Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Kalju : B36 Tórshavn - 29. června 2017   18:30

Kalju
Kalju
13' Tjapkin  • 79' Dmitrijev
2:1
(1:0)
B36 Tórshavn
49' Johannesen
Kalju
Londak – Pürg, Mbu Alidor, Subbotin, Sinjavskij, Klein, Elhi
Trattou – Christou, Nikita
A. Le Coq Arena, Tallinn
Højgaard, Mork Hentze – Rasmussen, Mellemgaard, Agnarsson, Jacobsen, Mouritsen

fotbalisté JK Nõmme Kalju vyhrávají úvodní zápas prvního předkola Evropské Ligy nad B36 Tórshavn 2:1. Za stavu 1:1 se hosté mohli dostat do vedení, ale obrovskou šanci nedokázali proměnit, a tak se z bleskově protiakce prosadili domácí, kteří tak zápas rozhodli.
90+4'
90+4'
Hosté se pokoušejí o vyrovnání, ale nemohou se probojovat do střelecké pozice.
90+2'
Žlutou kartu dostává Mööl (JK Nõmme Kalju).
90+1'
Domácí Neemelo si pomohl na útočné polovině nedovoleně, což sudí netoleruje a píská mu faul.
90'
Rohový kop pro domácí celek. Sidorenkov se chopil rozehrávky a centr do náruče brankáře přišel v době, kdy je už jisté, že se budou nastavovat čtyři minuty.
90'
Probíhá poslední minuta hry v základní hrací době, vzhledem ke zraněním se bude nastavovat nějaký čas.
89'
Zápas se dohrává, domácí fanoušci dál hlasitě podporují své oblíbence, kteří mají nakročeno k výhře v prvním zápase.
87'
Znovu tedy míč do hry poslal Sidorenkov, ale ani tentokrát nebyl centr dostatečně přesný. Zápas se dohrává v drsnějším tempu.
87'
Dmitrijev se probojoval do zakončení, jeho pokus byl zablokovaný na další rohový kop.
86'
Další rohový kop pro domácí celek, ještě před tím, ale dostali žlutou kartu Kirss a Jakobsen na nepřiměřený slovník.
85'
Domácí Sidorenkov tedy rozehrával následný volný kop, jeho pokus nebyl vůbec špatný, ale chybělo přesnější provedení.
85'
Žlutou kartu dostává Bogason Dam (B36 Tórshavn).
83'
Sidorenkov rozehrával od rohového praporku, ale jeho centr nikdo do brány neusměrnil. Akce domácích pokračovala dál, hlavičkoval Neemelo, ale ani on nedokázal překonat brankáře B36.
81'
Domácí celek po vstřelené brance pokračuje v aktivní hře, k ráně z dobré pozice se dostal Mööl, jeho pokus propadl brankáři. Míč ale končí mimo branku, následovat bude rohový kop.
79'
Kalju právě vstřelilo branku!
Klasické nedáš dostaneš, hosté neproměnili obrovskou šanci, a tak na druhé straně Subbotin centroval před branku a DMITRIJEV pohodlně hlavou poslal míč do sítě. Asistence: Subbotin.
78'
Hosté se mohli dostat do vedení, ale Agnarsson tváří v tvář brankáři zvolil laxní zakončení, míč končí mimo branku, gólman ani zasahovat nemusel.
77'
Následně už hráči Kalju ránu na branku vyslali, zkoušel to Uggè, ale jeho pokus nebyl povedený.
76'
Domácí fotbalisté se nyní dostali do střelecké pozice, ale pokus Valikaeva byl zablokovaný.
75'
Střídání v týmu B36 Tórshavn: ze hřiště odchází Heinesen, přichází Mouritsen.
74'
Robert Kirss centroval míč z levé strany před branku, ale jeho pokus nebyl povedený. Odkopávat bude znovu brankář.
73'
Hostující brankář Teleš rozehrával míč dlouhým odkopem od své branky. K vidění je klidný fotbal, ani jeden celek se nikam nežene.
72'
Sidorenkov rozehrával rohový kop, ale jeho centr před branku postrádal přesnost.
71'
Po dlouhé době se na útočnou polovinu dostali domácí fotbalisté, kteří si svou aktivitou dokázali vybojovat rohový kop.
70'
Dvacet minut hry nás dělí od konce druhého poločasu, stav zápasu je nyní vyrovnaný. Momentálně mnoho střel na branky k vidění není.
69'
Hra pokračuje a podle všeho se bude nad rámec druhého poločasu také nějaký čas nastavovat.
67'
Hra je nyní přerušena, jeden z hostujících hráčů přelétl přes soupeře a dopadl nekontrolovaně na záda. Z hrací plochy bude odnesen na nosítkách.
66'
Opět hostující brankář nadhazuje míč a volní dlouhý výkop, při souboji o míč se na polovině hrací plochy střetli dva fotbalisté. Zdá se, že oba budou v pořádku.
64'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, ke střelbě se nedostává ani jeden celek, sledujeme klidnější pasáž hry.
63'
Kdo jiný než Jakobsen, by mohl rozehrávat hostující rohový kop. Jeho centr před branku nebyl povedený. Následovat bude aut.
62'
Míč do hry uvede dlouhým výkopem brankář Teleš. Následně se hosté dostali na útočnou polovinu a domácí obrana si pomohla jen za cenu rohového kopu.
61'
Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Mašitšev, přichází Mbu Alidor.
60'
Nyní se hosté dostali do další zajímavé útočné šance, ale Tórshavnu je pískán faul. Provinil se Heinesen faulem na Tjapkina.
59'
Hostující hráč si počínal nedovoleně, a tak mu hlavní sudí píská faul na útočné polovině.
58'
Střídání v týmu B36 Tórshavn: ze hřiště odchází Faerø, přichází Agnarsson.
56'
Sidorenkov rozehrával volný kop, jeho centr před branku nebyl vůbec špatný, v akci pokračoval autor dnešní první branky, ale bránu minul.
55'
Domácí hráči se nemohou stabilněji probojovat na útočnou polovinu hrají poněkud zataženě a čekají na chyby B36, které ale nepřicházejí.
54'
Z postranní čáry se začínají rozcvičovat náhradníci, pravděpodobně uvidíme střídání.
53'
Hosté zlepšili hru, hrají aktivněji, dohrávají osobní souboje a rázem je obrázek hry výrazně odlišný od toho, který jsme mohli sledovat v prvním poločase.
52'
Dlouhý výkop od brankáře Thomsena dostává hru na útočnou polovinu, následně jeho spoluhráči přišli o míč.
50'
Domácí fotbalisté se pokouší bleskově odpovědět ránou na branku. Ale pokus Eriksena byl zablokovaný. To se už o slovo hlásí fanoušci Kalju, kteří znovu hlasitě podporují.
49'
Tórshavn právě vstřelil branku!
