Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Marítimo : Kyjev - 17. srpna 2017   21:30

Rudko – Gusev, Kedziora, Kravets, Shepelev, Pantic, Tsygankov

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:7. Fauly: 12:20.
Je dobojováno. Dnešní utkání končí bezbrankovou remízou, což o trochu více vyhovuje hostujícímu Dynamu Kyjev. Ukrajinský celek měl v utkání územní převahu, kterou však nedokázal zužitkovat. Nerozhodný výsledek tak znamená, že odvetné utkání bude jistě napínavé.
90+5'
90+4'
Rozhodnout mohl Mbokani, který si zpracoval balón a tvrdě vypálil. S obětavým zákrokem přispěchal jeden z protihráčů, který tak balón odvrací na roh.
90+3'
Běží nám už polovina nastaveného času. Momentálně se Kyjev nastěhoval na polovinu svého soupeře, jedná se jen o kombinace daleko od branky.
90+2'
Ve slibné pozici se těsně za pokutovým územím po přihrávce zjevil střídající Ibson, který svůj pokus namířil jen daleko od levé tyče soupeřovy branky.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Ještě to bude zajímavé! Hostující obránce Khacheridi totiž obdržel druhou žlutou kartu a Dynamo Kyjev bude dohrávat v početní nevýhodě.
89'
A mohlo být zle! Do šestnáctky Dynama příletěl přízemní centr, který na poslední chvíli zlikvidoval vyběhnuvší Koval. V opačném případě za ním čekal osamocený Bessa.
88'
Ani jeden z celků se nemůže dostat k souvislejšímu držení míče. Kyjev nyní kombinoval u středového kruhu, načež si hlavní sudí všiml útočného faulu Mbokaniho.
87'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Buyalskyy, přichází Shepelev.
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Garmash, přichází Kravets.
86'
Do konce utkání zbývá už jen něco málo přes pět minut. Marítimo se nadechuje k náporu, stále se ale nemůže prokousat hustinou těl ve středu hřiště.
85'
V dnešním utkání se musel činit také hlavní arbitr, který rozdal už osm žlutých karet. Překvapivě nadměrná většina je na hostující straně.
84'
Žlutou kartu dostává Ibson (CS Marítimo).
83'
Žlutou kartu dostává Sen (CS Marítimo).
83'
Nebezpečný centr proletél pokutovým územím také na druhé straně. Domácí se ještě dožadovali rohového kopu, ten se konat nebude.
82'
Zčistajasna gólovka na straně Dynama! Mbokani si skvěle seběhl na centr, který z hranice malého vápna poslal pouze doprostřed branky.
81'
Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Gamboa, přichází Cleber.
80'
Žlutou kartu dostává Khaceridi (FC Dynamo Kyjev).
79'
Bessa se po krátkém ošetření opět postavil na nohy a bude pokračovat ve hře. Dynamo bude rozehrávat kousek od vlastního vápna.
78'
Fantastičtí domácí příznivci se starají o velmi dobrou atmosféru. Neúnavní fandové po celý zápas ženou svoje miláčky za dobrým výsledkem.
77'
Koval si před malým momentem hodně oddechl, že Bessa nedosáhl na polovysoký centr. Domácí hráč je následně v péči lékařů.
76'
O územní převaze Dynama Kyjev vypovídá také statistické vyjádření držení balónu. To říká, že ukrajinský celek má míč na kopačkách třiašedesát procent času, naopak domácí sedmatřicet.
75'
Do konce utkání nám zbývá už jen patnáct minut. Stále je to dostatek času na nejednu branku, dočkáme se jí?
74'
Z poměrně slušně zaplněného hlediště se ozývá i lehký pískot. Faktem je, že toto pohárové střetnutí je pro skromný domácí celek opravdovým svátkem.
73'
Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Piqueti, přichází Ibson.
72'
Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Gonzalez, přichází Tsygankov.
71'
Kadar ještě vhazoval od levé postranní čáry dalekonosný hod, který končí ještě před dopadem míče. Mbokani si v souboji se Zainadinem dělal prostor až příliš agresivně.
70'
Yarmolenko přihrál vedle stojícímu Morozyukovi, jenž hledal před brankou Mbokaniho. Poslední jmenovaný jen o kousek nedosáhl na vzdušný centr.
