Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Domžale - 27. července 2017   21:05

Freiburg
Freiburg
20' Petersen
1:0
(1:0)
Domžale
Domžale
Freiburg
Schwolow – Stenzel, Lienhart, Söyüncü, Günter – Kleindienst (60. Haberer), Höfler, Abrashi, Frantz (K) (87. Dräger) – Niederlechner, Petersen
Gikiewicz – Ignjovski, Haberer, Sierro, Schuster, Stanko, Dräger
Anatolij Žabčenko – Oleksandr Vojťuk, Serhij Bekker (všichni Ukrajina)
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
Domžale
Milič – Širok, Dobrovoljc, Blažič, Balkovec – Husmani – Repas, Ibričič, Vetrih, Bizjak (58. Franjič) – Firer (89. Žužek)
Mulalič – Volarič, Klemenčič, Žužek, Hodžič, Franjič, Ožbolt

SC Freiburg v prvním utkání 3. předkola Evropské ligy udolal NK Domžale rozdílem jedné branky, kterou ve 20. minutě vstřelil Nils Petersen. Hráči Domžale především v prvním poločase předvedli sympatický výkon a myslím si, že ani přes porážku se nemají za co stydět. Odveta na slovinské půdě může být ještě zajímavá.
90+3'
90+3'
A poslední tečku za utkáním napsala nepřesná střela Petersena (Freiburg).
90+2'
Za šlapák na Stenzela obdržel žlutou kartu Repas (NK Domžale).
90'
Nastavená doba hry činí tři minuty.
89'
Vystřídal také tým NK Domžale: dohrál Firer a v závěrečných minutách se po trávníku proběhne Žužek.
87'
Střídání v týmu SC Freiburg: Frantz přenechal své místo Drägerovi.
86'
Hostující hráči byli blízko vyrovnání! Franjič vypustil zpoza šestnáctky povedenou ránu, která proskotačila kousek vedle levé tyče. Autor neúspěšné střely se pak jen podrbal za ušima, neproměněné šance lituje.
84'
Po uvedení míče do hry Haberer poslal k zemi Blažiče a to znamená, že hosté opět rozehrají z klidu.
83'
Domžale podniklo útočnou akci po pravém křídle a jejím výsledkem je autové vhazování.
81'
Další roh Freiburgu. Günter z něj oslovil Petersena, který nedokázel vtěsnat balon do brány.
80'
Za následné protesty byl karetně potrestán Balkovec (NK Domžale).
79'
Hosté se během chvilky ubránili dvěma rohům. Při tom druhém však defenziva Domžale ještě nebyla připravena a Milič měl co dělat, aby se stihl vrátit mezi tyče.
78'
Hráči Freiburgu se stále pohybují na slovinském území a snaží se vymyslet nějakou kulišárnu.
76'
V době, kdy do konce střetnutí zbývá patnáct minut, kombinují domácí na útočné polovině.
74'
Střídání v týmu NK Domžale: svůj pobyt na hrací ploše ukončil Ibričič a místo něj si zahraje Hodžič.
73'
Ke střele ze střední distance se odhodlal Haberer (Freiburg), jenže neměl dostatečně přesně seřízena mířidla.
72'
Freiburg disponuje výraznou územní převahou, ta však ke kýžené druhé brance nevede.
70'
Hosté získali balon a chtěli zahrozit dlouhým nákopem Široka, byli ovšem neúspěšní.
69'
Frantz (Freiburg) zaútočil podél levé lajny a Franjič ho zastavil jen za cenu faulu.
68'
Frantzův centr hosté odvrátili mimo rizikovou zónu, přesto se k balonu dostal Lienhart a Miliče potrápil nepříliš razantní střelou po zemi.
67'
SC Freiburg rozehraje rohový kop.
65'
Útočný faul Abrashiho (SC Freiburg) na Široka, který se uskutečnil ve vzduchu, potrestal sudí žlutou kartou.
63'
Šance Freiburgu! Abrashi se stal adresátem přihrávky na penaltový puntík, ale z ideální palebné pozice Miliče neprostřelil.
62'
Rušno bylo také na druhé straně, kde Franjič (Domžale) usměrnil svůj pokus zpoza vápna do náruče Schwolowa.
61'
Domácí se zlobí. Frantz po kontaktu se soupeřem upadl ve vápně, nicméně píšťalka hlavního arbitra nezazněla.
60'
Střídání proběhlo také v týmu SC Freiburg: Kleindiensta nahradil Haberer.
59'
Roh pro Freiburg. Po centru Güntera zakončoval Söyüncü hlavou vedle levé tyčky.
58'
Avizovaná výměna v týmu NK Domžale: ze hřiště odchází Bizjak, přichází Franjič.
57'
Trenér Domžale připravuje střídání. Dojít by k němu mělo při nejbližším přerušení hry.
55'
Defenziva Freiburgu čelila rohovému kopu a svou úlohu zvládla na výbornou.
53'
