Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Videoton Fehérvár : Balzan - 29. června 2017   20:45

Videoton Fehérvár
79' Šćepović  • 90+4' Lazović
2:0
(0:0)
Balzan
Balzan
Kovácsik – Nego, Juhász (C), Fejes, Stopira – Bódi (63. Géresi), Varga (54. Pátkai), Hadžić, Suljić – Lazović, Šćepović. Trenér: Marko Nikolić.
Horváth – Marić, Pátkai, Tamás, Szolnoki, Barczi, Géresi.
Dejan Jakimovski – Nikola Karakolev, Kuštrim Lika (všichni MKD)
Puskás Akadémia Pancho Aréna, Felcsút
Balzan
Janjušević – Savić, Oliveira, Serrano, Bezzina – Ljubomirac (77. Lecão), P. Fenech, R. Fenech, Effiong (90+2. Grima) – Kaljević (C), Cadú (83. Lepović). Trenér: Marko Micovic.
Cassar – Micallef, Lecão, Grima, Johnson, Brincat, Lepović.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 7:6. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:11.
Zápas je u konce a z výhry 2:0 se může radovat favorit tohoto zápasu, domácí Videoton FC Fehérvár. Te i po pauze byl tím aktivnějším týmem, ale dlouho ne a ne proměnit šance. Marko Šćepović dokonce neproměnil pokutový kop, ale byl to právě on, kdo v 79. minutě po hezké kombinaci otevřel skóre tohoto zápasu. Druhý gól přišel až v nastaveném čase, to se z dorážky prosadil Danko Lazović. Maďarský tým si tak do odvety poveze velice slibný náskok.
90+5'
90+4'
Videoton Fehérvár právě vstřelil branku!
A je to 2:0! Gólman Janjušević sice zvládl vyrazit prudkou hlavičku, ale na dorážku DANKA LAZOVIĆE už byl krátký. Sice míč zasáhl, bylo to ovšem už za brankovou čárou.
90+2'
Skončil Alfred Effiong, na závěr zápasu nastoupil Dylan Grima.
90+2'
Hosté chystají ještě jedno střídání a moc s ním nespěchají.
90+1'
Obrovskou šanci spálil Ščepović. Géresi mu poslal ideální pas před odkrytou branku, jenže ani to nestačilo. Zakončení šlo těsně vedle.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
90'
Stopira neprotlačil míč na malé vápno, Hosté vyráží dopředu.
89'
Ošetření je u konce, oba odchází mimo hrací plochu a zápas může znovu začít.
88'
Na trávníku leží hostující Savić, míří k němu týmový lékař.
87'
Domácím neklapl ani další roh, Lazovićů v centr na první tyč tým Balzanu odvrátil.
86'
Domácí obrana sbírá dlouhé nákopy Balzanu a okamžitě se stěhuje do protiútoku.
85'
Hosté už trochu pootvírají zadní vrátka, Videoton toho ale zatím neumí využít.
84'
Videoton rozehrál roh, celá akce ale skončila útočným faulem. Janjušević pošle dopředu dlouhý nákop.
83'
Je to tady, na lavičku jde Cadú, závěr zápasu odehraje Milo Lepović.
82'
Hosté chystají střídání.
81'
Janjušević se chystá k rozehrávce, nikam zatím nespěchá.
80'
Videoton v dalším náporu, chce přidat ještě jeden gól.
79'
Tak se domácí dočkali! Předvedli rychlou akci s několika přihrávkami a MARKO ŠĆEPOVIĆ tak umístěnou ranou ke vzdálenější tyči otevřel skóre tohoto utkání.
77'
Hosté střídají, končí Uro Ljubomirac, zahraje si Lecão.
77'
Centr Stopiry odvrátil na roh pozorný Serrano.
75'
Domácí pokračují v útočné činnosti, ta se ale nyní bortí na dobré obraně Balzanu.
73'
Míč si na penaltu postavil Šćepović, mířil nahoru, jenže o trochu víc, než bylo potřeba. Trefil brankovou konstrukci!
72'
Penalta pro Videoton, to vše po faulu na Lazoviće!
72'
Další Géresiho střela už byla nebezpečnější, Janjušević se už na zlobí na své obránce.
70'
Střela z dálky od Géresiho gólmana hostů moc nepřekvapila.
68'
Suljić se sice dokázal zbavit Effionga, poté už ale měla akce domácích sestupnou kvalitu. Míč nakonec skryl připravený Janjušević.
65'
Je to teď docela rozhárané, hraje se mezi šestnáctkami, bez kloudné finální fáze.
63'
Domácí vystřídali, skončil Ádám Bódi, nastoupil Krisztian Géresi.
62'
Tohle byla velká šance domácích! Po rohovém kopu následovala prudká střela, kterou na brankové čáře vykopl Oliveira a gólman Janjušević míč následně uklidil na roh.
61'
Začíná se nám docela žlutit, další takový trest dostal domácí Roland Juhász.
60'
Přímý kop pojali hosté jako signál, ovšem s hodně nepovedeným zakončením.
60'
U hranice pokutového území fauloval Stopira a od rozhodčího obdržel žlutou kartu.
59'
Hosté jsou v posledních minutách rozhodně aktivnější a tlačí se před Kovácsika.
57'
Zeď obstřelil R. Fenech, Kovácsik ale něco podobného čekal, u tyče byl včas a střelu vyrazil.
56'
Další standardka pro hosty, nyní z lepší vzdálenosti i úhlu.
54'
Domácí vystřídali, dohrál József Varga, nastoupil Mate Pátkai.
54'
Centr našel R. Fenecha, jeho zakončení ale skončilo o notný kus mimo.
53'
Přímý kop pro hosty, zprava bude rozehrávat Cadú.
52'
Přihrávka na Effionga byla až moc prudká, míč skončil u Kovácsika.