69'
S balónem momentálně pracuje také znuděný hostující brankář, který zvolil jako rozehrávku přihrávku do levé strany.
68'
Poslední minutky se toho neděje nic moc zajímavého. Stále čekáma na první branku, která ne a ne přijít.
67'
Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Everton, přichází Pinho.
65'
Následoval ještě mírný rozruch před hostující brankou, který razantním odkopem utnul Khacheridi. Tentýž hráč se následně svíjí v bolestech na hrací ploše.
64'
Po Yarmolenkově faulu zahrávali domácí standardní situaci zhruba dvaadvacet metrů od branky. Rozehrávku si vzal na starost Bessa, jehož střela trefila pouze dobře postavenou zeď.
63'
Žlutou kartu dostává Yarmolenko (FC Dynamo Kyjev).
62'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na první branku tohoto zápasu stále čekáme. Stále platí, že více ze hry mají hosté, kteří začínají pořádně zlobit.
61'
Žlutou kartu dostává Sydorchuk (FC Dynamo Kyjev).
60'
Až nyní se Garmash konečně prezentoval hezkým pokusem. Táhlá střela mířila pod horní tyč, reflexivním zákrokem se musel předvést Charles.
59'
Kadar servíroval dalekonosný balón na Garmasche, který se těsně před šestnáctkou skácel k zemi. Hlavní sudí jasnou gestikulací říká, že se pískat nebude.
58'
Centrovaný balón přiletěl také na druhé straně, Piqueti svým nadýchaným bochánkem nalezl pouze ruku vyběhnuvšího Kovala.
57'
Následovala bleskurychlá akce, která vedla k centru z kopačky Morozyuka. Balón se ještě odrazil ke Garmashovi, který zacíil hodně nepřesně.
56'
Hosté uklidňují rozhárané poslední minutky kombinací až u svého pokutového území, míč má stoperská dvojice Khacheridi – Vida.
55'
Žlutou kartu dostává Kadar (FC Dynamo Kyjev).
54'
Yarmolenko se pokoušel na centrovaný balón položit akrobatickým způsobem. Výsledkem je komická snaha o zakončení.
53'
Již se žlutou kartou hrající Gamboa nyní hodně zariskoval, neboť přidržel unikajícího Garmashe. Hlavní sudí sice píská, druhou žlutou tasit nebude.
52'
Na druhé straně si v osobním souboji počínal lépe Pablo, který před sebe nepustil dotírajícího Garmashe. Charles si již staví balón.
51'
Bessa posílal do šestnáctky velice zajímavý centr, který přeci jenom odklízí pozorná obrana. Úvod druhého poločasu je hodně ofenzivní.
50'
Hosté si přidělali pořádně starosti pri rozehrávce nakrátko. Celou situaci nakonec musel řešit až Koval, jenž balón odklidil daleko do zámezí.
49'
Také Marítimo poprvé zahrozilo. Jednalo se o hlavičkový pokus ze standardní situace, Martins ale nedokázal zacílit přesněji.
48'
Dynamo se hned v úvodu málem dostalo do velké šance. Yarmolenko ale sklepával Mbokanimu do ofsajdu.
47'
Druhý poločas je již v plném proudu, tentokráte se rozehrávky chopili domácí hráči.
46'
V úvodním poločase jsme branku neviděli, největší šanci spálil hostující Kadar, kterého famózně vychytal Charles. Jinak sledujeme poměrně vyrovnané utkání, ke konci poločasu se Dynamo začalo nadechovat k velkému náporu, který utnula až píšťalka hlavního sudího. Druhý poločas začne přibližně ve 22:37.
45+3'
45+2'
Dle herního projevu to nevypadá, že bychom měli v úvodním dějství vidět nějakou branku. Už nám běží druhá nastavená minuta.
45+1'
Marítimo se už delší dobu nepodívalo vůbec k pokutovému území soupeře. Nyní to zkusí svým autovým hodem Bebeto.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
43'
Nechybělo moc a Yarmolenko se dostával do obrovské příležitostí. Skvělou kolmicí se prezentoval Mbokani, který poslal přeci jenom příliš dlouhou přihrávku.
