Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Rheindorf Altach : M. Tel-Aviv - 17. srpna 2017   20:30

Rheindorf Altach
0:1
(0:0)
M. Tel-Aviv
M. Tel-Aviv
68' Kjartansson
Kobras – Lienhart, Zech, Netzer (C), Galvao – Gebauer (71. Grbić), Zwischenbrugger, Salomon, Dobras – Nutz – Ngamaleu.
Dmitrović – Sakić, Grbić, Schreiner, Müller, Nussbaumer, Janeczek.
A. Kulbakov – D. Žuk, Masljanko (BLR)
Tivoli Neu, Innsbruck
M. Tel-Aviv
Rajković – Shpungin, Tibi, Ben Chaim, Davidzada – Rikan, Battocchio (84. Filipenko), Yeini (C) – Kjartansson, Schoenfeld (72. Peretz), Atzily (65. Micha).
Daniel – Itzhaki, Micha, Azulay, Jehezkel, Filipenko, Peretz,

Utkání končí vítězstvím hostujícího Maccabi Tel-Aviv 1:0, což znamená, že se izraelský tým hodně přiblížil postupu do skupinové fáze Evropské ligy. Domácí přitom byli v úvodu druhé půle aktivnější, velké šance spálili Ngamaleu či Nutz, ale v 68. minutě udeřili hosté. Na konci rychlého protiútoku Maccabi se ocitl Vidar Orn Kjartansson, který střelou po zemi zaznamenal jediný gól zápasu. Fotbalisté Altachu si už poté proti pohárově zkušenějšímu soupeři žádnou větší příležitost nevypracovali.
90+3'
90+3'
Ngamaleu vybojoval míč a založil tak poslední domácí akci v tomto utkání. Sám následně z pravé strany centroval, ovšem jeden z bránících hráčů balón hrudí sklepl k brankáři Rajkovićovi.
90+2'
Centr Lienharta přelétl všechny nabíhající hráče a balón si podrží v rukavicích Predrag Rajković.
90+1'
Hosté se ale ubránili. Sudí Kulbakov nastaví tři minuty!
90'
Lienhartův centr mířil do prostoru, kde nebyl nikdo z domácích fotbalistů. Lehce dezorientovaný Peretz však balón odehrál na rohový kop. Šance pro Altach...
89'
Ngamaleu byl nyní vepředu osamocen a proti přesile hostujících obránců ztratil míč.
88'
Do odraženého míče se z 23 metrů opřel Jan Zwischenbrugger. Domácí středopolař přestřelil bránu soupeře.
86'
Hostům se daří kouskovat hru a Rheindorf se tak těžko může nadechnout k závěrečnému náporu.
84'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Battocchio, přichází Filipenko.
84'
A na straně Maccabi Shiran Yeini.
84'
Žlutou kartu na domácí straně nakonec vyfasoval Lucas Galvao.
83'
A pozor! Salomon chtěl zvednout ze země Battocchia, který podle něj zdržoval a je z toho strkanice. Uvidíme, jak zareaguje rozhodčí!
81'
Kolmici na Grbiće si pohlídal Tal Ben Chaim, jenž balón odehrál ke svému brankáři. Rajković ho následně nakopl až na polovinu soupeře.
80'
Stefan Nutz zastavil kontr hostí taktickým faulem. Obešlo se to bez karetního trestu.
80'
Nyní si dělal před pokutovým územím prostor Adrian Grbić. Obránce ho však nenechal vystřelit.
79'
Domácí s míčem na půlce, Izraelci je nepouštějí k šestnáctce.
78'
Altachu se podařilo usadit se s míčem na útočné polovině. Domácí musejí otevřít hru.
76'
Galvao dobře přenesl hru na nabíhajícího Lienharta. Jeho centr ale hosté zablokovali.
74'
Domácí aktivita po inkasovaném gólu trochu opadla. Fotbalisté Tel-Avivu se uklidnili a dá se říci, že kontrolují hru.
72'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Aaron Schoenfeld, přichází Dor Peretz.
71'
Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Christian Gebauer, přichází Adrian Grbić.
70'
Domácí se dostali do nepříjemné situace. Pro navýšení svých postupových šancí by nutně potřebovali alespoň neprohrát.
68'
Maccabi Tel-Aviv právě vstřelil branku!
