Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Utrecht : Petrohrad - 16. srpna 2017   18:00

Utrecht
Utrecht
77' Labyad
1:0
(0:0)
Petrohrad
Petrohrad
Utrecht
Jensen – Klaiber, van der Maarel (C), Braafheid (89. Dumić), van der Meer (78. Troupée) – Van De Streek, Ayoub, Emanuelson, Labyad – Kerk (79. Görtler), Dessers
Marsman – Dumić, Ould-Chikh, Troupée, Bahebeck, Velanas, Görtler
Slavko Vinčić – Tomaž Klančnik, Andraž Kovacic (všichni Slovinsko)
Stadion Galgenwaard, Utrecht
Petrohrad
Lunev – Smolnikov, Ivanović, Mammana, Criscito (C) – Kranevitter (84. Kuzjaev), Paredes, Jerochin – Driussi (57. Poloz), Kokorin (89. Dzjuba), Žirkov
Lodygin – Aňukov, Poloz, Neto, Kuzjaev, Noboa, Dzjuba

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek středečního večera a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 9:7.
Je dobojováno a nizozemský celek se může radovat z vítězství nad Zenitem Petrohrad. Ve druhém poločase byl Utrecht jasně lepším týmem a vypracoval si mnoho brankových příležitostí. Svůj tlak korunovali domácí v 77. minutě, kdy se z dorážky prosadil marocký záložníkLabyad. Červení se poté ještě snažili přidat druhý gól, avšak to se jim nepovedlo a do odvety tak půjdou s náskokem jedné branky.
90+4'
90+3'
Emanuelson přenesl hru Klaibera, tomu se ale nepovedlo zpracování, čehož využil Smolnikov, který odkopl míč do bezpečí.
90+2'
Hráči Utrechtu zřejmě nejsou s jedním vstřeleným gólem spokojení a neustále se ženou kupředu. Nyní to individuální akcí zkoušel Dessers, jenže si naložil příliš velké soustu a obrana hostů jej odzbrojila.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
90'
Dzjuba se hned dostal k balónu na levé straně a zkoušel najít Žirkova, jenž si nabíhal na zadní tyč. Centr zkušeného utočníka Zenitu byl však hodně nepřesný.
89'
Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Braafheid, přichází Dumić.
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Kokorin, přichází Dzjuba.
88'
Petrohradští se po dlouhé době podívali před branku Jensena. Kokorin na levé straně načechral míč do vápna, jenže nikdo z jeho spoluhráčů na jeho nabídku nedosáhl.
87'
Žlutou kartu dostává Ayoub (FC Utrecht).
86'
Utrecht měl několik rohových kopů po sobě, ani jeden se však neujal a obrana hostů zatím odolává.
85'
Červení mačkají svého soupeře a hráči Zenitu neví, kam dřív skočit.
84'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Kranevitter, přichází Kuzjaev.
83'
Domácí měli možnost rohového kopu, Lunev byl ale včas z branky venku a míč chytil do rukavic.
82'
Mammana zkoušel vyslat do útoku Kokorina, nákop argentinského beka byl však příliš dlouhý.
81'
Zenit očividně nechce inkasovat další branku, a tak si raději jeho obránci přihrávají na své polovině. Utrecht je však na koni a domácí velice aktivně napadají.
80'
Celý stadión je nyní na nohou a žádá si od svého oblíbeného celku další branku. Do šance se dostával Dessers, avšak Criscito ho včas zastavil.
79'
Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Kerk, přichází Görtler.
78'
Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází van der Meer, přichází Troupée.
77'
Utrecht právě vstřelil branku!
Domácí se zaslouženě dostávají do vedení! Ayoub zavezl míč do vápna a poté jej poslal na halvu Kerka. Jeho zakončení ještě dokázal vyrazit Lunev, na dorážku ZAKARII LABYADA už ale nestačil.
75'
Pod tlak se nyní dostal Klaiber a jeho zaváhání málem využil Kokorin, avšak ruský křídelník si předkopl míč příliš před sebe.
74'
Žirkov nahrál Kokorinovi a sprintoval rychle do vápna, avšak centr druhého jmenovaného nebyl vůbec přesný a Jensen si jej pohlídal.
73'
Criscito se pokusil přihrát Žirkovovi, kterého ale předskočil Klaiber a míč má opět domácí celek.
72'
Utrecht se snaží malinko uklidnit hru a celá obrana si už poněkolikáté vyměnila balón.
71'
Kokorin teď tak dlouho váhal se střelou, až mu balón od nohy ukopl van der Meer.
70'
Klaiber nyní doslova namazal Kokorinovi, který ale neměl v blízkosti žádného spoluhráče a kulatý nesmysl tak zase rychle přišel.
68'
Kerk si prohodil balón okolo Ivanoviće a hned vypálil. Jeho střela sice mířila mezi tři tyče, Lunev si ale věděl rady.
67'
