Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Pelister : Lech Poznań - 6. července 2017   17:00

Pelister
Pelister
0:3
(0:1)
Lech Poznań
Lech Poznań
39' Trałka   • 66' Jevtič   • 77' Jóźwiak
Pelister
Jovanovski – Toševski, Todorovski (46. Lucas), Kovačev, Ljamčevski – Markoski (60. Cvetanoski), Iliev – Silva, Pejev, Petrov (76. Trifunovski) – Ilijoski.
Petrovski – Bojovič, Popzlatanov, Lucas, Trifunovski, Azul, Cvetanoski.
Letexier – Danos, Mugnier – Lesage (všichni Francie).
Stadion Mladost, Strumica, Makedonie.
Lech Poznań
Burič – Gumny, Trałka, L. Nielsen, Kostevych – Bärkroth, Gajos, Tetteh, Šitum (46. Makuszewski) – Majewski (63. Jevtič) – N. B. Nielsen (70. Jóźwiak).
Putnocký – Jevtič, Robak, Makuszewski, Radut, Wasilewski, Jóźwiak,

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek čtvrtečního dne, třeba u sledování dalších online přenosů z předkola Evropské ligy. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 3:5. Rohy: 9:12. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:9.
Lech Poznaň byl nad síly makedonského klubu FK Pelister Bitola, který se s evropskými poháry pro tuto sezónu loučí. Lech si dvěma kvalitními výkony vybojoval dvě vítězství při celkovém skóre 7:0.

