Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Basilej : Arnhem - 16. srpna 2018   20:00

Basilej
Basilej
30' Al. Ajeti
1:0
(1:0)
Arnhem
Arnhem
Basilej
Omlin – Widmer, Cümart, Balanta, Petretta – Dié, F. Frei (C), Zuffi – van Wolfswinkel (90+3. Bua), Al. Ajeti (46. Oberlin), Stocker
M. Hansen – Campo, Oberlin, A. Kalulu, Bua, Xhaka, Kaiser
Siebert – Seidel, Koslowski (všichni GER)
St. Jakob-Park, Basilej
Arnhem
Eduardo – Karavajev, van der Werff (C), Clark-Salter, Büttner – Foor, Bero (28. Thelander), Serero – Beerens (82. van Bergen), Matavž (71. Darfalou), Linssen
Pasveer – Karami, Clark, Bruns, Darfalou, van Bergen, Thelander

Basilej postupuje do čtvrtého předkola Evropské ligy. Dnešní zápas přitom nezačala dobře, jenže velkou roli sehrála přímá červená karta pro Clarkea-Saltera po zásahu do horní části těla protihráče. Domácí toho krátce poté využili k rohu, díky kterému otevřel (a zároveň uzavřel) Ajeti skóre zápasu. Nicméně, hosté nehráli vůbec zle. Se soupeřem v oslabení odehráli vyrovnanou druhou půli. Avšak poháry pro ně v letošní sezoně končí.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 8:5. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 18:14.
90+4'
90+4'
Kombinace Buy se spoluhráčem na pravé straně zřejmě končí zápas.
90+3'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází van Wolfswinkel, přichází Bua.
90+3'
Van der Werff promáchl se spoluhráčem na zadní tyči, Omlin nebude s rozehrou pospíchat.
90+2'
Balanta (BAS) udělal faul zleva proti Darfalouovi za cenu žluté karty.
90+2'
Domácí krátce vedli útok po levé straně, ale k zakončení se nedostali.
90+1'
Dié a van Wolfswinkel nenašli společnou řeč na pravé straně.
90+1'
Tři minuty přidává sudí Siebert.
90'
Frei srazil míč do pravé poloviny vápna, kde po nahrávce Oberlina zakončil van Wolfswinkel vedle druhé tyče svojí levou nohou.
89'
Stockerovu přihrávku po levé straně přečetl bránící hráč, ale vhazovat by měl Petretta z poloviny soupeře.
89'
Zuffiho střela ze střední vzdálenosti šla mimo branku, od které rozehraje Eduardo.
89'
Büttner přihrál na levou stranu, ale jeho spoluhráč ihned ztratil míč.
88'
Ofsajd Basileje na levé straně.
88'
Domácí šetří čas dlouhou kombinaci a zase slyší pískot z tribun.
87'
Jenže jeden z hostů nasměroval míč mimo tři tyče, vykopávat bude Omlin.
86'
Petretta fauloval zleva Linssena nataženou nohou a tohle je zajímavá standardní situace pro hosty.
85'
Hosty musí hodně mrzet vyloučení v prvním poločase. O desíti nehrají ve druhém dějství vůbec zle.
85'
Domácí začínají pořádně šetřit čas.
84'
Utkání nemá úroveň... Zejména ve druhém poločase .
83'
Darfalou se neprosadil z pravé strany přes bránícího hráče, tomu navíc pomohl rukama Omlin.
82'
Widmer přiblížil hlavou na pravé straně své mužstvo k postupu.
82'
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Beerens, přichází van Bergen.
81'
Stocker nasměroval míč zleva vedle zadní tyče.
81'
Po chybě v hostující rozehrávce vystřelil Ajeti z pravé strany na bližší tyč, kde zasáhl Eduardo.
80'
Basilej je blízko postupu do čtvrtého předkola Evropské ligy, ale s výkonem ve druhém poločase nemůže být vůbec spokojena.
79'
Zakončení Foora zleva přes Freie výrazně míjí delší dolní roh branky.
78'
Petretta (BAS) vyfasoval žlutou kartu za zdržování hry před autovým vhazováním z levé strany a poloviny domácích.
78'
Büttnerův centr zleva po souboji jeden na jednoho byl nepřesný a Omlin jen sledoval balón letící v domácím vápně.