Zatímco domácí nadějné příležitosti pálí, tak fotbalisté Maccabi proměnili hned první větší šanci ve druhém poločase! Na levé straně dostal spoustu volného prostoru Aaron Schoenfeld, který míč zatáhl až k šestnáctce a našel VIDARA ORNA KJARTANSSONA, jenž přízemní střelou ke vzdálenější tyči překonal brankáře Kobrase.
65'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Omer Atzily, přichází Dor Micha.
64'
Ani tohle není gól! Po rohovém kopu Nutze se dostal míč na hlavu Christiana Gebauera, který už překonal Rajkoviće, ale za toho na brankové čáře zaskočil Avi Rikan!
63'
Tak tohle už bylo opravdu blízko! Nejprve vyprášil Rajkovićovy rukavice Andreas Lienhart, který pálil na hostující bránu z pravé strany. K vyraženému míči se ještě dostal Stefan Nutz, ale oba jeho pokusy zablokovali obránci, se kterými si nyní hostující gólman plácá.
61'
Battocchio se snažil střelou z dálky překvapit domácího brankáře Kobrase. Balón prolétl nad břevnem.
59'
Střela Stefana Nutze hostujícímu gólmanovi velké starosti nenadělala. Altach však hraje aktivně a co nevidět, může být.
57'
Nákop Netzera jeho spoluhráč nezachytil na hrací ploše. Bude se kopat od brány Maccabi.
56'
Fotbalisté Altachu jsou už delší dobu na míči. Doma by samozřejmě rádi uhráli dobrý výsledek pro odvetu.
55'
Druhý poločas je zatím určitě živější, než úvodní dějství. Zásluhu na tom mají oba celky.
54'
Další zajímavá akce domácího týmu. Z pravé strany servíroval balón před bránu Gebauer. K zakončení z bezprostřední blízkosti se už chystal Ngamaleu, ovšem na poslední chvíli míč uklidil do bezpečí Tal Ben Chaim.
52'
Hosté zahrávali přímý kop z pravé strany. Atzily to zkusil přímo, ale trefil jen prostor, kde stál brankář Altachu Martin Kobras.
50'
Největší šance Altachu v dosavadním průběhu zápasu! Domácí přešli do rychlého protiútoku, který táhl Nutz, jenž nakonec nahrál Ngamaleuovi. Útočník Rheindorfu si míč dobře zpracoval, ale tváří v tvář Rajkovićovi ho napálil nad břevno!
49'
RIkan hledal krásným pasem Vidara Orna Kjartanssona. Moc nescházelo a hráč Maccabi postupoval sám na brankáře!
48'
Hosté v úvodu druhé půle drží míč, snaží se dostat obranu Altachu pod tlak.
47'
Do prvního zakončení ve druhé půli se dostal Kjartansson. Islandský ofenzivní hráč Maccabi netrefil bránu.
46'
První poločas gól nepřinesl. Hrál se spíše opatrný fotbal, který nenabídl příliš pohledných akcí. A když už hostující Tibi hlavičkou poslal balón do sítě, tak byl pomezním odmáván ofsajd. Uvidíme, zda se po přestávce hra více otevře.
45+1'
45+1'
Rikan byl faulován Dobrasem a moc se mu nechce vstávat ze hřiště. Rozhodčí Kulbakov byl shovívavý a žlutou kartu nechal v kapsičce.
45+1'
Běloruský rozhodčí prodlouží první půli o minutu.
45'
Domácí hrají v závěru poločasu aktivně. Z hranice šestnáctky se opřel do míče jejich pravý bek Andreas Lienhart, jehož projektil prolétl nad břevnem.
44'
Nutz nádherně přenesl hru na Galvaa, který poslal z levého křídla před bránu nepříjemný centr. Balón sice jen propadl šestnáctkou, ale Lienhart ho doběhl a opět poslal do ohně. Benedikt Zech hlavičkoval pouze do středu brány, kde byl připravený Rajković.
43'
Hostující fotbalista se již vrací na trávník s náplastí na postiženém místě. Zřejmě bude moci pokračovat bez nějakého většího sebezapření.
42'
Schoenfeld utrpěl ve zmíněném hlavičkovém souboji krvavé zranění na hlavě. Nyní je za postranní čarou ošetřován.
41'
Hosté zahrávali standardní situaci, po které se protlačil k hlavičce Aaron Schoenfeld. Americký fotbalista balón jen lehce usměrnil do náruče Kobrase.
39'
Aktivní Christian Gebauer si naběhl na přihrávku Galvaa mezi hostující stopery a z hranice šestnáctky zakončoval. Střela mu však vůbec nesedla a skončila vysoko nad bránou.