Z kraje druhého poločasu hostující celek vyrovnává. Jedna z prvních šancí, kterou si fotbalisté B36 dokázali vytvořit a hned ji proměnili. Po dobré přihrávce se prosazuje přízemní ránou k tyčce PATRIK JOHANNESEN.
46'
Zápas, ve kterém vedou domácí fotbalisté o jednu branku, pokračuje druhým poločasem.
46'
První poločas zahájili domácí fotbalisté aktivně, dostali se dobré pozice, ale hosté faulovali. Sidorenkov rozehrával volný kop, který usměrnil za brankovou čáru Deniss Tjapkin.
45+2'
45+2'
Ani jeden celek se nemůže dostat do střelecké pozice, hostující gólman bude rozehrávat po nepovedené akci Kalju.
45+1'
Kvůli zranění domácího hráče se budou nastavovat dvě minuty nad rámec prvních pětačtyřiceti.
44'
Teleš dlouhým výkopem zkoušel do šance vyslat spoluhráče, ale obrana si dokázala poradit.
43'
Oba týmy, zdá se, čekají na konec prvního poločasu. Do výraznějších akcí se fotbalisté už nepouští.
42'
Tórshavn se nemůže probojovat nyní do výraznější střelecké pozice, domácí kontrolují hru.
41'
Jakobsen rozehrával volný kop, jeho ránu na branku dokázal naprosto snadno zastavit brankář.
40'
Máme tu další nepřesnou rozehrávku, kterou musel zapravit faulem Sobotin. Rozehrával volný kop budou hosté.
39'
K vidění je momentálně hodně nepřesností, ani jeden celek se nemůže probojovat do výraznější střelecké pozice, sledujeme klidnější pasáž hry.
37'
Teleš nepřipouští žádné komplikace, bere míč ze země a dlouhým výkopem přenáší hru.
36'
Závěrečná desetiminutovka prvního poločasu je tu, domácí celek hraje z obrany, nikam se nežene. Spoléhá na defenzivu, střelecky se dnes už prosadit dokázal.
35'
B36 se nyní probojovalo před branku Kalju, ale nikdo z útočníků se nedokázal dostat do střelecké pozice. Na druhé straně hostující obránci zvládli rychlý brejk soupeře.
34'
Jakobsen ve spolupráci s Cieślewiczem založili útočnou akci Tórshavnu. Ohrozit domácí branku se ale ani jednomu hráči nepodařilo.
33'
Domácí celek rozehrával rohový kop, ale ke střele na branku se nikdo v černém dresu nedostal.
31'
Aktivně hrající domácí Johannesen se nyní už konečně probojoval do střelecké pozice, ale branku trefit přesněji nedokázal.
31'
Půlhodina hry je minulostí. Domácí fotbalisté se dokázali dostat do vedení, prosadil se po volném kopu Tjapkin.
29'
Mašitšev v osobním souboji fauloval Jakobsena, a tak rozehrávají volný kop hosté na své obranné polovině.
29'
Bogason si v souboji jeden na jednoho nedokázal poradit se soupeřem, a tak zajímavě vypadající domácí akce končí nezdarem.
27'
Fanoušci Kalju dál vytváření parádní atmosféru a jakmile se jejich oblíbenci alespoň náznakem dostávají do šance, začínají velmi hlasitě fandit i ti, kteří se obvykle nezapojují.
25'
Hlavní sudí vyhodnotil počínání Johannesena jako nepřiměřené, a tak mu píská faul na Sidorenkova.
24'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry na polovině.
22'
Hostující celek se zatím musí bránit útočné hře domácích. Kalju hraje aktivní fotbal, rychle přenáší hru a vytváří si tak šance.
21'
Do další šance se probojoval Neemelo, ale ani on neprostřelil Teleše v brance Tórshavnu.
21'
Domácí tým se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale Sidorenkov nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat brankáře soupeře.
19'
Znovu Jakobsen a jeho centr. Tento pokus už byl o poznání lepší, ale ale tak nedokázal nikdo z B36 dostat balon do branky.
18'
Róaldur Jakobsen posílal míč do předbrankového prostoru, obrana nebezpečí odvrátila jen za cenu dalšího rohového kopu. Tentokrát ale z druhé strany.
17'
Tórshavn má k dispozici autové vhazování na útočné polovině. Ale hod nebyl povedený. I tak se ale hosté dostali do zakončení, a protože obrana míč poslala mimo, následovat bude rohový kop.
16'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, optickou převahu ale mají domácí fotbalisté, kteří se dostali do vedení.
15'
Žlutou kartu dostává Heinesen (B36 Tórshavn).
15'
Heinesen bude rozehrávat volný kop, neboť jej Mašitšev fauloval.
13'
Sidorenkov centroval míč před branku, kde byl dobře postavený DENISS TJAPKIN. Míč se k němu dostal a domácí hráč neměl se zakončením žádný problém. Gólman Teleš nedokázal zasáhnout, a tak musí lovit míč ze sítě. Asistence: Sidorenkov.
12'
Kalju má k dispozici volný kop.
12'
Domácí tým je podporován svými fanoušky, kteří vytvářejí od první minuty velmi dobrou kulisu tomuto zápasu.
10'
Na polovině hrací plochy se faulu dopustil domácí Kirss, a tak mají hosté k dispozici volný kop.
9'
Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Toomet, přichází Subbotin.
9'
Hraje se nyní na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme takticky vedený úvod duelu prvního předkola Evropské Ligy.
8'
Na konci osmé minuty se dostal domácí celek do zakončení, ale brankář Teleš kryje pokus.
8'
Po krátké pauze hra pokračuje dál, domácí hrají momentálně v deseti.
6'
Hráč je odnášen na nosítkách z hrací plochy za aplauzu fanoušků.
5'
jeden z domácích hráčů zůstává ležet na hrací ploše. Následně je ošetřován lékařem. Nene, nepůjde to, budu střídat. Tak vypadá Toometovo gesto směrem ke střídačce
5'
Jeho centr před branku postrádal přesnost. Celkem snadno se k míči dostala obrana Tórshavnu, která si dokázala poradit.
4'
Bleskovou akci domácích zastavila obrana hostů jen za cenu rohového kopu. Rozehrávat jej bude Sidorenkov.
3'
Nyní se hosté dostali na útočnou polovinu, ale v souboji u postranní čáry přišli o míč.
2'
Snadná práce pro domácího brankáře, který centr před svou bránu chytil do náruče. Následovat bude výkop od brankáře Thomsena.
2'
Zápas začíná v poklidném tempu, více ze hry mají domácí fotbalisté, kteří se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře.
1'

