Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Aberdeen - 2. srpna 2018   20:45

Burnley
Burnley
6' Wood  • 102' Cork  • 114' Barnes
3:1
(1:1)
Aberdeen
Aberdeen
27' Ferguson
Burnley
Legzdins – Taylor, Barnes, Hendrick, Bardsley, Long, Mcneil
Irrati – Managanelli, Ranghetti
Turf Moor
Aberdeen
Černý – Forrester, Gleeson, Wright, May, D. Ball, Campbell

Statistikami mače se s vámi dnes loučím a přeji dobrou noc.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 7:10. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 10:15.
V dalším předkole Evropské ligy proti Istanbulu Başakşehir zahraje anglický celek! Po napínavém utkání zaslouženě postupuje domácí mužstvo, jehož útočník Chris Wood otevřel skóre. Na jeho branku odpověděl Skot Ferguson krásnými nůžkami. V bezgólovém druhém poločase byli lepší plajeři Burnley, avšak ani skotský mančaft nebyl bez šancí. Následné prodloužení rozhodla hlavička Jamese Corka. Skóre ještě doladila proměněná penalta střídajícího Ashleyho Barnese.
120+1'
120+1'
Mayova střela byla sražena na rohový kop.
119'
Hráčem utkání byl vyhlášen James Cork!
118'
Poslední minuty utkání se spíše dohrávají, než že by Aberdeen ještě bušil na obranu Burnley.
114'
Burnley právě vstřelilo branku! ASHLEY BARNES si s pokutovým kopem poradil suverénně a to i přesto, že brankář Lewis vystihl směr střely.
114'
Sudí odpískal penaltu pro Burnley! Gudmundssonův míč do vápna srazil rukou McKenna. Penaltový kop zahraje Ashley Barnes.
113'
Devlin nakopnutý míč na jistotu odkopl do hlediště. To hostům v honbě za vyrovnáním úplně nepomůže.
112'
Wrightův centr sice našel střídajícího Forrestera, ten však míč zpracovával krkolomně a nedokázal zakončit.
111'
Presink Ashleyho Barnese vyústil v chybu obránce Aberdeenu a zisk míče pro domácí hráče.
107'
May na střílený centr jen těsně nedosáhl.
106'
Střídá také McInnes. Ten nahradil Fergusona Forresterem.
106'
Přidaného střídání využívá Sean Dyche, jenž do hry posílá Hendricka za Westwooda.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Do druhé části prodloužení budou s jednoznačně větší šancí na vítězství hráči Burnley, kteří jsou zásluhou Jamese Corka ve vedení.
105+2'
První prodloužení skončilo.
105+1'
Útočné snažení skotského týmu nevedlo k ničemu jinému než výkopu domácích.
105'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty.
105'
Bránící hráči však míč odvrátili.
104'
Hráči Aberdeenu FC rozehrají standartku ze střední vzdálenosti.
102'
Burnley právě vstřelilo branku! Pěknou kombinaci Burnley završil gólovou hlavičkou JAMES CORK! Míč mu na hlavu posadil Chris Taylor, který si zapíše asistenci.
100'
Dnes na hřišti skončil útočník Cosgrove, kterého vystřídal Stevie May.
98'
Wrighta nedoplnili dostatečně spouhráči, jeho balón tedy vlastně ani neměl adresáta.
97'
McNeilův pokus o volej byl vystaven jasné stopce v podobě bloku.
96'
Gudmundssonův dlouhý balón do šestnáctky vytěsnil na roh Lewis. Ten ale musí být vzápětí ošetřován, utržil totiž nějakou lehčí ránu.
95'
Tarkowski si poradil s balónem přes vlastní obranu suverénně, když poslal hlavičkovanou malou domů Lindegaardovi.
93'
Ben Mee odstavil Wrighta a ještě k tomu vybojoval výkop pro svého brankáře.
93'
Taylor poslal pěkný míč na Gudmundssona, u něj však byl včas Considine.
92'
Tarkowski sice zprvu podběhl balón, dokázal se k němu však bleskově vrátit a zamezil jakékoliv šanci Cosgrova.
91'
Do první poloviny prodloužení nastoupí Taylor. Na pozici levého beka nahradí Warda.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Přestože byl druhý poločas bezgólový, mohli jsme v něm sledovat mnohem více gólových příležitostí. Všechny však zůstali nevyužity, a tak se pár minutek rozběhne prodloužení.
