Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Kyjev : Marítimo - 24. srpna 2017   18:45

Kyjev
Kyjev
33' Garmash  • 35' Morozyuk  • 62' Mbokani
3:1
(2:0)
Marítimo
Marítimo
69' Sen
Kyjev
Rudko – Kravets, Moraes, Mykolenko, Tsygankov, Shepelev, Pantic
Liany – Biton, Shimon (všichni Izrael)
NSC Olimpijskij, Kyjev
Marítimo
Abedzadeh – Borges, Cleber, Costa, Lundberg, Pacheco, Ibson

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 21:17.
Je dobojováno. Dynamo Kyjev využil výhody domácího prostředí, kde dominantním způsobem přehrál svého soupeře. Ukrajinský celek se tak po výhře 3:1 stává postupujícím do skupinové fáze Evropské ligy.
90+3'
90+2'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Mbokani, přichází Kravets.
90+2'
Utkání se spíše už jen dohrává, o postupujícím už je rozhodnuto. Hráči Dynama kontrolují poslední minutky s míčem na kopačkách.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
88'
Ani z tohoto mráčku nezapršelo. Padající balón skončil pro změnu přímo u brankáře Charlese, který ho vyboxoval daleko ze šestnáctky.
87'
González zahrával rohový kop do zajímavého prostoru, kde míč odvrátil tuším, že Gamboa. Další roh pro ukrajinské mužstvo.
86'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Buyalskyy, přichází Moraes.
85'
Bebeto ještě zastihl balón na hrací ploše, jenomže k hezkému zpracování nepřidal zrovna přesný centr. Ten končí až u Kovala.
83'
Mbokani spálil i další šanci. Konžský kanonýr uháněl z úhlu sám na brankáře, svojí přízemní střelu poslal pouze do nohou Charlese.
82'
Do konce utkání nám zbývá už pouze necelých deset minut. Počítat se dá také s několika minutovým nastavením.
81'
Žlutou kartu dostává Buyalskyy (FC Dynamo Kyjev).
80'
Portugalský celek přispěchal s rychlým kontrem, který zakončoval Everton. Hostující forvard střílel z těžké pozice úplně mimo.
79'
Domácí opět zvolili rozehrávku nakrátko, po které se balónu zmocnil Yarmolenko a svojí táhlou střelu poslal daleko vedle brány.
78'
Hra se navíc hodně často kouskuje. Před malým momentem byl lehkým faulem povalen Mbokani. Standardka pro Dynamo Kyjev.
77'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Garmash, přichází Shepelev.
77'
Za postranní čárou se nám připravuje první střídání domácích. Uvidíme, kdo půjde z kola ven. Dle mého by to mohl být středopolař Buyalskyy, jenž měl zdravotní problémy.
76'
Dynamo se už delší dobu nemůže dostat k souvislejšímu držení míče. Soupeř jakoby vycítil menší šanci na zázrak.
75'
Garmash odkopl protihráči balón z místa rozehrávky a za tento čin vidí hodně zbytečnou žlutou kartu.
74'
K hodně nepřipravené střele se odhodlal Bebeto, který pálil kousek za vápnem. Míč doplachtil zhruba do desáté řady jižní tribuny.
73'
Marítimo se po vstřelené brance trochu probralo. I tak se jedná o pouhé náznaky, které povětšinou končí ještě před pokutovým územím.
72'
Po chvilkové kombinaci přiletěl do šestnáctky přeci jenom nadýchaný balón, který našel hlavu Sydorchuka. Domácí záložník se v době zakončení pohyboval v ofsajdu.
71'
Yarmolenko se hezkým způsobem prodral kolem brankové čáry až k centru, ten byl na poslední chvíli sražen na rohový kop.
70'
Hostující lodivod už využila všechna svá střídání, naopak domácí trenér stále nevyužil žádného ze svých náhradníků.
69'
Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Sen, přichází Lundberg.
69'
Marítimo právě vstřelilo branku!
No vida, hosté korigují stav utkání! Centrovaný balón propadl v pokutovém území na nohu ERDEMA SENA, který se zblízka už nemýlil.
68'
Mbokani ještě stačil procedit balón na Yarmolenka, který se ale v době přihrávky pohyboval za obranou soupeře – ofsajd.
67'
Navíc ani herní projev hostů nenapovídá tomu, že by se mělo dít nějaké překvapení. Dynamo Kyjev v poklidu kontroluje tempo utkání.
66'
Hosté už také pochopili, že s postupovými ambicemi to vypadá opravdu bledě. V tuto chvíli by potřebovalo Marítimo vstřelit tři branky.
65'
Činit se musel také znuděný brankář Koval, který musel vyrazit Evertonovu kostrbatou střelu na břevno. Mezitím má nějaké zdravotní problémy Buyalskyy.