38'
V Innsbrucku začalo poměrně hustě pršet. Vzhledem k tomu, že dnes v Rakousku panovalo poměrně teplé počasí, tak je to pro hráče obou celků spíše příjemné osvěžení.
36'
Hráči Altachu si ve středu hřiště hezky vyměnili míč a nakonec to byl Gebauer, který z 20 metrů vystřelil. Přízemní pokus zlikvidoval Rajković.
35'
Na druhé straně unikl domácí defenzivě Kjartansson, ovšem s jeho nepříliš razantní střelou si snadno poradil brankář Kobras.
35'
Do zajímavé pozice se dostával domácí Lienhart, který trefil jen obránce. Následně se snažil prosadit Nutz, jenž byl zase včas zastaven.
33'
Brankář Rajković vyboxoval rohový kop domácího hráče. O chvíli později to zkoušel zpoza šestnáctky Christian Gebauer, kterému však střela vůbec nesedla a míč k hostujícímu gólmanovi sotva doskákal.
31'
Aaron Schoenfeld sundal zezadu Lienharta, za což byl hostující hráč potrestán žlutou kartou.
30'
Půl hodina hry za námi a stále jsme viděli minimum šancí. Hostující Eitan Tibi sice dostal v 17. minutě míč do sítě, ale to bylo z ofsajdové pozice.
28'
Galvao mimo hru přistrčil Shpungina. Hostující bek skončil na trávníku a diví se, ovšem je z toho jen autové vhazování pro Tel-Aviv.
27'
Držení míče – 60 % : 40 %
26'
Centr Atzilyho obrana Rheindorfu opět odvrací.
25'
Fotbalisté Maccabi byli za svou aktivitu odměněni dalším rohovým kopem.
23'
Hosté pomalu začínají přebírat otěže zápasu, zdá se, že se postupně osmělují.
22'
Hosté zahrávali rohový kop. Centr Atzilyho obrana Altachu odvrací.
20'
Domácí Moumi Ngamaleu zajel do Tibiho, za což je odměněn první žlutou kartou zápasu.
17'
Hosté rozehráli nakrátko a poté přišel centr na zadní tyč, který uklidil hlavou do sítě Eitan Tibi. Gól ale neplatí, stoper Maccabi byl podle pomezního v ofsajdu!
17'
Na druhé straně se tlačil dopředu Vidar Orn Kjartansson a je z toho první rohohový kop zápasu.
16'
Po levé straně pronikal dopředu Dobras, jenž byl ale rychle zastaven. Hráči Altachu alespoň vhazují.
15'
Opatrné utkání pokračuje, domácí se nedokázali prokombinovat do nebezpečné vzdálenosti od brány soupeře.
13'
Rozběhnutého Dobrase v pohodě zastavil hostující obránce Yuval Shpungin, který zavřel prostor na pravé straně defenzivy Tel-Avivu.
11'
Kamerunský útočník Altachu, Moumi Ngamaleu, se prezentoval prvním střeleckým pokusem utkání. Jeho střelu z levého rohu šestnáctky pohodlně lapil Rajković
11'
Centr Lienharta z pravé strany mířil na zadní tyč. Bránící Shpungin ho však přizvedl a balón dolétl až do zámezí. Domácí vhazují.
10'
Také domácí nikam nepospíchají, teď si nahrávají u své šestnáctky.
9'
Hosté nastoupili do utkání poměrně opatrně. Zdá se, že si soupeře z Altachu zatím oťukávají.
8'
Balón se odrazil k Janovi Zwischenbruggerovi, který se ho snažil okamžitě napálit směrem na bránu. Tento úmysl mu však vůbec nevyšel, balón zamířil do rohu hřiště.
6'
Rychlá akce domácích vyvecholila centrem Lienharta z pravé strany. Míč skončil v náručí brankáře Rajkoviće.
5'
Přihrávka za obranu hledala rozběhnutého Christiana Gebauera. Míč ale nakonec zachytila obrana Maccabi.
3'
Míče se teď ujali také žlutomodří,kteří jsou v evropských pohárech mnohem zkušenějším týmem.
2'
Domácí se nastěhovali na svou útočnou polovinu. Tam se snaží trpělivou kombinací něco vymyslet.
1'
Zápas rozehráli v bíločerné kombinaci nastoupivší fotbalisté Altachu. Stadion Tivoli v Innsbrucku, kde rakouský celek našel svůj pohárový azyl, je zaplněný tak z poloviny.
1'

