Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Alaškert : Kluž - 9. srpna 2018   18:00

Alaškert
Alaškert
0:2
(0:1)
Kluž
Kluž
5' Ţucudean   • 49' Ţucudean
Alaškert
Čančarević – Artak Edigarjan, Voskanjan, Stojković, Práznovský, Daghbašjan – Marmentini, Grigorjan, Artur Edigarjan (C), Jefferson – Nenadović.
Avagjan – Antonić, Dašjan, Manučarjan, Sekulić, Simonjan, Romero.
Bojko – Matjaš, Vojtjuk (všichni UKR)
Stadion republiky, Jerevan
Kluž
Vâtcă – Maleš, Costache, Lang, Ioniţă, Peteleu, Tambe.

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 8:5. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 15:13.
Je dobojováno! První polovina třetího předkola Evropské ligy skončila vítězstvím Kluže 2:0, což ji před domácí odvetou zaručuje skvělou výchozí pozici. O obě branky rumunského klubu se postaral útočník George Ţucudean. Nutno ale dodat, že více ze hry měl Alaškert, který vyprodukoval hned šestnáct střel, jenže prakticky všechny byly jenom propagační.
90+3'
90+3'
Costache z rohu nic nevymyslel, což bylo způsobeno i odpískaným faulem Voskanjana na Tambeho.
90+2'
Tambe se sice poslušně vrací, ale přitom už poněkolikáté fauloval. Další zablokovaná střela resultuje v dost možná poslední roh.
90+1'
Manučarjanovi trochu trvalo zpracování a střela z vnitřku pokutového území skončila rohovým kopem. Po něm to pro změnu zkoušel aktivní Romero, ale úspěšný znovu nebyl.
90'
Špetka času pro Alaškert ještě zbývá. Ukrajinští rozhodčí nastavují tři minuty navrch.
89'
Ojedinělá střela z hostujících kopaček. Tambe si připravil pozici zpoza rohu velkého vápna, ale Čančarević zasahovat nemusel.
88'
Tlak arménského celku v posledních chvílích trochu upadl. Po faulu Romera na Djokoviće budou rozehrávat hosté.
87'
Costache pochopitelně nemusel spěchat zpět na nohy a ušetřil dobrou minutku času. Konec zápasu se k nelibosti Alaškertu rychle blíží.
85'
Artak Grigorjan a Valentin Costache šli podobným způsobem proti balónu a navzájem do sebe zajeli nohama. Je z toho žlutá karta pro domácího středopolaře.
85'
Další sražený pokus Artaka Edigarjana umožnil tomuto muži rozehrát i rohový kop, ale obrana Kluže si ve vlastní šestnáctce poradila.
84'
Romero s trochou štěstí obešel jednoho z obránců a přenesl hru více doprava na Nenadoviće, jehož střela z první neměla razanci ani lepší umístění.
83'
Stejně jako na začátku zápasu, tak i po změně stran, je Alaškert po inkasované brance mnohem aktivnější. Nadále však platí, že Arlauskis žádnou tutovou šanci likvidovat nemusel.
82'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Mihai Bordeianu, přichází Alexandru Ioniţă.
81'
Z nějakých sedmadvaceti metrů vyprodukoval přímou střelu Romero, jenže balón proletěl dobré dva metry nad hostující brankou.
80'
A po něm se bude konat i přímý kop z poměrně dobré pozice. Tambe zezadu trochu zbytečně dohrál přihrávajícího Nenadoviće.
79'
Stále to domácí zkouší prostřednictvím dalekonosných střel. Grigorjanův přízemní pokus byl ztečován na rohový kop.
78'
Tambe se sice prodral k centru zprava, ale těsně bráněn nepřesměroval míč do sítě. Bývalý útočník Spartaku Trnava byl navíc v ofsajdu.
76'
Po rozehrávce Artaka Edigarjana se ke střele z úhlu dostal Manučarjan, jenže zleva trefil jenom boční síť Arlauskisovy brány.
75'
Rohový kop pro Alaškert, který by potřeboval co nejrychleji skórovat, aby si udržel alespoň nějakou šanci na postup.
74'
Domácí tým přenesl těžiště hry k levé postranní čáře, jenomže finální přihrávka do druhé vlny k plánovanému adresátovi neprošla.
73'
Oba týmy se teď velmi často střídají v držení míče. Vše se ale odehrává hodně daleko od obou gólmanů.
71'
Dvacet minut před koncem utkání si rumunský tým může na krátkou chvíli odpočinout. Po faulu Voskanjana na Costacheho to bude právě Kluž, která může zaútočit.
69'
Střídající hráči hrají v posledních minutách prim. Po faulu kamerunského útočníka Tambeho rozehrávali domácí a ke střele se podruhé dostal Romero. Míč mezi tři tyče ale nevtěsnal.
68'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází George Ţucudean, přichází Robert Tambe.
68'
Opět v hlavní roli americký fotbalista Romero, který se tentokrát provinil proti pravidlům faulem na Maneu a vyfasoval k tomu žlutou kartu.
67'
Nově příchozí Romero se okamžitě uvedl střeleckým pokusem. Recept na překonání brankáře Kluže ale rovněž nenašel.
65'
Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Jefferson, přichází César Romero.
64'
Camora sice dostal přihrávku z levého křídla do střelecké pozice, tentokrát to bylo zakončeníz hranice vápna, ale Arlauskis opět snadno zasáhl.
63'
Střídání v týmu CFR Kluž: ze hřiště odchází Sebastian Mailat, přichází Valentin Costache.
62'
Čančarević snadno pokryl neškodný centr z jeho levé strany. Protiakce arménského klubu skončila už tradiční střelou z dálky, ale Práznovský z třiceti metrů zamířil nad břevno.
61'
Ofsajd a v něm dosud jediný úspěšný střelec George Ţucudean, který by určitě rád zkompletoval v poslední půlhodině hattrick.
59'
Dvougólové manko Alaškertu trvá i po střeleckém pokusu Nenadoviće. Znovu se však jednalo o střelu z dálky, která letěla přesně doprostřed branky.
57'
Domácí znegovali svou výhodu po faulu Mailata na Artaka Edigarjana. O chvilinku později se totiž provinil také střídající Srb Sekulić.
55'
Mihai Bordeianu se dokázal odpoutal od Artaka Edigarjana a už nabíral zajímavou rychlost. Daleko se ale nedostal, protože byl zezadu faulován.
54'
Nenadović měl úplně otevřenou cestu do pokutového území. Po průniku z pravé strany však vypálil trestuhodně špatně a nepřesně.
53'
Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Gustavo Marmentini, přichází Edgar Manučarjan.
52'
Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Artur Edigarjan, přichází Danilo Sekulić.
50'
Dva hostující fauly během pár vteřin. Nejprve se provinil dvougólový Ţucudean a po něm také Hoban. Míč pro Alaškert.
49'
Kluž právě vstřelila branku!
Hosté zažívají vynikající vstup také do druhého poločasu! Míč si na penaltový bod postavil GEORGE TUCUDEAN a s trochou štěstí pokořil Čančareviće, který vystihl směr střely, ale balón mu prošel pod tělem do sítě.
48'
Žlutou kartu dostává Oliver Práznovský (Alaškert FC).
48'
Djoković dával krátkou přihrávku do vápna, kde Práznovský hodně podcenil situaci a fauloval zabíhajícího Ţucudeana. Je z toho penalta pro Kluž!
47'
Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky neuskutečnil žádnou změnu v sestavě, a tak pokračujeme v základních jedenáctkách na obou stranách.
46'
Je za námi první poločas, do kterého rumunská Kluž vstoupila aktivněji a už v páté minutě se mohla radovat z gólu, když se prosadil George Ţucudean. Od té doby převzal aktivitu hlavně domácí Alaškert, který však sázel pouze na neškodné střely z velkých vzdáleností a z těch si žádnou větší šanci nevytvořil.
45+3'
45+2'
Nastavený čas se zatím odehrává v naprostém poklidu. S největší pravděpodobností se půjde do šaten za stavu 1:0 pro Kluž.
45'
Kvůli několika prostojům se nastavují tři minuty.
44'
Daghbašjanův centr vzduchem se k exekutorovi vrátil. Levý bek Alaškertu tentokrát zvolil přihrávku po zemi, ale žádnou šanci tím rovněž nevytvořil.
43'
Constantin Păun převzal dlouhou a milimetrově přesnou diagonálu k levé postranní čáře. Tam se proti němu rychle vyrojilo několik domácích obránců a ti mu balón sebrali.
42'
Ovidiu Hoban musí být po tvrdé inkasované ráně ošetřován, ale podle všeho se za malinkou chvíli znovu vrátí do hry.
41'
Artak Edigarjan zvolil přímou střelu z velké dálky, ovšem svou dělovkou doslova sestřelil ve zdi stojícího Hobana. Odražený balón skončil u Artura Edigarjana, jenž z dálky minul.
40'
Rumunský celek se už dlouhé minuty nemůže vymanit z tlaku. Artura Edigarjana tentokrát fauloval Mailat a je z toho standardka pro Alaškert.
39'
Místo Artura tentokrát rozehrával Artak Edigaryan, jenže jeho centr z hloubi pole byl zablokován ještě před pokutovým územím.
38'
Tentýž fotbalista obstaral i rozehrávku rohového kopu, jenže Kluž se velmi snadno ubránila. V defenzivní činnosti ale bude muset pokračovat kvůli faulu Păuna na Marmentiniho.
37'
Artur Edigarjan nakopával míč dopředu po jednom z nedovolených zákroků. Zadáci Kluže odvrátili balón na roh.
36'
Daghbašjan nejprve neúspěšně centroval z levé strany a pak vyhnal do autu Mailata. Alaškert tak ještě zůstává na útočné polovině.
35'
Tempo zápasu na krátkou dobu trošku opadlo, domácí kontrolují míč, ale zatím se s ním zdržují jen okolo půlící čáry.
33'
Ognjen Čančarević se pořádně proletěl vzduchem, avšak solidní dalekonosná dělovka Mailata nakonec jeho branku o kousíček minula.
32'
A máme tu další zdržení. Kvůli problému s pravou nohou zůstává ležet slovenský obránce Alaškertu Oliver Práznovský. Vypadá to na problém se svalem, takže ve hře je i střídání.