64'
Ukrajinský celek je nadále směrem dopředu velmi aktivní. U rohového praporku nyní bojoval Sydorchuk, avšak úspěšný nebyl.
63'
Ve druhém poločase je celkem neviditelný domácí kapitán Yarmolenko. Pravý křidelník byl vidět zejména v prvním dějství.
62'
Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!
A přeci jenom tu máme třetí branku! Yarmolenko nalezl krásným centrem hlavičkujícího Gonzáleze, jehož hlavičku dopravil do prázdné branky DIEUMERCI MBOKANI.
61'
Na opačné straně pálil velmi pohotově Ibson a výsledkem je střela zhruba pů metru vedle levé tyče. Konečně slušná akce portugalského trpaslíka.
60'
Dynamo znovu dopravilo balón do sítě, už podruhé dnes ale nemohla být branka uznána. González si totiž v předešlém souboji pomohl nedovoleně.
59'
Na hřišti se nám neděje nic nového, stále sledujeme vcelku vyrovnané utkání, které je od úvodních minut v rukou domácích.
56'
Hosté si došli pro velmi zajímavou pozici z přímého kopu. Projektil zhruba z pětadvaceti metrů končí vysoko nad horní konstrukcí.
55'
A málem to bylo o tři branky. Jeden z hráčů prodloužil balón přímo na Mbokaniho, který ve skluzu trefil pouze dobře postaveného brankáře.
54'
Po jedné ze ztrát musel zatáhnout za záchrannou brzdu Bebeto, který podrazil unikajícího Gonzáleze. Standardka pro domácí celek.
53'
Marítimo se stále nemůže prokousat za polovinu hřiště. Jejich rozehrávka je velmi dobře napadána a hosté tak mají velké problémy s přechodem.
52'
Žlutou kartu dostává Kadar (FC Dynamo Kyjev).
52'
Po této nepřesné střele si hostující brankář Charles připravuje balón k výkopu.
51'
Gamboa odehrál rychlonohým Gonzálezem míč raději na rohový kop. Ten byl znovu rozehrán zřejmě signálem, po kterém pálil Sydorchuk pár čísel vedle tyče.
50'
Sydrochuk se stále nezvedá ze hřiště, s jeho šrámem na hlavě to vypadá o něco hůře. I tak by měl domácí středopolař pokračovat ve hře.
49'
Dvojice protihráčů se srazila ve středovém kruhu, nakonec je pískán faul tomu hostujícímu, jenž vletěl do soupeře rukama napřed.
48'
Úvod druhého dějství se nese v klidném tempu, míč mají na kopačkách domácí, kteří započínají akci od svých zadáků.
47'
Druhý poločas nám odstartoval, úvodní slovo si vzali tentokráte domácí, kteří jsou v hodně nadějné pozici pro postup.
46'
Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Bessa, přichází Cleber.
Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Vilanculos, přichází Ibson.
46'
První poločas je za námi. Spokojenější odcházejí do kabin hráči Dynama Kyjev, kteří díky dvěma brankám jsou v daleko lepší pozici pro postup do skupinové fáze Evropské ligy. Druhý poločas začne přibližně v 19:52.
45+3'
45+2'
Na další branku to v prvním poločase už nevypadá. Momentálně se hraje spíše ve středu hřiště, kde se svádí nespočet osobních soubojů.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Sympatická kombinace Dynama směřovala po levém křídle, nakonec se ke střele odhodlal Buyalskyy, jehož projektil plachtil daleko vedle tyče.
43'
Následný protiútok soupeře hodně rychle skončil, ještě před polovinou hřiště byl čistě od míče odstaven Vilanculos.
42'
Domácí měli k dispozici další standardku. Tu opět zahrával Morozyuk, tentokráte ale nakrátko, což bylo špatným řešením.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, počítat se dá také s několika minutovým nastavením.
39'
Po centrovaném balónu se v pokutovém území Dynama strhla menší mela, kterou musel rozpustit až hlavnu sudí z Izraele.
38'
S Marítimem to v tuto chvíli vypadá už opravdu zle. Momentálně potřebuje vstřelit minimálně dvě branky a přitom žádnou neinkasovat.
37'
Žlutou kartu dostává Bessa (CS Marítimo).
36'
Žlutou kartu dostává González (FC Dynamo Kyjev).
35'
Domácí jdou v krátkém časovém sledu do dvoubrankového vedení! Dynamo mělo k dispozici přímý kop, který vzal na sebe MYKOLA MOROZYUK, jenž přesnou střelou prostřelil zmateného Charlese.
34'
Jedno je jisté, tento zápas nepůjde zcela jistě do prodloužení. Nyní jsou v postupové pozici domácí, kteří v případě, že inkasují, budou muset za každou cenu zvítězit.