77'
Stocker převzal míč na pravé straně, ale proti třem fotbalistům byl zcela bez šance.
77'
Beerens odcentroval pravačkou na druhou tyč a hlavu jednoho z domácích hráčů.
77'
Po faulu na levé straně kopou hosté standardku.
76'
Balón do levé části vápna, Frei z jedničky vypálil vedle zadní tyče.
75'
Stocker na ose hřiště zkusil střelu po zemi do pravého dolního rohu branky, ale Eduardo zakročil nataženou levou rukou, i tak roh proti Vitesse.
75'
Zakončení na zadní tyči hlavou kryje rukama Omlin.
74'
Widmer fauloval zleva u rohového praporku a připravil hostům volný přímý kop.
74'
Domácím je pískaný faul po ztrátě míče, hosté sáhli k rozehře nakrátko z pravé strany.
73'
Balón propadl po teči hostů až na autové vhazování z druhé strany, které vezme Petretta.
72'
Frei postrčil míč do pravé poloviny vápna, kde vyhrál van der Werff ve skluzu souboj s Oberlinem.
72'
Omlin a Eduardo jsou ve druhém poločase prakticky bez složitějšího zákroku.
72'
Matavž byl dneska nevýrazný, ale to je dané tím, že jsou hosté o desíti.
71'
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Matavž, přichází Darfalou.
70'
Rozhodně není domácí výkon ve druhém poločase nějak přesvědčivý, pokud vezmeme v potaz, že hosté jsou o desíti.
70'
Díky Petrettovi na levé straně skončil hostující útok bez zakončení na Omlina.
69'
Foor a Büttner zlobili krátce domácí celek na levé straně, ale nakonec nikdo z hostů ani neodcentroval.
68'
Po nástřelu na bližší tyč byl van Bergen zablokovaný, míč vykopne zpět do hry Omlin od své pokladnice.
68'
Linssen hlavičkoval na přední tyč a bránící hráč odehrál balón hlavou na roh.
67'
Büttner měl na levé straně proti sobě dva hráče a vytěžil z minima maximum – autové vhazování.
67'
Linssen se nedostal k nákopu na levé straně, ale následně si vyžádal Büttner faul na polovině soupeře.
66'
Dva hráči hostů se při centru zprava nedohodli na zadní tyči a výsledkem toho je rozehrávka pro Omlina.
65'
Widmer hlavičkoval z osy vápna doprostřed branky a rukavic Eduarda.
64'
Cümart byl součástí kombinace na pravé straně. Nakonec došlo na dohrávku do levé poloviny vápna a sražený centr. Roh rozehraje Zuffi.
64'
Eduardo odkopl míč na levou stranu, ale dráhu míče kontroval Widmer na polovině hrací plochy.
63'
Zuffi se rozběhl na levé straně, následný centr uklidil Büttner hlavou na přední tyč do autu.
62'
Domácí pokračují ve své pasivitě a působí dojmem, že druhý poločas podcenili.
61'
Od hlavy Cümarta u pravé tyče se balón odrazil jen k Büttnerovi, ten levačkou přes Widmera těsně minul břevno, Omlin natahoval ruku, ale balónu se nedotkl.
61'
Van Wolfswinkela neposlechl na pravé straně první dotek s míčem, ale domácí ještě svůj útok neukončili.
60'
Büttner vše dirigoval na polovině hřiště až si zahrál nohama také Eduardo po přihrávce pod sebe.
59'
Büttner poslal míč zleva do ohně po narážečce a ve vápně na něj špičkou kopačky nedosáhl Beerens a ani ještě jeden hostující fotbalista.
58'
Beerens si na pravé straně nerozuměl se spoluhráčem, takže balón sebral vystupující Dié.
58'
Při souboji jeden na jednoho viděl rozhodčí faul domácích na půli.
57'
Série krátkých hostujících nahrávek na polovině hřiště a poté nepřesný pas na levou stranu, takže vhazuje Widmer.
57'
Celkem nuda oproti prvnímu poločasu.
56'
Vynikající práce Stockera a Petretty na levé straně, druhý zmiňovaný byl navíc faulovaný po hostující ztrátě míče.
55'
Cümartovu nahrávku nestihl Oberlin na pravé straně na hrací ploše, hosté mají aut.
