Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Utrecht : Lech Poznań - 27. července 2017   19:00

Utrecht
Jensen – Klaiber, van der Maarel (85. van der Meer), Janssen (C), Braafheid – van de Streek, Brama (75. Troupee), Emenuelson – Kerk, Labyad, Dessers (75. Leeuwin)
Marsman – Leeuwin, Ould-Chikh, Sow, Troupee, van der Meer, Velanas
Stavrev – Kirovski, Kostadinov (všichni Makedonie)
Stadion Galgenwaard (Utrecht)
Lech Poznań
Putnocký – Dilaver, Janicki, Vujadinovic, Kostevych – Majewski (85. Radut), Tralka, Gajos (C) – Makuszewski (78. Gummy), Situm – Gytkjaer (69. Nielsen)
Buric – Gummy, Jozwiak, Nielsen, Radut, Rakels, Tetteh

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:10.
Je konec! Dnešní nezáživné utkání branku nenabídlo, což znamená, že polskému celku bude v odvetném utkání stačit jakákoliv výhra. Paradoxně to byla právě Lech Poznań, kdo měl větší střelecké příležitosti. Utrecht měl sice územní převahu, ta ale k žádné výraznější šanci nevedla.
90+3'
90+2'
Hosté se před malou chvílí prezentovali dvěma naprosto přesnýma skluzama. Příznivcům domácího celku se to pochopitelně nelíbí.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Mohlo být zle. Za šestnáctkou totiž napřáhl Braafheid, který trefil pouze dobře postaveného Dilavera. Ještě jeden roh pro Utrecht.
88'
Utrecht to zkusí opět od svých zadáků, ti mají míč snad nejčastěji.
87'
Na jakoukoliv vstřelenou branku to opravdu nevypadá. Ani jeden z celků není schopen kloudné kombinace, navíc domácí celek stále čeká na svojí první větší šanci.
86'
Obě mužstva mají za sebou všechna tři střídání, následující minuty by tak měly být přerušovány naprosto minimálně.
85'
Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází van der Maarel, přichází van der Meer.
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Majewski, přichází Radut.
84'
Na trávníku zůstal ležet domácí zadák van der Maarel, za postranní čárou se již připravuje střídání. Půjde o třetí střídání domácího celku.
83'
Stále to samé. Utrecht to opět zkusil přízemní kombinací, která vedla ke ztrátě balónu. Následně musel za záchranou brzdu zatáhnout Emanuelson, který vidí žlutou výstrahu.
82'
Další útočný výpad táhl Majewski, který narazil hned na trojici protihráčů. Proti nim neměl sebemenší šanci a balón se stěhuje zpět k domácím.
81'
Střídající Nielsen si našel balón u vzdálenější tyče, svojí hlavičkou rozvlnil pouze boční síť. Akce Lechu jsou o poznání nebezpečnější.
80'
Jensen musel být opět ve střehu. Nepříjemnou skákavou střelu ze svých kopaček vypustil Gajos a domácí brankář měl kupodivu velké starosti.
79'
Balón je zpět u zadáku hráčů v červeno-bílém, kteří stále na svojí první větší šanci stále čekají. Faktem je, že hráči Lechu skvěle brání kolem své šestnáctky.
78'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Makuszewski, přichází Gummy.
77'
Málem přišla branka na druhé straně! Dilaverovi se nepovedla střela, kterou zachytil Nielsen, jenomže z bezprostřední blízkosti trefil pouze dobře vyběhnuvšího brankáře.
76'
Lodivod domácího celku tedy sáhl hned ke dvěma změnám. Uvidíme, jestli nový hráči na trávníku oživí nudnou hru.
75'
Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Brama, přichází .
Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Leeuwin, přichází Dessers.
74'
O několik vteřinek později se už žlutí, Labyad tvrdě sestřelil Tralku, který bude potřebovat i lékařské ošetření.
74'
Na druhé straně si útočným faulem vypomohl nový muž na trávníku Nielsen. Dánský hrotový útočník si pomáhal rukama.
73'
Klaiber zachytil přízemní přihrávku a následně sám vyvezl balón. Akce jeho týmu ale opět končí ještě před pokutovým územím.
72'
Domácí kormidelník stále nechce sáhnout k žádnému střídání. Možná že by čerstvý hráč oživil nezáživnou hru nizozemského celku.
71'
Časomíra se nám přechýlila přes sedmdesátou minutu, stále sledujeme stejný obrázek hry. Utrecht se marně snaží dostat na dostřel hostující brance, naopak hráči Lechu Poznań hrozí z ojedinělých protiakcí.
