Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  ND Gorica : Panionios - 20. července 2017   20:45

ND Gorica
ND Gorica
15' Kapić  • 67' Kapić
2:3
(1:3)
Panionios
Panionios
11' Masouras   • 16' Yesil   • 23' Lamprou
ND Gorica
Sorčan – Curk, Škarabot, Gregorič (C), Celcer – Kapić, Kolenc (81. Humar), Grudina – Žigon (68. Nagode), Filipović (56. Marinič), Osuji.
Štrukelj – Edafe, Humar, Jogan, Marinič, Lipušček, Nagode.
Abdula – Alochin, Matjaš (všichni UKR)
Športni Park, Nova Gorica
Panionios
Kotnik – Vlahos, Banana (60. Tapoko), Oikonomou, Hajsafi – Savvidis, Korbos (C) – Lamprou (80. Guihoata), Shojaei, Masouras (68. Saramantas) – Yesil.
Bantis – Guihoata, Stavropoulos, Papageorgiou, Saramantas, Tapoko, Durmishaj.

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:1. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 18:16.
Hlavní rozhodčí naposledy foukl do píšťalky a ukončil utkání za stavu 2:3. Hned čtyři góly dnes padly už v úvodu zápasu. Za hosty se prosadili Masouras, Yesil a Lamprou, zatímco v dresu Gorice oba nařízené pokutové kopy proměnil Kapić. Z postupu do třetího předkola Evropské ligy se nakonec radují hráči řeckého Panioniosu, který výhrou 3:2 navázal na domácí vítězství 2:0.
90+4'
90+4'
Před Kotnikem zůstali ležet hned tři hráči Panioniosu. Nejdéle to zpět na nohy trvalo Tapokovi, který se zvedl až po krátkém ošetření.
90+3'
Škarabotovu standardní situaci z levé strany hosté odvrátili na poslední rohový kop. Ten rozehrál Kapić, jenže Grudina mezitím ve vápně fauloval Oikonomoua.
90+2'
Samed Yesil se po změně stran do hry příliš nedostal, nyní o sobě dal vědět alespoň při faulu na Osujiho.
90'
Druhý poločas je prodloužen o tři minuty nastaveného času.
89'
Míč se po odrazu od jednoho z hostujících hráčů vydal příhodně proti Celcerovi, který využil volného prostoru ke střele z dobrých čtyřiceti metrů. Kotnik ani teď zasahovat nemusel, neboť balón prosvištěl vysoko nad brankou.
87'
Poslední útočný výpad Panioniosu už začíná být pořádně zaprášený. Ve druhé půli to jsou hlavně domácí, kteří se snaží hrát aktivně.
86'
Teď už to Marinič udělal lépe, když si potáhl míč až před velké vápno a z necelých dvaceti metrů vypálil jen kousek nad břevno Kotnikovy branky!
85'
Leon Marinič ve středu hřiště pokazil přihrávku bez přípravy a už znovu hrají hosté, do jejichž rozehrávky se zapojil i brankář Kotnik.
84'
Vysoký presink Panioniosu přinesl kýžené ovoce v podobě odpískaného faulu Gregoriče na Shojaeie.
83'
Osuji si při čekání na balón od sebe odhodil Guihoatu, míč se proto stěhuje na kopačky hostujících fotbalistů.
81'
Střídání v týmu ND Gorica: ze hřiště odchází Jaka Kolenc, přichází Jan Humar.
80'
Střídání v týmu Panionios GSS: ze hřiště odchází Lazaros Lamprou, přichází Jerome Arnolde Guihoata.
79'
Na postupové ambice ale mohou domácí zapomenout, celkově prohrávají 2:5, a tak musí přidat ještě další čtyři góly.
78'
Žádný slovinský tlak se po posledním gólu zatím nekoná. Na vyrovnání však má Gorica ještě skoro čtvrt hodiny.
77'
Domácí středopolař Jaka Kolenc na půlící čáře zatáhl za dres Shojaeie a za to si posléze zblízka prohlédl žlutý kartónek.
76'
Panionios vzápětí zbrzdil rychlý přechod do útoku a už znovu šetří čas v bezpečné vzdálenosti od obou branek.
75'
Domácí zaútočili po levé straně, nicméně z centru Škarabota žádné problémy pro brankáře Kotnika nevznikly.
73'
Miha Gregorič se vydal na útočný výlet, který však zazdil příliš prudkou přihrávkou doprava na Tilena Nagodeho.
71'
Lazaros Lamprou neprošel přes Roka Grudinu, za jehož zákrok ukrajinský rozhodčí opět vytáhl žlutou kartu.
70'
Utkání se na několik desítek sekund víceméně zastavilo, po dvou střídáních se nikomu do útoku nechce.
68'
Střídání v týmu ND Gorica: ze hřiště odchází Dejan Žigon, přichází Tilen Nagode.
68'
Střídání v týmu Panionios GSS: ze hřiště odchází Giorgos Masouras, přichází Georgios Saramantas.
67'
ND Gorica právě vstřelila branku!
I na tuhle penaltu si troufl RIFET KAPIĆ a bezpečně ji proměnil, když poslal míč doleva a brankáře Kotnika na opačnou stranu. Gorica díky tomu může zabojovat alespoň o remízu!
66'
Žlutou kartu dostává Giorgos Masouras (Panionios GSS).
66'
Po rohovém kopu Žigona fauloval Masouras Kolence. Domácí budou kopat druhou penaltu v zápase!