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+3'
The Clarets se ještě na konec devadesátiminutovky usadí na útočné polovině.
90+2'
Burnley odvrátilo dva rohové kopy bez větších problémů.
90'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Důležitý roh má k dispozici jedenáctka skotského celku.
88'
Balla minimálně na posledních pár minutek základní hrací doby nahradí Hoban.
88'
Na zemi se svíjí po zjevném, avšak faulem neohodnoceném, úderu loktem Westwood.
87'
Při druhém střídání domácích vymění McNeil Aarona Lennona.
86'
Shinnie na svou osobu vybojoval faul a Aberdeen má výhodu pěkné standartní situace.
85'
Lowton zastavil pěkně se rozvíjející akci hostů po rohovém kopu Burnley.
85'
Z Corkova pokusu vyústil další roh.
84'
Gudmundssonův míč však nenašel žadného spoluhráče.
83'
Burnley dostane možnost zahrát rohový kop.
82'
Wright na dlouhý pas nedosáhl.
81'
McGinn pro dnešek dohrál. Na hřišti ho nahradí Wright.
80'
Barnes se sám vyhnal do zámezí.
79'
Cosgroveova střela skončila na tribuně.
76'
Žlutou kartu dostává Considine za tvrdý zákrok.
76'
Vokesova hlavička po dobrém centru Lewise skončila na břevně! Vytlačil ji tam konečky prstů brankář Lewis.
74'
Shinnieho střelu z úhlu vykryl Lindegaard.
73'
Lowton nastavil stoličku Mackay-Stevenovi. Aberdeen bude odkopávat z hloubi pole.
71'
Také Gudmundssonův taktický faul na polovině byl oceněn žlutou barvou.
70'
Kapitán Aberdeenu Shinnie vyfasoval žlutou kartu za nebezpečný skluz na Warda.
68'
Barnesova střela z blízkosti brány také neuspěla! Dobrý zákrok předvedl Lewis.
67'
Gudmundsson na sebe navázal hned několik obránců, míč však už dále neposunul.
66'
Shinnie z ideální pozice na hranici pokutového území Lindegaardovu klec přestřelil!
64'
Burnley si nyní špatnou rozehrávkou zahrávalo s osudem, nakonec ale potenciální protiútok Aberdeeju zastavil arbitr Irrati, který odpískal útočný prohřešek proti pravidlům.
63'
Ani Vokesův pokus o střelu se k brance strážené Lewisem nedostal.
62'
The Clarets se nedaří dostat se hlouběji do obranné hráze Aberdeenu.
60'
Hráči Burnley se odvážně staví všem pokusům Aberdeenu dostat míč do vápna.
59'
Considinův přízemní pas odvrátil Tarkowski na rohový kop.
57'
Vokesovi číhajícímu na zadní tyči sklouznul míč po hlavě.
56'
Barnes se pokusil oslovit jednoho ze spoluhráčů nezištnou patičkou. Pochopení pro jeho úmysl však nikdo nenašel.
55'
S balónem na kopačkách přemýšlí o založení útoku miláčci domácích fanoušků.
54'
McGinn unikající po levé straně měl míč předložit volnému Shinniemu, to však neudělal a jeho tým ztratil míč.
53'
Přečíslení The Clarets zakončil Gudmundsson střelou do zad vlastního hráče.
51'
Lowtonův pas do šestnáctky odvrátil na dvakrát Considine, fanoušci se sice dožadovali penalty, ta však nepřišla.
49'
Barnes sice dostal míč na nohu, než jej ale zpracoval, merunu již odkopl jeden z obránců.
48'
Lennon takticky fauloval soupeře ještě na protější polovině.
47'
Gudmundssonovi předložil míč do dobré střelecké pozice Vokes, Lewis však včas zasáhl.
46'
Ashley Barnes nahradí na hrotu útoku Burnley zraněného Chrise Wooda, jenž si odnesl šrám z některého z mnoha soubojů se stopery Devlinem a McKennou.
46'
Ze hřiště se už sbírají poslední náhradníci, zatímco na zelený pažit vstupují členi obou jedenáctek.