Exekutorem nařízené standardky se stal Günter a jeho pumelice letící kolem obranné zdi byla pro brankáře Domžale pořádným strašákem.
52'
Balkovec (NK Domžale) si v těsné blízkosti hranice vápna vyšlápl na Petersena a uviděl žlutou kartu.
49'
Schwolow (Freiburg) vystavil stopku dalekonosnému pokusu, který sestrojil Balkovec.
48'
A právě kousek od půlící čáry došlo k nedovolenému zákroku. Ibričić (Domžale) fauloval Güntera.
47'
Po změně stran se hraje výhradně uprostřed hřiště.
46'
Anatolij Žabčenko povolává hráče zpátky na hřiště. Druhý poločas začne za okamžik.
Freiburg je po prvním poločase sice ve vedení, ale čekalo se od něj podstatně více. Favorizovaný celek z Německa vstřelil jediný gól ve 20. minutě, kdy se prosadil Petersen. Stejný hráč se mohl jen o chvíli později znovu radovat, to by však musel proměnit penaltu. V dresu Domžale byl vidět především Vetrih, který si vytvořil dvě gólové šance.
45'
44'
Hráči už začínají pokukovat po časomíře. Jejich odchod do šaten se nazadržitelně blíží.
42'
Své střelecké štěstí zkusil uvnitř vápna Niederlechner (Freiburg), trefil ale pouze obránce.
41'
Pomalu, ale jistě se blíží konec prvního poločasu.
40'
Hráčům Domžale se v žádném případě nedá upřít snaha. Faktem ale je, že recept na defenzivu Freiburgu hledají svěřenci kouče Rožmana marně.
37'
Při dalším tažení hostujícího týmu roztáhl Širok hru na pravou stranu, kde operuje Repas.
35'
Hosté zůstali u míče. Repas si před vápnem vytvořil prostor pro střelu, kterou poslal někam na tribunu.
34'
Roh pro Domažale. K jeho rozehrávce se postavil Ibričić a zvolil přihrávku nakrátko.
32'
Gólman Freiburgu si pohlídal centr, který ze standardky poslal k jeho bráně Balkovec.
31'
Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde hráči mezi sebou svádějí usilovné bitvy o míč.
28'
Vetrih (Domžale) přijal přihrávku do pravé části vápna, odkud pořádně vyprášil rukavice Schwolowa.
25'
Frantzův centr nebezpečí neznamenal.
24'
Na značku penalty si míč postavil Petersen (SC Freiburg), ale nabídnutou šancí pohrdl. Jeho přízemní střelu k levé tyči vyrazil Milič na roh.
23'
Freiburg bude kopat penaltu!
22'
Málem bylo vyrovnáno! Vetrih (Domžale) si naběhl do vápna pro lahodný centr ze strany a těsně minul levou tyč.
20'
Freiburg právě vstřelil branku!
Skóre utkání otevírá favorit. Po odvráceném centru zprava se zpoza vápna opřel do balonu Günter a jeho ne úplně povedenou střelu tečoval do sítě NILS PETERSEN.
18'
Niederlechner (Freiburg) si ušlapal cestičku k hranici vápna, do jeho střely se postavil obránce.
17'
Pěkný centr Stenzela dolétl až na zadní tyč, kde stál mimo bránu zakončující Niederlechner. Domácí borci si za tuto akci vysloužili další potlesk publika.
15'
Tribuny ožily a fotbalisty Freiburgu povzbuzují mohutným potleskem.
14'
Petersen vystihl zpětnou přihrávku, jenomže poté si balon předkopl daleko od nohy.
13'
Hráči Freiburgu přihlížejí kombinaci svých soupeřů.
11'
Podél pravé lajny se rozběhl Kleindienst a odcentroval balon přímo do rukavic gólmana Domžale.
10'
Firer (Domžale) se ocitl v ofsajdu.
9'
Niederlechner se pustil do souboje jeden na jednoho, ale neobstál v něm. Ve hře pokračují hosté.
8'
Širok (Domžale) kousek od půlící čáry nedovoleně atakoval Frantze.
6'
Ani oni nic kloudného nevymysleli, a proto zaútočili hosté. Vetrih si navedl balon před hranici vápna, odkud nastřelil obránce.
5'
Fotbalisté Domžale s míčem daleko nedošli, takže na tahu jsou domácí.
3'
Abrashi fauloval Vetriha, takže balon zůstane na kopačkách hráčů hostujícího celku.
2'
V úvodu utkání se hraje výhradně uprostřed hřiště. Oba soupeři se zatím teprve oťukávají.
1'
Zápas začal kombinační souhrou fotbalistů Domžale.
1'
Domácí odehrají zápas v červeném, zatímco hosté budou hrát ve žlutém.
Ukrajinský rozhodčí Anatolij Žabčenko společně se svými kolegy přivedl hlavní aktéry zápasu na hřiště.
V tuto chvíli probíhá předzápasová rozcvička hráčů.