42'
Hodně nejisté vyběhnutí předvedl Charles, jenž zle vyhodnotil centr do pokutového území. Naštěstí pro něj to nemělo žádné fatální následky.
41'
Pablo si počíhal na padající bochánek, který hlavou odvrátil pouze za cenu rohového kopu. Nápor ukrajinského celku sílí a sílí.
40'
Dynamo Kyjev se opět ponořilo do útočení, dál jak k šestnáctce se ale dostat nemůže. Započíná se nová kombinace od stoperské dvojice.
39'
Do konce poločasu už moc nezbývá. Hrát se bude ještě něco málo přes pět minut, počítat se dá také s několika minutovým nastavením.
38'
Morozyuk se po teči jednoho z domácích ujme rozehrávky autového vhazování ze své poloviny hřiště.
37'
Ani jeden z celků se nemůže dostat k souvislejšímu držení míče, před malou chvílí byl k zemi poslán Mbokani, pískat se ale nebude.
36'
Stále sledujeme velice vyrovnané utkání, které je v posledních minutách kouskováno. Na hřišti to totiž začalo vřít a hlavní sudí má co na práci.
34'
Domácí brankář má po předchozím zákroku nějaké menší zranění. Zdravotníci mu obstříkli bolístku a mělo by se pokračovat ve hře.
33'
Opět pravý obránce Dynama se chopil i rozehrávky rohu, který se snesl přesně na hlavu Kadara, jehož nepříjemnou hlavičku fantasticky vyráží Charles.
32'
Morozyuk zahrával standardku z pravé strany, centrovaný balón jako poslední tečoval jeden z domácích a bude se kopat ještě roh.
31'
Stále se nehraje. Sudí má stále velké problémy s domluvou pro hráče. Už to ale vypadá, že by se mělo pokračovat ve hře.
30'
Žlutou kartu dostává Gamboa (CS Marítimo).
Žlutou kartu dostává Gambash (FC Dynamo Kyjev).
30'
Na hřišti to začíná vřít. Po nedovoleném zákroku se kolem rozhodčího seběhlo hned několik hráčů, které musel následně hlavní arbitr od sebe odehnat.
29'
Stále čekáme na první vážnější ohrožení branky. Zatím registrujeme nejnebezpečnější střelu z kopačky Valenteho, jenž pálil těsně nad.
28'
A mohlo být pro domácí zle. Hned dvojice protihráčů vyplula zpoza obranu, jenomže následně zakončení bylo z ofsajdového postavení. Rozruch před brankou Marítima byla tak naprosto zbytečný.
27'
Na druhé straně si při zpracování málem ublížil Garmash, velmi dobře nyní zapracoval Zainadine, jenž nedal protihráči téměř žádný prostor.
26'
Everton dribloval s míčem dobrých dvacet metrů, poté předal balón Piquetimu, kterému se absolutně nezdařil centr. Ten tak končí pouze v rukavicích Kovala.
25'
Byl to právě hostující konžský forvard, který si naskočil na penaltovém puntíku na centr. Ten tísněn dokázal poslat hodně vedle branky.
24'
Aktivní Mbokani byl čistě připraven o balón, i tak se jeho celek ujme autového vhazování.
23'
Hra se nám docela vyrovnala, Dynamo opustilo od úvodního náporu a nyní s míčem hraje mnohem častěji domácí mužstvo.
22'
Gonzalez si při zpracování míče lehce pomohl i rukou, což dali najevou hlavnímu sudímu domácí příznivci.
21'
Následná standardka se odrazila k Valentemu, jenž pálil těsně nad horní tyč. Střela ještě pocítila jemnou teč, následovat bude rohový kop.
20'
Hlavní sudí je až nyní ncuen odpískat faul, na zemi totiž skončil Everton, který byl faulován při pokus o průnik mezi trojicí protihráčů.
19'
Na zeleném pažitu se v bolestech svíjí tužím, že Besa, který byl docela ostře poslán k zemi. První práci má lékařský personál portugalského mužstva.
18'
Mbokani vyhrál vzdušný souboj se Zainadinem, následné prodloužení putovalo na nohu Gonzaleze, který už nepřidal další přesnou přihrávku.
17'
Marítimo se v posledních okamžicích dostává daleko častěji k brance soupeře, nyní ale Piqueti nepřesně nahrál Evertonovi.