Italský sudí ukončil první pětačtyřicetiminutovku tohoto utkání. Burnley se dokázalo rychle prosadit poté, co si Wood pohrál s brankářem a obrannou Aberdeenu. V následující fázi hry byli The Clarets jasně lepším týmem, který se však nikde nehnal. Možná i kvůli tomu se jim osud oplatil pohledným gólem středního záložníka Fergusona. Ke konci poločasu ještě Aberdeen domácím lehce zavařil, jinak jsme však na stadionu Turf Moor neměl možnost sledovat příliš mnoho gólových šancí. Druhý poločas začne okolo 21.48.
45+2'
45+1'
Shinnieho střelu musel vyškrábnout brankář domácích.
45'
Rozhodčí Irrati odpískal hodně přísný útočný faul Wooda.
44'
Vokes byl při centru Meeho v ofsajdovém postavení.
42'
Lennona po odehrání míče tvrdě dojel Hoban, jenž si koledoval o žlutou kartu. Tu však nakonec neobdržel.
41'
Jeden z hráčů Aberdeenu zakopl míč domácímu hráči hodně, což vyústilo v jistou slovní výměnu. Celý incident se obešel bez karet.
40'
Domácí fanoušci se dožadovali penalty poté, co si Devlin lehce podržel při souboji Australana Chrise Wooda.
38'
Aberdeenu se nyní poprvé podařilo usadit se na polovině Burnley po delší dobu.
37'
Lewisův dlouhatánský balón nenašel nikoho ze spoluhráčů.
35'
Westwoodovo snažení rozhýbat útok domácích vyústilo jen v autové vhazování pro Aberdeen.
34'
Tento balón pro Gudmundssona byl také dlouhý. Brankář Lewis si míč staví k výkopu.
33'
Shinnie chtěl oslovit jednoho z útočníku, míč však skončil pouze v náručí gólmana Lindegaarda.
31'
Vokes z hranice vápna neprostřelil obrannou hráz skotského týmu.
30'
Aaron Lennon chtěl oslovit některého ze spoluhráčů čekajících ve vápně. Z odraženého míče však bude pouze roh.
27'
Aberdeen právě vstřelil branku! Mladík FERGUSON vystřihl krásné nůžky! Centr mířící do vápna Burnley sice jeden z obránců alespoň částečně odhlavičkoval, k míči se však dostal středopolař Aberdeenu a nádherným způsobem srovnává stav dvojzápasu!
24'
Lowtonovi naděje odcentrovat z křídla rázně překazil Considine.
23'
Kop od praporku vyústil pouze v odkop od brány.
22'
Centr Considine propadl až k na zadní tyči čekajícímu Mackay-Stevenovi, jehož střelu odrazil na roh Ward.
21'
Vokes dostal míč do vápna, od něj ho však rychle odstavili stopeři skotského mužstva.
19'
Burnley nerušená kombinace v obranné řadě vyhovuje.
18'
Chris Wood sklepnul míč na Westwoodu, ten jej ale dál nestihl poslat.
17'
Tuto Vokesovu rodící se gólovou příležitost utnul zvednutý praporek postranního rozhodčího.
16'
Wood prodloužil míč na Gudmundssona, jenž však poté stříleným pasem nikoho ve fialovém nenašel.
15'
Aktuálně můžeme sledovat na hřišti řadu osobních soubojů na polovině.
14'
Lowtonův překvapivý pas z vlastní poloviny až na hrot útoku odvrátil McKenna.
12'
Mackay-Steven, střelec branky z prvního utkání, byl sevřen dvěma protihráči u lajny a vymodlil si pouze aut.
11'
Centr McGinn našel pouze Lindegaardovi rukavice.
8'
Hráčům Burnley se daří jedenáctku Aberdeenu dobře presovat a vyhání ji z vlastní poloviny.
6'
Burnley právě vstřelilo branku! CHRIS WOOD dostal míč za obranu, s níž si následně hravě poradil a uklidil míč do sítě. Asistenci si připíše Westwood.
5'
The Clarets měli možnost prosadit se po standartní situaci, centr však našel pouze hlavu bránícího hráče.
4'
Cork ve slibně se rozvíjející šanci nedokázal balón dostat k nabíhajícímu Vokesovi.
3'
Vokes si mohl narazit se svým útočným parťákem Woodem. Jeho přihrávka však byla nepřesná.
2'
Ani jednomu týmu se v úvodu utkání nedaří založit kloudný útok.
1'
Dlouhý nákop Burnley ihned po rozehrávce donutil jednoho z obránců zahrát míč do autu.
1'
Úvodního výkopu se ujmou domácí hráči.
Kapitáni Mee a Shinnie již přivádějí svá mužstva na hrací plochu.