69'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Gytkjaer, přichází Nielsen.
69'
Nabízená exekuce rohového kopu konečně nabídla vážnější příležitost. Na vysoký balón si naskočil Gajos, jehož hlavičku s velkými problémy zkrotil Jensen. Následné dorážky byly z ofsajdového postavení.
68'
Makuszewski se chtěl prosmýknout kolem jednoho z bránících hráčů, který nakonec zasáhl včas. Rohový kop pro Lech.
67'
Před Braafheidem skvěle zasáhl Dilaver, domácí fotbalisté budou vhazovat poblíž pokutového území. Dočkáme se konečně nějaké šance?
66'
Vujadinovic šikovně vyvezl balón skoro až k půlící čáře, před kterou byl podražen. Hlavní arbitr pochopitelně píská nedovolený zákrok.
64'
Jakoby hostující hráči vyslyšeli má slova a konečně se vrhli do útočných manévrů. Ty jsou ostatně jako u domácích hodně rychle odvráceny.
63'
Gytkjaer nedoskočil na vysoký balón směřujíc do šestnáctky nizozemského účastníka evropských pohárů. Jensen bude vykopávat.
62'
Lech Poznań ve druhém poločase naprosto rezignovala na vážnější útočení. První dějství bylo od polského celku o dost aktivnější.
61'
Kerk nejdříve přišel o balón, posléze sám fauloval. Do konce utkání zbývá necelých třicet minut hry, na vážnější šanci stále čekáme.
59'
Na hrací plochu byl přivolán i lékařský tým, s jedním z hostujícím hráčů to nevypadá příliš optimisticky. Dle opakovaného záběru se jednalo o jasný faul.
58'
Na zem ulehl jeden z hostů, fotbalisté Utrechtu tento fakt ignorovali a pokračovali ve hře. To se nelíbilo Lukaszi Tralkovi, který za protesty obdržel žlutou kartu.
57'
Následný centr z levé strany končí až za brankou. Postaral se o něj bývalý hráč milánského AC Urby Emanuelson.
56'
Van de Streek mohl vystřelit, jenomže místo střely zvolil dloubáček na Labyada. Vysoký balón odvrátila obrana soupeře.
55'
Gytkjaer si v předchozím souboji pomohl nedovoleně, hlavní sudí bez váhání píská nedovolený zákrok hostujícímu forvardovi.
54'
Kerk rozkmital své rychlé nohy a dostal se až do pokutového území. Tam se snažil prostřelit val prothráčů, což se mu nepodařilo. I tak rohový kop pro domácí mužstvo.
53'
Míč se následně stěhuje až k hostujícímu brankář Putnockému, který okamžitě rozehrává po zemi svým spoluhráčům.
52'
Utrecht má i nadále více ze hry, do žádné větší příležitosti se mu ale zatím nepodařilo dostat. Nepomohla tomu ani předešlá akce.
49'
Na stadionu se začíná tvořit solidní mlha, to určitě nebude mít dobrý efekt na předváděnou hru obou celků.
47'
Situmovi se absolutně nepovedl centr, domácí brankář si jíž staví kulatý nesmyl k odkopu od své svatyně.
46'
První dějství je u konce a oba týmy odchází do kabin za nerozhodného stavu 0:0. V uplynulé pětačtyřicetiminutovce jsme neviděli žádnou větší příležitost, doufejme tedy, že druhý poločas bude o něco záživnější. Druhý poločas začne přibližně ve 20:00
45'
43'
Na stadionu v Utrechtu jsou slyšet zejména polští příznivci. Těch přijelo do Nizozemska opravdu hodně, není se čemu divit, Polsko je známo svojí vášní pro fotbal.
42'
Na centr k zadní tyči si nabíhal Christian Gytkjaer. Hlavička dlouhovlasého Dána neměla šanci na sebemenší úspěch.
41'
Kerk byl velmi dobře ubráněn, polovysoký balón se vůbec nedostal na hruď domácího kanonýra. Lech Poznań si zakládá na velmi dobře propracované defenzívě.
40'
Vujadinovic si nechtěl komplikovat život a v tísni zvolil odkop až k opačnému pokutovému území. Soupeř ihned spěchá zpět na útočnou polovinu.
39'
Poslední minutky utkání nenabízejí zrovna strhující podívanou. Diváci domácího tábora marně čekají na jakékoliv střelecké ohrožení.
38'
Na opačné straně to zkoušeli také hráči Lechu Poznań. Jejich akce skončila pouze před šestnáctkou.
37'
Stále čekáme na nějakou vážnější příležitost. Domácím se to nepovedlo ani nyní, Dessersova prostrkávačka skončila až u hostujícího strážce tyčí.
34'
Míč z následné standardní situace doplachtil až do rukavic Davida Raagaarda Jensena. Domácí brankář ihned zahajuje svým výkopem protiakci.
33'
Žlutí se i na domácí straně. Domácí zadák Janssen vlétl do souboje s Majewski až moc ostře.
32'