50'
Lazovićův centr přistál přesně u kopačky jednoho z bránících hráčů, takže ani tato přihrávka nebyla pro Videoton úspěšná.
50'
Rohový kop pro Videoton.
49'
Zprava rozehrál Lazović přímý kop, centr sice propadl do vápna, tam jej ale hosté zvládli odehrát do bezpečnějších míst.
48'
Kovácsik rozehrává od vlastní branky, nedaří se mu ale založit kloudnou akci.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
Je za námi první poločas, který sice přinesl územní převahu domácího týmu, ovšem skóre je stále 0:0. Videoton sice jeden gól vsítil, ten ale nebyl pro porušení pravidel uznán. Balzan toho směrem kupředu moc nepředvedl, gólman Kovácsik měl v první půli docela volný režim...
45+4'
45+3'
Z dobré pozice na střelu nakonec nic nebylo...
45+2'
No a za protesty dostal kartu i hostující Bojan Kaljević.
45+2'
Následovala menší rozmíška, kterou rozhodčí ukončil žlutými kartami pro hostujícího Paula Fenecha a domácího Asmira Suljiće.
45+1'
Serrano fauloval kousek od pokutového území, je tu nebezpečný přímý kop.
45+1'
Centr od rohového praporku hosté dostali do bezpečí, je z toho pouze autové vhazování.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
45'
Cadú chtěl přihrát na střed do lepší střelecké pozice, našel ale pouze domácí hráče...
43'
Pokus o rychlou akci hostům nevyšel, prudký pas za obranu skončil až u Kovácsika.
42'
Fenechova střela šla vedle, gólman Kovácsik se už chystá k rozehrání.
41'
Po delší pauze se konečně hraje, dopředu jdou hosté.
39'
Ryan Fenech sáhl Bódimu do obličeje a za tento přestupek byl rozhodčím potrestán žlutou kartou.
39'
Stopirova bomba se zastavila o bránícího hráče, Janjušević mohl zůstat v klidu.
38'
Stejný hráč se nyní pokoušel trefit z poměrně velké vzdálenosti odkrytou branku, jenže míření bylo nepovedené. Slaboučká střela šla o několik metrů mimo.
37'
Na pravé straně neuspěl Bódi, jeho centr byl odvrácen. Videoton pokračuje v útočné snaze.
36'
Zleva pálil Stopira, jeho prudká rána z úhlu mířila vedle.
34'
V pokutovém území upadl domácí Šćepović, rozhodčí ale o penaltě ani na chvíli nepřemýšlel.
34'
Hadžić nedokázal dostat míč za hostující obranu, Videoton ale i nadále pokračuje v útoku.
32'
Na trávníku chvíli ležel hostující Effiong, už je ale vše v pořádku a můžeme pokračovat.
30'
Lazović sice dostal hlavou míč do sítě hostů, gól ale nebyl pro předcházející faul ve vápně uznán!
29'
Centr se moc nepovedl a míč se velice rychle ocitl až u Janjuševiće.
28'
Hra se nám přesunula na druhou stranu, roh si tentokrát dají hráči Balzanu.
27'
Až třetí centr byl pro branku hostů nebezpečný a to jen proto, že Lazovićlv pas pak Fenech srazil přesně na branku. Janjušević musel vytáhnout rychlé vyboxování.
26'
A další roh pro domácí, centr z pravé strany srazil Fenech.
25'
No tak tohle se nepovedlo, přetažený centr skončil v zámezí.
24'
Roh pro Videoton.
23'
Nego zvládl předběhnout Fenecha a odcentrovat, z krkolomné pozice ale nedokázal přesně přihrát.
22'
Milan Savić předvedl ostrý skluz, za který od sudího okamžitě viděl žlutou kartu.
22'
Juhász vyhrál u vlastní šestnáctky hlavičkový souboj a zahájil tak protiakci Videotonu.
20'
Začíná nám na trávníku přibývat nervozity, tempo hry tím trpí a zápas je rozkouskovaný.
18'
Videoton je i nadále na útočné polovině, zatím je to ale stále bez střeleckého vyjádření.
16'
Dlouho trvalo, než se domácí dostali k rozehrávce, po centru se ale ihned pískalo. Videoton se v pokutovém území dopustil faulu.
15'
Šćepovićův centr odvrátil na roh Bruno Oliveira.
13'
Bódi se hezky proháčkoval až před hostujícího obránce, byl už ale blízko na střelu a Savić jej navíc zblokoval.
12'
Pas letěl až na zadní tyč, kde míč vyboxoval připravený Janjušević.
12'
Po Serranově faulu mají domácí přímý kop, centrovat budou z pravé strany.
10'
Stále čekáme na první vážnější akci, blíže k tomu mají zatím aktivnější hráči Videotonu.
9'
Další trochu lehkovážná kombinace hostů ve vlastní šestnáctce, vše odstartoval patičkou Serrano.
8'
Tak se i stalo, hosté ale jeho aut zvládli odkopnout. Navíc se pískalo proti domácím barvám.
7'
Janjušević rozehrál trochu zbrkle a nepřesně, poslal míč do autu. Stopira se už chystá k dlouhému vhazování.
6'
Těsný aut Videotonu. Mezi diváky to vzbudilo vlnu nevole, na verdiktu to ale nic nezmění.
5'
Na druhé straně mířila přihrávka na Ljubomirace, pas byl ale příliš dlouhý. Míč skončil v zámezí.
3'
Gólman Janjušević si poprvé sáhl na míč, oblouček za jeho obránce mu ale velké problémy nenadělal.
2'
Úvod je opatrný, týmy se zatím oťukávají.
1'