Poláci se v dalším kole mohou těšit na vítěze dvojzápasu mezi norským Haugesundem a irským Colerainem.
90+3'
90+3'
Přímý kop Jevtiče byl prudký, bohužel letěl o něco výš než měl.
90+3'
Faul na švédského záložníka zhruba nějakých pětadvacet metrů od brány Pelistru.
90+2'
Ze špatně rozehraného rohu vznikl brejk Lechu tři na dva, ten však hosté zakončili pouze střelu Bärkrotha do rukavic Jovanovského.
90+1'
Ilijoski svým průnikem do šestnáctky nedokázal zakončit akci, ale vybojoval pro svůj celek rohový kop.
90'
Hlavní rozhodčí přidává k základní hrací době ještě tři minuty.
88'
Obrovská šance Lechu na čtvrtý gól! Po Bärkrothově střele se k míči dostal Gajos, od kterého se míč odrazil do břevna pelisterské brány!
87'
Makuszewski to vzal z levé strany přímo na bránu. Následnou tvrdou střelou do spodní poloviny brány vyrazil gólman Jovanovski mimo tři tyče!
85'
Bärkroth obdržel přihrávku do běhu, mohl jít sám na bránu, kdyby neměl pomezní rozhodčí zdvižený praporek – ofsajd.
82'
Nepříjemná dalekonosná střela z kopačky Toševskiho proletěla těsně nad břevnem hostující svatyně.
80'
Po centru z levé strany se míč odrazil od Lasse Nielsena na bránu Lechu, ale akrobatickým zákrokem si pro míč doskočil gólman Burič.
79'
Dnešní zápas už je de facto rozhodnutý. Polský celek vede o tři góly, při součtu obou zápasů dokonce 7:0 a postup mu již nemůže sportovní cestou utéct.
77'
Lech Poznań právě vstřelil branku!
Když to je rychle, tak to jde. Podobnou akci jako při druhém gólu zakončil po asistenci Makuszewského KAMIL JÓŹWIAK!
76'
Poslední střídání také v domácím celku. Petrova vyměnil Trifunovski.
73'
Jevtič rozehrával čtyři rohové kopy. Tři domácí odvrátili do bezpečí, při čtvrtém museli zblokovat pokus Gajose.
72'
Střela Ljamčevského po zemi ale Buriše neohrozila. Na druhé straně utekl po levé straně Makuszewski a Jovanovski musel vytáhnout parádní zákrok proti střele polského záložníka.
71'
Jevtič zhruba pět metrů od pokutového území fauloval Trifunovského a domácí budou mít zajímavou příležitost ke snížení skóre.
70'
Poslední střídání v hostujícím týmu. Hřiště opustil Nicki Bille Nielsen a nahradil ho Kamil Jóźwiak.
67'
Přestávka na občerstvení.
66'
Pelister právě vstřelil branku!
Z ničeho nic přišla rychlá akce Lechu, zpětná přihrávka Macieje Makuszewského a přesné zakončení čerstvého muže na hřišti DARKA JEVTIČE do levého horního rohu Pelisterské brány – 0:2!
63'
Střídání také na poznaňské straně. Radosława Majewského nahradil Darko Jevtič.
62'
Další nepříjemný centr z levé strany musel před Ilijoskim krotit poznaňský brankář.
60'
Střídání u Pelistru. Riste Markoského nahradil Matej Cvetanoski.
59'
Centr Petrova téměř od levého rohového praporku vyprášil rukavice brankáře Buriče. Po dlouhé době nějaký zajímavý moment.
56'
Lech se pokusil o útok, jenže centr z levé strany nedokázal Nielsen hlavou usměrnit mezi tři tyče.
54'
Domácí aktivním napadáním dostali brankáře Buriče pod tlak a ten musel míč pouze odkopnout do autu.
51'
Brankář Burič zůstal na chvíli klečet na trávníku, ale nakonec pokračuje ve hře. Ještě před tím však musel čelit nepříjemné střele Ilijoského.
49'
Petrov rozehrál roh před malé vápno, kde se v souboji utkali Gajos s Ilijoskim, ale makedonský útočník fauloval.
49'
Petrov vybojoval první rohový kop druhé půle.
46'
Před startem druhé půle sáhli oba trenéři k jedné změně. V domácím týmu nahradil kapitána Todorovského Lucas, v týmu Poznaně vystřídal střelce dvou branek z prvního utkání Šituma Makuszewski.
46'
Hráči se pomalu trousí na hřiště, za několik málo okamžiků odstartuje poslední poločas vzájemného souboje.
První poločas je naštěstí již minulostí. Oba týmy nám nabídly spíš reklamu na promarněný čas. Zápas plný nepřesností nabídly pouze minimum rušivých momentů. Dva nastaly ve 39. minutě a v obou měl prsty bývalý kapitán Lechu Łukasz Trałka. V prvním případě jeho střelu ještě gólman Jovanovski zlikvidoval, na následnou hlavičku už nedosáhl a tak Pelister prohrává po úvodní pětačtyřicetiminutovce 0:1.
45+2'
45+1'
Hlavní rozhodčí prodloužil první poločas o dvě minuty.
45'
Rohový kop Petrova proletěl vápnem a skončil za bránou gólmana Buriče.
45'
Poslední minutu základní hrací doby první půle zahájili hosté faulem ve středovém kruhu na Pejeva.
43'
Dlouhá přihrávka na Majewského zhruba na 40 metrů byla příliš dlouhá. Míč je na kopačkách Pelistru.
39'
Druhý pokus polského týmu už byl úspěšný. Radosław Majewski rozehrál rohový kop a ŁUKASZ TRAŁKA tentokrát zakončil akci hlavičkou ke vzdálenější tyči! Lech vede 0:1!
39'
Na rohový kop Majewského si naběhl Trałka a po střele nohou nechal vyniknout Jovanovského!
38'
Šitum s Kostevychem zaútočili po levé straně, ale dobrým zákrokem se prezentoval Toševski, který míč odkopl do autu.
37'
Dlouhý nepřesný centr na Ljamčevského končí v zámezí. U míče jsou znovu hosté.
35'
Nicki Bille Nielsen před malou chvílí reklamoval zákrok Markoského na svou osobu. Francouzský rozhodčí se rozhodl pokutový kop neodpískat.
34'
Že bude Jasmin Burič tak často u míče, to zřejmě nečekal. Naštěstí pro něj míče chodí od kopaček spoluhráčů.
32'
Oba celky nabízejí divákům spoustu nepřesností s minimem dramatických momentů na jedné či druhé straně. Jednoduše řečeno, zatím je to nuda.
30'
Velmi dobrá příležitost Lechu! Přímý kop z nějakých 25 metrů se rozhodl zakončit střelou na bránu Majewski, bohužel míč letěl pouze do středu brány, kde si počíhal na míč gólman Jovanovski.
28'
Stadionem v Makedonii to jen zahučelo poté, co centr Silvy z levé strany nebezpečně prolétl kolem spoluhráčů nabíhajících před malé vápno.
27'
Atmosféru na stadionu v Strumici vytvářejí fanoušci polského celku, kterých tady zavítalo zhruba 150.
25'
Znovu se hraje. Hosté byli na chvíli v útoku, jenže Nicki Bille Nielsen fauloval.
24'
Velké vedro panující v Makedonii donutilo rozhodčího udělat přestávku na občerstvení.
23'
Na druhé straně si jeden z hráčů makedonského týmu počínal nedovoleně proti Trałkovi a svým počinem přerušil slibně se rozvíjející útok.
22'
Gumny se snažil projít do pokutového území po pravé straně, ale čistým obranným zákrokem ho zastavil Silva.
20'
Z pravé strany zkusil štěstí Bärkroth, jeho pokus ale s chladnou hlavou lapil do rukavic gólman Jovanovski.
17'
Střela kapitána Gajose zpoza šestnáctky minula bránu domácího celku.
16'
Za faul na Gajose uviděl žlutou kartu makedonský hráč Markoski.
13'
Domácí z přímého kopu vystřelili, bohužel míč přeletěl bránu polského brankáře.
12'
Velká chyba brankáře Buriče. Toho obral o míč mimo pokutové území Ilijoski a Burič musel faulovat. Za svůj počin inkasoval žlutou kartu.
9'
Domácí rozehráli roh na bližší tyč, tam však byli v pohotovosti hráči Lechu a balón odkopli daleko od vlastní šestnáctky.
8'
Fernando Silva vybojoval rohový kop poté, co míč nakopl do clonícího Kostevycha.
6'
Lech jí nerozehrál dobře a domácí díky tomu rozběhli rychlý protiútok, kterému scházel přesnější centr z pravé strany v podání Markoského.
5'
Markoski poslal nedovoleně k zemi Nicki Billeho Nielsena a hosté mají zajímavou standardní situaci.
4'
Pejev se snažil proniknout po levé straně, ale tam mu vystavil stopku Kostevych.
3'
Majewski neprošel u postranní čáry přes trojici domácích hráčů.
2'
První vážnější akci rozjel poznaňský Majewski po levé straně. Následně přihrál Šitumovi, ten si zaběhal s míčem až před pokutové území, odkud po zemi vypálil míč hodně vedle brány.
1'
Hráči obou celků jsou již na hřišti. Poznaňští nastoupili v modré kombinaci dresů, domácí vsadili na svou hlavní variantu, zelenobílou, která připomíná dresy slavného skotského klubu Celtic Glasgow.
Oba trenéři oproti prvnímu utkání trochu obměnili sestavy. Ke změnám došlo především na brankářských pozicích, slovenský gólman Lechu Matúš Putnocký zůstal pouze na lavičce náhradníků.