33'
Žlutou kartu dostává Charles (CS Marítimo).
33'
Tak to je neuvěřitelné, rozhodčí nejdříve neuznal domácím branku pro ofsajd, nicméně svůj verdikt po chvíli změnil. Na penaltovém puntíku kostrbatou akci zakončil DENYS GARMASH.
32'
Hosté se už delší časový úsek nedostali ze své poloviny. Dynamo nyní hodně zatlačilo svého soupeře.
31'
Senzační Charles! K Mbokanimu propadl v pokutovém území balón, který bohužel pro domácí napálil přímo do prostoru, kde se pohyboval brankář.
30'
Máme za sebou úvodní třicetiminutovky. Sledujeme velmi vyrovnaný fotbal, který je chudý na střelecké zakončení.
29'
Marítimo čekalo snad s desítkou hráčů ve vlastní šestnáctce, vysoký balón logicky nemohl projít na kanonýra Mbokaniho.
28'
Navíc stále čekáme na nějaké vážnější ohrožení. Největší šancí zatím byla Yarmolenkova střela z ofsajdového postavení.
27'
Zainadine je dalším hráčem, který ulehl na hrací plochu. Hra se nám opět přerušila, což pochopitelně vadí atraktivitě tohoto zápasu.
26'
Yarmolenko obdržel kolmici za obranu, kterou hezkým způsobem uklidil přímo do branky. Celé akci ale předcházelo ofsajdové postavení domácího kapitána.
25'
Marítimo velmi dobře zahušťuje prostor ve středu hrací plochy. Dynamo se tak jen těžce prokousává tímto úsekem.
24'
Dynamo stále vahá se svojí rozehrávkou. Vidova rychlá přihrávka znamenala faul hostujícího hráče, domácí zůstanou u balónu.
23'
Nesledujeme zrovna fotbalovou parádu. O atraktivitě tohoto dvojzápasu nenasvědčovalo ani první utkání, které skončilo bezbrankovou remízou.
20'
Aktivní domácí kapitán Yarmolenko to zkusil zhruba ze třiceti metrů. Výsledkem je skákající střela přímo do náruče Charlese.
19'
Yarmolenko motal na pravém křidle soupeře, následný centr byl opět odvrácen pozornou obranou. Kyjev zůstává s míčem na kopačkách.
18'
Po zhruba dvouminutovém přerušení už opět hraje. Everton sportovně odevzdal balón soupeři.
17'
Stále se nehraje. S hostujícím hráčem to nakonec vypadá hůře, než to zprvu vypadalo. Sám fotbalista musel být odvezen vozíkem.
16'
Hra je opět přerušena, neboť na zelém pažitu si ustlal opět jeden z hostů. Na hřišti je také lékařský personál, který má v úvodu opravdu co na práci.
15'
Rozehrávky se chopil znovu Martins, jehož lehký bochánek na přední tyč odvrátil vytáhlý obránce Vida.
14'
Na opačné straně vhazoval Martins Evertonovi, druhý jmenovaný dokázal pro svoje barvy vybojovat alespoň druhý rohový kop.
13'
Mbokani se dostal k propadnuvšímu míči a následně přihrál Yarmolenkovi. Ten zkoušel centrovat, nicméně neúspěšně.
12'
Portugalské mužstvo je v posledních vteřinách lehce aktivnější. Nyní ale dalekonosný pas na Evertona skončil až za brankovou čárou.
11'
Ten směřoval někam k penaltovému puntíku, kde byl nejvýše ve vzduchu jeden z hráčů v modrém kompletu.
10'
Valente pochvíli dribloval s míčem na okraji pokutového území, odkud následně vypálil. Do dráhy letu míče strčil nohu Kedziora a také hosté budou mít k dispozici roh.
9'
Na hrací ploše stále leží faulovaný Valente, který byl opravdu nešetrným způsobem poslán na trávník. Hostující křidelník je v péči lékařů.
8'
Gonzalez protančil kolem levé strany až těsně před šestnáctku, kde se dopustil útočného faulu. Soupeř poté rozehrál a k zákroku za žlutou kartu musel sáhnout Kedziora.
7'
Balón se nastěhoval až na kopačku domácího brankáře Kovala, který rozvážným způsobem rozehrává další útočný výpad.
6'
Dynamo rozehrálo roh nakrátko, což nebylo zrovna dobrým řešením. Následný centr byl zblokován hned prvním bránícím hráčem.
5'
První velkou šanci měl Mbokani, který dorážel odražený balón do opuštěné svatyně. Včas zasáhl jeden z protihráčů a domácí získali roh.
4'
Standardní situaci prodlužoval Vida na Mbokaniho, který na vysoký balón už nedosáhl. Charles bude vykopávat.
3'
Marítimo se hned v úvodu utkání dopustilo dvou nedovolených zákroků. Jako poslední byl faulován Sydorchuk.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní rozehrávku si vzali na starost hosté z Portugalska.
1'