Hosté jsou stále pod tlakem hráčů Utrechtu, které nyní žene za vstřelením branky výborné publikum.
66'
Velký závar v šestnáctce hostů! Ayoub už mohl pálit, ale ještě se snažil vylepšit pozici pro Kerka. K tomu se však míč nedostal a poté se schoval v chumlu hráčů. Nakonec jej odkopl Mammana.
65'
Domácí se teď hodně zlobí na sudího, jelikož v souboji s Braafheidem se k zemi velice ochotně poroučel Poloz, a rozhodčí mu, jak se říká, skočil na špek.
64'
Obránci domácích měli menší problémy s rozehrávkou a van der Maarel nakonec pro jistotu odkopl míč daleko od Jensenovy branky.
63'
Smolnikov se z ničeho nic zjevil úplně osamocen na pravé straně, jenže lajnový sudí opět zvedá praporek.
62'
Žlutou kartu dostává Klaiber (FC Utrecht).
61'
Kerk dostal přihrávku za obranu a už už to vypadalo, že se dostane do zakončení. Včasným zákrokem mu však šanci překazil Ivanović.
59'
Petrohradští měli rohový kop a nerozehráli ho vůbec špatně. K hlavičce se jen tak tak nedostal Mammana a poté se míč odrazil k Jerochinovi, jehož pumelice pořádně vylekala Jensena.
58'
Poloz se hned zapojil do hry a posílal centr do šestnáctky, avšak ani jeden z hráčů v bílém nedokázal zakončit.
57'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Driussi, přichází Poloz.
56'
Rychlý protiútok táhl po levé straně Paredes, jenž předložil míč Kokorinovi. Ten však nedokázal zakončit přesně.
55'
Dessers se pokoušel s míčem na noze natlačit před Mammanu, stoper hostů ho ale udržel na zádech a balón se dokutálel za postranní čáru.
54'
Hráči Petrohradu se ve druhém poločase zatím moc nedostávají na útočnou polovinu, naopak domácí se prezentují velice aktivní hrou.
53'
Utrecht se nastěhoval před branku Zenitu a jejich tlak korunoval střelou Ayoub, kterého však brankář Lunev vychytal.
52'
Nyní se nepříjemně srazili Smolnikov a Emanuelson. Oba chvilku zůstaváli na zemi, po krátkém ošetření ale oba pokračují.
51'
Kirk si vzal na půlce míč a namířil si to s ním rovnou do vápna, kde mu však na poslední chvíli ukopl kulatý nesmysl Mammana.
50'
Žirkov se na levé straně doslova utancoval a Braafheid ho v klidu odzbrojil.
49'
Kerk se obtočil okolo Ivanoviće, avšak nechal za sebou balón a Mammana tak mohl rozjet protiútok.
48'
Klaiber těsně před vápnem srazil Driussiho a a hráči Zenitu se dožadovali odpískání nedovoleného zákroku, sudí však nic nepíská a hra pokračuje.
47'
Hned v úvodu mohl jít Utrecht do vedení! Labyad posadil míč na hlavu Kerka, kterého ale parádně vychytal Lunev.
46'
Z té nakonec nic nevzniklo a v první půli se tedy diváci branky nedočkali. V úvodu zápasu se hrál parádní fotbal a šance střídala šanci. Nejblíže ke vstřelení gólů měl domácí Utrecht, avšak radost jim zkazil několika skvělými zákroky Lunev. Poté se malinko osmělil i Zenit, v největší šanci se ocitl ve 41. minutě Žirkov, který ale nepřekonal Jensena a skóre je tak 0:0.
45'
45'
Klaiber na pravé straně nedovoleně atakoval Kokorina a hosté tak budou mít standardní situaci z poměrně dobré pozice.
44'
Utrecht závěr prvního poločasu dohrává na své polovině a vypadá to, že do kabin se půjde za bezbrankového stavu.
42'
Následný rohový kop nepřinesl žádné vzrušení, Jensen si totiž došel pro balón.
41'
První šance Zenitu! Žirkov si na pravé straně počíhal na centr Paredese a po skvělém zpracování hned zakončoval. Jensen ale včas vyběhl a šanci hostů tak vychytal.
40'
Na ofenzivní výlet se teď vydal argentinský stoper Mammana, jenž poslal balón na Žirkova. Ten však nechtěl riskovat ztrátu a raději nahrál zpět do obrany.
39'
Braafheid si nyní ve sprinterském souboji s Kokorinem počínal velice zkušeně, nakonec však raději míč poslal za postranní čáru.
38'
Van De Streek se po souboji se Smolnikovem poroučel k zemi, ovšem k velké nevoli domácích příznivců se nedovolený zákrok nepíská.
37'
Jensen vykopl míč až na útočnou polovinu a do šance se opět dostával Kerk. Tomu je ale zase máváno ofsajdové postavení.
36'
Kokorin poslal do pokutového území domácích krásný bochánek, na který jen o kousek nedosáhl Driussi.
35'
Kerk se opět ocitl úplně sám před Lunevem, ale ani tentokrát z toho není branka, jelikož domácímu útočníkovi je máván ofsajd.
34'
