Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FC Kodaň : Sofia - 16. srpna 2018   18:30

FC Kodaň
FC Kodaň
23' N´Doye  • 64' N´Doye
2:1
(1:0)
Sofia
Sofia
58' Silva
FC Kodaň
Joronen – Ankersen, Vavro, Bjelland, Boilesen – Skov (87. Kodro), Gregúš (60. Kvist), Zeca (C), Thomsen – N´Doye (90+1. Sotiriu), Fischer.
Andersen – Bengtsson, Papagiannopoulos, Kvist, Holse, Kodro, Sotiriu.
Umut Meler – Kan, Uyarcan
Telia Parken, Kodaň
Sofia
Černiauskas – Ljaskov, Bodurov (C), Pereira, Sekulič – Pinto, Malinov (73. Bikel) – Gyasi (46. Da Silva), Rodrigues, Despodov (79. Manolev) – Maurides.
Stipica – Manolev, Antov, Djulgerov, Galabov, Bikel, Da Silva.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 16:18.
FC Kodaň i ve druhém zápase vítězí 2:1 a postupuje. dne sto byl profesorský výkon se skvělým N´Doyem, který zaznamenal obě branky. Pouze bojovnost CSKA opravdu nestačila. A stejně jako při prvním utkání CSKA může cítit křivdu ať už při zákroku Gregúše, kdy klidně mohla padnout červená karta a nebo u první branky FC Kodaně, kde byl dvojnásobný ofsajd, přesto branka platila. Bulhaři mohou tudíž mluvit o "zářezu" v těchto dvou utkáních doporučuji shlédnout toto dvoujutkání panu Tvrdíkovi i všem fanouškům Slávie, aby viděli co to je zářez. V Kodani se již mohou těšit na italský celek Atalanta Bergamo. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera všem čtenářům onlajnů.
90+4'
90+3'
Maurides napálil míč pouze do dobře postavené zdi, odražený míč Rodrigues napálil daleko lépe, ale Joronen si s touto střelou poradil.
90+3'
Přímý kop pro hostující celek cca 30 metrů od branky Joronena.
90+2'
Sražený míč, autové vhazování pro CSKA Sofia.
90+1'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Dame N´Doye, přichází Pieros Sotiriu.
90+1'
Manolev si skvěle pokryl míč a musel být faulován.
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
89'
Je to tak sudí má nyní pravdu, Kodro přistrčil ve snaze získat míč Bodurova.
88'
Sekulič si udělal ofenzivní výlet u pravé postranní čáry, ale vůbec se neprosadil
87'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Kenan Kodro.
86'
Obrana Kodaně nyní na dlouhý nákop zaraegovala na výbornou ve spolupráci se svým brankářem.
85'
Po rohovém kopu CSKA nepřesně hlavičkoval Maurides.
83'
Maurides byl faulován na polovině hřiště.
82'
Maurides upadl po souboji v pokutovém území Da Silva již neměl dostatek síly dotlačit míč za záda Joronena.
81'
Kvist skvěle vysunul dopředu Ankersena, tomu skvělým skluzem vystavil stopku perfektně zasahují Bodurov.
80'
N´Doye naivně skočil v pokutovém území s cílem získat penaltu, rozhodčí na to naštěstí neskočil, Bodurov – řízný bek se jen usmívá.
79'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Kiril Despodov, přichází Stanislav Manolev.
78'
Pokus Boilesena byl v poslední chvíli sražen Pereirou na rohový kop.
77'
Žlutou kartu dostává Nikolaj Bodurov (CSKA Sofia) zezadu sestřelil N´Doyeho.
76'
Trenér Solbakken sám kdysi vynikající fotbalista Norska, vůbec není spokojen se hrou svých svěřenců i přes vedení.
75'
Skákavý nákop nepřekvapil Joronena.
74'
Obrana hostí má v posledních minutách plné ruce a nohy práce.
73'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Kristijan Malinov, přichází Janio Bikel.
71'
Žlutou kartu dostává Kristijan Malinov (CSKA Sofia) podkopl Skova po odehrání míče.
70'
FC Kodaň kombinuje poklid před pokutovým územím CSKA Sofia.
69'
Pereira nyní pro změnu dohrál N´Doyeho.
68'
Pokud CSKA chce pomýšlet na postup musí vstřelit ještě dvě branky a žádnou neinkasovat, což zde bude velice těžké.
67'
Dle rozhodčího fauloval Malinov.
66'
Střela Tiaga Rodriguese byla tečována nohou Vavra, který jí tam skvěle vložil a je to jen rohový kop pro CSKA.
64'
Kodaň právě vstřelila branku!
A toto utkání se prodlužovat nebude! Na rohový kop Viktora Fischera si nejlépe a nejvýše vyskočil DAME
N´DOYE a vrací domácím vedením – 2:1!
63'
Další rohový kop pro domácí.
61'
Rohový kop pro FC Kodaň.
60'
Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Ján Gregúš, přichází William Kvist.
59'
Hostující hráč o několik centimetrů při své koncovce minul břevno míč končí pouze na vrchní síti.
58'
Tým CSKA Sofia právě vstřelil branku!
A skvělé momenty pokračují! Po rohovém kopu Pinto poslal spoluhráče Mauridise dopředu, ten přesně mezi dvěma obránci našel EVANDRA DA SILVU a ten prostřelil úspěšně Joronena – 1:1!
57'
Vzápětí opět frnknul na hranici ofsajdu N´Doye, běžel sám na Černiauskase zkusil dobrou ránu a tu brankář vytáhl na rohový kop!
56'
N´Doye opět docílil branky, když hostující obrana byla rozebrána do posledního šroubku, ale tentokráte si rozhodčí lépe pohlídali jeho ofsajd a branka neplatí!
55'
N´Doye si pomohl opět faulem.