FK Pelister: Jovanovski – Toševski, Todorovski (C), Kovačev, Ljamčevski – Markoski, Iliev – Silva, Peev, Petrov – Ilijoski.
Náhradníci: Petrovski – Bojovič, Popzlatanov, Lucas, Trifunovski, Azul, Cvetanoski.

KKS Lech Poznań: Burič – Gumny, Trałka, L. Nielsen, Kostevych – Bärkroth, Gajos, Tetteh, Šitum – Majewski – N. Nielsen.
Náhradníci: Putnocký – Jevtič, Robak, Makuszewski, Radut, Wasilewski, Jóźwiak,

Rozhodčí: Letexier – Danos, Mugnier – Lesage..
Ještě jednou vám přeji dobré odpoledne z utkání mezi čtvrtým celkem makedonské ligy a třetím týmem polské nejvyšší soutěže. Blíže postupu jsou fotbalisté Lechu Poznaň, kteří mají čtyřgólový náskok nad svým soupeřem.
FK PELISTER BITOLA

Makedonský tým je na fotbalové mapě od roku 1945. První zkušenosti v evropských soutěžích sbíral v roce 2001, když se do Evropy kvalifikoval jako vítěz domácího poháru.

Stejný úspěch slavil Pelister i v loňské sezóně, k tomu přidal čtvrté místo v nejvyšší soutěži a zaznamenal tak nejúspěšnější ročník ve své historii.

Trenér Naci Sensoy má tým složený především z Makedonců, ale cizince lze na soupisce také najít. V Pelisteru kopou tři Brazilci, dva Bulhaři a jeden Srb. Tahounem týmu je 32-letý Baze Iljoski, majitel 12 reprezentačních startů.
KKS LECH POZNAŇ

Polský celek si vybojoval místenku v kvalifikaci o Evropskou ligu třetím místem v polské ekstraklase, když před sebou nechal mistrovskou Legii Varšava a druhou Jagiellonii Bialystok.

Od té doby se v klubu hodně změnilo. Trenér Nenad Bjelica už nemůže počítat se službami mladého Jana Bednarka. Účastníka evropského šampionátu do 21 let koupil za 6,5 miliónů eur anglický Southampton. V minulých dnech opustil tým také obránce Tomasz Kędziora, jenž zamířil do ukrajinského Dynama Kyjev.

Velký zájem je i o třetího účastníka nedávného mládežnického EURA Dawida Kownackého. O něj se zajímají kluby z Itálie.

Lech v létě dobře posílil. Přišli Nicklas Bärkroth ze švédského Norrkopingu, Vernon de Marco ze Slovanu Bratislava, Deniss Rakels z Readingu, Christian Gytkjaer z Mnichova 1860 nebo Mario Šitum z Dinama Záhřeb. To je jen výčet největších posil.

Vítěz polské ligy z roku 2015 je velkým lákadlem pro hráče nejen z Polska, ale i ze zahraničí. V týmu působí také slovenský brankář Matúš Putnocký, jenž byl za loňskou sezónu vyhlášen nejlepším brankářem Ekstraklasy.
Vítám vás před začátkem odvetného duelu 1. předkola Evropské ligy. Makedonský klub FK Pelister Bitola hostí Lech Poznaň. První zápas skončil jasným vítězstvím polského celku 4:0 a o postupujícím je téměř rozhodnuto.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.