Lech Poznań si svojí aktivitou došla pro další rohový kop. Tentokráte se jednalo o vcelku nebezpečný centr, který musel u bližší tyče odvracet tuším, že van der Maarel.
31'
Ani další střelecký pokus toho neměl se střelou nic moc společného. Gajos sice střílel pohotově, míč ale vyslal někam do dvacáté řady.
30'
Míč propadl až na hranici pokutového území, kde se ke střele dostal Makuszewski. V těžké pozici zacílil pouze do hustiny těl.
29'
Na zeleném pažitu se v bolestech svíjí Kostevych. Hostující bek byl v předchozím souboji nešetrně poslán k zemi, hlavní sudí z Makedonie samozřejmě píská.
28'
Tábor domácích se nyní rozčiluje, hlavní arbitr posoudil souboj Labyada s Gajosem jako faul prvního jmenovaného. Standardka pro Lech daleko z hlouby pole.
27'
Centr mířil k penaltovému puntíku, kde se do vzduchu vyškrábal domácí kapitán Janssen. Ten se sice dostal nejvýše, při zakončení si ale pomohl útočným faulem.
26'
Klaiber obdržel balón k rohovému praporku, kde se mu podařilo otřít balón o nohu protihráče – roh pro fotbalisty Utrechtu.
25'
Na druhé straně měl k balónu daleko křídelník Makuszewski, brankář Jensen uvede svým výkopem míč zpět do provozní teploty.
24'
Emanuelson se snažil otevřít hru do strany, jeho pokus o přenesení těžiště hry trefilo pouze nevhodně stojícího protihráče.
22'
Odpovědnost na sebe vzal forvard Labyad. Technický obstřel sice proletěl nad zdí, míč skončil vysoko nad horní konstrukcí.
21'
Kerk byl při zpracovávání míče poslán k zemi, nabízí se zajímavá pozice ze standardní situace pro nizozemský celek.
20'
Bohužel. Centr byl poslán pouze do prostoru, kde se do vzduchu dostala hlava jednoho z protihráčů. Obránci Utrechtu už opět vymýšlejí, kudy k hostující svatyni.
19'
Šance přijde možná nyní. Dessers si totiž svojí aktivitou vybojoval rohový kop. Do šestnáctky se žene několik hráčů v červno-bílém zbarvení.
18'
Stále sledujeme tentýž obrázek hry. Míč putuje z nohy na nohu hráčů Utrechtu, kteří se nemohou dostat k vážnějšímu ohrožení branky.
16'
Zadáci Utrechtu se snaží uklidnit rozháranou hru, svojí útočnou kombinační akci rozjíždějí hodně zpomaleně.
15'
Netrvalo dlouho a Majewski se chopil další exekuce rohového kopu. Ten byl zahrán signálem na Gajose, jenž se do míče opřel z první. Střelecký pokus připomínal spíše dělostřelecký pokus.
14'
Ten byl zahrán hodně mizerně, na přední tyči centr odvrátil hned první bránící hráč. Hosté zůstanou i nadále u hracího předmětu.
13'
Polské mužstvo je v posledních minutách lehce aktivnější, Poznań svírá svého soupeře u jeho vlastní šestnáctky. Před pár vteřinami si dokonce vybojovala roh.
12'
K pokutovému území si seběhl Dilaver, který svůj centr ale nedokázal propasírovat na místo určení. Hosté se posléze ještě dožadovali odpískání pokutového kopu.
11'
Domácí kapitán Janssen předvedl brilantní obranný zákrok, balón šel od jeho kopačky až ven z hrací plochy.
10'
Utrecht i nadále udává tempo zápasu. Pokutové území soupeře je ale velmi dobře střeženo, před malou chvilkou se málem k zakončení dostal Labyad.
8'
Kerk ukázal své rychlé nohy a dosti nešetrným zákrokem ho poslal k zemi Kostevych. Žlutá karta přišla opravdu hodně brzo.
8'
Byl to právě Jensen, který musel čelit prvnímu střeleckému pokusu. Kousek za šestnáctkou to zkusil Majewski, domácí brankář musel hodně rychle na zem.
7'
S míčem se pomazlil i domácí brankář David Raagaard Jensen, jenž balón ihned poslal na opačnou stranu hrací plochy.
6'
Ani domácí fotbalisté se s míčem daleko nedostali, úvodní minuty připomínají válečnou zónu. Bitva ve středu hřiště, s hodně ostrýma zákrokama.
5'
Do prvního ofsajdu se dostal forvard Lechu Poznań Gytkjaer. Šestadvacetiletý Dán uspěchal svůj náběh za obranu soupeře.
4'
Gajos se nedokázal probojovat proti dvojici protihráčů, i přesto bude hostující zadák Dilaver vhazovat na své polovině hřiště.
3'
S kulatým nesmyslem se poté seznámili i hráči Lechu Poznań, nákop skončil pouze u hráčů v červeném kompletu.
2'
Zápas nám konečně začal, úvodní slovo si vzali fotbalisté nizozemského celku.
1'