65'
Kapić ideálně načasoval přihrávku na Jani Curk. Ten okamžitě centroval, ale přes Korbose míč neprocedil.
64'
I přesto se nyní musel činit hostující strážce branky, kterého dalekonosným pokusem prověřil Rok Grudina.
63'
Ve zbývající půlhodině už o moc nepůjde, Gorica totiž potřebuje dát hned pět branek, aby mohla pomýšlet na postup do třetího kola kvalifikace o Evropskou ligu.
62'
Yesil se nedostal k nakopnutému míči, a tak aspoň uštědřil pohavek Gregoričovi. Jeho kolega Sorčan rozehrává.
61'
Hosté si počínali hodně ležérně při rozjezdu útočné akce a ztratili míč v poměrně nebezpečném prostoru. Toho se snažil využít Rifet Kapić, který ale napoprvé nemohl pálit přes Oikonomoua a poté zleva zamířil jen do přichystané náruče Matice Kotnika.
60'
Střídání v týmu Panionios GSS: ze hřiště odchází Yaya Banana, přichází Kevin Tapoko.
59'
Bede Amarachi Osuji se u praporku ocitl v zámku dvou protihráčů, přes které neprošel a navíc zfauloval Hajsafiho.
57'
Masoud Shojaei vystihl rozehrávku Gorice a společně s Yesilem běžel na osamoceného Sorčana. Ten si ale mohl oddechnout, neboť prvně jmenovaný dal špatnou finální přihrávku, na kterou Yesil nedosáhl.
56'
Střídání v týmu ND Gorica: ze hřiště odchází Andrija Filipović, přichází Leon Marinič.
55'
Zakončujícím hráčem byl Ehsan Hajsafi, který však napálil jen prvního bránícího hráče v dresu Gorice.
54'
Masouras si pokryl míč před Grudinou a tím se nechal zfaulovat. Je z toho zajímavý přímý kop pro Řeky.
53'
A ofsajd také na druhé straně. Přichycen v něm byl Žigon, jehož střelu z levé strany navíc brankář Kotnik zastavil.
52'
Lamprou si navedl míč na pravačku, jenže místo střely z kraje vápna zvolil přihrávku na Savvidise, který už byl v ofsajdu.
50'
Na vlažném startu druhého poločasu nic nezměnil ani Savvidis, který přebíral přihrávku z ofsajdového postavení.
49'
Stále se hraje z obou stran hodně opatrně, míč ještě neopustil prostor okolo půlící čáry.
47'
Druhá půle začala dvěma nedovolenými zákroky. Nejdřív se provinil domácí záložník Kapić, o pár chvil jeho protějšek Hajsafi.
46'
Sledovali jsme velmi pohledný první poločas, který nabídl hned čtyři vstřelené branky. Hned tři z nich padly na straně Panioniosu, který je tak po domácím vítězství 2:0 na dobré cestě k další výhře a postupu do třetího předkola Evropské ligy.
45+1'
45+1'
Gorica se ve velkém počtu hráčů natlačila těsně před pokutové území, do koncovky se však nedostala a naopak se musela vrátit do klidnější části hřiště.
45'
Čtvrtý rozhodčí ukazuje, že se bude nastavovat rutinní jedna minutka.
44'
Hostující taktika náběhů za obranu je zjevná na míle daleko. Občas z toho ale jsou ofsajdy, ve kterém nyní byl přichycen Lazaros Lamprou.
43'
Hosté se v pěti lidech řítili na pouhé dva zadáky Gorice. Ta žádné šanci ale nečelila, neboť u špatné finální přihrávky byl jako první vracející se Uroš Celcer.
42'
Dejan Žigon ani tentokrát nic nevymyslel. Zpět do ohně poté vracel míč Škarabot, jenže obrana řeckého týmu byla i v tomto případě pozorná.
41'
Gorica se však rychle vrátila na útočnou třetinu hřiště a byl to Kapić, jenž si navedl míč na levačkou a tečovanou střelou z osmnácti metrů získal pro svůj tým alespoň roh.
40'
Žigon ale našel jenom hlavu hostujících obránců, kteří bez větších problémů odvrátili míč k půlící čáře.
39'
Masoud Shojaei zablokoval Škarabotův centr rukou a hlavní sudí správně nařídil v domácí prospěch standardku z levé strany.
38'
Domácí se natlačili k pokutovému území a přenesli těžiště hry na levou stranu, odkud přišel Žigonův centr na Grudinu, ale tomu se míč při snaze vystřelit zamotal mezi nohama a Kotnik zasahovat nemusel.
37'
Chybu v domácím založení útoku mohl potrestat Yeysil. To by ale nesměl vybíhat z metrového ofsajdu, aby jeho pěkný lob skončil regulérním gólem.
36'
Yesil tvrdě narazil do zpevněného Gregoriče, jenž si podle názoru hlavního arbitra počínal čistým způsobem a nyní může vypomoct při rozehrávce.
35'
Kapić přihrávkou na osu hřiště našel Filipoviće, který ale neprošel přes početní převahu obránců Panioniosu.
34'
Tempo hry po dlouhé době trošku opadlo. U míče jsou domácí, ale nikam se s ním neženou.
33'
Po krátké pauze se už zase hraje. Hosté si na chvíli musí poradit s improvizovaným složením stoperského dua.