Emanuelson z pravé strany kroutil kulatý nesmysl na zadní tyč, kam si nabíhal Dessers. K tomu však centr nedoputoval, protože Lunev si pro něj v pohodě došel.
33'
Zenit se po delší době dostal s balónem na půlku soupeře, avšak z ní je dokázal vytlačit aktivně hrající Labyad.
32'
Robin van der Meer byl pod tlakem napadajícího Kokorina, s celou situací si ale věděl rady a může tak založit útočnou akci.
30'
Domácí jsou nyní více na míči a snaží se tvořit hru. Do další šance se dostával Ayoub, který se prokličkoval až na hranici šestnáctky, kde si však nerozuměl s Labyadem a jejich akce tak končí nezdarem.
29'
Obrovská příležitost Utrechtu! Zcela sám před Lunevem se zjevil Kerk, jenže ruský brankář ve službách Zenitu se blýskl parádním zákrokem.
28'
Labyad chtěl překvapit Luneva střelou z dálky, avšak jeho pokus byl hodně nepřesný a zamířil vysoko nad branku.
27'
Labyad se snažil prodrat po levé straně k vápnu a málem se mu to povedlo nebýt zákroku Criscita.
26'
Forvard Zenitu se ale po malé chvilce zvedl a bude pokračovat.
25'
Na hřišti zůstal ležet Driussi a hra je přerušena.
24'
Kokorin odcentroval do vápna, Braafheid byl však na svém místě a nedovolil hostům skórovat.
23'
Kekr se snažil vyrazit do rychlého protiútoku, avšak Mammana mu šanci zmařil a hned rozehrál na Paredese.
22'
Žirkov si zpracoval balón na prsa a hned se pokoušel o střelu. Ta ale byla pomalá a Jensen ji v klidu chytil.
21'
Hosté jsou v posledních chvílích mírně aktivnější. Uvidíme, zda se jim podaří vstřelit branku.
20'
I Utrecht měl první rohový kop, ani jejich ale nedopadl dobře a zatím se tedy hraje bez branek.
19'
Do úzkých se dostal Braafheid, kterého napadal Kokorin. Vysvobozením pro obránce domácích byl hvizd sudího, jenž pískal nedovolený zákrok.
18'
Zenit rozehrával první roh zápasu. Na Kokorinův centr si naskočil Ivanović, jenž ale nehlavičkoval přesně a Jensen bude odkopávat od své svatyně.
17'
Hostující obránci se nyní několikrát vyměnili balón a poté se Ivanović pokusil vysunout Kokorina, kterého však pohlídal Klaiber.
15'
Klaiber musel teď hodně spěchat dozadu, jelikož na záda mu dýchal Driussi. Obránce domácích nakonec pro jistotu poslal balón za postranní čáru.
14'
Kokorin se krásnou kličkou zbavil obránce a vyslal na branku Jensena střelu levačkou. Jeho přízemní pokus mířil k levé tyči, kam si včas došel gólman Utrechtu a stav tak zůstal neměnný.
13'
Utrecht nyní velice aktivně napadal obránce Zenitu a málem to neslo ovoce, Kerk totiž jen tak tak nezachytil pas Smolnikova.
12'
Už to vypadalo, že bude Kokorin po přihrávce Jerochina postupovat sám na Jensena, jenže pomezní opět mává ofsajd.
11'
Fanoušci nizozemského celku jsou na začátku utkání velice hlasití a ženou své oblíbence za vstřelením branky.
10'
Krásnou individuální akcí se blýskl Dessers, jenž se dostal přes tři hráče Petrohradu a poté nahrál Ayoubovi. Ten se snažil naservírovat míč Emanuelsonovi, Mammana ale jeho záměr vystihl.
9'
Červení nyní malinko uklidnili hru a kombinují na své polovině.
8'
Kokorin si v souboji s Braafheidem počínal příliš agresivně a je mu pískán faul. Utrecht bude moci v klidu rozehrát.
7'
O ofenzivní akci se pokusil Jerochin, který vysunul do útoku Driussiho. Tomu však šanci přerušil zdvižený praporek lajnového sudího.
6'
Ze střední vzdálenosti vypálil Klaiber, Lunev ale nemusel zasahovat.
5'
Žirkov se pokusil předběhnout svého strážce na levé straně, nakonec se mu kulatý nesmysl zamotal pod nohama a nic z toho nevzniklo.
4'
Criscito chyboval v rozehrávce a byla z toho první šance domácích! Do úniku se dostal Kerk, ale míč si moc předkopl a brankář Lunev včas vyběhl, takže forvard Utrechtu ani nezakončil.
3'
Ayoub se pokusil zrychlit hru narážečkou s Emanuelsonem, avšak jejich kombinaci vystihl Paredes, balón drží Zenit.
2'
Ivanović se hned pokusil o dlouhý nákop, kapitán domácích van der Maarel ale odhlavičkoval míč od vápna Utrechtu.
1'
Hlavní rozhodčí poprvé foukl do píšťalky, zápas může začít! Úvodního výkopu se ujali hosté, kteří dnes nastupují v bílých dresech, zatímco jejich soupeř zvolil červenou sadu.
1'
Hráči už jsou seřazeni v tunelu, za malou chvíli je sudí Vinčić přivede na hrací plochu.

