústní domluvě.
21'
Bakakis se skvěle dostal před Bonaventureho, kterému nezbývalo nic jiného než protihráče faulovat.
20'
Obrana řeckého klubu si však útočící hráče bez potíží uhlídala a po nepřesné kombinaci celku Bruggy míč zpět do hry uvede Anestis.
19'
Na druhé straně byl nedovoleným zákrokem zastaven kapitán Vormer. Následovat bude volný přímý kop z pravé strany hrací plochy.
18'
Pokus o kolmou přihrávku za obranu v podání Atén se nezdařil, neboť zmíněnému pasu scházela potřebná přesnost.
16'
Belgický útočník Vossen si dostatečně nepohlídal své postavení, takže mu byl odmáván ofsajd.
15'
Klonaridis rozehrával od rohového praporku. K ohrožení amerického gólmana ve službách Bruggy však nedošlo.
14'
Hraje se velmi atraktivní fotbal. Lepší jsou prozatím domácí, kteří měli ke vstřelení úvodní branky již několik zajímavých možností.
13'
Domácí se dožadovali penalty poté, co v šestnáctce upadl kapitán Mantalos. Rozhodčí však nechává hru pokračovat.
12'
Nicméně na druhé straně to opět zavánělo brankou! Christodoulopoulos míč ze standardky parádně zakroutil do vápna, který nakonec prošel nikým netečován jen těsně kolem levé tyče Horvathovy brány!
10'
Do útoku se vydali Belgičané. Z této akce však nic nebude, neboť poté co míč skončil v zámezí bude pouze odkopávat od brány Anestis.
8'
Ti však o míč také přicházejí, poté co se nedovoleným zákrokem na Engelse provinil Klonaridis.
7'
Na opačné straně byl v ofsajdu přistižen Diaby, takže rozehrávat budou domácí.
7'
Řekové jsou častěji na míči a směrem vpřed je navíc pohání hlasité domácí publikum.
6'
I tentokrát měla obrana Bruggy co dělat, aby neinkasovala. Horvath však svým spoluhráčům vypomohl a lapil míč do své moci.
6'
Ani následná dorážka Lopese kýženou branku nepřinesla. Domácí však u míče zůstanou. Budou rozehrávat od rohového praporku.
5'
Domácí mohli jít do vedení!! Po vítězném hlavičkovém souboji putoval míč směrem do pokutového území. Nejblíže k němu měl Klonaridis, který bez váhání vyslal jedovatou přízemní střelu, kterou konečky prstů dokázal Horvath vytáhnout na tyč, od které se míč odrazil zpět do hry!
3'
O první střelecký pokus se postaral hostující Bonaventure. Do statistik se mu však počítat nebude, protože španělský rozhodčí již předtím viděl přestupek Belgičanů.
2'
Po nedovolených zákrocích na obou stranách se hraje převážně v blízkosti středového kruhu hřiště.
1'
Za bouřlivého jásotu hlavní arbitr před malou chvílí zahájil dnešní utkání. Domácí hrají v černých dresech, zatímco hosté nastoupili v bílém kompletu.
1'

AEK Atény FC: Anestis – Bakakis, Vranješ, Chygrynskiy, Ćosić, Lopes – Galanopoulos, Mantalos (C), Simões – Christodoulopoulos, Klonaridis.
Náhradníci: Tsintotas – Ajdarević, Almeida, Galo, Johansson, Rodríguez, Traustason.

Club Bruggy KV: Horvath – Palacios, Engels, Denswil, De Bock – Vormer (C), Nakamba, Vanaken – Diaby, Vossen, Bonaventure.
Náhradníci: Hubert – Simons, Wesley, Refaelov, Limbombe, Cools, Mechele.

Rozhodčí: Jesús Gil Manzano – Angel Nevado Rodriguez, Javier Martínez Nicolás (všichni ESP)..
První utkání

17.08.2017 20:45 Club Bruggy KV – AEK Atény FC 0:0

Branky:
Karty: 66. Wesley (BGY), 74. Vormer (BGY), 90. Denswil (BGY) – 15. Livaja (AEK), 23. Vranješ (AEK), 54. Lopes (AEK), 68. Ćosić (AEK) 58. Livaja (AEK)

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:7. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 13:14.

V prvním utkání jsme branku neviděli, takže do dnešního zápasu budou oba celky vstupovat s čistým štítem. Domácím však v sestavě bude scházet chorvatský útočník Livaja, který byl před týdnem v Bruggách vyloučen. Belgičané však ani půlhodinovou přesilovku využít nedokázali a jestli je to bude nakonec mrzet, tak to se dozvíme od 20:00.
Club Bruggy KV

Belgický celek si do 4. předkola Evropské ligy prošel naprosto totožnou cestu jako jeho dnešní soupeř. Na domácí scéně se hráči Bruggy radovali z parádního 2. místa v tabulce, jenž jim zaručilo účast ve 3. předkole Ligy mistrů. V něm však svěřenci chorvatského kouče Leka nedokázali přehrát turecký Istanbul Başakşehir FK. Po remíze 3:3 následovala porážka 0:2, jenž znamenala konec nadějí pro Belgičany. Dnes se však ještě můžou porvat o Evropskou ligu.

Letošní ročník belgické Jupiler Pro League má za sebou již čtyři kola. Celek Club Bruggy KV je i nadále stoprocentní a po zásluze okupuje 1. příčku tabulky. V posledním hracím kole se představil proti týmu KV Kortrijk, který porazil poměrem 2:1.
AEK Atény FC

Řecký celek zaznamenal velmi vydařenou loňskou sezonu, když se mu podařilo v tabulce obsadit fantastické 2. místo! Zásluhou toho se navíc kvalifikoval do bojů o nejprestižnější klubovou soutěž světa – Ligu mistrů. Do ní se však Atény již letos zcela jistě nepodívají, neboť ve 3. předkole byl nad jejich síly ruský CSKA Moskva. Svěřenci španělského kouče Manola Jimenéze nedokázali na svého soupeře najít recept o po výsledcích 0:2 a 0:1 budou dnes usilovat alespoň o Evropskou ligu.

O uplynulém víkendu byl v Řecku zahájen nový ročník nejvyšší domácí soutěže. Mužstvo AEK Atény FC se představilo na svém vlastním hřišti, kde porazilo Panetolikos poměrem 2:0.
Srdečně vítám všechny fotbalové fanoušky u sledování našeho textového online přenosu. Dnes jsou na programu odvetná utkání 4. předkola Evropské ligy a nás bude zajímat střetnutí, ve kterém se představí týmy AEK Atény FC a Club Bruggy KV.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.