54'
Ruky Linssena na levé straně, domácí můžou krátce rozehrát z vlastní poloviny.
53'
Po výborném domácím presinku odskočil Widmerovi míč na pravé straně.
52'
Büttner poslal zleva dlouhou křižnou nahrávku do ofsajdu na nabíhajícího Linssena.
52'
Zuffiho míč na druhou tyč patřil k těm přetaženým.
51'
Roh zprava proti hostům.
51'
Domácí mají výraznou převahu na držení míče na startu druhé půle.
50'
Píská se útočný faul hostů zleva na Widmera, míč zdarma pro domácí tým.
50'
Widmer svedl hlavu na pravé straně, následně bude vhazovat hostující tým.
49'
Stockerův centr zleva jen proletěl vápnem, vykopává tak Omlin.
49'
Někteří fanoušci už to nevydrželi a pískají na domácí fotbalisty.
48'
Domácí dlouho drží míč na svém území a jsou hodně pasivní směrem dopředu.
48'
Centr zprava zneškodnil Dié hlavou na první tyči.
47'
Po zákroku Beerense z pravé strany disponuje domácí celek autem z vlastní poloviny.
47'
Dié nakopl míč křížem na levou stranu, kde zamezil nebezpečí Karavajev svojí hlavou.
46'
Basilej je na balonu v úvodu druhého poločasu.
46'
Střídání v týmu FC Basilej: ze hřiště odchází Al. Ajeti, přichází Oberlin.
46'
Vitesse vstoupilo velice dobře do utkání a po většinu prvního poločasu bylo aktivnějším týmem. Jenže v 27. minutě zasáhl Clarke-Salter protihráče z výskoku kopačkou do oblasti okolo levého ramene a dostal přímou červenou kartu. Netrvalo dlouho a rohu Zuffiho využil k zakončení hlavou Ajeti směrem k zadní tyči – 1:0. Od té doby už Basilej kontrovala dění na hrací ploše a Omlin si nepřipsal navíc žádný těžší zákrok. Hosté to mají složité před druhým poločasem, musí vstřelit minimálně dvě branky. Jisté je, že se prodloužení dnes hrát nebude.
45+5'
45+4'
Domácí tahali míč a pomohli si i nahrávkou na Omlina.
45+4'
Ztráta Linssena na pravé straně daruje autové vhazování domácím.
45+3'
Z něho nepřišlo nic zásadního a hosté startují svůj protiútok autem z pravé strany.
45+3'
Jenže kope se další roh po akci van Wolfswinkela po levé straně.
45+3'
Na kratší tyči byli pouze hostující fotbalisté.
45+2'
Zuffi přetáhl míč na zadní tyč, ale roh si ještě zopakuje.
45+1'
Proti dvojici Frei – Stocker si Eduardo dobře postavil zeď.
45+1'
Čtyři minuty se nastavují.
45'
Van der Werff (ARN) to přehnal s důrazem na středu hrací plochy a dostává za poslání Diého k zemi žlutou kartu.
45'
Domácí si přihrávali na polovině hřiště a poté oslovili Petrettu na levé straně.
44'
Po centru zleva na zadní tyč padl odražený míč do rukou Omlina.
43'
Po nahrávce Freie byl zřejmě Petretta na levé straně zablokovaný při střele pravou nohou.
43'
Hosté to mají o desíti složité, domácí je prakticky k ničemu nepouští.
42'
Míč šel do rukavic Omlina, který se postavil na střed vápna.
41'
Petretta se omlouvá za podražení Karavajeva, standardní situace zprava.
41'
Ajeti zahodil tutovku po pasu Freie mezi dva beky, pravačkou poté zamířil vedle levého dolního rohu branky.
40'
Beerens si pomohl faulem na pravé straně, domácí toho využili k rozehře nakrátko.
40'
Dlouhý míč do velkého vápna chytil Omlin zcela bez problémů.
40'
Faulovanému Sererovi se na nohy nechtělo, ale už je v pořádku.
39'
Dié našel na levé straně pouze hlavu bránícího hráče a navíc poté udělal útočný faul na hostující polovině.
38'
Domácí se na zadní tyči ubránili bez pomoci Omlina.
37'
Při hostujícím postupném útoku po levé straně fauloval Cümart.
36'
Ajeti si seběhl na rychlou nahrávku do pravé poloviny šestnáctky, ale pravačkou minul horní tyč.