FC Dynamo Kyjev: Koval – Morozyuk, Vida, Kadar, Kedziora – Yarmolenko (C), Sydorchuk, Buyalskyy, Gonzalez – Garmash, Mbokani
Náhradníci: Rudko – Kravets, Moraes, Mykolenko, Tsygankov, Shepelev, Pantic

CS Marítimo: Charles – Bebeto, Zainadine, Pablo, Martins (C) – Gamboa, Sen, Bessa – Vilanculos, Everton, Valente
Náhradníci: Abedzadeh – Borges, Cleber, Costa, Lundberg, Pacheco, Ibson

Rozhodčí: Liany – Biton, Shimon (všichni Izrael).
První utkání

První zápas těchto dvou celků skončilo bezbrankovou remízou. Více ze hry měl favorit tohoto předkola, tedy Dynamo Kyjev, které ale svojí územní převahu nedokázalo využít. I tak si do odvety odvezli slušný výsledek, na domácí půdě mu totiž stačí jakákoliv výhra.
CS Marítimo

Porugalské Marítimo skončilo v uplynulé sezóně na šesté pozici své domácí soutěže, za což si vysloužilo kvalifikaci Evropské ligy. Domácí celek dnešního utkání by chtěl jednoznačně napodobit podobný úspěch jako v ročníku 2012/13, ve kterém se propracoval až do skupinové fáze Evropské ligy. V konkurenci Bordeaux, Newcastlu a Brugg se celek z Pyrenejského poloostrova umístil na třetí pozici a jízda evropskými poháry tak skončila.
FC Dynamo Kyjev

Ukrajinské Dynamo Kyjev muselo v uplynulé sezóně sklonit hlavu před Šachtarem Doněck, který s třinácti bodovým náskokem vyhrál svojí domácí soutěž. Mužstvo z hlavního města Ukrajiny muselo směřovat do třetího předkola Ligy mistrů, kde sklonilo hlavu před švýcarským Young Boys. Dynamo se rázem propadlo do o něco méně věhlasné Evropské ligy, přičemž před skupinovými boji se setká s velkou neznámou z Portugalska.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga pokračuje odvetnými zápasy čtvrtého předkola, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Dynamo Kyjev a CS Marítimo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.