55'
Evandro Da Silva při zakončení v nejhorší možnou chvíli uklouzl.
54'
Někteří fanoušci hostí si užívají zápas i navzdory nepříznivému výsledku svého celku.
53'
Nedovolený přestupek hostujícího hráče na polovině hřiště.
52'
Gregúš zpackal přihrávku na Ankersena a míč končí až za brankovou čárou.
51'
Centr Bodurova musel Joronen krotit nadvakrát.
50'
Maurides střelou z dobrých 23 metrů míjí těsně levou tyč domácí branky.
49'
CSKA se zatím ve druhém poločase nedostává příliš do hry.
48'
Da Silva připostrčil Bjellanda a ani se nedivil, že mu byl odpískán nedovolený zákrok.
47'
Po přímém kopu Fischera, hlavička Boilesena šla mimo branku CSKA Sofia.
46'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Edwin Gyasi, přichází Evandro Da Silva.
46'
Horké chvíle zažil bulharský komentátor v improvizovaném studii na stadionu CSKA, když byl slovně napaden dvěma fanoušky, pořadatelská služba zasáhla až po notné chvíli.
FC Kodaň je aktivnější, CSKA Sofia marně hledá "okénka" v domácí obraně, domácí po 45 minutách vedou díky ofsajdové brance N´Doyeho 1:0! Druhý poločas začne cca v 19:33 hodin.
45+1'
45+1'
Bodurov při hlavičkovém souboji získal další rohový kop.
45+1'
Centr z levé strany odhlavičkoval na rohový kop Vavro.
45'
Rozhodčí nastaví 1 minutu!
44'
Pereira zkoušel českou uličku přes čtyři protihráče – neúspěšně.
43'
N´Doyae se sice směje, ale v souboji pořádně naložil Pereirovi.
42'
Gyasiho patička na hranici pokutového území pro CSKA nic zvláštního nepřinesla.
41'
Nepřesná přihrávka a míč uniká Ankersenovi za postranní čáru.
40'
Střela Tiaga Rodriguese byla více než značně vychýlená a branku FC Kodaň zcela minula.
39'
Fischer ani nadvakrát v pokutovém území nepropálil červenou obrannou hradbu těl.
38'
N´Doye ukázal svoji techniku obešel dva protihráče, třetí už ho musel faulovat.
37'
Vavro si drsně počínal v hlavičkovém souboji, ukázal své silné ruce.
36'
Centr z levé strany sbírá Černiauskas.
35'
N´Doye pořádně osolil Pereiru na pokyn rozhodčího se mu omlouvá podáním ruky.
34'
Tiago Rodrigues zkosil Gregúše, kupodivu se to obešlo bez žluté karty.
33'
Zecův dlouhý centr k pokutovému území nikoho v bílém nenašel.
32'
Před Despodovem byl míč uklizen do bezpečí za postranní čáru.
30'
Byl odpískán útočný faul na brankáře Černiauskase.
29'
28'
Pereira skvěle vystihl Fischerovu narážečku a při vyvážení míče z pokutového území skvělou zasekávačku zesměšnil soupeřova dalšího hráče.
27'
FC Kodań nikam nepospíchá a její hráči předvádí kombinace s míčem, což jim vcelku svědčí.
25'
Žlutou kartu dostává Ján Gregúš (FC Kodaň) za ošklivý šlapák, zde mohla klidně padnout i červená karta.
23'
Nicolaj Thomsem vymyslel nádhernou přihrávku za obranu, ale do ofsajdového postavení, kteří rozhodčí z Turecka vůbec nepostřehli a DAME N´DOYE je tak kvalitní hráč, že bez problémů prostřelil hostujícího brankáře – 1:0!
22'
Oba hráči se navzájem drželi, faul byl odpískán Malinovovi.
21'
Fischerovu střelu zblokoval Pereira za postranní čáru do autu.
20'
Žlutou kartu dostává Steven Pereira (CSKA Sofia) za faul při hlavičkovém souboji s N´Doyem.
19'
Malinov zbytečně zbrzdil nahrávkou zpět slibnou šanci jít do brejku.
18'
V Kodani jsou slyšet i fanoušci bulharského celku.
17'
Zeca čistě zezadu obral o míč unikajícího Despodova.
16'
Domácí tým kombinuje s míčem na kopačkách kolem půlícího kruhu.
15'
Toto domácí hráč nemohl stihnout, Černiauskas bude vykopávat od své branky.
14'
Zbytečná ztráta míče v podání fotbalistů CSKA.
12'
Rohový kop si domácí obrana pohlídala s přehledem.
11'
Gyasi dobře povodil obránce FC Kodaň dal do druhé vlny Tiago Rodriguesovi, který přestřelil branku, ale by lo to s tečí – rohový kop pro CSKA.
10'
Ankersen si u pravé postranní čáry chytře došel pro faul v osobním souboji.
9'
Bodurov ubránil N´Doyeho po pasu Gregúše a získal míč pro svůj celek.
8'
Maurides při snaze jít do brejku v pravou chvíli nezpracoval míč tak jak by potřeboval.
7'
Ljaskov v osobním souboji přidržel N´Doyeho.
6'
Despodov byl faulován na hranici pokutového území, ale rozhodčí píská ofsajd CSKA.
4'
Nepřesná přihrávka zhatila útočnou snahu FC Kodaň.
3'
N´Doye dostal při hlavičkovém souboji od Bodurova pořádně naloženo a jak je jeho zvykem poležel si na trávníku.
2'
Hráči CSKA to zkusili podél levé postranní čáry, ale nepohlídali si ofsajdové postavení.
1'
Hosté to hned po rozehrávce zkusili dlouhým nákopem, bez úspěchu.
1'
Domácí budou hrát v bílých dresech, hráči CSKA mají na sobě červenou barvu.
Pro fanoušky CSKA, kteří se nedostaly do Dánska, je na stadionu CSKA vyhrazen sektor a mohou sledovat utkání svého celku na velkoplošné obrazovce. Několik stovek fandů už je na tribuně a netrpělivě čekají na začátek utkání.