FC Utrecht: Jensen – Klaiber, van der Maarel, Janssen (C), Braafheid – van de Streek, Brama, Emenuelson – Kerk, Labyad, Dessers
Náhradníci: Marsman – Leeuwin, Ould-Chikh, Sow, Troupee, van der Meer, Velanas

KKS Lech Poznań: Putnocký – Dilaver, Janicki, Vujadinovic, Kostevych – Majewski, Tralka, Gajos (C) – Makuszewski, Situm – Gytkjaer
Náhradníci: Buric – Gummy, Jozwiak, Nielsen, Radut, Rakels, Tetteh

Rozhodčí: Stavrev.
KKS Lech Poznań

Polská Lech Poznań skončila ve své domácí soutěži na třetí pozici, tedy poslední pozici, která zaručuje evropské poháry. Přitom titul nebyl vůbec daleko, na první Legii Varšava scházely pouhopouhé dva body. Lech Poznań je pravidelným účastníkem evropských pohárů. V loňské sezóně se tento celek prodral až do skupinové fáze Evropské ligy, kde obsadil třetí pozici.

Polský tým musel letošní jízdu předkoly zahájit hned v prvním předkole, kde na něj čekal makedonský celek Palister. Výsledky 4:0 a 3:0 hráli do karet favoritovi z Polska, který se v nadcházejícím předkole utkal s norským Haugesundem. Úvodní porážka 3:2 znamenala, že Poznań bude muset odvetné utkání zvítězit, což se nakonec také povedlo (2:0).
FC Utrecht

Nizozemský celek skončil v loňské sezóně na čtvrté pozici své domácí soutěže. V následném play-off o Evropskou ligu dokráčel Utrecht až do rozhodujícího dvojzápasu s Alkmaarem. Úvodní prohra 0:3 nevěštila dobrý konec, jenomže Utrecht předvedl na domácím stadionu neskutečný výkon a po výhře 4:0 se tak mohl radovat z postupu do předkola Evropské ligy.

Mužstvo z Nizozemska bylo nasazeno do druhého předkola, ve kterém si poradilo maltským celkem Valletta.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Evropská liga pokračuje třetími předkoly, my budeme společně sledovat zápas mezi FC Utrecht a KKS Lech Poznań.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.