36'
Frei natáhl kombinaci na levé straně s Petrettou. Následné zakončení Cümarta do pravého dolního rohu branky si pohlídal rukama Eduardo.
35'
Na delší tyči vyrazil Eduardo balón rukama do bezpečí.
34'
Souhra Widmera se Zuffim na pravé straně znamená roh.
34'
Domácí jsou naprosto uvolnění a soupeř se nyní brání.
33'
Dlouhá kombinace hostů neskončila střelou na branku, rozehrávka tak stojí na Petrettovi.
33'
A opět kombinace hostů u středového kruhu, domácí jsou zatažení.
32'
Ani nákopem po pravé straně se hosté neprosadili.
32'
Van der Werff kombinoval se spoluhráči na polovině hřiště se snažil se dostat přes obranný blok soupeře.
30'
Basilej právě vstřelila branku!
Zuffi rozehrál levačkou roh zleva do levé části vápna. ALBIAN AJETI z výskoku zakončil hlavou do vzdálenějšího dolního rohu branky (pravého z pohledu střelce). Prodloužení se dnes hrát nebude.
29'
Zakončení Zuffiho bylo tečováno na roh po pravé ruce Eduarda.
28'
Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Bero, přichází Thelander.
27'
Clarke-Salter (Vitesse) dostává přímou červenou kartu. Jeden z domácích hráčů se vracel z ofsajdové pasti, hostující bek vyskočil a kopačkou jej trefil nedaleko krku a levého ramene.
26'
Stockerovi se na levé straně postavil do cesty Karavajev a ten mohl ještě využít křížem pod sebe Eduarda.
25'
Už se opět hraje, útočí hosté od Eduarda.
24'
Hráči dostávají pauzu na doplnění energie.
23'
Nejprve to vypadalo na situaci dva na dva, nakonec se vrátili další hostující hráči. Stocker adresoval kříž do levé poloviny vápna, kde Frei prvním dotekem zatočil míč okolo pravé natažené nohy Eduarda a tím pádem i bližší tyče.
23'
Büttner měl k míči daleko na levé straně, vhazovat bude Widmer.
22'
Karavajev marně hledal Beerense na pravé straně a akce hostů končí.
22'
Karavajev přilétl na pravou stranu z druhé vlny, ale křižná nahrávka neskončila na opačné straně hrací plochy u spoluhráče.
21'
Domácí celek si zatím nevytvořil větší příležitost.
21'
Ztráta Basileje na hraně vápna, míč má pevně v moci Eduardo.
20'
Linssen se diví, ale i on zapsal faul na pravé straně.
20'
Vinou faulu Forra rozehrávají domácí z levé strany, ale Eduardovi zatím nehrozí zdaleka velké nebezpečí.
19'
Karavajev pokazil narážečku se spoluhráčem na pravé straně a vykopávat tak bude Omlin.
18'
Karavajev se zbavil na pravé straně Stockera, ale nikoliv dalšího hráče.
18'
Büttner podržel míč na levé straně a poté si jej vyměnil s kolegy z obrany na hranici středového kruhu.
17'
Bero byl úplně volný na ose vápna, ale hlavou přes Freie usměrnil hlavu vedle levé tyče.
16'
Karavajev si seběhl na pravou stranu při křižné nahrávce a po teči Petretty se postaral o roh.
15'
Domácí kopali roh, ale zakončení Cümarta hlavou zleva mířilo vedle delší tyče.
15'
Po sklepnutí Freie hlavou pálil Stocker v pravé části volejem levačkou do bránícího fotbalisty.
14'
Domácí nikam nepospíchali až hráli krátce po levé straně.
14'
Zuffimu se nepovedl centr z pravé strany a hosté zakládají svůj kontr.
13'
Na centr Karavajeva zprava dosáhl na vzdálenější tyči Omlin a navíc byl faulovaný v malém vápně.
12'
Zuffi centroval levačkou na přední tyč, kde zasáhl hlavou bránící fotbalista, domácí mají ještě autové vhazování u vápna hostů.
11'
Rychlá souhra domácích skončila sraženým centrem Ajetiho z levé poloviny vápna na roh.
11'
Frei zapojil do hry nohy Omlina, ten se rozhodl pro rozehrávku na pravou stranu, kde pokračuje Widmer.