SC Freiburg: Schwolow – Stenzel, Lienhart, Söyüncü, Günter – Kleindienst, Höfler, Abrashi, Frantz (K) – Niederlechner, Petersen
Náhradníci: Gikiewicz – Ignjovski, Haberer, Sierro, Schuster, Stanko, Dräger

NK Domžale: Milič – Širok, Dobrovoljc, Blažič, Balkovec – Husmani – Repas, Ibričič, Vetrih, Bizjak – Firer
Náhradníci: Mulalič – Volarič, Klemenčič, Žužek, Hodžič, Franjič, Ožbolt

Rozhodčí: Anatolij Žabčenko – Oleksandr Vojťuk, Serhij Bekker (všichni Ukrajina).
NK Domžale

Domžale se do Evropské ligy kvalifikovalo čtvrtým místem v nejvyšší slovinské soutěži. V 1. předkole dvakrát porazilo Floru Tallinn, doma zvítězilo 2:0 a v Estonsku 3:2. Soupeřem pro 2. předkolo byl Valur Reykjavík a také oba zápasy s islandským protivníkem Domžale zvládlo, venku vyhrálo 2:1 a přestřelku před svými příznivci ovládlo poměrem 3:2.
SC Freiburg

V uplynulém bundesligovém ročníku obsadil Freiburg sedmou pozici a ta mu vynesla účast ve 3. předkole Evropské ligy. V přípravném období odehrál německý celek čtyři zápasy a až na jedinou výjimku si v nich vedl úspěšně. Svou kvalitu hodlá potvrdit také na evropské scéně, zvláště v domácím prostředí by měl Domžale sfouknout jako svíčku.
Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z třetího předkola Evropské ligy mezi SC Freiburg a NK Domžale. Výkop je stanoven na 21:05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.