FC Kodaň: Joronen – Ankersen, Vavro, Bjelland, Boilesen – Skov, Gregúš, Zeca (C), Thomsen – N´Doye, Fischer.
Náhradníci: Andersen – Bengtsson, Papagiannopoulos, Kvist, Holse, Kodro, Sotiriu.

CSKA Sofia: Černiauskas – Ljaskov, Bodurov (C), Pereira, Sekulič – Pinto, Malinov – Gyasi, Rodrigues, Despodov – Maurides.
Náhradníci: Stipica – Manolev, Antov, Djulgerov, Galabov, Bikel, Da Silva.

CSKA Sofia

To bulharský soupeř má daleko pestřejší a významnější historii. A mnohokrát se dokázal prosadit na evropském kolbišti, z části proto, že v letech 1948 – 1989 šlo o armádní celek. Jak napovídá předchozí řádek klub byl založen v roce 1948, tudíž letos slaví 70 let působení ve fotbalovém světě. Narozeniny připadly na 5. května.

Největší úspěchy:

31x (rekord) – Mistr ligy (naposledy 2007-08)
20x – Vítěz bulharského poháru (naposledy 2016)

CSKA Sofia dosáhla tří pohárových semifinále v PVP 1988-89 a v PMEZ (předchůdce Champions League) 1966 -67 a 1981-82.

CSKA je v Evropě díky druhému místu v lize za sezónu 2017 – 18
.
Tým CSKA je složen především z legionářů, mezi ně patří i Srb se slovenským pasem Boris Sekulič jenž dlouhá léta hrál za MFK Košice a Slovan Bratislava.
FC Kodaň

Ve fotbalovém světě funguje teprve od roku 1992 díky sloučení dvou lokálních kodaňských klubů, ale za krátkou dobu se dokázal vypracovat mezi dánskou klubovou elitu a i v evropských soutěžích dosáhnout nejednoho úspěchu.

12x – Mistr ligy (naposledy 2016 -17)
6x – Druhý v lize (naposledy 2014 – 15)
8x – Vítěz dánského poháru (naposledy 2016 – 17)

FC Kodaň se pravidelně zúčastní skupinové fáze Evropské ligy, zaznamenala i účast v základní skupině Ligy Mistrů. Nejlepší sezóna byla 2016 – 17, kdy FC Kodaň vypadla v osmifinále s AFC Ajax Amsterdam. Do Evropské ligy se FC Kodaň kvalifikovala ze čtvrté pozice z ligové tabulky.

Osu dobře poskládaného týmu tvoří obránce Nicolai Boilesen, záložník William Kvist a útočník Baškim Kadrii. Na soupisce FC Kodaň nalezneme česká i slovenská jména: Michael Lüftner (CZE), Denis Vavro, Ján Gregúš (oba SVK).
Cesta EL CSKA Sofia:

CSKA Sofia – FC Riga 1:0, 0:1 (5:3 na penalty)

CSKA Sofia – FC Admira 3:0 a 3:1

Cesta EL FC Kodaň:

KuPS Kuopio – FC Kodaň 0:1 a 1:1

Stjarnan – FC Kodaň 0:2 a 0:5
První utkání dopadlo lépe pro FC Kodaň, která si připsal výhru 2:1. Nutno říci, že CSKA byla 40 minut jasně lepší, jenže pak přišlo vyloučení a navíc později penalta obojí v neprospěch domácího celku
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.