10'
Dié vybojoval faul na vlastní osobu při první fázi útoku po levé straně.
10'
Van der Werff držel protihráče na ose jeho poloviny.
9'
Clarke-Salter rozehrával s van der Werffem, domácí nikterak nepresovali.
9'
Více na balonu je zatím Vitesse.
8'
Kde si pomohl faulem Dié, takže standardní situace proti domácím.
8'
Serero měl dobrou rychlost a zbavil se Zuffiho, poté drží hosté míč na pravé straně.
7'
Hosté pouze odevzdali míč po pravé straně do velkého vápna, kde čekal Eduardo.
7'
Omlin a Eduardo jsou zatím bez zákroku.
7'
Centr zprava stáhl Eduardo na druhé tyči do koše.
6'
Na unikajícího Widmera byla hostující obrana zleva připravená.
6'
Na zadní tyči schoval Omlin balón do rukavic.
5'
Hosté získali standardní situaci z levé strany.
5'
Vitesse kombinovalo na vlastní polovině. Posléze přišel míč na nohu Karavajeva na pravé straně.
4'
Po faulu na Serera na levé straně a polovině hrací plochy rozehráli hosté nakrátko.
3'
Stockera zastavil na levé straně důrazný van der Werff, domácí vhazují.
3'
Karavajev se chopil míče na pravé straně po nahrávce Eduarda, vzápětí bylo těžiště hry na půli.
2'
Stocker ztratil míč na ose hřiště, domácí musí začít další akci od Omlina.
2'
Eduardo nakopl balón na levou stranu, ale Widmer vyhrál jeden na jednoho.
1'
Centr na střed vápna odhlavičkovala domácí obrana mimo šestnáctku.
1'
Karavajev táhl akci po pravé straně, následně byl Bero faulovaný na domácí polovině.
1'
Hosté měli rozehrávku zápasu.
1'

FC Basilej: Omlin – Widmer, Cümart, Balanta, Petretta – Dié, F. Frei (C), Zuffi – van Wolfswinkel, Al. Ajeti, Stocker
Náhradníci: M. Hansen – Campo, Oberlin, A. Kalulu, Bua, Xhaka, Kaiser

SBV Vitesse Arnhem: Eduardo – Karavajev, van der Werff (C), Clark-Salter, Büttner – Foor, Bero, Serero – Beerens, Matavž, Linssen
Náhradníci: Pasveer – Karami, Clark, Bruns, Darfalou, van Bergen, Thelander

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Koslowski (všichni GER).
Vitesse začalo národní ligu až o víkendu. Před vlastními fanoušky jasně deklasovalo Groningen 5:1. Jednou se prosadila i úderná dvojice Matavž – Linssen. Tu od nové sezony trénuje ruský kouč Sluckij. Pod jeho dohledem je aktuálně také bývalý krajní obránce pražské Sparty, Rus Vjačeslav Karavajev.

I s ním postoupil nizozemský tým z druhého předkola přes rumunský celek
Viiitorul (doma 3:1, venku 2:2).
Basilej skončila v posledním ročníku švýcarské ligy na druhém místě za Young Boys Bern s patnáctibodovou ztrátou. A takové umístění se v klubu rozhodně nebere jako úspěch. Mužstvo opustil Tomáš Vaclík, tím pádem je Marek Suchý jediným Čechem v Basileji. Tedy v klubu, který letos hrál na jaře Ligy mistrů a vypadl s Manchesterem City.

Co se týče letošní sezony, tak švýcarský celek vypadl ve druhém předkole Champions League s PAOK Soluň (venku 1:2, doma 0:3). V ligové tabulce je poté na čtvrté pozici se ziskem sedmi bodů. O víkendu však porazil pátý Sion v domácím prostředí poměrem 3:2.
Delegace
Utkání bude probíhat pod dohledem německých rozhodčích.

Hlavní rozhodčí = Daniel Siebert
První asistent = Jan Siedel
Druhý asistent = Lasse Koslowski
Čtvrtý rozhodčí = Sascha Stegemann
Hezký den, v rámci naší textové reportáže se zaměříme na odvetu třetího předkola Evropské ligy mezi Basilejí a Vitesse Arnhem. Úvodní duel vyhrál švýcarský celek na hřišti soupeře brankou v 93. minutě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.