Videoton FC Fehérvár: Kovácsik – Nego, Juhász (C), Fejes, Stopira – Bódi, Varga, Hadžić, Suljić – Lazović, Šćepović. Trenér: Marko Nikolić.
Náhradníci: Horváth – Marić, Pátkai, Tamás, Szolnoki, Barczi, Géresi.

Balzan FC: Janjušević – Savić, Oliveira, Serrano, Bezzina – Ljubomirac, P. Fenech, R. Fenech, Effiong – Kaljević (C), Cadú. Trenér: Marko Micovic.
Náhradníci: Cassar – Micallef, Lecão, Grima, Johnson, Brincat, Lepović.

Rozhodčí: Dejan Jakimovski – Nikola Karakolev, Kuštrim Lika (všichni MKD).
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a fotbalovou zábavu.
Vzájemná utkání

Oba celky se dosud na evropské půdě neutkaly, dnes to pro ně bude tedy premiéra. Favoritem bude určitě domácí Videoton, ale hosté se rozhodně vynasnaží, aby maďarský tým alespoň hodně potrápili.
Balzan FC

To Balzan FC, klub z vesničky Balzan na Maltě moc klubových úspěchů nepobral v tuzemské soutěži a také ani ne evropské scéně. V současné době hraje nejvyšší maltskou soutěž Maltese Premier League, kde jeho nejvyšším umístěním byla letos druhá příčka, díky níž si vybojoval postup do předkola Evropské ligy. I v loňském roce bojovali hráči Balzanu o účast v Evropě, jenže ztroskotali na ázerbájdžánském týmu Neftçi Baku a skončili tak v osmifinále. Kam dojdou letos?
Videoton FC Fehérvár

Maďarský tým z Fehérváru je pravidelným účastníkem nejvyšší maďarské fotbalové ligy. Vůbec historicky první titul v této soutěži získali jeho fotbalisté v sezóně 2010/2011, poté zdvihli nad hlavu trofej podruhé v roce 2015. Ještě předtím, v roce 2006 získali také poprvé vítězství v maďarském fotbalovém poháru. Vůbec největšího úspěchu na evropské scéně dosáhl Videoton v sezóně 1984/1985 v Poháru UEFA, kdy došel až do finále, kde padl s hvězdným Realem Madrid. Postupně vyřadil týmy Duklu Praha, Paris Saint-Germain, Partizan Bělehrad, Manchester United, Željezničar Sarajevo. Byl to tedy jeden z největších úspěchů historie tohoto klubu.
V loňském roce prošel Videoton do semifinále kvalifikace o Evropskou ligu, stopku mu ale vystavil dánský Mydtjylland. Letos se pokusí prolomit brány předkola, aby se hráči Videotonu probojovali do základní skupiny. Cesta to ovšem nebude vůbec jednoduchá.
Hezký večer přeji všem příznivcům fotbalu. Začínají se rozebíhat předkola jak LM, tak i EL. Dnes je na programu pořádná porce zápasů prvního předkola Evropské ligy a my se zaměříme na utkání mezi týmy Videoton FC Fehérvár a Balzan FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.