32'
Yaya Banana zůstává ležet na hrací ploše a už u něj klečí i členové realizačního týmu Panioniosu.
31'
S přetaženým centrem z levé strany si stopeři Gorice poradili. Míč už navíc byl v autu, a tak může hrát třikrát překonaný Grega Sorčan.
30'
Andrija Filipović mezi střídačkami zfauloval Vlahose a jako první hráč inkasuje napomenutí žlutou kartou.
28'
Samed Yesil se už poněkolikáté odpoutal od domácí obrany, ale do úniku jít nemohl, neboť byl přichycen v těsném ofsajdu.
27'
Matic Kotnik si musel pospíšit po malé domů, když se k němu hodně rychle blížil napadající hráč Gorice. Hostující brankář nakonec vykopnul, načež byl zase faulován Rok Grudina.
26'
Yesil znovu v akci a v tomto případě pro hosty získal rozehrávku ze středu hřiště. Faulem jej k zemi poslal Gregorič.
25'
Domácí obrana opět propadla a nenašla recept na přihrávku do běhu. Tu tentokrát nezužitkoval Yesil, kterého Sorčan výborným zákrokem vychytal.
23'
Panionios právě vstřelil branku!
Hosté přidávají už třetí branku a nyní je o postup do třetího předkola Evropské ligy už asi nikdo nepřipraví. Yesil přímočaře potáhl míč a založil rychlý protiútok, na jehož konci byla ideální kolmice na LAZAROSE LAMROUA a ten chladnokrevně přehodil vybíhajícího Sorčana.
23'
Zatím sledujeme velmi pohledné a ofenzivně laděné utkání. Potvrdil to i Giorgos Masouras, který si navedl míč na střelu z delší vzdálenosti, ovšem Sorčan zasahovat nemusel.
22'
Filipović se ještě snažil vymodlit standardku z prostoru vedle šestnáctky, ovšem rozhodčí k jeho nelibosti nařídili jen odkop od branky Matice Kotnika.
21'
Další standardka na sebe nenechala dlouho čekat. Žigon tentokrát centroval z levé pomezní čáry, ovšem obrana Panioniosu si před vlastní brankou poradila.
19'
Rifet Kapić zvolil přímou střelou z necelých třiceti metrů, přičemž ale pálil hodně pomalu a výrazně vedle levé tyče.
18'
Grudina byl faulován Savvidisem. Domácí mohou znovu odpovědět díky nařízenému přímému kopu.
16'
Řecký tým hned po rozehrávce opět překonal Sorčana a vrací se do vedení! Lazaros Lamprou dostal perfektní přihrávku za obranu, zprava přihrál před branku a SAMED YESIL už to měl s doklepnutím do branky hodně jednoduché.
15'
Míč si na penaltový puntík postavil RIFET KAPIĆ, který sklopil placírku a ze svého pohledu poslal míč k levé tyči. Je vyrovnáno a Gorica tak ještě živí naději.
14'
Savvidis na hranici pokutového území fauloval Gregoriče a je z toho pokutový kop pro Goricu!
13'
Za Goricu mohl prakticky okamžitě odpovědět Osuji, kterého při individuálním průniku nedokázal nikdo zastavit a byl to až brankář Kotnik, jenž jeho střelu z úhlu zneškodnil.
11'
Hosté proměnili hned svou první příležitost a celkově vedou nad slovinským soupeřem už 3:0! Velkou zásluhu na této trefě má Vlahos, jenž fenomenálním nákopem našel nabíhajícího GIORGOSE MASOURASE. Ten si trochu šťastně zpracoval míč o hrudník a pohotově jej poslal k vzdálenější pravé tyči.
10'
Samed Yesil byl na levé straně zdvojený, i tak přišel centr do vápna, kde však hostující útok utnul dobře postavený Miha Gregorič.
9'
Osujiho přenesení hry k pravé autové čáře zastavil Hajsafi, jenž si dobře vystoupil z obranné linie Panioniosu.
8'
Nařízené standardky domácí nevyužili, i když jeden z hráčů v ohni nebezpečně sklepával míč do volného prostoru.
7'
Hra je pozastavena kvůli Grudinovi, kterého při hlavičkovém souboji zezadu udeřil do zátylku Panagiotis Korbos.
6'
Nic takového se nakonec nestalo, Panionios zvolil konstruktivnější řešení. Vlahos na pravé straně přenechal míč Lamprouovi, ale jeho hodně nepovedený centr zmizel v zámezí.
5'
Poklidnou pasáž hry u půlící čáry narušil Kapićův zákrok na Korbose. Před domácí branku tak pravděpodobně přiletí dlouhý nákop.
4'
Další postup domácích hráčů skončil míčem v zámezí. Následuje pouze odkop pd branky Matice Kotnika.
3'
Žigonův centr jeden z obránců Panioniosu nadzvedl a brankář Kotnik poté vyboxoval mimo vápno, přičemž nekompromisně srazil Celcera.
2'
Gorica po poklidném úvodu bude zahrávat první standardní situaci, kterou na Savvidisovi získal Andrija Filipović.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v tmavě modrých, zatímco hosté v čistě bílých dresech.
1'