16'
Pablo si zkušeně pohlídal balón, který opouštěl hrací plochu. Domácí zadák ještě ulehl na zem, neboť byl nešetrně dohrán jedním z protihráčů.
15'
Valente postupoval neohroženě středem hřiště, následně si navedl balón na pravou nohu a vyprodukoval prudkou střelu přímo do náruče Kovala.
14'
Marítimo se nemůže dostat na útočnou polovinu. Soupeř svírá portugalský celek na jeho vlastní půlce, až nyní se domácí přeci jenom dostali na druhou stranu hřiště.
12'
Gonzalez vletěl do Sena až příliš agresivně, což uviděl hlavní arbitr a odpískal faul hostujícímu křídelníkovi.
11'
Ukrajinský zástupce v Evropské lize začal skutečně hodně aktivně. Před malou chvílí byl Mbokani zachycen v ofsajdovém postavení.
10'
Yarmolenko se dral po pravém křídle až do šestnáctky, v ní ho čistým způsobem odzbrojil Martins a následně vyvezl balón.
9'
Hostující zadák Vida se rozhodl po bleskurychlý nákop na Mbokaniho. Konžský forvard plachtící balón vůbec nedokázal trefit.
8'
Hrací předmět je momentálně v moci hostujících zadáků, kteří rozmýšlejí, kudy povedou útočnou kombinaci.
7'
Hostující celek jednoznačně od prvních vteřinek udává tempo zápasu. Na hřišti je vidět, kdo je favoritem tohoto předkola.
6'
Garmash se skvěle vyhnul dvojici protihráčů, jenomže posléze přihrával Mbokanimu na paty. Kyjev se i přesto drží u míče.
5'
Pokus o přenesení těžiště hry na pravou stranu na Yarmolenka se minul úspěšné realizaci. Míč končí až za autovou čárou.
4'
Sympatický výpad Dynama málem skončil úvodní brankou. Buyalskyy zakončoval z krkolomné pozice pouze do dobře postaveného protihráče.
3'
S kulatým nesmyslem se seznámili také domácí, kteří nepochodili s kombinací po levém křídle. Koval bude vykopávat od své svatyně.
2'
Hlavní arbitr poprvé pískl do své píšťalky, úvodní rozehrávku si vzali na starost hosté z Ukrajiny.
1'

CS Marítimo: Charles – Bebeto, Zainadine, Pablo, Martins (C) – Gamboa, Sen, Bessa – Piqueti, Everton, Valente
Náhradníci: Abedzadeh – Borges, Cleber, Costa, Pacheco, Ibson, Pinho

FC Dynamo Kyjev: Koval – Morozyuk, Khacheridi, Vida, Kadar – Sydorchuk, Buyalskyy – Gonzalez, Yarmolenko (C), Garmash – Mbokani
Náhradníci: Rudko – Gusev, Kedziora, Kravets, Shepelev, Pantic, Tsygankov.
FC Dynamo Kyjev

Ukrajinské Dynamo Kyjev muselo v uplynulé sezóně sklonit hlavu před Šachtarem Doněck, který s třinácti bodovým náskokem vyhrál svojí domácí soutěž. Mužstvo z hlavního města Ukrajiny muselo směřovat do třetího předkola Ligy mistrů, kde sklonilo hlavu před švýcarským Young Boys. Dynamo se rázem propadlo do o něco méně věhlasné Evropské ligy, přičemž před skupinovými boji se setká s velkou neznámou z Portugalska.
CS Marítimo

Porugalské Marítimo skončilo v uplynulé sezóně na šesté pozici své domácí soutěže, za což si vysloužilo kvalifikaci Evropské ligy. Domácí celek dnešního utkání by chtěl jednoznačně napodobit podobný úspěch jako v ročníku 2012/13, ve kterém se propracoval až do skupinové fáze Evropské ligy. V konkurenci Bordeaux, Newcastlu a Brugg se celek z Pyrenejského poloostrova umístil na třetí pozici a jízda evropskými poháry tak skončila.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga se chystá do posledních předkol, my se společně zaměříme na souboj mezi CS Marítimo a FC Dynamo Kyjev.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.