SC Rheindorf Altach: Kobras – Lienhart, Zech, Netzer (C), Galvao – Gebauer, Zwischenbrugger, Salomon, Dobras – Nutz – Ngamaleu.
Náhradníci: Dmitrović – Sakić, Grbić, Schreiner, Müller, Nussbaumer, Janeczek.

Maccabi Tel-Aviv FC: Rajković – Shpungin, Tibi, Ben Chaim, Davidzada – Rikan, Battocchio, Yeini (C) – Kjartansson, Schoenfeld, Atzily.
Náhradníci: Daniel – Itzhaki, Miha, Azulay, Jehezkel, Filipenko, Peretz,

Rozhodčí: A. Kulbakov – D. Žuk, Masljanko (BLR).
SC Rheindorf Altach:
Tento malý rakouský klub obsadil v loňské sezóně Bundesligy čtvrté místo a díky tomu se kvalifikoval do předkol Evropské ligy. Zde si zahrají podruhé v historii, v sezóně 2015/16 byli vyřazeni právě v play off. Altachu se příliš nepovedl start do nového ročníku domácí soutěže. První zápas sice vyhrál, ale další tři už skončily porážkou tohoto klubu. O víkendu fotbalisté Rheindorfu podlehli na svém hřišti 0:1 Salzburgu.

Letos fotbalisté Altachu začali EL hned v 1. předkole, v němž vyřadili gruzínskou Čichuru po vítězství 1:0 venku a následné remíze 1:1 na domácím hřišti. Poté dokázali překonat i běloruský Brest – 1:1 venku, 3:0 doma a nakonec překvapivě i belgický Gent – 1:1 venku, 3:1 doma.
Maccabi Tel-Aviv FC:
Maccabi Tel-Aviv patří k nejúspěšnějším klubům v Izraeli. Domácí ligu vyhrál tento celek jednadvacetkrát a dokonce třiadvacetkrát triumfoval v národním poháru. V loňském ročníku pak celek z Tel-Avivu obsadil v lize druhé místo. Trenérem týmu je syn nizozemské legendy Johana Cruyffa, Jordi. Zajímavým jménem v kádru je rozhodně stoper Tal Ben Chaim, jmenovec křídelníka, který v létě posílil pražskou Spartu. Zkušený pětatřicátník ve své bohaté kariéře nastupoval například za Bolton, Chelsea, Manchester City či Portsmouth.

Maccabi se muselo prokousávat EL už od úvodního předkola. V něm vyřadilo po výsledcích 2:0 doma a 3:0 venku albánskou Tiranu. Ve 2. předkole hráči izraelského týmu vyřadili také KR Reykjavik – 3:1 doma, 2:0 venku a nakonec přešli i přes řecký Panionios, který v obou případech udolali 1:0.
Vítám tu všechny příznivce dobrého fotbalu! ve čtvrtek je na programu hlavní várka úvodních zápasů play off Evropské ligy a já Vás zavedu na stadion Tivoli v Innsbrucku, kde SC Rheindorf Altach přivítá izraelský Maccabi Tel-Aviv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.