ND Gorica: Sorčan – Curk, Škarabot, Gregorič (C), Celcer – Kapić, Kolenc, Grudina – Žigon, Filipović, Osuji.
Náhradníci: Štrukelj – Edafe, Humar, Jogan, Marinič, Lipušček, Nagode.

Panionios GSS: Kotnik – Vlahos, Banana, Oikonomou, Hajsafi – Savvidis, Korbos (C) – Lamprou, Shojaei, Masouras – Yesil.
Náhradníci: Bantis – Guihoata, Stavropoulos, Papageorgiou, Saramantas, Tapoko, Durmishaj.

Rozhodčí: Abdula – Alochin, Matjaš (všichni UKR).
1. zápas

V týden starém duelu udělal poměrně velký krok k postupu do třetího předkola řecký Panionios, jenž na domácí půdě udržel čisté konto a navíc přidal dva góly, o které se v obou případech postaral Samed Yesil.
Panionios GSS

Již v roce 1890 založený řecký klub se do mezistátních klubových soutěží vrací po dlouhé desetileté pauze. V řecké nejvyšší soutěži se Panionios překvapivě kvalifikoval do skupiny o titul a nakonec skončil na konečném čtvrtém místě.
ND Gorica

Slovinský klub se do pohárové Evropy kvalifikoval díky konečnému druhému místu v nejvyšší tamní soutěži, když s rozdílem třinácti bodů nestačil jen na mistrovský Maribor. V prvním předkole se Gorica střetla s arménským Širakem a postoupila po výsledcích 2:2 a 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.