JK Nõmme Kalju: Teleš (C) – Sidorenkov, Uggè, Tjapkin, Mööl – Mašitšev (61. Mbu Alidor), Dmitrijev, Valikaev, Toomet (9. Subbotin) – Neemelo
Náhradníci: Londak – Pürg, Mbu Alidor, Subbotin, Sinjavskij, Klein, Elhi

B36 Tórshavn: Thomsen – Magnusson, Petersen, Eriksen, Bogason Dam – Faerø (C) (58. Agnarsson), Nielsen – Heinesen (75. Mouritsen), Jakobsen, Johannesen, Cieślewicz
Náhradníci: Højgaard, Mork Hentze – Rasmussen, Mellemgaard, Agnarsson, Jacobsen, Mouritsen

Rozhodčí: Trattou – Christou, Nikita.
Hrát se bude v Talinu na stadionu A. Le Coq Arena. Slavnostně otevřen byl 2. června 2001 a kromě sportovních zápasů hostí také celou řadu kulturních událostí.
B36 Tórshavn odehrál v nejvyšší soutěži na Faerských ostrovech 14 zápasů. Čtyři vyhrál, osmkrát remizoval a dvakrát odešel jako poražený. Skóre měl 31:21 a skončil na čtvrté pozici s dvaceti body.
JK Nõmme Kalju odehrál v nejvyšší estonské soutěži 17 zápasů, 11 vyhrál, třikrát remizoval a třikrát prohrál. Díky tomu získal 36 bodů a se skóre 46:16 se umístil na třetím místě. Na základě toho postoupil do prvního předkola evropské ligy.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. Kvalifikace o Evropskou ligu začíná a na programu jsou zápasy prvního předkola. V tomto duelu proti sobě nastoupí JK Nõmme Kaljua B36 Tórshavn.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.