31'
Mailat poslal zleva hodně prudký centr, který se zastavil kousek na první tyčkou, nicméně žádný z hostů se ke střele nedostal.
30'
Na přelomu třicáté a jednatřicáté minuty následuje rohový kop pro rumunskou Kluž.
29'
Přesně uprostřed hrací plochy musel být Mihai Bordeianu ošetřován, každopádně to vypadá, že bude moci pokračovat ve hře.
28'
Danijel Stojković to hodně přehnal ve středovém kruhu, kde tvrdým skluzem doslova sestřelil Bordeiana a za žlutou kartu může být ještě hodně rád.
28'
Samotný přímý kop z osmnácti metrů nic nebezpečného nepřinesl, Cristian Manea vypálil vysoko nad horní tyč Čančarevićovy brány.
27'
Manea se těsně před rozehrávkou musel zastavit, neboť pan Bojko odhalil nepovolený pohyb zdi. Arturu Edigarjanovi dokonce ukázal žlutou kartu.
26'
V nastalém zmatku před pokutovým územím viděl hlavní rozhodčí nějaký faulík a nařídil ve prospěch Kluže nebezpečný přímý kop.
25'
Z levé strany jej rozehrál Sebastian Mailat, ovšem domácí gólman Čančarević jeho centr nekompromisně vyboxoval ven z vápna.
24'
Menší zdravotní trable měl Artak Edigarjan, který chvíli ležel na hrací ploše a s bolestivou grimasou se vrátil zpět na nohy. Hned vzápětí se bude konat roh.
23'
Hobanův dpískaný faul na Nenadoviće dal Alaškertu výhodu standardní situace. Domácí ji rozehráli na krátko, načež přišla další rána téměř ze čtyřiceti metrů. Arlauskis s ní měl trochu starostí, ale nadvakrát ji přece jenom pokryl.
22'
To fotbalisté Kluže jsou v ofenzivě o dost nebezpečnější. Mailat dostal přízemní pas od Bordeiana a střelou z otočky donutil Čančareviće zasahovat.
21'
Jestli v domácím podání něco vázne, tak je to koncovka. I Edigarjan to zkusil z dálky a o velký kus minul.
20'
Alaškert má po inkasovaném gólu paradoxně mnohem více ze hry a v posledních minutách dělá radost většině fanoušků, kteří vytváří zápasu příjemnou kulisu.
19'
Artur Edigarjan trochu překvapivě poslal dlouhý centr před pokutové území, kde se jeden z jeho kolegů pokusil o těžkou střelu z voleje, ale ta absolutně neletěla do prostoru branky.
18'
Jefferson odvedl vynikající práci proti přesile dvou hráčů, na kterých v rohu hřiště vyrobil v domácí prospěch rohový kop.
17'
Právě Constantin Păun doběhl přihrávku do volného prostoru a zprava nabídl přihrávku do druhé vlny pro Bordeiana, jenž ze služné pozice přestřelil.
16'
Jeden z naprostého minima faulů předvedl Grigorjan, který uprostřed hřiště povalil Păuna a Kluž může z klidu rozehrávat.
15'
Taron Voskanjan se z pozice stopera posunul mezi záložníky a dokonce mohl střílet z dobrých třiceti metrů. Kromě razance teď ale nebyla ideální ani přesnost, takže Arlausksi zasahovat nemusel.
13'
Znovu se hosté zatáhli v jedenácti lidech k vlastnímu pokutovému území. Kombinující Alaškert je nijak nepřekvapil a to platilo i o další střele z dálky od Marmentiniho.
12'
Domácí několik desítek vteřin kombinovali pár metrů před šestnáctkou, odkud nakonec vypálil Brazilec Marmentini, ale opět se jednalo jen o propagační střelu, kterou Arlauskis vyřešil.
10'
Nepřesný nákop z hostující obrany zachytil až brankář Čančarević, jenž ihned rozehrál, ale domácí akce vyvrcholila jen nezachyceným centrem zleva.
9'
Druhý zákrok pro litevského brankáře Kluže, který si jednoduše poradil s pomalou dalekonosnou střelou Artura Edigarjana.
8'
Na druhé straně si Jefferson udělal prostor k centru z levé strany, ale ve vápně našel jenom připravené zadáky soupeře.
6'
Kluž se chvíli po po rozehrávce opět vrátila do držení míče, ale ze své další akce tentokrát nic nevymyslela.
5'
Rumunský klub se už v páté minutě dostává do vytouženého vedení! Vynikající práci odvedl hlavně Camora, který parádně načasoval kolmici pro GEORGEHO TUCUDEANA, jenž se poměrně snadno dostal za obranu a vybíhajícího Čančareviće učebnicově přehodil střelou z levé strany.
3'
Velmi dobře zaplněný stadion v Jerevanu viděl první zakončení i v podání domácích fotbalistů. Po zablokované střele zpoza vápna se míč dostal k Jeffersonovi, jenž ale nedal míči moc razance a Arlauskis snadno zasáhl.
2'
Hned v úvodu slibná možnost pro Kluž! Camorova střela z levého kraje velkého vápna byla tečovaná a míč letěl k vzdálenější tyče, u které byl skluzující Constantin Păun o chloupek později a zblízka poslal balón do boční sítě.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v bílých, zatímco hosté ve vínově červených dresech.
1'