FC Utrecht: Jensen – Klaiber, van der Maarel (C), Braafheid, van der Meer – Van De Streek, Ayoub, Emanuelson, Labyad – Kerk, Dessers
Náhradníci: Marsman – Dumić, Ould-Chikh, Troupée, Bahebeck, Velanas, Görtler

FK Zenit Petrohrad: Lunev – Smolnikov, Ivanović, Mammana, Criscito (C) – Kranevitter, Paredes, Jerochin – Kokorin, Driussi, Žirkov
Náhradníci: Lodygin – Aňukov, Poloz, Neto, Kuzjaev, Noboa, Dzjuba

Rozhodčí: Slavko Vinčić – Tomaž Klančnik, Andraž Kovacic (všichni Slovinsko).
FK Zenit Petrohrad

Ruský fotbalový gigant se musel v minulém ročníku tamní Premier Ligy spokojit s třetím místem, což je pro tak ambiciózní celek poměrně málo. Zenit měl sice nejlepší útok, avšak na lepší než třetí místo to nestačilo. Evropskou ligu si tento celek zahraje už druhý rok po sobě. Loni si Lvi v pohodě zajistili první místo ve skupině, poté ale nestačil na Anderlecht a cesta pohárovou Evropou tak skončila hned na startu vyřazovací části.

Letošní rok v milionářské soutěži začal Petrohrad ve třetím předkole. Tam narazil na izraelský celek Bnei Yehuda, se kterým měl docela vážné problémy. Po výhře 2:0 na venkovním hřišti to vypadalo na hladký postup Zenitu, jenže doma prohráli svěřenci kouče Manciniho podlehli 0:1 a o výsledek se museli strachovat do posledních chvil. V domácí soutěži je zatím tento celek suverénní. Po šesti kolech má na svém kontě šestnáct bodů za pět výher a jednu remízu, díky čemuž si může užívat první místo v tabulce.
FC Utrecht

Utrecht se v minulé sezóně nizozemské Eredivisie nacházel po základní části na solidním čtvrtém místě, čímž si zajistil účast v play-off o Evropskou ligu. Tam si v prvním kole dokázal poradit s Heerenvenem a poté po málo vídaném obratu proti Alkmaaru, kdy otočili dvojzápas ze stavu 0:3 na 4:3, slavil postup do předkola milionářské soutěže.

Letošní ročník zahájila družina trenéra ten Haga právě v kvalifikaci Evropské ligy. Ve druhém předkole se Utrecht utkal s maltským celkem Valletta FC. S těmi si tým ze země tulipánů dokázal poradit a mohl se tak těšit na další pokračování. Následující překážkou byl poznaňský Lech. To už byl poněkud složitější soupeř, ovšem parta okolo kapitána Janssena si po výsledcích 0:0 a 2:2, přičemž Utrecht postoupil díky dvěma vstřeleným brankám na hřišti soupeře, zajistila účast v posledním předkole druhé nejprestižnější evropské soutěži. V lize má zatím za sebou jeden zápas, ve kterém si poradila s Haagem.
Hezký středeční podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitního fotbalu! Předkola evropských poháru mají na programu svá poslední pokračování a my se v tomto online přenosu zaměříme na duel, ve kterém nizozemský FC Utrecht vyzve FK Zenit Petrohrad. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.