Burnley FC: Lindegaard – Lowton, Mee, Tarkowski, Ward – Gudmundsson, Westwood, Cork, Lennon – Wood, Vokes
Náhradníci: Legzdins – Taylor, Barnes, Hendrick, Bardsley, Long, Mcneil

Aberdeen FC: Lewis – Logan, Devlin, McKenna, Considine – Hoban, Ferguson, Shinnie – Mackay-Steven, Cosgrove, McGinn
Náhradníci: Černý – Forrester, Gleeson, Wright, May, D. Ball, Campbell

Rozhodčí: Irrati – Managanelli, Ranghetti.
Na dnešní mač byla delegována trojice italských rozhodčích Irrati, Managanelli, Ranghetti.
V tomto přenosu se společně podíváme na odvetu druhého předkola Evropské ligy mezi týmy Burnley FC a Aberdeen FC. První část dvojzápasu, jež se odehrávala na stadionu Pittodrie ve Skotsku, nám přinesla jeden gól na každé straně. Mohli jsme sledovat vyrovnaný mač, ve kterém se prosadili z penalty Mackay-Steven a za The Clarets poté Sam Vokes. Do zápasu jde tedy jako aktuálně postupující tým Burnley, bude je však jistě čekat ještě slušná šichta.

Burnley FC:

Mužstvo ze severu Anglie se do předkola Evropské ligy kvalifikovalo díky překvapivému obsazení sedmého místa v minulém ročníku Premier League. V přípravě se svěřencům Seana Dyche dařilo, když dvakrát vyhráli a pouze jednou remizovali. Před tímto utkáním si stihli zahrát ještě jeden přípravný duel, v němž uhráli bezbrankovou remízu proti Montpellier. Velkou ztrátou může být zranění reprezentačního gólmana Nicka Popa, který si v mači poranil rameno.

Aberdeen FC:

Skotský celek si šanci bojovat o základní skupinu Evropské ligy získal druhým místem ve skotské Premiership. Hráči pod taktovkou trenéra McInnese před začátkem letošní sezóny uhráli sice stejný poměr vítězství a proher jako jejich dnešní soupeř (dve vítězství a jedna remíza), avšak ani jednou se jim nepodařilo vstřelit více než jeden gól. Zajímavostí je, že skotský kouč má v kádru i českého brankáře Tomáše Černého.

Oběma mužstvům začínají ligové soutěže zhruba za deset dní, na dnešní duel se tedy mohou plně soustředit.

Vítěz tohoto dvojzápasu se utká v příštím kole s İstanbulem Başakşehirem FK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.