Alaškert FC: Čančarević – Edigarjan, Voskanjan, Stojković, Práznovský, Daghbašjan – Marmentini, Grigorjan, Edigarjan (C), Jefferson – Nenadović.
Náhradníci: Avagjan – Antonić, Dašjan, Manučarjan, Sekulić, Simonjan, Romero.

CFR Kluž: Arlauskis – Manea, Vinícius, Mureşan, Camora (C) – Hoban, Djoković – Păun, Bordeianu, Mailat – Ţucudean.
Náhradníci: Vâtcă – Maleš, Costache, Lang, Ioniţă, Peteleu, Tambe.

Rozhodčí: Bojko – Matjaš, Vojtjuk (všichni UKR).
Vítěz tohoto dvojzápasu postoupí do čtvrtého předkola Evropské ligy, ve kterém se utká s lepším z dvojice Legia Varšava – F91 Dudelange.
CFR Kluž

Tým z rumunské Kluže potkal podobný osud, jako v případě jeho dnešního soupeře. Poté, co překvapivě ovládl ligovou soutěž s bodovým náskokem před FCSB, byl nasazen do druhého předkola Ligy mistrů, ve kterém potkal švédské Malmö FF a musel překousnout konec v soutěži po výsledcích 0:1 a 1:1. V pohárové Evropě se Kluž představuje poprvé od léta 2014, kdy skončil ve třetím předkole Evropské ligy. Ještě o dva roky dříve se však probojovala až do základní skupiny Ligy mistrů a v jednom ze zápasu porazila slavný Manchester United 1:0.
Alaškert FC

Arménský fotbalový klub z Jerevanu v minulé sezóně zkompletoval mistrovský hattrick, když tamní nejvyšší soutěž vyhrál potřetí za sebou s náskokem šesti bodů na FC Banants. Tím se opět kvalifikoval do bojů o Ligu mistrů, jenomže už v prvním předkole narazil na favorizovaný Celtic a s ním dvakrát prohrál v poměru 0:3. Alaškert se tak přesunul do Evropské ligy a ve druhé části kvalifikace udolal černohorskou Sutjesku Nikšić po výsledcích 0:0 a 1:0. Poprvé ve své klubové historii se tak arménský celek může těšit na účast ve třetím předkole.